dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 10
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 197
  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Zastanawia mnie skąd u kolegów strach przed przegrzaniem domu energooszczędnego .Nigdzie na forum nie spotkałem się z problemem,że komuś przegrzewa się dom bo ma kominek.Skąd pochodzi teza,że dom pasywny wyklucza obecność kominka?Zużywam 15kWh/m2 ,mam kominek i nic mi się nie przegrzewa.Wymaga jedynie dopasowania innych instalacji i odpowiedniego usytuowania.

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Mało komu się przegrzewa, bo jeszcze, mało kto ma dom na poziomie 1,5 - 5 litrów. W skali kraju. A swoją drogą, ja czytałem posty użytkowników kominków 24kW, którzy w standardowych domach mówią że jest gorąco jak rozpalą w salonie A skoro wystarczy wielu źródło do podtrzymania temperatury we wnętrzu na poziomie 1,5 -5 kW w "te duże mrozy" to co dopiero kominek, który wypromieniowuje tylko przez szybę, w zależności od wielkości, kilka kW więcej niż jest potrzeba? To jak tu nie martwić się, że będzie przesadnie ciepło, nieekologicznie i nieekonomicznie? Bo ilu producentów oferuje produkty o mocy 1,5 - 5 kW.

    Moja rodzina oraz kwiatki mojej żony... lubimy stałą i stabilną temperaturę. Bez jej dużych skoków.
    Ja mam nadzieję, że Forest napisze o sposobach i rozwiązaniach, które mogą to zapewnić. Przy jednoczesnym widoku palących się polan,żaru... Ale nie wielkości stringów na damskiej pupie na plaży w Sopocie latem. Tylko jakaś szyba, zestaw szyb, zabudowa? Szyba rzędu choć 10 cali przekątnej.

    U mnie za akumulację będą robić ściany z cegły silikatowej oraz betonowe posadzki i stropy. Bardzo bym chciał widzieć ogień. Inaczej cała zabawa chyba mija się celem, lepiej kupić kocioł do kotłowni w końcu zobaczymy tyle samo a chociaż rzadziej będzie trzeba dokładać. Bo nie ma strat przez szybę. Chodzi o to, że każdy chce widzieć ogień ale na drewnie. To taki kompromis co do tego coś za coś

    Jednocześnie, aby było nadal stabilnie po powrocie domowników do domu, 8h, w całym domu 132m2. Podkreślam CAŁYM. Nie widzę alternatywy innej, niż magazynowanie ciepła na potem w wodzie.

    Druga sprawa, coraz bardziej postępująca zachęta jest do budowania mniejszych domów. RnS max 140m2 bodajże! Rozmawiałem ze znajomymi mieszkającymi w Niemczech. U nich się "zaleca" domki 80-120m2. To jak w takim domu dla 4 osobowej rodziny zmieścić salon rzędu 50m2 ? Gdzie miejsce na resztę pomieszczeń? Ja mam 132m2 i salon 25,5m2. Ty nydar masz jak mnie pamięć nie myli 120m2 a ile ma m2 pomieszczenie z kominkiem?

    Jeżeli Forest przedstawi takie rozwiązania, dostępne na dziś, cenowo nie rzucającym na kolana, w stosunku, do innych systemów z dodatkowym bonusem w postaci wrażeń widokowych płomieni. No za ten bonus to niech będzie koszt bufora. To ja chętnie...

    Widziałem też takie rozwiązanie. Gość ogrzewa dom kotłem elektrycznym. Zamiast bio kominka, kominka na drewno typu Sparthan co kupił??? Plazmę sobie wielką kupił. Wbudował ją w ścianę. Jak zaprasza gości na kolacyjkę to odpala z "pendraiwa" na USB nagrany kamerą widok palących się polan i tak pala się one i palą, z głośników miło trzaska... goście przechodzą do ostatniej lampki wina a tu jeszcze żar elegancki... Po czym jak się wszyscy zbiorą i rozejdą... odłącza tego pena z plazmy i zabiera do sypialni bo przy widoku ognia to miło zasypia się. Ale włącza opcję, że teraz to się będzie paliła np. brzoza. I popiołu wynosić nie musi. Nic czyścić. A klimat się robi...

    I myślicie, że ktoś się skapną, że w tym domu na dachu to nawet komina nie ma???

    Co więcej właściciel twierdzi, że ta plazma to elegancko go dogrzewa.

    Jeden z przykładów:

    http://www.youtube.com/watch?v=tbIdzYA8WUI
    Ostatnio edytowane przez Raźny ; 14-08-2012 o 21:33

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    moze wiecej konkretow??
    bo pisanie mam dom 15 kWH/m2 i kominek i nic mi sie nie przegrzewa nic mi nie mowi ....

    tez bede mial kominek .... biokominek taki daje realnie 1-2 kW

    a u rodzicow wiem jak wygladaja dni przejsciowe gdy sie za mocno rozpali w kominku a dom maja .... 10 litrowy a nie 1,5

    widzę że na forum pojawia się tendencja pisania ... wiem ... ale nie powiem
    można ... ale trzeba zapłacić ... etc

    nie wiem jak inni ale ja nie podzielam tego zdania
    a bełkotowi marketingowemu mówię stanowcze NIE

    Edit: Raźny - bardzo ładnie to napisałeś .....

    a co do tego ...
    Cytat Napisał Raźny Zobacz post
    Druga sprawa, coraz bardziej postępująca zachęta jest do budowania mniejszych domów. RnS max 140m2 bodajże! Rozmawiałem ze znajomymi mieszkającymi w Niemczech. U nich się "zaleca" domki 80-120m2. To jak w takim domu dla 4 osobowej rodziny zmieścić salon rzędu 50m2 ? Gdzie miejsce na resztę pomieszczeń? Ja mam 132m2 i salon 25,5m2. Ty nydar masz jak mnie pamięć nie myli 120m2 a ile ma m2 pomieszczenie z kominkiem?
    ja mam dom zbudowany z kredytu RnS
    jego dane to
    DANE TECHNICZNE
    pow. użytkowa 146,45 m2
    + garaż 19,65 m2
    pow. netto parteru 142,35 m2
    pow. netto poddasza 75,40 m2
    pow. całkowita 348,30 m2
    pow. zabudowy 174,15 m2
    pow. dodatkowe 38,00 m2
    kubatura brutto 850,40 m3

    146 m2 jest podane z garderoba i schowkiem które wg definicji regulaminu RnS nie jest wliczane do pow. użytkowej - projekt idealnie nadawał się pod ten program

    po zmianie parteru (likwidacja 1 pokoju) powiększył nam się salon z 23 do 33 m
    do tego kuchnia i korytarz , dlatego napisałem 50 m2 - bo tyle mam jako jedna powierzchnia / open space
    2 hall z komunikacją 18,00
    3 kuchnia z jadalnią 10,85
    5 pokój dzienny 23,60
    realnie wychodzi nawet więcej ....
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-08-2012 o 21:28

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Wspólna część, salon,kuchnia,hol,to jedna przestrzeń bez drzwi .Około 65m2(dom 140m2). Kominek z wyłączeniem frontowej -oszklonej części posiada płaszcz wodny (nawet pod popielnikiem). Połączony jest 2'' rurami z buforem 1500L.Całość działa w układzie grawitacyjnym.Powierzchnia szyby w stosunku do całkowitej powierzchni komory spalania to ok.20%..Można więc w przybliżeniu powiedzieć,że 20 % energii ze spalania,emitowana jest na przestrzeń 65m2.Ale na tej przestrzeni o kubaturze ok.200m3 zainstalowane są cztery anemostaty wyciągowe(moja wentylacja to 1-2 wyciągi na każde pomieszczenie +dwa nawiewy na cały dom). Dodatkowo szyba kominka zorientowana jest na poł.zachodnią ścianę w 90% przeszkloną.Szyba kominka to 3800cm2.

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    no tak u Ciebie sa te wyciągi w każdym pomieszczeniu - coś mi jasiek wspominał ....
    czyli nadmiar ciepła wywalasz przez WM

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raźny Zobacz post
    Mało komu się przegrzewa, bo jeszcze, mało kto ma dom na poziomie 1,5 - 5 litrów. W skali kraju. A swoją drogą, ja czytałem posty użytkowników kominków 24kW, którzy w standardowych domach mówią że jest gorąco jak rozpalą w salonie A skoro wystarczy wielu źródło do podtrzymania temperatury we wnętrzu na poziomie 1,5 -5 kW w "te duże mrozy" to co dopiero kominek, który wypromieniowuje tylko przez szybę, w zależności od wielkości, kilka kW więcej niż jest potrzeba? To jak tu nie martwić się, że będzie przesadnie ciepło, nieekologicznie i nieekonomicznie? Bo ilu producentów oferuje produkty o mocy 1,5 - 5 kW.



    http://www.youtube.com/watch?v=tbIdzYA8WUI
    Zwróć uwagę, że dom pasywny raczej powinien być dość akumulacyjny - nawet 100 kWh/1 C. Czyli po spaleniu 30 kg suchego drewna z przeciętną sprawnością temperatura w domu nie powinna się podnieść o wiele więcej niż 1 C. Oczywiście w trakcie palenia będzie przejściowo cieplej - aby był transfer ciepła do ścian musi być różnica temperatur.

  7. #67
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Nie do końca wywalam .Podgrzewam od jesieni do wiosny poddasze nieużytkowe,dzięki czemu różnica temp.między sufitem a poddaszem jest prawie żadna.W konsekwencji straty ciepła przez sufit są bliskie zeru.Jedyne straty to okna i ściany.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja mam kominek o mocy 6 kw
    jednego jestem pewien domu mi nie przegrzewa na zasadzie stringi męskie na wierzchu bo w kominku sie pali
    obudowa koinka jest betonowa a wylot powietrza to to cała pozioma góra obudowy to kratka
    kominek jest dosunięty do ściany z silikatu 12 cm

    przez pierwszą godzinę trudno wyczuć ciepło od kominka [no może pszasadzam]
    obudowa kominka fajnie oddaje ciepło dłużej niż palące się drewno a co najciekawsze sciana z silikatu jest jeszcze dlużej ciepla niż obudowa kominka
    koszt całkowity tego malenstwa to okolo 7,5 tyś zł

    nie wiem czy tak można ja to bym zrobiłbym obudowę z silikatu
    beronu to ja mam tylko z 2,5 cm chyba
    przegrzewanie chałupy kominkiem to raczej powszechne zjawisko
    u mmie kominkarze na 120m2 domu i zapotrzebowania 3,2 kw i tak chcieli mi wcisnąć 16kw
    tłumaczyli że moc kominka wyreguluję ilością drewna
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 16-08-2012 o 07:23
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    R&K ... strasznie niecierpliwy jesteś i czytasz chyba "po łebkach" wątek ...
    Z góry zakładasz że jak że Ty czegoś nie wiesz czy nie znasz to jest to nie możliwe ... a może jest na odwrót i o marketingowy bełkot zahaczają właśnie wszelkie radosne publikacje o cudownych właściwościach domów pasywnych w naszym (jak już wcześniej pisałem) klimacie ?
    Zważ na to, ze dotychczasowe wszelkie publikacje i dane o użytkowaniu domów pasywnych pochodzą w większości z krajów i terenów, które wymieniłem wcześniej i których klimat ma się nijak do naszego klimatu a przynajmniej do niektórych części naszego kraju.
    Nie będę tu stawiał tezy że taki dom jest w ogóle do bani u nas, bo zrobił bym z siebie pajaca, ale już teza że warto mieć w takim domu w naszym klimacie urządzenie pozwalające bez prądu ogrzać lub raczej dogrzać go w razie potrzeby będzie jak najbardziej trafna. Bo może się okazać że dni w roku z taką potrzebą nagle zrobi się kilkanaście albo i kilkadziesiąt jednym ciurkiem.
    Większość ludzi kojarzy kominki z ... tym co zobaczy w marketach, na stronach internetowych lub gazetach "popularnych". A to tylko czubek góry lodowej różnych rozwiązań technicznych i możliwości.
    Jedna rzecz może być tylko nie koniecznie zadowalająca - tak jak sam dom pasywny lub energooszczędny nie jest tani w budowie, tak i rozwiązania kominkowe do nich też tanie nie będą.
    Weźmy na ten przykład kominek Malux'a o którym napisał ... dla jednych wydawać się będzie dobrym rozwiązaniem a dla innych (dla mnie chociażby) będzie "dopiero" bazą do niego. Bo jakby w samym palenisku dodać dodatkową szybę, a tę pierwszą jeszcze wymienić na pyrolityczną, gdyby zamiast podpinać go bezpośrdnio do komina, dać mu z tonę akumulacji obniżających temperaturę na wejściu do komina o kilkaset stopni, gdyby miał dwukrotnie grubsze ścianki, albo były one dwuwarstwowe - o innych właściwościach akumulacji, to otrzyma się "maszynkę", generującą w ciągu 1-3 godzin palenia około 10 - 30 kw, rozładowujących się przez okres 10 - 24 godzin w zależności od potrzeb.
    No i złe rozwiązanie dla "pasywniaka" ?
    Więcej w artykule napiszę, bo tutaj tylko liznął bym po łebkach temat, tracąc na to relatywnie dużo więcej czasu by zaspokoić ciekawość i niedowierzanie jednej osoby ...
    Pozdraiwam.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 16-08-2012 o 12:37
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    forest rozsądnie to przedstawia
    ja jestem w sumie zadowolony ze swego rozwiązania[kwota 7, 5 tyś zł]
    kwestia kosztów akumulacji ale podpowiadałbym się nad tym zastanowić.
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Tylko czy taką ,masą akumulacyjną, połączoną z kominkiem, (Ja to znam tylko jako piec kaflowy z czasów młodości). Zgromadzoną w jednym miejscu, zakładam salonie z przyległymi pomieszczeniami. Czy możemy tym ogrzać cały dom? Czy tylko te załóżmy 50-60m2 otwartej przestrzeni? Bo inaczej jak to się ma do ogrzewania całego domu?

    Ja pamiętam z domu dziadków, że jak napalone było w kaflowym piecu, który obejmował "zasięgiem, otwartej przestrzeni" połowę domu, w pozostałej, drugiej, oddzielonej nieszczelnymi drzwiami, było nadal chłodno. Słowem dobre, jak tryb życia (tak jak kiedyś) wszystkich mieszkańców pozwala i mieszkańcy lubią gromadnie przy tym piecu kaflowym posiedzieć.

    Ja nie znam domu z całkowicie otwartą przestrzenią, nie podzieloną ścianami i drzwiami.

    Obawiam się, że trzeba drugi taki kominek z masa akumulującą na resztę pomieszczeń domu. Jestem w stanie wyobrazić sobie na piętrze taki kaflak podzielonym ściana w dwóch pokojach. Inną sprawą jest przygotowanie stropu na takie obciążenia. Ale to oznacza koszty, niemałe jak wspominasz Foreście - razy 2 zestaw. Słowem, kreuje się rozwiązanie dla zamożnych entuzjastów, mających przed wyjściem do pracy lub po po powrocie czas aby napalić w dwóch piecach. Albo pracujących w domu.

    Duży plus to praktycznie brak uzależnienia od energii elektrycznej. Już teraz straszą wyłączeniami w 2014 roku. A wiele firm już teraz!!! np. PGE szuka chętnych do rezygnacji z mocy aby wystarczyło na "trudne godziny" Tylko czy wyłożona kwota nie zrówna się z kosztem instalacji własnej elektrowni pod różną postacią? Bo wtedy to wystarczy sam kominek bez akumulacji i całego osprzętu, i całej otoczki - w pozytywnym brzmieniu. Jeżeli ktoś będzie chciał jeszcze palić w kominku.

    Także ja mam prośbę Foreście, napisz w swoim artykule jakie rozwiązania, przewidujesz dla chyba większości rodaków, pracujących i lub dojeżdżających do pracy, po za swoim domem, miejscem zamieszkania. Budujących, mieszkających w domu 3 - 5 litrowym. Bo takich, to jak, widzę się zapowiada wysyp w ciągu najbliższych, zaokrąglając, 7 lat do 2020roku, jeżeli te normy UE wejdą w życie. A jak nie normy to ceny nośników paliwa, zmobilizują do budowy wspomnianych wyżej. Takie, które pozwolą ogrzać cały dom.

    Pozdrawiam

    Edit:

    Inaczej, co zrobić by akumulacyjny kominek ogrzał mi cały dom??? Bez przedłużającego się dostępu do energii elektrycznej. Bo generalnie taka idea fix jest dla mnie złotym rozwiązaniem...

    Eureka!!! Właśnie odkryłem. W domu moich rodziców do dziś!!! Do obsługi instalacji CO i cwu nie potrzeba ani jednego Watta energii elektrycznej. W tej instalacji w układzie otwartym jest prosty kocioł dolnego spalania regionalnego wytwórcy, kosztował całe 1500zł. Kaloryfery żeliwniaki i zbiornik cwu. grzany z kotła z ekskluzywną opcją grzania prądem grzałką 1,5kW z termostatem za bodajże 150zł. Z możliwością grzania w drugiej taryfie.
    Ostatnio edytowane przez Raźny ; 16-08-2012 o 12:59

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Sprawę ogrzewania całego domu załatwia rekuperacja, mieszająca powietrze i wyrównująca ciśnienie w całym domu.
    Pisząc o akumulacji nie mam tylko na myśli ceramiki i kominków działających na zasadzie pieców kaflowych. Jest jeszcze przecież ... woda.
    Równie dobrze akumulację oprzeć można na wodzie. Bufor dużej pojemności lub akumulacja poprzez ogrzewanie wodą płyty fundamentowej, ścian czy stropów, załatwia sprawę ogrzewania całości domu. Bardzo stabilnie i równomiernie oraz w pełni "regulowalnie". Taka akumulacja ma tylko jedną wadę - jak nie ma prądu to nie działa.
    Akumulować w płycie i przegrodach pionowych oraz poziomych można też w podobny sposób poprzez systemy powietrzne (a'la Legalett).
    Rozwiązań takich jest dużo - największym problemem jest tu samo palenisko i dostosowanie go do dłuższego w tym wypadku użytkowania, tak aby nie zaczął przegrzewać samego pomieszczenia w którym stoi. Ale i tutaj możemy skorzystać z gotowych produktów lub modyfikować paleniska "wyjściowe".
    Najprostszym sposobem akumulowania ciepła było to co możemy zobaczyć na zamku w Malborku.
    Rozpędziłem się ...
    Oprócz akumulacji są też środki doraźne - piecyki i kozy o bardzo małych gabarytach i mocach, spalające ok. 1-3 kg drewna / h.
    To też całkiem dobry pomysł. I tani w realizacji.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #73
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Sprawę ogrzewania całego domu załatwia rekuperacja, mieszająca powietrze i wyrównująca ciśnienie w całym domu.

    Mam, nie zadziała. Zimą reku pracuje na bardzo małych obrotach. Można je oczywiście podczas palenia podwyższyć, ale w tym momencie prosimy się o kłopoty (spadek wilgotności).

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Więcej w artykule napiszę, bo tutaj tylko liznął bym po łebkach temat, tracąc na to relatywnie dużo więcej czasu by zaspokoić ciekawość i niedowierzanie jednej osoby ...
    Pozdraiwam.
    oczywiscie nie wiem - nie znam sie - chetnie sie dowiem poznam , dlategp pytam
    pytam o konkrety bo niecierpliwy jestem i nie lubie czytac zbyt duzy jesli nie musze lub jesli mnie to nie dotyczy - na ta chwile traktuje ta wiedze jako uzupelnienie tego co juz wiem i nie zamykanie sie na inne zrodla ciepla

    ale i tak nie kupie tej Twoje / Waszej gazety
    może po 2-3 miesiacach opublikujesz art w sieci ... wtedy z nim się zapoznam

    ok samo palenisko moze i mozna dobrac odpowiednio i nad nim zapanowac
    tylko mnie nadal nurtuje jak sie ma komin do domu pasywnego
    w koncu to dziura .... ja niepowiem co ...

    w OCZ widac dokładnie jakie są róznice w zapotrzebowaniu na energie w domu z WM a WG
    jak jest z kominkiem .... ??????

    a z WM jest dokładnie jak pisze Liwko - nie ma nic wspólengo z rozprowadzeniem ciepła po domu ... lub ma niewiele ...
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 16-08-2012 o 14:01

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Liwko ... a powiedz Ty mi w jaki sposób korzystasz z reku ... przecież obojętnie czy to zima czy lato - stałą (taką samą) wymianę powietrza i tak trzeba zrobić by stosowanie reku miało sens ... Jak ta instalacja chodzi bez przerwy to też jest zaprzeczeniem jej idei - zarówno ekonomicznej jak i zdrowotnej.
    Pozdrawiam.
    PS. R&K ... artykułu w sieci nie opublikuję za mniej niż za rok - półtorej. A jak szkoda Ci wydać 9,99 zł za nieco więcej wiedzy to nic na to nie poradzę
    "Reku" może i owszem ma niewiele wspólnego z ogrzewaniem, ale miesza dużo lepiej i sprawniej masy powietrza w domu niż niejedno grawitacyjne ogrzewanie kominkowe, prowadząc do wyrównania ciśnienia i temperatury.
    Oczywiście w teorii ... bo jak się pozamyka drzwi w pokojach i innych pomieszczeniach to sobie można dmuchać i dmuchać ...
    A komin to taki sam problem w domu pasywnym jak rura od "sracza", tudzież przyłącza wody. Da się rozwiązać technicznie, tak jak wszystko. Będą powodować jakieś tam straty, ale można je ograniczyć do minimum jak się pomyśli i zrobi to należycie.
    Ostatnio edytowane przez Forest-Natura ; 16-08-2012 o 14:20
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    utwierdzam się w przekonaniu ze wiesz .... ale nie powiesz ... zapłać to Ci powiem ....
    marketingowy bełkot - może ktoś się na niego skusi ... nie tędy droga kolego

    a rura od kominka znacznie więcej generuje strat niż rura od sracza - tamta jest wypełniona wodą (wszystkie urządzenia mają syfony) i ruch powietrza w niej jest znacznie mniejszy niż w piecu ktory zasysa powietrze z tlenem i wywala przez komin X kW

  17. #77
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Liwko ... a powiedz Ty mi w jaki sposób korzystasz z reku ... przecież obojętnie czy to zima czy lato - stałą (taką samą) wymianę powietrza i tak trzeba zrobić by stosowanie reku miało sens ... Jak ta instalacja chodzi bez przerwy to też jest zaprzeczeniem jej idei - zarówno ekonomicznej jak i zdrowotnej.
    Pozdrawiam.
    Zimą pracuje ciągle na małych obrotach (u mnie 15%) + dwa razy na dobę na 60% przez 30 minut. Latem mocniej w nocy a słabiej w dzień. Latem nie mam rekuperatora.
    Dlaczego uważasz, że stała praca jest mniej ekonomiczna i niezdrowa???

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    utwierdzam się w przekonaniu ze wiesz .... ale nie powiesz ... zapłać to Ci powiem ....
    marketingowy bełkot - może ktoś się na niego skusi ... nie tędy droga kolego
    Litości chłopie ... bo mnie słabi takie podejście do drugiego człowieka panujące wśród współczesnego pokolenia ...
    Nie chcesz to nie czytaj tego co piszę - będziemy zadowoleni z tego obydwoje.

    Liwko ... hmm ... jak byś poszukał gdzieś na FM moje wypowiedzi w wątkach o połączeniu inst. kominkowej i reku to będzie tam - dosyć długie wpisy (elaboraty) i powtórzone ze dwa - trzy razy ... jak znajdziesz to podeślij link - zapiszę też sobie na przyszłość .
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tak w dwóch zdaniach Forest. Dlaczego nieekonomicznie i niezdrowo?

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    o litosc to ja prosze ....
    nie napisze bo .... za duzo by pisac ... nie napisze bo bedzie w gazecie .... nie napisze bo i tak juz duzo napisal ... nie napisze bo mam Was w d....

    ja nie potrzebuje długich wywodów filozoficznych , elaboratów czy prac doktorskich i udawania ze znasz sie na wszystkim począwszy od kominków skończywszy na WM i rurze do sracza - bo tak nie jest - a jest tak twierdzisz to .... jak coś jest do wszytskiego to jest do niczego

    tylko kilka konkretów - ale widać jestes typowym sprzedawcą lubiącym opowiadać troche bajek troche prawdy i do tego duzo marketingowego bełkotu

Strona 4 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony