dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 621 z 902
Pokaż wyniki od 12.401 do 12.420 z 18038
  1. #12401

    Domyślnie

    Witam chciałam tylko doradzić że moja znajoma , która ma dużo trawnika nawozi go saletrą amonową - ponoć tanio wychodzi , ale pewności nie mam , może Elfir wypowie się na temat tej saletry, wiem że kupuje ją tam gdzie zaopatrują się rolnicy ( nie w markecie ) , chociaż sama rolnikiem nie jest
    Ostatnio edytowane przez duduś ; 29-05-2015 o 21:36

  2. #12402

    Domyślnie dwa pytanka

    Proszę o odpowiedź, co dolega mojej hortensji. W każdym krzewie odbarwiło sie po kilka liści. Bać się czy machnąc ręką?
    Poza tym [roszę o wskazówki, jaka rosliną okrywową obsadzić teren pomiedzy różami, za którymi jest rząd kosodrzewiny? Myśle o dąbrówce, ale nie wiem, czy będzie rosła, miejsce mocno nasłonecznione i nie nalezy do wilgotnych. (drugie zdjęcie)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hortensja.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	318928   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	róże.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	318929  

  3. #12403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Witam chciałam tylko doradzić że moja znajoma , która ma dużo trawnika nawozi go saletrą amonową - ponoć tanio wychodzi , ale pewności nie mam , może Elfir wypowie się na temat tej saletry, wiem że kupuje ją tam gdzie zaopatrują się rolnicy ( nie w markecie ) , chociaż sama rolnikiem nie jest
    Sama saletra amonowa to prawie czysty azot. Czasem przyda się sypnąć także mikroelementy i P oraz K

  4. #12404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał chelll Zobacz post
    Proszę o odpowiedź, co dolega mojej hortensji. W każdym krzewie odbarwiło sie po kilka liści. Bać się czy machnąc ręką?
    Poza tym [roszę o wskazówki, jaka rosliną okrywową obsadzić teren pomiedzy różami, za którymi jest rząd kosodrzewiny? Myśle o dąbrówce, ale nie wiem, czy będzie rosła, miejsce mocno nasłonecznione i nie nalezy do wilgotnych. (drugie zdjęcie)
    Mogą być przędziorki. Może być jakiś wirus (?) i wówczas lepiej uciąć gałązkę zdezynfekowanym sekatorem.
    Ale też może być jakiś niedobór. Były nawożone?

    Róże - jeśli to okrywowe to raczej niczym nie zadarniać.

  5. #12405

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Hortensje były nawożone dwukrotnie specjalnym do tego gatunku roslin nawozem. Kurde, wytnę, a co mi tam...
    Róże The Fairy. ale łyso pomiędzy nimi, szczególnie wczesną wiosną, gdy ciachnięte.
    POzdrawiam,

  6. #12406

    Domyślnie

    [QUOTE=chelll;6873793
    Róże The Fairy. ale łyso pomiędzy nimi, szczególnie wczesną wiosną, gdy ciachnięte.
    POzdrawiam,[/QUOTE]

    po trzech latach, jesli nie bedziesz ich "ciachać": baaardzo radykalnie, nie bedzie miejsca na zadarniacze
    u mnie sa szafirki miedzy the fairy. Starczy, potem gaszcz nie do przebycia. Gdy rozkwitnie - pokażę, bo w innym "wewątku" też sie dopominają

  7. #12407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał chelll Zobacz post
    Róże The Fairy. ale łyso pomiędzy nimi, szczególnie wczesną wiosną, gdy ciachnięte.
    ,
    Ale ich się nie ciacha na wiosnę. Przecież to okrywowe, mają tworzyć dywan. Tylko raz, po posadzeniu, by się dobrze krzewiły a potem to tylko ewentualnie cięcie sanitarne i korygujące.

  8. #12408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale ich się nie ciacha na wiosnę. Przecież to okrywowe, mają tworzyć dywan. Tylko raz, po posadzeniu, by się dobrze krzewiły a potem to tylko ewentualnie cięcie sanitarne i korygujące.
    no własnie u mnie stworzyły dywan, obcinałam tylko "pokwiatkowe" gałązki - ale w jakimś ogrodniczym programie, było właśnie cięcie tych róż....
    bo u mnie rosną także w górę. Tak ma być, czy następnej wiosny może jednak przystrzyc?

  9. #12409

    Domyślnie

    Nie ciacha?! Na wiosnę ścięłam wszysko na 10 cm nad ziemię. Ło matko, dobrze, ze ja ludzi o wszystko pytam, bo przecież dotąd cięłam je jak wszyskie róże Okey, zatem przycinać będe te, które są w ciasnych rabatkacvh, a pozostałe tylko kosmetyka . Dziękuję za wskazówki!
    Ostatnio edytowane przez chelll ; 31-05-2015 o 20:48

  10. #12410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Róże, w zależności od grupy, do której należą (parkowe, okrywowe, wielkokwiatowa itd.) inaczej się tnie.

    Ave - młode, silne pędy rosną ku górze, ale jak będą za długie, to są same położą.
    Kwiatów też nie trzeba usuwać u odmian tzw. samoczyszczących.

  11. #12411
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Istana
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    okolice Modlina
    Kod pocztowy
    05-180
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    To mój pierwszy post na forum ogrodniczym, więc witam się ze wszystkimi. Jestem typowym ogrodniczym amatorem stąd moje pytanka do bardziej doświadczonych. Wczesną wiosną zaczęliśmy ogarniać podwórko po budowie domu. Teren mamy bardzo nierówny, po ułożeniu kostki brukowej wyszła nam znaczna różnica poziomów pomiędzy projektowanym trawnikiem a wspomnianą kostką. I tu zrodziło się pytanie co posadzić w to miejsce by zniwelować różnicę? myślałam o jakimś średniej wysokości żywopłocie, ale raczej nie ciętym. Mam w zamysłach różę pomarszczoną, berberys Thunberga, ligustr lub pięciornik krzewiasty. Niestety nie wiem na co się zdecydować. Może podpowiecie? jakieś inne pomysły? a tak to wygląda na dzień dzisiejszy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11391544_1594142517278741_6534298205340374662_n.jpg
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	319379

  12. #12412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A po co chcesz to równać? Będzie nudno. Wykorzystaj jak masz górki i pagórki. Zrób wyniesione rabaty. ogród będzie ciekawszy i prezentacja roślin da więcej możliwości.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #12413
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Istana Zobacz post
    Może podpowiecie? jakieś inne pomysły?
    Lawenda urozmaicona lilakiem Meyera "Palibin" szczepionym na pniu lub szczepionymi na pniu karłowymi iglakami.

    Róże okrywowe + kule bukszpanów lub żywotniki Danica

    Tawuła japońska

  14. #12414

    Domyślnie

    Witaj Elfir

    Mam pytanie o Tuje i Cyprysika Pendula

    Kupiłem i posadziłem Tuje kopana posadzilem 3 tyg temu podlewam dosc obficie co 2 dni ale zaczely martwic mnie brozowienie igiel w jednym miejscu. Czy to jakas choroba czy moze pies (nie mam psa ale brak bramy u mnie)





    Jesli chodzi o Cyprysika nutkajski Pendula to rowniez kupilem go 3 tyg temu (kupiony w doniczce). Wygladal dosc marnie posadzilem go podlewam ma wilgotna ziemie. Dalem rowniez nawoz Substral Osmocote do Iglaków. Jak widac na zdjęciu igly zółkna i odpadaja bez wysilku mozna oderwac. czy to wina nawozu czy moze za duzo wody. da sie odratowac?




    Ostatnio edytowane przez leniin ; 03-06-2015 o 22:25
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  15. #12415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    u żywotnika wytnij i opryskaj czymś na szara pleśń.

    Cyprysik - jeśli był przesuszony to odchoruje to.

  16. #12416
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Witam!
    Czy ktoś by mógł ktoś coś więcej o tej roślince?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_000938.jpg
Wyświetleń:	487
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	319476

    Z góry dziękuję.
    Pozdrawiam AK

  17. #12417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Rhododendron, bardziej po polsku różanecznik
    Co chcesz wiedzieć ? Wszystko o rododendronach znajdziesz:
    u czołowego polskiego hodowcy http://www.cieplucha.com.pl/pl/uprawa
    i na stronie Związku Szkółkarzy Polskich http://www.zszp.pl/?id=203&ltr=&adv=0&rodd=&grp=1&sco=Rhododendron&la ng=1
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #12418
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Nazwa mi wystarczy. Dzięki.
    Ja to tylko żyto od ziemniaków odróżniam a reszta to na zasadzie ładny albo i nie

  19. #12419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To nie takie proste. Naprawdę poczytaj zanim kupisz i posadzisz. Rododendrony uwielbiają kwaśną ziemię jak wszystkie wrzosowate. Jeśli chcesz mieć z nich pożytek, to musisz zapewnić im dobre warunki. mają też płytki system korzeniowy, więc trzeba dbać o dostarcznie im wody. To tylko dwie informacje na początek.

    NIE DA SIĘ MIEĆ ŁADNYCH ROŚLIN W OGRODZIE JEŚLI SIE JE WYBIERA NA ZASADZIE, BO ŁADNE
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #12420

    Domyślnie

    Elfir pomóż proszę znależć mi stronki z roślinami w donicach, które umieszczone są na starych maszynach rolniczych np. wózkach lub siewnikach . Dziękuję

Strona 621 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony