dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 630 z 902
Pokaż wyniki od 12.581 do 12.600 z 18038
  1. #12581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tej sytuacji trzeba opryskać chemicznie i wygrabić liście.
    Score, Amistar, Dithane

  2. #12582

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Elfir za pomoc :*
    Z uwagi na fakt, że nie wrócę do domu do końca sierpnia, w poniedziałek ciachnęłam cały szpaler graba - trochę na oko z tymi 'oczkami', ale chyba ok
    Przy okazji wycięły się zbrązowiałe listki... i czekam na wiosnę

  3. #12583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w tej sytuacji trzeba opryskać chemicznie i wygrabić liście.
    Score, Amistar, Dithane
    Dziękuję Elfir! Zakupiłam dzisiaj środek Target Natura i opryskałam roślinę. Mam nadzieję, że się uratuje, bo zostało jej chyba tylko 1/3 wszystkich liści...

    http://sklepdlaogrodu.pl/pl/agricoll...ml-target.html


  4. #12584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ciekawe czy jest skuteczny?

  5. #12585

    Domyślnie

    Nie wiem, zobaczymy - to była jakaś nowość w markecie, więc nie umieli do końca powiedzieć o jego skuteczności. Środek jest podobno naturalny - za tydzień mam powtórzyć oprysk...

    BTW - nie wiem czemu ubzdurało mi się, że azalia nie zrzuca liści, jak przecież ona zrzuca je na zimę

  6. #12586
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tarnowianka

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam , mam ogromną prośbę czy może ktoś zidentyfikować co dolega moim jarząbom szwedzkim. z góry dziękuję za pomoc.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2003.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	328353Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2004.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	328354Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2005.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	328355Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2006.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	328356Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2007.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	328357

  7. #12587
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    W tym roku odpuściłam walkę z chwastnicą na trawniku, plewienie jest nieskuteczne (chyba przegapiłam rozsiewanie, albo to z zeszłorocznych nasion teraz się namnożyła). W przyszłym roku trawnik będzie do poprawki, chcemy nawieźć trochę ziemi z piaskiem, obsiać na nowo. Chwastnicę mam zamiar potraktować roundupem. Potrzebuję porady, kiedy to zrobić, żeby było skuteczenie? Teraz jesienią (ale chyba nie ma sensu, bo się rozsiała), a może na wiosnę?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  8. #12588

    Domyślnie

    Witajcie!
    podglądam z przerwami wątek, znajduję tu mnóstwo inspiracji!

    Co to za roślina?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	papuzi krzew.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	328426

  9. #12589

    Domyślnie

    skiab, zdjęcie masz podpisane "papuzi krzew" i to jest właśnie ta roślina Inaczej Trojeść amerykańska, która jest na liście roślin zakazanych do uprawy i rozprzestrzeniania w Polsce

  10. #12590
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Witam,
    upały trochę sponiewierały mój ogród. O soczyście zielonym trawniku zapomniałam już w lipcu. Podlewam warzywnik, byliny i co wrażliwsze krzewy, żeby utrzymać wegetację.

    Już widzę co trzeba zabrać ze słonecznych stanowisk, co sobie daje radę. Bez sentymentu pożegnam się z paroma krzewami, o które co roku walczyłam.

    Polecam wątek Elfir z wykazem roślin na stanowiska suche!
    marta

  11. #12591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał tarnowianka Zobacz post
    Witam , mam ogromną prośbę czy może ktoś zidentyfikować co dolega moim jarząbom szwedzkim.]

    Tam chyba był jakiś szkodnik

  12. #12592
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure Zobacz post
    . Potrzebuję porady, kiedy to zrobić, żeby było skuteczenie? Teraz jesienią (ale chyba nie ma sensu, bo się rozsiała), a może na wiosnę?

    Systematycznie pędzelkować chwastnicę, przez całe lato

  13. #12593
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tarnowianka

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tam chyba był jakiś szkodnik
    Dziękuję za informację

  14. #12594
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Systematycznie pędzelkować chwastnicę, przez całe lato
    Ech, to jednak nie da się tego ułatwić - a miałam nadzieję...

    dzięki za poradę
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  15. #12595
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    selius

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Kod pocztowy
    05-100
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cześć mam pytanie w sprawie nawozu do trawy, który jest lepszy yara Vila czy yara mila?

  16. #12596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

  17. #12597

    Domyślnie

    Kobiety.... I mężczyźni....
    W sklepach carrefur pojawiły się dość wyrośnięte (ponad 100 cm) cyprysy, nazwy nie ma, ale na moje niewprawne oko columnaris (niebieskawy) - cena 11,90 zł... Nie znam się na tym, ale wyglądają na kopane z gruntu - co prawda są w sporych doniczkach, ale mają mocno pouszkadzane bryły korzeniowe.... Pytanie/a brzmi: czy kupować i sadzić do gruntu? Czy one się przyjmą/ ukorzenią się do zimy czy zękną od razu?

  18. #12598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zależy jak mocno mają podcięte korzenie.
    Miałam przypadek z kupioną w donicy (w OBI) jodłą koreańską. Sadziłąm ją jesienią i przetrwała rok, po czym padła powolutku. Właśnie z powodu okaleczonych potężnie korzeni. Nie pomogło hołubienie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #12599

    Domyślnie

    Nie wiem jak powinna wyglądać bryła korzeniowa dużej "sadzonki" tego Cyprysa, ale na moje "lajkonikowe" oko to baaardzo mają te korzenie pouszkadzane...
    Dotychczas kupowałam rośliny (ze szkółek czy sklepów ogrodniczych) prowadzone w doniczkach, były one (te doniczki) tymi korzeniami wypełnione, a czarna ziemia w której rosły była wilgotna... Wyciąganie i sprawdzanie korzeni nie sprawiało problemu, ponieważ cała bryła ładnie trzymała się "kupy"... W przypadku tych carrfurowych drzewek "potrząsanie" rośliną nie sprawiało, że doniczka spadała, ale odwrócenie doniczki groziło wysypaniem zawartości (brunatnego, przesuszonego piachu)... Chyba będę musiała wziąć duży worek i zaryzykować wysypanie zawartości - może nie wyrzucą mnie ze sklepu

    kolejne pytanie: późną wiosną (chyba koniec maja) robiłam sadzonki z gałązek: krzewuszki, pęcherznicy, ketmii, hortensji ogrodowej... pędy były nieduże (10 cm) i zmarniały, ale przy ziemi zaczynają puszczać skromniusieńkie listki/ pędy - wnioskuję, że się przyjęły/ ukorzeniły... Domyślam się - nie sprawdzałam - że korzonki tych moich eksperymentów z ukorzenianiem to takie aby aby będą... I co teraz
    Przesadzać do gruntu, żeby zdążyły się przed zimą zaaklimatyzować czy przezimować w doniczkach? Jeśli miały by do wiosny w doniczkach przeczekać, to w jakich warunkach? Przenieść do pomieszczenia czy zadołować w gruncie w doniczkach? Jeśli do pomieszczenia, to może to być szklarnia (15m2, nieogrzewana) czy lepiej do domu? Nieogrzewanego garażu ani ciemnej zimnej piwnicy nie mam i baaardzo żałuję

  20. #12600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Myślę, że najlepiej odpowie Ci Elfir

    Ja bym albo zadołowała w doniczkach i trochę okryła stroiszem na zimę. Albo do tej szklarni, ale doniczki opatuliłabym styropianem, żeby ziemia nie przemarzała. Nie wiem jakie masz w tej szklarni temperatury zimą.
    W każdm razie do gruntu wsadziłabym wiosną.
    Dom, czy ciemna piwnica na pewno odpadają.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 630 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony