dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 618 z 902
Pokaż wyniki od 12.341 do 12.360 z 18033
  1. #12341
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał izaa Zobacz post
    Witaj Elfir i inne ogrodowe wróżki
    Przychodzę po pomoc
    1. Mam kłopot z cyprysikiem nutkajskim Pendula - jego kolor jest żółtawy, a miał być ciemnozielony. Wsadzony został w zeszłym roku, ziemia raczej uboga, słaboprzepuszczalna, miejsce słoneczne. Gałązki ma żywe, na pniu brak jakichkolwiek zmian, w zeszłym roku szyszkował. Co może się z nim dziać?

    2. Jałowiec Blue Arrow - ma usychające i łamliwe końcówki na pędach. Jaka może być tego przyczyna?
    1. cyprysik lubi żyzne gleby. Może brakuje azotu?

    2. Phomopsis . obciąc do zdrowego i natychmiast opryskać jakimś środkiem o dużym spektrum np. Sarfun.

  2. #12342
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał justa* Zobacz post

    Mam problem z iglakiem. Czy da się mu jakoś pomóc, czy trzeba go będzie czymś zastąpić
    .Załącznik 315866Załącznik 315865
    Mam też śliwę szczepioną, która właśnie przekwitła. Czy teraz powinnam ją przyciąć, czy już jest na to zbyt późno? Jeśli ciąć to o ile skrócić gałązki ?
    kosówka - osutka. Natychmiast oprysk.

    Śliwa - owocowa? Jeśli tak, to się tylko prześwietla i robi niewielkie korekty po zbiorze owoców, bo sama z siebie tworzy koronę typu szerokie wrzeciono.

  3. #12343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jagoda Kamczacka "Atut".... piszą że w czerwcu kończy wegetacje ...
    Czy to znaczy że gubi liście i sterczą same badyle ?
    Nie. znaczy , że dalej nie rośnie do kolejnej wiosny.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-05-2015 o 03:23

  4. #12344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Co to za roślina? Ten egzemplarz ma juz ponad 10 lat.
    Cyprysik lawsona.

  5. #12345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada27 Zobacz post
    A ja z pytaniem o róże
    Dom już stoi, na razie w stanie surowym, ale już chciałabym chociaż zarys ogrodu mieć. I jako, że mamy ścianę szczytową od ulicy i na dole tejże ściany nie mamy okien (są tylko na górze), to wymyśliłam, żeby na dole posadzić róże. Ale takie zwykłe rabatowe wydaje mi się, że znikną i będą mało widoczne i tak pomyślałam, że może by jakąś pergole skonstruować? Podpowiedzcie coś proszę, jak mi się uda to postaram się dołączyć zdjęcie, ż góry bardzo dziękuję
    Można też posadzić róże krzewiaste/parkowe + drzewka szczepione na pniu o kulistej koronie. Łatwiejsze, jak nie wiesz, jak zbudować podporę.

    A inspiracji szukaj nie pod "pergola" tylko pod "trejaż"

  6. #12346

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Cyprysik lawsona.
    A dokladnie to odmiana alba kastelli

  7. #12347

    Domyślnie

    Witajcie!
    Proszę o wyjaśnienie, czy przetacznikowiec wirginijski to ta sama roślina co przetacznik wirginijski?
    Pytam, bo mam w projekcie nasadzenie z tej rośliny, ale przetacznikowca nigdzie nie mogę znależć. Natomaist znalazłam wiele ofert przetacznika... I zwariowałam :0 Pomożecie?

  8. #12348

    Domyślnie

    Elfir-mam pytanko jabyś znalazła czas i ochote w wolej chwili zerknij w mój ogród i doradź co posadzić fajnego aby wiosną wczesna tak okolice kwitnia cos u mnei kwitło, masz pomysła?

  9. #12349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał chelll Zobacz post
    Witajcie!
    Proszę o wyjaśnienie, czy przetacznikowiec wirginijski to ta sama roślina co przetacznik wirginijski?
    Pytam, bo mam w projekcie nasadzenie z tej rośliny, ale przetacznikowca nigdzie nie mogę znależć. Natomaist znalazłam wiele ofert przetacznika... I zwariowałam :0 Pomożecie?
    Przetacznik to Veronica a przetacznikowiec Veronicastrum. Prawdopodobnie w tych ofertach jest faktycznie przetacznikowiec, ale najlepiej się upewnić sprawdzając nazwę łacińską.

  10. #12350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    Elfir-mam pytanko jabyś znalazła czas i ochote w wolej chwili zerknij w mój ogród i doradź co posadzić fajnego aby wiosną wczesna tak okolice kwitnia cos u mnei kwitło, masz pomysła?
    Tulipany?
    Bo z krzewów to raczej forsycja, ale nie bardzo pasuje chyba u ciebie.


    U siebie posadziłam bratki - jako uzupełnienie rabaty

  11. #12351

    Domyślnie

    oprócz tego co wyżej - u mnie w kwietniu kwitnie magnolia stellata i loebneri (u Ciebie, wydaje mi się, że pasowałyby):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01484.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	317361
    żagwin - kwitnie do oporu - dziś ścięłam kwiaty, bo troche chyba przymrozek zośkowy je zwarzył) i w kwietniu szafirki i ułudka

  12. #12352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Któryś oczar? One kwitną w różnych terminach od późnej jesieni do wczesnej wiosny.

    A może niekoniecznie kwiaty, ale wesołe liście jak u trzmieliny Fortunea, albo pierisa.

    Obowiązkowo pigwowce kwitną jak szalone w 2-giej połowie kwietnia, a w tym roku ruszyły o 2 tygodnie wcześniej. Bardzo wcześnie kwitły u mnie wiśnie Kanzan i Kiku-shidare. Koniec kwietnia-początek maja zazwyczaj kwitnie już moja śliwa Pissardi.
    W zeszłym roku pod koniec kwietnia kwitło wszystko: wiśnie, jabłonki ozdobne, tamaryszek, glicynia i kalina zaczynały kwitnąć.
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 16-05-2015 o 21:59
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #12353

    Domyślnie

    myslę jednak ze tylko kwiaty żadne drzewa ani krzewy nie wchodzą w rachubę. wszytsko mam już posadzone co było w projekcie.
    a tulipany- jakieś ciekawe zesyawnienia macie w inspiracjach?

    Elfir-pokaż prosze zdjecie tych bratków w gruncie, jak masz to zestawione? jak to potem wygląda po przekwitnięciu? wywalasz z rabaty? jak długo kwitną?

  14. #12354

    Domyślnie

    Witam,

    Prosze o pomoc - jaka to roślina?
    Drzewko na pniu o bardzo charakterystycznych igiełkowatych listkach cieniutkich jak na jodełce.
    Kolor jasno zielony, na zimę zrzuca te listki.
    Dziekuje....

  15. #12355

    Domyślnie

    Chyba znalazłem.

    Metasekwoja Chińska na pniu ?

  16. #12356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał malkul Zobacz post
    myslę jednak ze tylko kwiaty żadne drzewa ani krzewy nie wchodzą w rachubę. wszytsko mam już posadzone co było w projekcie.
    a tulipany- jakieś ciekawe zesyawnienia macie w inspiracjach?

    Elfir-pokaż prosze zdjecie tych bratków w gruncie, jak masz to zestawione? jak to potem wygląda po przekwitnięciu? wywalasz z rabaty? jak długo kwitną?
    w zasadzie kwitną cały sezon.
    Na razie nie mam zagospodarowanych rabat jako takich - jeszcze w ogóle nie mam nic ruszone w ogrodzie, dopiero co kuchnię zrobiłam. Posadziłam bratki z Wielkanocy (były jako dekoracja stołu) przy tarasie. Jak się zrobią brzydkie to wywalasz.

    W przypadku tulipanów najlepiej używać odmian botanicznych, bo nie trzeba ich wykopywać.

    tu wschodzące tulipany:


    i w jakiś turzycach:

  17. #12357
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Chyba znalazłem.

    Metasekwoja Chińska na pniu ?
    Być może odmiana "Matthaei Broom"

  18. #12358
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KKM1

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Blizne Łaszczyńskiego
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    48

    Domyślnie

    Witam czy mogłabym prosić o poradę co najlepiej posadzić na "choinkę" w ogrodzie? Najbardziej skłaniam się do sosny czarnej, świerka białego, serbskiego lub jodły kaukaskiej Zależałoby mi na tym żeby drzewo nie wyrosło po 10 czy 15 latach na 10m wysokości Chciałabym coś docelowego do 6-8m a najlepiej do 3-4m Wybrane przeze mnie gatunki niestety docelowo mają być olbrzymie stąd prośba o pomoc Dziękuję

  19. #12359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Basia - usilnie łączysz ze sobą gatunki, które mają odmienne wymagania glebowe (vide lawenda i magnolia). Nie umiem ci pomóc.
    Cytat Napisał kast Zobacz post
    inspiracja Basi

    Załącznik 313694

    aby Basia mogła zrozumieć wielkość nasadzeń na zdjęciu jest krzesło i stolik , mały format stolika to 50 cm wiec w tej skali bukszpan ma około 100 cm a najprawdopodobniej kocimiętka ( bo nie jest to lawenda jak się Basi wydaje) ma do 150cm. może 120cm

    tak wiec rabata ta może mieć około 350 cm do 4m szerokości łącznie i są tam tylko 2 gatunki
    Elfir, kast, pestko - dziękuję, za Wasze porady. Już widzę, jakie błędy popełniam

    Na razie wpadłam tylko na chwilę, bo zajęły mnie teraz inne sprawy i do tych rabat jeszcze powrócę, bo muszę te wąskie po prostu poszerzyć, tak, jak mówi Elfir...

    Wiem jedno - mam beznadziejnie powierzchniowo zaprojektowane rabaty i to się teraz będzie za mną ciągnęło Na dodatek muszę teraz gdzieś wsadzić rośliny, które dostałam i wygląda na to, że muszę się zająć moim koszmarem, czyli skarpą Nie mam do tego weny zupełnie Rozłożyłam 15 sztuk irysów syberyjskich wzdłuż linii, do tego mam 3 azalie japońskie.. Jak to ma pasować? Co mam jeszcze dokupić? Kiedyś chciałam tą skarpę jakoś jałowcami płożącymi obsadzić, a dzisiaj znów jestem w kropce...
    Elfir na zdjęciu są te berberysy, które radziłaś wywalić - one nadal są do usunięcia, tylko na razie nie wiem, gdzie je posadzić..




  20. #12360

Strona 618 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony