dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 728 z 902
Pokaż wyniki od 14.541 do 14.560 z 18033
  1. #14541
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Tylko ja chcę żeby kwitły pod koniec lata ! Mogę teraz wsadzić Elfir ?
    u mnie teraz kwitna wrzosy, barbule, rozchodniki, caly czas kwitna lawendy, mikolajki, perovskie i hyzopy powoli zaczynaja kwiatki pokazywac marcinki. plus przebarwinia krzakow powoduja, ze jest naprawde kolorowo w ogrodzie

  2. #14542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    W rozcieńczeniu jak w ulotce i po kapeluszach, czy konewka i solidnie.
    Nie wiem, nigdy nie miałam czarcich kręgów na trawniku.
    Ja bym stężonym środkiem i pędzlem po kapeluszach mazała.

  3. #14543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    u mnie teraz kwitna wrzosy, barbule, rozchodniki, caly czas kwitna lawendy, mikolajki, perovskie i hyzopy powoli zaczynaja kwiatki pokazywac marcinki. plus przebarwinia krzakow powoduja, ze jest naprawde kolorowo w ogrodzie
    U mnie lawenda w zasadzie kwitnie w lipcu. Potem ją strzygę i nie zdąży zakwitnąć ponownie.
    O wiele bardziej wolę perowskię, która jak zakwitnie w lipcu to kwitnie do mrozów.

  4. #14544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    a ja nie strzyge i kwitnie, moze nie tak intensywnie jak latem ale kwitnie a suche glowki kwiatow rozkruszam na samorozsiewanie. dopiero wiosna przycinam cale czuprynki. tak robilam w poprzednim ogrodzie i lawendy kwitly jeszcze w poczatkach pazdziernika.
    perovskie uwielbiam, takie nieskomplikowane a piekne rosliny i do tego jak pachna polecam hyzopy te tez wciaz niebieskie uzywam jako wypelniaczy no i jest to dobre ziolko do mieska

  5. #14545

  6. #14546
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    A u mnie tak teraz kwitnie moja ulubienica, werbena patagońska (ona chyba tez z tych co lubią piaski). W zeszłym roku kwitła do mrozów a w wazonie do wiosny. Co prawda jest u nas niby jednoroczna ale u mnie przezimowała jakimś cudem a rośnie w glinie której nawet nie rozluźniałam.

  7. #14547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    zazdroszcze, moja nawet nie wzeszla a bardzo ja lubie

  8. #14548
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Przypomnij się wiosną to się podzielę, jeśli przetrwa kolejną zimę. Z resztą na pewno zrobię awaryjnie sadzonki przez ukorzenienie gałązek.
    W zeszłym roku pod koniec października zerwałam trochę do wazonu i nie dość że gałązki kwitły całą zimę to jeszcze puściły korzonki.

  9. #14549
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Siałam werbenę, ale wschodzi kiepsko. Jest kilka dzikich siewek w ogrodzie, ale nie udało mi się zrobić większego łanu.

  10. #14550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wybredna jest ;( U jednych rośnie i to pięknie, a gdzie indziej w takich samych, jak się wydaje, warunkach grymasi i wygląda jak chwast.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  11. #14551
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Swoją siałam w skrzynce ale mocno zaniedbałam i bez rozpikowania trzymałam w skrzynce do lipca. Potem takie marne sadzoneczki wsadziłam do tej mojej gliny tylko lekko spulchniłam i wymieszałam z ziemią z wora ale bardzo płytko tyle tylko coby w grudy nie sadzić. Myślałam że nie zakwitnie bo za późno sadziłam ale mnie zaskoczyła i pięknie zakwitła. Zdjęcie z awatara jest z zeszłego roku. Nigdy bym nie wpadła na to że jest kapryśna. Tak jak heliotrop peruwiański którego to posiałam za późno bo pod koniec kwietnia i zakwitł co prawda w sierpniu ale kwitnie a czytałam ze taki trudny w uprawie bo sadzonki marnieją. Chyba mam farta.

  12. #14552
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałabym posadzić brzozę Doorenbos w rogu działki, tyle tylko że wokół działki mam już posadzone tuje. Jaki odstęp od nich powinnam zachować? Na działce wody gruntowe są dość wysoko więc nie powinno być problemu z tym, że brzoza zbyt wysuszy ziemię.

  13. #14553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tak, aby jak urośnie nie zacieniała żywotników latem przez większość dnia (bo kilka godzin to ok)
    Zakładając, że drzewko będzie miało 8 m a np. 22 sierpnia wysokość słońca to 48,5 stopni to długość cienia w południe wyniesie 7,07 m2. Będzie dłuższy rano i o zachodzie rzecz jasna.

  14. #14554
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak, aby jak urośnie nie zacieniała żywotników latem przez większość dnia (bo kilka godzin to ok)
    Zakładając, że drzewko będzie miało 8 m a np. 22 sierpnia wysokość słońca to 48,5 stopni to długość cienia w południe wyniesie 7,07 m2. Będzie dłuższy rano i o zachodzie rzecz jasna.
    Ale czy brzoza daje aż tak dużo cienia. Wydawało mi się , że raczej nie.

  15. #14555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Doorenbos ma większe liście od zwykłej brzozy.

  16. #14556
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i jest bardziej zwarta nie taka azurowa, widzialam ogrod z kilkoma w pelni doroslymi dorenbooskami takie ok. 6-7 m z duza korona i to prawda daja cien

  17. #14557

    Domyślnie

    Witam przyszły do mnie b. piękne rpślinki ( do mojej nowej rabaty )
    Ostróżka 'Magic Fountain White Dark Bee' Delphinium cultorum
    Ostróżka 'Magic Fountain Dark Blue White Bee' Delphinium cultorum
    Ostróżka ' Magic Fountain Sky Blue White Bee' Delphinium cultorum
    Rozchodnik 'Class Act' Sedum
    Floks wiechowaty 'Ferris Wheel' Phlox paniculata
    Floks wiechowaty 'Grenadine Dream' Phlox paniculata
    Floks wiechowaty 'Autumn Joy' Phlox paniculata
    Jeżówka purpurowa 'Rainbow Marcella' Echinacea purpurea
    Tawułka Arendsa ' Sister Theresa' Astilbe arendsii
    Tawułka Arendsa 'Nemo' Astilbe x arendsii
    Parzydło leśne 'Zweiweltenkind' Aruncus sinensis

    Ale jestem jak zwykle zaskoczona , bo myślałam że to będę jakieś cebulki lub kłącza a tu regularnie kwitnące , ładnie rozkrzewione ( chociaż małe ) roślinki w doniczkach . Czy mam je teraz wsadzić do gruntu i po przekwitnięciu przyciąć czy przyciąć wiosną ? Aha i jeszcze jedno czy większość z tych roślin jakoś się rozrośnie , rozsieje ? - bo faktycznie kupiłam po jednej sztuce ( chyba myślałam że tak jak lilie one się rozmnożą ) Wiem żę głupie pytania ale kompletnie nigdy nie miałam doczynienia z kwiatami . Dziękuję

  18. #14558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Jak wpiszesz w google nazwy, to wyskoczą informacje o tych roślinach

    Jeśli chodzi o wysiewanie się roślinek, to różnie z tym bywa. Te, które u jednych wysiewają się, u innych nie i odwrotnie. Nawet takie, ktore w opisach mają, że się nie wysiewają robią niespodzianki. Tak czy siak, większość siewek załatwisz przy wiosennym pieleniu nawet nie wiedząc, że usuwasz je razem z chwastami.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #14559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    duduś - odmianowe formy bylin rozmnaża się wyłącznie przez podział i sadzonki. Z siewu prawdopodobnie nie powtórzą cech matecznych (prawo dziedziczenia).
    Moim zdaniem takie oszczędzanie i kupowanie po jednej roślince mija się z celem. Ta rabata będzie gotowa pewnie dopiero za 5-6 lat (zakładając, że faktycznie to rabata a nie kolekcja różnych roślin po 2-3 sztuki), jeśli faktycznie rośliny będą rosły na tyle szybko, że da się je podzielić.
    Ostróżka odmianowa lubi kaprysić, w sumie jest krótkowieczna.

    Łatwo za to rozmnaża się rozchodnika - wiosną z sadzonek pędowych.


    Przy braku kasy lepiej postawić na coś prostego z siewu. Przykładowo bezodmianowe kocimiętka, szałwia, przetacznik - to wszystko są rośliny łatwe w rozmnażaniu z siewu, od razu masz kilkadziesiąt-kilkaset sztuk.

    Teraz posadź i zostaw do wiosny. wiosną przytnij.

  20. #14560

Strona 728 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony