dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie cena 1m2 szyb zespolonych

    szukam cen na szyby zespolone z montazem i bez (w zaleznosci od typu szkla)
    2 tyg. po wyslaniu zapytan do roznych miejsc i wciaz brak odpowiedzi, wiec moze tu

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.117

    Domyślnie

    Chyba zbyt ogólne jest Twoje zapytanie.
    Okniarze nie lubię podejmować się tematów szklenia, bo to zwykle wiąże się z ryzykiem pęknięcia szyby.
    Kiedyś znajomy powiedział mi: jak mam wymianiać szybę, to mówię cenę za samą usługę wymiany równą wartości szyby. Przy dużych przeszkleniach to nawet więcej niż kilkaset złotych. Przy pomyłce czy pęknięciu nie jest się stratnym. Nie mam sumienia tak liczyć Klientowi, więc dlatego nie podejmuję się chętnie wymian "nie swoich" szyb.

  3. #3

    Domyślnie

    szlo bedzie instalowane w nowym domu, ktory bedzie mial przygotowana elewacje gotowa do instalacji szyb
    wiekszosc to 1500x2000(2200 jesli znajde takie szyby)
    ponad 50m2 szkla
    czy jest na rynku polskim szklo zespolone z folia jako trzecia bariera (podobne wart. termiczne a znacznie lzejsza niz potrojne

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    czy jest na rynku polskim szklo zespolone z folia jako trzecia bariera (podobne wart. termiczne a znacznie lzejsza niz potrojne
    Taki "myk" z dodatkową folią to stosowano w szybach dwukomorowych, aby uzyskać dla nich wynik 0,4 W/(m2*K). Folia była droga, a i zachowywała się czasem wrednie, więc "szklarze" raczej zarzucili tę drogę. Z informacji z Instytutu Szkła i Ceramiki wiem, że kilka firm robiło badania dla takich złożeń, ale nic nie wiem, aby ta technologia zyskała większe uznanie i weszła do powszechnego stosowania. Według mnie upieranie się przy niej może być dla Ciebie czasochłonne, kosztowne i ryzykowne. Dla nośności okuć, ta trzecia szyba, to pikuś, a jak ma być lżej, to może profil bez stali i wklejana szyba?
    PRO QUALITY

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a było coś takiego - mirror o ile dobrze pamiętam. Kolega Test już wyłuszczył co i jak z tą folią więc nie ma co kontynuować
    Fin także opisał dlaczego nie za bardzo chcemy bawić się w te klocki - choć przy 50 mkw warto
    Zasada jest prosta - cena szyby razy dwa
    Średnio koszt szyby k=1,0 około 60 zł/1mkw gdzie jak masz poniżej 0,4 mkw i tak płacisz jakby było 0,4 mkw - tu zresztą zasady minimalnej powierzchni szyby przyjętej do obliczeń ceny są różne u różnych dostawców. Szyba o k=0,5, trzyszybowa, to już koszt ok.180 zł/1mkw
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    a było coś takiego - mirror o ile dobrze pamiętam.
    A dokładniej Heat-Mirror
    http://www.eagfacades.com/index.php?op=tech_hm&lan=pl

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dokładnie bwojtku - dziękuję, bo mija pamięć zaczyna z wiekiem szwankować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Dzisiaj pewna warszawianka "połknęła" cenę 1500,00 PLN za P4/1,1 - szyba + jej montaż w drzwi zewnętrzne. Powierzchnia formatki 0,38m2 !

    Byłem w szoku - polowanie na jelenia udane w każdym razie w wykonaniu ekipy znanego producenta drzwi zewnętrznych.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Była taka firma szklarska w Gostyninie - Hydropol, który jako jedyny w Polsce tę amerykańską technologię wykonywał w technologii europejskiej szyby zespolonej ale już go nie ma. Sprzedał się swego czasu za długi.

    Niestety, ale folia ta ma sens stosowania tylko w amerykańskiej technologii szyb zespolonych. Europejska technologia szyby zespolonej nie nadaje się - folia pęka, marszczyła się na kątach.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #10

    Domyślnie

    dziekuje za informacje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony