dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 115
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Ja jednak wybrałem lepiej wyposazoną forme piwnicy, mam wiec i tynki i kafle i gniazda i przyłącza wody oraz kanalizacji, centralne ogrzewanie oraz wszystko pomalowane, do tego lampy i do kazdego pomieszczenia eleganckie drzwi drewniane oraz wentylację.

    Ta piwnica mnie cieszy, choc jak napisałem jej koszt był wyzszy niz czesci nadziemnej.
    Budownictwo to moja pasja

  2. #42

    Domyślnie

    kRZYSIEK ma racje, co do proporcji kosztów piwnicy i nadziemia. wynika to niestety z tego że stan surowy jest to około 35-45 % kosztów całości. piwnica pod całym budynkiem na gruncie piaszczystym spełni świetnie swoja rolę i nie będzie bardzo droga w porównaniu do rojektu garażu + scian i dachu budynku gospoadrczego. dla watpiacych pseudo garaż ma conajmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni. ale gdy robisz budynek gospodarczy plus normalny garaż a to porównujemy do piwnicy to juz wychodzi tych metrów 30-40. policzcie sami ile za dach nad takim budynkiem zapłacicie i ile za materiał na ściany, tynki i takie tam. piwnica jest według moich wyliczeń droższa od budynku gopodarczego o jakieś 10%. z tymże piwnice mam pod całym domem, i moge tam nawet w zimie łazic w slipach. nieocenione. ale dla tych którzy glinę na działce maja to nad piwnica bym sie zastanawiał.
    gg: 27962

  3. #43

    Domyślnie Czy komuś zalało piwnice ?

    Czy miał ktoś taki przypadek, jak osuszaliście ściany i posadzki nie mówię tu o otwieraniu okien bo one są otwarte cały czas. Do mroźnych dni nie zostało już wiele czasu i obawiam się że może być problem z suszeniem. Dzięki za wszystkie sugestie.

  4. #44

    Domyślnie

    lojc ja juz to przezylem ale w zimie przemrozilo mi licznik a strazaki mialy troszke zajecia 50m^2 X 1,6
    A wracajac do osuszania to proponuje koze (wicek) kupic w supermarkecie taka z szamotkami oraz troszke drewna i wela i palic palic i jeszcze raz palic

  5. #45
    Guest

    Domyślnie Re: Czy komuś zalało piwnice ?

    ruch powietrza osusza - wstaw wentylator ciagle właczony

    pzdr

  6. #46

    Domyślnie

    A jak długo wam schło. Dodam że cała piwnica na wysokość 70 cm od podłogi. Ech....... prawie 23 m3 wody. Załamka.

  7. #47
    Guest

    Domyślnie

    Jarek - beton schnie długo ... u mnie to był okres ok 1 m-c
    czy woda juz Ci nie podciaga kapilarnie z zewnątrz?

  8. #48

    Domyślnie

    Raczej nie, bynajmminj nie widać nawet na ścianach od góry zaczyna miejscami schodzić. Brzoza, a dużo było wody u ciebie ?

  9. #49
    Guest

    Domyślnie

    75 cm ... widac było tylko wynurzony silnik nad hydroforem ...
    duza masz tę piwnice ?

  10. #50

    Domyślnie

    Pod całym domem prawie 80 m2

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek_75
    Pod całym domem prawie 80 m2
    duża, ja mam malutka ...
    jako zabezpieczenie zrobiłem juz drenaz a dodatkowo opłytkuję wewnątrz do newralgicznej wysokości ...
    a woda skad Ci sie dostała? gwałtowna ulewa ? wylała rzeka ? czy coś innego ?
    mnie podtapia drenaz i rów, który po upadku Spółek Wodnych stał sie bezpański ... - nikt nie poczuwa sie do dbałości o niego

  12. #52

    Domyślnie

    ja mam kilka razy do roku... około 20-25 cm wody w piwnicy... po duzych opadach... /wody gruntowe/..... i najgorsze, że piec c.o. stoi we wodzie..... no krew mnie zalewa też przy okazji.... macie jakies pomysły.....???

  13. #53

    Domyślnie

    Na wody gruntowe nie bardzo coś wskurasz, u mnie uszkodził się zawór kulowy i z tąd to zalanie, ale w twoim przypadku można zrobić coś takiego wykop sobie w piwnicy ala studzienkę , wyizoluj i obmuruj. Studzienka nie musi być duża wystarczy taka aby zmieściła się tam pompa taka która załącza się po podniesieniu pływaka( kup pompę pływakową widziałem takie pompy po okokło 200 zł). Może nie jest to bardzo wydajna pompa ale na napływ wody gruntowej powinna spokojnie wystarczyć. Można jeszcze zrobić coś takiego (ja teraz sobie coś takiego zrobię już nawet kupiłem) założyć czujnik zalania i podłączyć go albo do syreny albo do systemu alarmowego jak tylko woda pojawi się na posadzce zostaniesz powiadomiony, ale w twoim przypadku to nie bardzo coś zmieni bo napływajęcej wody nie zatrzymasz więc lepsze będzie to pierwsze rozwiązanie.

  14. #54

    Domyślnie

    Jarek 75
    .... hm.... sposób znam.... ale mam takie wiadomosci, że jak sie pompuje napływającą wode do piwnicy. to wymywa sobie takie kanały..... i jak pies obsika mur to zaraz masz w piwnicy...
    Ale chyba masz rację..... jak się nic nie robi.... to jak napisałem krew mnie zalewa, że zalewa mnie woda......
    Ten drugi sposób.... tez można..... aby kontrolowac sytuację.....
    wiesz... w razuie czego... druga pompa... albo co...
    dzięki

  15. #55

    Domyślnie

    ale. czy ktos robił.... opaskę dokoła domu. celem odwodnienia....
    moze jakieś cenne uwagi?/
    Teren jest płaski.... i to jest ogromny ból..... ale około...30 m od domu. jest już obniżenie..... ale... poziom tego najniższego punktu. jest wyżej niż poziom piwnicy...... coś muszę wym yśleć...hmmmmm.....

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Zrobcie drenaz, skierujcie wode do studni. Ze studni wode wypompujcie pompą, ktora moze tam byc na stałe.

    Obnizenie terenu nie jest konieczne, wode mozna odprowadzic do kanalizacji deszczowej. Ja nie mam kanalizacji deszczowej, wiec mam studnie na deszczowke do ktorej odprowadzam tez wode z dreanzu w pewnych okresach.

    Wodą tą podlewam trawnik z koniecznosci i dla przyjemnosci.
    Budownictwo to moja pasja

  17. #57

    Domyślnie [b]Ile kosztuje Piwnica ? [/b]

    Mam zamiar kupić projekt Prometeusz ( http://www.dobredomy.pl/?id_project=69&infopage=1 ) i wstawić piwnicę. Zastanawiam się czy nie popsuje projektu wizualnie. Zastanawiam się ile muszę wydać na taką piwnicę ? Zakładam też wejście do piwnicy od wewnątrz. Proszę o informacje.
    Silkroad

  18. #58

    Domyślnie

    Pytając biuro odpowiedziano mi ze piwnica to 25% ceny domu.
    Lepiej umrzec na stojaco jak zyc na kolanach!

  19. #59

    Domyślnie

    Jesli chodzi o koszt piwnicy w stanie surowym to zalezy to od gruntu na ktorym bedziesz stawial dom.
    Moim zdaniem twoj dom bedzie wygladal duzo lepiej jak go podwyzszysz.
    Calkowity koszt piwnicy zalezy od tego jak bedzie wykonczona.
    Czy 25% calkowitej ceny domu? Moze wiecej , moze mniej to zalezy nie tylko od piwnicy ale i od tego jak wykonczysz dom.
    Jak zrobisz piwnice to warto aby bylo do niej wejscie od wewnatrz i z zewnatrz. A jak juz zdecydujesz sie na piwnice to pomysl o garazu , czy nie warto przeniesc go do piwnicy. Zyskasz sporo przestrzeni na gorze a i dom bedzie ladniejszy , choc i teraz jest bardzo ladny

  20. #60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Jesli chodzi o koszt piwnicy w stanie surowym to zalezy to od gruntu na ktorym bedziesz stawial dom.
    Moim zdaniem twoj dom bedzie wygladal duzo lepiej jak go podwyzszysz.
    Calkowity koszt piwnicy zalezy od tego jak bedzie wykonczona.
    Czy 25% calkowitej ceny domu? Moze wiecej , moze mniej to zalezy nie tylko od piwnicy ale i od tego jak wykonczysz dom.
    Jak zrobisz piwnice to warto aby bylo do niej wejscie od wewnatrz i z zewnatrz. A jak juz zdecydujesz sie na piwnice to pomysl o garazu , czy nie warto przeniesc go do piwnicy. Zyskasz sporo przestrzeni na gorze a i dom bedzie ladniejszy , choc i teraz jest bardzo ladny
    Goni_Mnie_Peleton ma racje te 25 % jest cena budynku w stanie "surowym"
    Lepiej umrzec na stojaco jak zyc na kolanach!

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony