dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 778 z 902
Pokaż wyniki od 15.541 do 15.560 z 18033
  1. #15541
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czy warto kupować sadzonki w necie?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  2. #15542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ze sprawdzonych szkółęk, tak.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #15543
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o drzewa i krzewy to zazwyczaj wysyła się małe egzemplarze, ze względu na koszty i logistykę dostawy. Więc może być problem, jesli zależy ci na szybkim efekcie dekoracyjnym.
    Ja kupiłam (bodajże futuregardens) dwa gatunki niedostępne w Poznaniu/Kórniku (mydleniec i jabłonka Pom'Zai) i spokojnie rosną. Mam też bambusa z Allegro (sklep Oaza-palmy).
    Natomiast w bylinach zmawiałam dwa razy liriope szafirkowe i pomylono raz gatunek (przysłano liriope kłosowe - Allegro) i raz odmianę (zwykły gatunek zamiast Big Blue - szkółka Bergenia).
    Więc jeśli zależy nam na bardzo konkretnej odmianie jest ryzyko pomylenia sadzonek.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 01-09-2018 o 13:48

  4. #15544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Sadowniczy przysyła drzewka 150 cm wysokości zabalotowane. Są dobrej jakości. Mam od nich wiśnie i śliwy.
    Jeśli chodzi o byliny zamawiam w Sadowniczym, albo u Godlewskich. Zawsze są spore i starannie zapakowane. Raz na przestrzeni kilkunasty (już!) lat miałam przygodę, że źle zapakowano, ale dostałam drugi transport jako rekompensatę.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #15545

    Domyślnie

    Dostałam kila lat temu własnie przy zakupie w Sadowniczym gratisową sadonkę minikiwi - po jakim czasie zorientowałam się że jest to egzemplarz męski. Czy jest sens dokupić teraz żeński skoro ten wprawdzie rozrósł się na altance ale ani razu nie miał kwiatów ?
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  6. #15546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może tych kwiatów nie widać? małe są.

  7. #15547

    Domyślnie

    Może, przyjrzę się dokładnie na wiosnę,no to chyba dokupię żeński bo mają teraz promocję na dostawę gratis kupując jeden z proponowanych przez nich produktów. Dzięki.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  8. #15548

    Domyślnie

    10 dni temu zasialiśmy Dianę i niepokój bo wiele placków -pół na pół -chociaż zasiane równomiernie i tam gdzie placki widać wiele nasion a w innych miejscach już 6cm. Czekać czy ew. dosiewać? Proszę o radę, pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180908_072043.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	418435  

  9. #15549

    Domyślnie

    Wiosna kupiłam półtora metrowy kasztanowiec kwitnący na różowo. Rośnie sobie bez większych problemów. Zauważyłam że jedna gałąź ma trochę inne liście niż reszta drzewka i przy bliższych oględzinach stwierdziłam że ta jedna gałąź odbiła z podkładki poniżej szczepienia i jest to chyba zwykły kasztanowiec. Msc szczepienia jest ok 70cm od ziemi. Czy mam uciąć to co odbija z podkładki? I tak się zaczęłam zastanawiać , skoro pieniek jest z kasztanowca białego to czy ten robal który sieje spustoszenia w kasztanowcach białych może zaatakować również moje drzewko?

  10. #15550

    Domyślnie

    Witam czy po posadzeniu teraz róż i traw - wszystkie w fazie " pięknej " - kwitną , muszę to ściąć żeby wzmocnić system korzeniowy?

  11. #15551
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    10 dni temu zasialiśmy Dianę i niepokój bo wiele placków -pół na pół -chociaż zasiane równomiernie i tam gdzie placki widać wiele nasion a w innych miejscach już 6cm. Czekać czy ew. dosiewać? Proszę o radę, pozdrawiam
    Zrób dosiewki po pierwszym koszeniu.

  12. #15552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał manhatan17 Zobacz post
    Wiosna kupiłam półtora metrowy kasztanowiec kwitnący na różowo. Rośnie sobie bez większych problemów. Zauważyłam że jedna gałąź ma trochę inne liście niż reszta drzewka i przy bliższych oględzinach stwierdziłam że ta jedna gałąź odbiła z podkładki poniżej szczepienia i jest to chyba zwykły kasztanowiec. Msc szczepienia jest ok 70cm od ziemi. Czy mam uciąć to co odbija z podkładki? I tak się zaczęłam zastanawiać , skoro pieniek jest z kasztanowca białego to czy ten robal który sieje spustoszenia w kasztanowcach białych może zaatakować również moje drzewko?
    Oczywiście, że uciąć odrost z podkładki.
    Szrotówek je liście. Nic go nie obchodzą pnie.
    I czerwonym kasztanowcem nie pogardzi z braku białego.

  13. #15553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś Zobacz post
    Witam czy po posadzeniu teraz róż i traw - wszystkie w fazie " pięknej " - kwitną , muszę to ściąć żeby wzmocnić system korzeniowy?
    Nie. Przycinasz wiosną.

  14. #15554
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar krecik73
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    Warszewo
    Posty
    131

    Domyślnie

    planuję w ogrodzie niedużą brzozę, biorę pod uwagę odmianę gracilis lub youngii, ale nie wiem na którą się zdecydować. Jakie są zalety a jakie wady obu odmian?

  15. #15555
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Mam pytanie, kiedy ostatni raz przed zimą powinno się kosić trawnik? czy lepiej zostawić go przyciętym czy dłuższym? czy to bez znaczenia?

  16. #15556
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Do puki rośnie trzeba kosić. Jak zostawisz długą trawę to pod śniegiem zgnije i będziesz mieć łyse placki.

  17. #15557
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tuja szmaragdowa - jaka? Kurcze jest ich całkiem sporo. Chciałbym zrobić z nich żywopłot, tak mam w projekcie. Myślę nad zakupem sadzonek 120-140cm.
    No i gdzie najlepiej kupić bo potrzeby to z 50szt.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #15558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał krecik73 Zobacz post
    planuję w ogrodzie niedużą brzozę, biorę pod uwagę odmianę gracilis lub youngii, ale nie wiem na którą się zdecydować. Jakie są zalety a jakie wady obu odmian?
    Mają zupełnie różne pokroje.
    Osobiście nie przepadam za Youngii, wolę "Gracilis", która jest po prostu miniaturą duże brzozy, jej naturalnego pokroju.

  19. #15559
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lens79 Zobacz post
    Mam pytanie, kiedy ostatni raz przed zimą powinno się kosić trawnik? czy lepiej zostawić go przyciętym czy dłuższym? czy to bez znaczenia?
    Zacznij od końca października kosić nieco wyżej.

  20. #15560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Tuja szmaragdowa - jaka? Kurcze jest ich całkiem sporo. Chciałbym zrobić z nich żywopłot, tak mam w projekcie. Myślę nad zakupem sadzonek 120-140cm.
    No i gdzie najlepiej kupić bo potrzeby to z 50szt.
    Nie ma czegoś takiego, jak "tuja szmaragodowa".
    Jest gatunek Thuja occidentalis - żywotnik zachodni.
    I ona ma odmiany np. "Aurescens", "Smaragd", itd.

    Chociaż tak naprawdę "Smaragd" to najprawdopodobniej mieszaniec żywotnika zachodniego i żywotnika olbrzymiego - Thuja x plicatoides


    Jeśli pytasz gdzie - w szkółce. Ale osobiście nie znam asortymentu szkółek w twojej okolicy.
    Ale miarą dobrej szkółki będzie także prawidłowe oznaczenia i nazwanie tej odmiany.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-09-2018 o 21:52

Strona 778 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony