dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kaśka73
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław/ Kiełczów
    Posty
    2.530

    Domyślnie

    salik
    no to witam w klubie tylko u mnie w drugą stronę pierwszy stopień jest za mały mam dwie opcje udawać że jest ok nadlać każdy stopień i przenieść tą różnicę na spocznik (tylko co na to stolarz)??? czy tak się da
    "czule" pozdrawiam swojego KB i wykonawcę którzy twierdzili że będzie ok gdy mówiłam że pierwszy stopień musi być wyższy dokładnie o grubość styro i wylewki no bo co ja tam się mogę znać

  2. #22

    Domyślnie

    O ile jest za mały ten pierwszy stopień?

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Witam,
    Również mam problem ze schodami, chodzi o długość dwóch stopni są tak krótkie, że mieści się tylko połowa moich stóp (rozm. 42). Jak to naprawić najtańszym kosztem?

    Stopnie te zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono.
    Ostatnio edytowane przez canapl ; 15-01-2012 o 21:36

  5. #25

    Domyślnie

    Skuć i wylać od nowa?
    To jest jakaś porażka, u nas to był pikuś przy Twoim problemem.

  6. #26

    Domyślnie

    hyba mam ten sam problem z zabiegowymi schodami lanymi co canapl , wydaje mi się że jeszcze większy niestety.

    Skuć ale co całe schody wyciąć zbrojenie czy same stopnie (kilka) i na nowo zaszalować ? czy może stolarz da rade to jakoś naprawić ? (powiekszając stopnie )

  7. #27

    Domyślnie

    stolarz nie stwórca, z takim babolem nie poradzi, skuć tak, ale raczej zbrojenie zostawić a nie wycinać, będzie ono pewnie zakotwione albo i ciągłe ze stropem na górze i jaką ławą na dole, policzyć, rozrysować, zaszalować od nowa, poprawić zbrojenie, zalać

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Jeżeli jest miejsce na dole aby schody wychodziły dalej na hol to nic nie trzeba skuwać
    Należy zaszalować od nowa zaczynając schody wcześniej do tego felernego miejsca
    tak aby były one szersze
    Ale z tego co widzę pierwsze dwa przy górnym biegu też szerokością nie grzeszą
    więc pewnie bez kucia się nie obędzie
    Proponuję podeprzeć dolny i górny bieg,skuć wszystkie zabiegowe pozostawiając zbrojenie i zaszalować na nowo
    Te proste można zostawić w spokoju
    Swoją drogą co to za pseudofachowiec to szalował
    Cztery zabiegi są za wąskie a trzy w porównaniu z nimi bardzo szerokie

  9. #29

    Domyślnie

    dziękuje za rady.
    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    Jeżeli jest miejsce na dole aby schody wychodziły dalej na hol to nic nie trzeba skuwać
    Należy zaszalować od nowa zaczynając schody wcześniej do tego felernego miejsca
    Na dole jest wąski korytarzyk ok. 0,8m szerokości i jest ścianka która idzie równolegle z tymi schodami, schodek ten musiałby wystawać na korytarz, tak więc miejsce jest, ale czy później przy odbiorze domu nie będą robić problemów z tym wystającym schodkiem?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał LasekD Zobacz post
    Jeżeli jest miejsce na dole aby schody wychodziły dalej na hol to nic nie trzeba skuwać
    Należy zaszalować od nowa zaczynając schody wcześniej do tego felernego miejsca
    tak aby były one szersze
    Ale z tego co widzę pierwsze dwa przy górnym biegu też szerokością nie grzeszą
    więc pewnie bez kucia się nie obędzie
    Proponuję podeprzeć dolny i górny bieg,skuć wszystkie zabiegowe pozostawiając zbrojenie i zaszalować na nowo
    Te proste można zostawić w spokoju
    Swoją drogą co to za pseudofachowiec to szalował
    Cztery zabiegi są za wąskie a trzy w porównaniu z nimi bardzo szerokie
    spójrz uważnie raz jeszcze na zdjęcie: bo mi się wydaje ze takie same dwa zabiegowe kaszaloty, tylko nie zaznaczone na czerwono są za pierwszym normalnym biegiem (bieg prosty - dwa wąskie kaszaloty - trzy szerokie kaszaloty - kolejne dwa wąskie zaznaczone na czerwono - bieg prosty), jeżeli tak jest jak mi sie wydaje to tylko skucie

  11. #31

    Domyślnie

    tak, te dwa schodki po lewej stronie również są za wąskie.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    edde przeczytaj jeszcze raz mój post ale dokładnie
    Przecież napisałem tam że w górnym biegu na początku są też takie kaszaloty jak to nazwałeś
    i trzeba skuć cały zabieg

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    są tak cienkie, że ja też ich nie zauważyłem
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jac1977

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Czestochowa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Schody, balkony drzwi wejsciowe balkonowe i tarasowe to jest temat na lata, niestety wiekszosc robi jak im wygodnie nie mierza poziomow nie wiliczaja grubosci podlog i stopni nikt nie pyta co bedzie czy drewno czy plytka itd. a to sa informacje ktore maja zasadnicze znaczenie, ja robie wylewki i staram sie ratowac to co ............. inni wykonawcy, to do ludzi zaczynajacych budowy, myslcie jakie podlogi co na schody to sa informacje dla ludzi robiacych schody wstawiajacych drzwi balkony itd. Pierwsze bledy popelnia sie na poczatku budowy a potem trzeba to jakos ratowac i isc na jakies kompromisy

    PS

    A kierwonicy budowy to niech sie wezma za robote a nie tylko za dokumety i czy barierki sa przy odbiorze bo sami kare dostana

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ludwik_13
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    k. Kołbieli
    Kod pocztowy
    05-340
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    116

    Domyślnie

    Salik, jak rozumiem, to jesteś jeszcze przed wylewkami i izolacją podłóg. To w tej sytuacji masz chyba dobrze : wys. pierwszego stopnia powinna wynosić : h + grubość warstw podłogi parteru- grubość okładziny schodów, ostatniego zaś h- grubość warstw podłogi poddasza+grubość okładziny schodów. Pozostałe stopnie : wysokość h , czyli to co wyszło po podzieleniu rzędnej podłogi przez ilość stopni. Rozliczałam swoje proste schody chyba ze dwie godziny. Ale się sprawdziło . Oczywiście na etapie lania schodów wyszły pewne różnice pomiędzy stopniami, ale są do skorygowania przy robieniu okładziny.
    Oczywiście jak już jesteś po wylewkach, to kiepsko niestety.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał canapl Zobacz post
    Witam,
    Również mam problem ze schodami, chodzi o długość dwóch stopni są tak krótkie, że mieści się tylko połowa moich stóp (rozm. 42). Jak to naprawić najtańszym kosztem?

    Stopnie te zaznaczyłem na zdjęciu na czerwono.
    Mam podobny problem. Wykonanca tak wspaniale rozmierzył schody, że czyery stopnie są za krótkie (niecałe 22 cm). Dodatkowa zamiast siedmiu schodów zabiegowych zrobił ich osiem. Schody będą skuwane i wylewane od początku. A jak tam Twoje schody.

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Wawa

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-587
    Posty
    115

    Domyślnie

    Hej, mam taki problem. Murarze nie zauwazyli w projekcie że na poziomie parteru jest 15cm styropianu a nie 10cm i zle rozmierzyli mi schody, argumentuja to stwierdzeniem "wszyscy daja 10cm i jest dobrze". Po daniu 15cm styropianu pierwszy stopien bedzie mial 13,5 a reszta 18,5. Niestety kierownik budowy tego nie wylapal a ja chyba za bardzo wierzylem solidnosci kierownika i ekipy i teztego nie weryfikowalem. Da sie cos z tym jeszcze zrobic?

  18. #38

    Domyślnie

    To żaden problem. Bedziesz miał pierwszy stopień po prostu niżej. Chodzi sie po tym normalnie. Niektórzy nawet sobie specjalnie tak robią. Kwestia przyzwyczajenia jak chodzi sie po ciemku

    Naprawic sie tego nie da, bo jak nadlejesz to na dole bedzie dobrz, ale ostatni bedzie znowy inaczej wzgledem podłogi na pietrze

  19. #39

    Domyślnie

    Można to naprawić dwojako - nadlać poszczególne stopnie (zaczynając od dołu), tak aby każdy miał taką samą wysokość (aż do poziomu pierwszego spocznika).
    Czyli na pierwszy od dołu nadlewasz trochę, na ten nad nim trochę mniej itd
    Trzeba to wymierzyć, ale da się to jak najbardziej zrobić.
    Druga opcja to zgubienie tych centymetrów w analogiczny sposób, tyle że już przy kładzeniu materiału na schody (drewno, kafle, czy co tam)

  20. #40

    Domyślnie

    Dzien dobry, czy moze mi ktos doradzic gdzie szukac osobe ktora doradzi i ewentualnie odnowa wyleje mi schody betonowe. Napewno bedzie trzeba je cale kuc. Powiem tylko tyle ze na rysunku jest 13 stopni a ja mam teraz ich 16

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony