dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 835 z 902
Pokaż wyniki od 16.681 do 16.700 z 18033
  1. #16681
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Dziękuję Pestko,

    Mam kolejne pytanie Mam na rabacie dwa drzewa klon 'Red Flamingo', z jakimi kwiatami (liliowce? irysy?) je zestawić, żeby jakoś uspokoić kolorystycznie rabatę? Z czymś białym? Chodzi mi o kwitnięcie w miesiącach maj-czerwiec. Potem na tej rabacie mam hortensje limelight.

    Taka jest kolorystyka tych klonów:



  2. #16682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wg mnie tylko biały kolor do tych pstrokatków

    Też mam flamingo, ale tego mniej wyrazistego, chociaż blade rozowości na młodszych listkach miewa. Rośnie na tle burgundowych berberysów.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #16683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    takie wyraziste rośliny nie nadają się za bardzo na rabaty kwiatowe. To typowa roślina soliterowa - samotnie na zielonym trawniku lub obsadzona czymś zielonym (bukszpan, turzyca). Ewentualnie na rabacie z roślinami zimowymi, jak ciemierniki.

  4. #16684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Już go nie przesadzę. Siedzi tam 7 lat i strasznie długo decydował się rosnąć czy nie rosnąć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #16685

    Domyślnie

    Witam, A zmieniając nieco temat - co myslicie o łące kwietnej. Mam zamysł aby obsiać podłużny kawałek przy murku pozostawiając ten fragment takim dziko-naturalnym. Kosić na granicy z trawnikiem nie przejmując się zbytnio. Jaką mieszanke zastosować, zdjąć dotychczasowa darń w tym miejscu ?? Czy taka mini łąka nie nasieje mi tych kwiatków na resztę trawnika z czasem ...?/

  6. #16686
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Darń musisz usunąć i dbać, żeby trawa nie przerastała łąki. Inaczej nic z tego nie będzie. To z doświadczeń znajomego, który ma sporą łąkę kwietną. Kiedyś pokazywałam tu w wątku.

    Koniecznie zanim zdecydujesz ostatecznie poczytaj o łąkach kwietnych u Łukasza Łuczaja:

    http://www.luczaj.com/polskal.htm
    Tam jest dużo informacji jak utrzymać łąkę, by ładnie kwitła co roku. Dla mnie np. ważną informacją była zmienność siły kwitnienia roślin w kolejnych latach. Tzn. może być tak np., że jednego roku będzie kwitło masę chabrów, ale nie będzie maków i odwrotnie.

    Mieszanki Łuczaja są drogie, ale niezawodne i dostosowane do polskich warunków.
    Dobre mieszanki ma też Kiepenkerl. Ostatnio pojawiły się też dosyć chwalone 3 rodzaje mieszanek Legutko. Kupiłam tytułem eksperymentu. Zobaczymy

    Tak zmienia się od marca do września widok łąki kwietnej u mojego znajomego.
    Założona kilka lat temu wymaga już odnowienia. Na zdjęciach widać jak mocno przerosła ją trawa.

    MARZEC i KWIECIEŃ
    Nazwa:  03–04_u-Staszka.jpg
Wyświetleń: 211
Rozmiar:  97,5 KB


    MAJ
    Nazwa:  05-25maj-u-Staszka-IMG_8051-8053w.jpg
Wyświetleń: 209
Rozmiar:  100,3 KB


    CZERWIEC
    Nazwa:  06-01czerwiec-u_Staszka-03.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  85,8 KB


    LIPIEC
    Nazwa:  07-27lipiec_u-Staszkaw.jpg
Wyświetleń: 205
Rozmiar:  106,5 KB


    WRZESIEŃ
    Nazwa:  2012-15wrzesien-u_Staszka-IMG_2735.jpg
Wyświetleń: 205
Rozmiar:  104,0 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #16687
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Już go nie przesadzę. Siedzi tam 7 lat i strasznie długo decydował się rosnąć czy nie rosnąć.
    U mnie podobnie, oba mają po 5 lat w gruncie, a kupione były już jako większe okazy.

    To zdjęcie z sierpnia. Drugi jest na tej samej rabacie, nie załapał się do zdjęcia.



    Na wiosnę nic nie rośnie mi na tej rabacie, hakone nie ma, rozplenice przycięte, pusto. Dlatego chciałam tam coś kwitnącego.. Tylko nie potrafię dobrać nic. Rabata ma słońce od wczesnego popołudnia do zachodu, czyli typowe słońce/półcień. Myślałam właśnie o liliowcach, kosaćće syberyjskie? Może iść w białe kolory właśnie?

  8. #16688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Może posadź tam bylinowe, które wcześnie kwitną i turzyce, które są zimozielone i szybko ruszają po ścięciu wiosną. Turzyce można też tylko wyskubać wiosną z suszu. Małe wczesne rośliny będą kwitły, gdy masz pusto. Posadziłabym pomiędzy tymi późniejszymi na brzegu rabat.

    U mnie najwcześniej kwitną irysy retikulata. Jeszcze przed krokusami. Staram się je „roznieść po ogrodzie w bliskości domu, bo to też mój problem wiosenna pustka na rabatach.
    Mam białe, żółte i fioletowe. Białe rosną najlepiej i najwcześniej kwitną. Pierwsze zdjęcie jest z 5 marca z tego roku, a drugie to to samo miejsce rok wcześniej.
    Później kwitną już różne roślinki, m.in cebulice syberyjskie i tulipanki botaniczne, tarda, turkiestańskie.

    Nazwa:  2020_03-05marzec_Irysy-RETICULATA-IMG_1469.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  102,1 KB
    Nazwa:  2019_03-11marzec_Irysy-Reticulata-P1010001.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  105,8 KB
    Nazwa:  2018_04-05kwiecien_IRYSY-reticulata_P1010016.jpg
Wyświetleń: 197
Rozmiar:  94,7 KB
    Nazwa:  2017_03-28marzec_Irys-Reticulata-Purple-Gem-(blue-violet)-P1010005.jpg
Wyświetleń: 201
Rozmiar:  104,3 KB


    Nazwa:  2017_04-25kwiecien_Tulipa-Tarda+Tulipa-Hageri-P1010002.jpg
Wyświetleń: 198
Rozmiar:  120,7 KB
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #16689
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    cebulowe - skoro efekt ma być przede wszystkim wiosną.

  10. #16690
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Taka jest kolorystyka tych klonów:


    A jakie turzyce będą pasowały pod taką kolorystykę klonów Red Flamingo ? Muszę przerobić tą rabatę i ją trochę uspokoić.

  11. #16691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może usuń tą różową hortensję i daj turzyce + kępki astilbe w białym kolorze

  12. #16692
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Turzyce z astilbe ładne zestawienie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #16693
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Może usuń tą różową hortensję i daj turzyce + kępki astilbe w białym kolorze
    Świetny pomysł, ta hortensja chyba i tak już całkowicie wymarzła.. I do tego nasadzę cebulowych jesienią

    Elfir, jakia odmiana turzycy? Coś z białym? Ice dance? Nie wiem co będzie pasować

  14. #16694
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ice dance jest ekspansywna.
    Zostawiasz hakonechloę? Bo jak tak, to nie dawałabym turzycy.

  15. #16695

    Domyślnie

    Cześć, mam małe pytanko, mam ok 30 metrów ogrodzenia wysokiego na ok 1,60cm które chciałbym obsadzić bluszczem żeby odciąć się od ciekawskiego sąsiada, oraz ok 20 metrów murka wysokiego na metr który również chciałbym zasłonić. Jak powinienem zasadzić bluszcz? Każda sadzonka co np. pół metra i pionowo do góry, czy może jedna co np. 5 metrów, wijącą się poziomo po siatce z gałązkami w górę i w dół? Jaka odmiana będzie najlepsza do dość gliniastego podłoża ?

  16. #16696

    Domyślnie

    Dzień dobry- po dł€ższym czsie)) czy umiałabyś mi Elfir doradzić . Potrzebuję w dosyć dużej donicy zrobić kmpozycję z iglaka na pniu , hosty, żurawki i szałwi. Czy pod względem "słońca" jest możliwośc zrobienia takiej kompozycji? Chodzi mi gł. o ten iglak bo one chyba jednak potrzebują słońca. Czy mogłabyś coś poradzić odnośnie takich zestrawień. Dziekuję

  17. #16697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tomasz - lepiej gęściej mniejszych sadzonek.

    Szałwia lubi słońce a hosta może się przypalać. Dziwny zestaw. Dlaczego akurat taki?
    Iglak - zależy który lubi słońce, bo taka choina czy cis dadzą rade w cieniu.

  18. #16698
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ice dance jest ekspansywna.
    Zostawiasz hakonechloę? Bo jak tak, to nie dawałabym turzycy.
    aaa, OK,

    nie wiem czy ją zostawiać, mogę ją przestawić, bardziej zależy mi na tym, żeby coś przypasować do tej pstrokacizny Flamingo

  19. #16699

    Domyślnie

    gdzieś zobaczyłam ale wiedziałam że coś z tą hostą jest nie tak )))szukam zestawienia na kilka sezonów żeby co roku nie bawić się w kompozycję dlatego myślałam o bylinach i iglaku , masz może jakąś koncepcję , mam 3 jednakowe duże donice i raczej będą blisko siebie

  20. #16700
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w słońcu?

Strona 835 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony