dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Układanie gontów od kalenicy

    Czy jest to wykonalne.Bo u mnie dach jest 90 st. w szczycie a mam eternit i tak sobie obmyśliłem że układanie od góry w dół było by wygodniejsze.A mianowicie zrzucił bym jeden rząd eternitu od góry wtedy zaparł bym się nogami o płytę eternitową.Tylko czy to możliwe takie układanie.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Możliwe , ale bardzo niewygodne. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Zainwestuj w sprzęt ,zapięty na smyczy+ croll będziesz miał możliwość poruszania się po spadzistym dachu bez na sztywno.
    Ostatnio edytowane przez DACxxxAZ ; 21-08-2011 o 07:17

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    A masz uprawnienia do demontażu eternitu? Układałeś choć raz gont bitumiczny? A jak zamierzasz rozmierzyć dach? Takich pytań można postawić jeszcze kilka ale z całą pewnością efekt tak wykonanej pracy będzie mizerny. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Nie muszę mieć uprawnień do demontażu eternitu. Ja zdejmuję, gmina zabiera i utylizuje gratis. W końcu ja ten eternit wrzuciłem na dach to i zrzucę. Co do doświadczenia w kładzeniu gontu to nie mam ,ale myślę sobie że jest internet,murator forum, no i wy wspaniali forumowicze-fachowcy gdzie mogę się poradzić. Prawda?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro wszystko wiesz to dalej nie pytaj. Zrzuć eternit wrzuć gont i po sprawie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesgaj Zobacz post
    Nie muszę mieć uprawnień do demontażu eternitu. Ja zdejmuję, gmina zabiera i utylizuje gratis. W końcu ja ten eternit wrzuciłem na dach to i zrzucę. Co do doświadczenia w kładzeniu gontu to nie mam ,ale myślę sobie że jest internet,murator forum, no i wy wspaniali forumowicze-fachowcy gdzie mogę się poradzić. Prawda?
    To tak jak przymusowa jazda w pasach. Paranoia
    Ostatnio edytowane przez winiu1 ; 30-10-2011 o 20:09

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andreas49

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Bielska - Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    25

    Domyślnie

    Sam sobie lekarzem , sam sobie grabarzem...Znasz takie przyslowie????

    Sposób jaki proponujesz to absolutna partyzantka, niezgodna z żadnymi normami i kanonami wykonania dachu.
    Bedzisz podsuwal gonty pod przybita juz warstwe i ..jak je przybijesz?odchylajac gonty do gory??Zabraknie ci rak, no chyba ze masz 4
    MAm nadzieje ze uda ci sie to jakos wykonac, i dach ..bedzie ciekł..A producent gonta odmówi jakichkolwiek gwarancji z powodu niewlasciwego montazu
    Wtedy kupisz znowu nowe gonty i zaplacisz dekarzowi za rozbiorke i ponowny montaz .I o to chodzi!!
    Chytry dwa razy traci
    Życzę powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    Nie, już przekonaliście mnie. Chciałem się tylko dowiedzieć czy tak można.
    Dziękuję za porady i za to że nie narobię głupot na wionę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony