dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Jak ocieplić takie miejsce?

    Dobudowuje dom do istniejącego, nieocieplonego budynku gospodarczego sąsiada. Swój dom ocieplam 20 cm materiału izolacyjnego.
    Czy ktoś ma pomysł czym i w jaki sposób ocieplić wąską szczelinę 20 cm pomiędzy wznoszoną ścianą domu a istniejącą ścianą sąsiada? Mój budynek będzie wyższy i ponad dachem sąsiada będzie obróbka blacharska i wyżej styropian.



    Ściana sąsiada nie jest specjalnie równa, jeśli chodzi o powierzchnię muru.

    Myślałam o zaślepieniu końców szczeliny z obu stron styropianem i zasypaniu szczeliny impregnowanym perlitem albo napsikaniu tam rozprężnej pianki.
    Ale ci od pianki nie chcą przyjechać na tak małą realizację ( ściana ma 10 x 3 m) i boją się, że styropian puści pod ciśnieniem pianki.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomekBF

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Zabłudów
    Kod pocztowy
    16-060
    Posty
    46

    Domyślnie

    Może wdmuchać granulat styropianowy ?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    A może wyrównać ścianę sąsiada (zrobić mu mały prezent ) dać styropian i będziesz miała ścianę trójwarstwową. Przy styropianie w ścianie trójwarstwowej nie trzeba chyba szczeliny wentylacyjnej?
    Tzn. ma to sens jeśli twojej ściany jeszcze nie ma, bo jeśli już stoi to tylko coś w "proszku" styropian, wełna, gazety
    Ostatnio edytowane przez cronin ; 31-08-2011 o 10:55
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rozumiem, że miałabym przykleić styropian do ściany sąsiada i dobudowywać się? Ale wówczas moje bloczki nie będą przyklejone do styropianu.
    W ten sposób ocieplę raczej jego warsztat niż swój dom.

    Granulat styropianowy - sprawdzę. Chociaż z różnych powodów chciałam uniknąć styropianu miejscu, w którym nie będę mogła kontrolować jego stanu. Widziałam, co potrafią zrobić mrówki. Dlatego styropian (z powodu niskiej ceny) chcę zastosować w miejscach, gdzie widać czy nic się do niego nie dobierało i gdzie można łatwo naprawić uszkodzenie.

    Edit:
    Tych metod wtryskowych jest kilka, różne materiały. I ja jakaś głupia jestem, bo po wpisaniu "Poznań, metoda wtryskowa, ocieplenie" google pokazuje firmy z Radomia, Warszawy, Ostrołęki i żadnej firmy z okolic Poznania :/

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    TomekBF

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Zabłudów
    Kod pocztowy
    16-060
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Rozumiem, że miałabym przykleić styropian do ściany sąsiada i dobudowywać się? /
    Hm.. a nie można w trakcie budowania od razu ocieplać ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tomek - ale jak to sobie fizycznie wyobrażasz? Płytę styropianu przykleja się do ściany. Klej należy nałożyć w odpowiedni sposób. I normalnie płytę się przykłada do ściany. W moim przypadku musiałbyś ją wsuwać w szczelinę - cały klej by się rozmazał. Nie byłbyś w stanie kontrolować szerokości szczelin pomiędzy poszczególnymi płytami.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Hmm nie wiem jak to technicznie wyjdzie ale może zrób tę ścianę jako jednowarstwową i domuruj ją do ściany sąsiada (po jej wyrównaniu) wtedy ocieplenie będzie zbędne i mrówki nie wyniosą granulatu.
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zależy mi jednak na posiadaniu izolacji domu. Planuję prawie pasywny, bardzo energooszczędny dom.

  9. #9

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kermzyt musiałby być grubszą warstwą niż 20 cm aby dać ekwiwalent 20 cm styropianu.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tomek - ale jak to sobie fizycznie wyobrażasz? Płytę styropianu przykleja się do ściany. Klej należy nałożyć w odpowiedni sposób. I normalnie płytę się przykłada do ściany. W moim przypadku musiałbyś ją wsuwać w szczelinę - cały klej by się rozmazał. Nie byłbyś w stanie kontrolować szerokości szczelin pomiędzy poszczególnymi płytami.
    no ale własnie tak buduje ściany trójwarstwowe. Ja bym to zrobił bez kleju wsuwając płyty na ścisk. Płyty dociskane do twojej ściany tak żeby nie było szpary, w ew nierówności pomiędzy ścianą sąsiada a styropianem wstrzyknąć piankę. Oczywiście ponad dachem sąsiada lecisz już normalnie.
    Drugim sposobem jest zasypanie szpary granulatem styropianowym - W dzienniku Geda masz opis jak zrobić maszynke do mielenia styro. A odpadów z cięcia 20 cm styro jest całkiem pokaźna ilość - wiem po sobie..
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    coulignon - ale przy ścianie trójwarstwowej najpierw budujesz jedną ścianę (nośną), ocieplasz i dobudowujesz drugą, zewnętrzną. U mnie ta druga (zewnętrzna) już jest.
    Poza tym zastanawiam się nad alternatywą dla styro.
    Maszynkę widziałam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W przypadku wełny - jak mam to fizycznie wykonać? Bo czym różni się przyklejanie wełny od przyklejania styro, prócz tego, że wełna potrzebuje 2-3 cm pustki między murami. Nadal nie jestem w stanie prawidłowo przyłożyć do ściany płyty bez rozmazywania kleju, uzupełnienia szczelin, kontroli jakości położenia płyt (czy do siebie przylegają).

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    coulignon - ale przy ścianie trójwarstwowej najpierw budujesz jedną ścianę (nośną), ocieplasz i dobudowujesz drugą, zewnętrzną. U mnie ta druga (zewnętrzna) już jest.
    Poza tym zastanawiam się nad alternatywą dla styro.
    Maszynkę widziałam
    No nie. Na 99% ściany wznosi się jednocześnie. Chyba inaczej jest tylko w przypadku klinkieru.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    W przypadku wełny - jak mam to fizycznie wykonać? Bo czym różni się przyklejanie wełny od przyklejania styro, prócz tego, że wełna potrzebuje 2-3 cm pustki między murami. Nadal nie jestem w stanie prawidłowo przyłożyć do ściany płyty bez rozmazywania kleju, uzupełnienia szczelin, kontroli jakości położenia płyt (czy do siebie przylegają).
    Kulki zmielonego styropianu też do siebie idealnie nie przylegają ale ta ściana nie jest tak narażona na zimno jak pozostałe- jest ściana sąsiada a za nią pomieszczenie, nawet jeśli nie ogrzewane to izoluje od mrozu i mroźnych wiatrów.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Amelia - dlatego kulki i w ogóle styropian to ostateczne rozwiązanie.
    Szukam pomysłu na coś lepszego.

  17. #17

    Domyślnie

    Podczas murowania wsuwasz płytę styropianu i uzupełniasz ubytki pianką. Nic lepszego nie wymyślisz.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    orko - myślałam nad zasypaniem impregnowanym perlitem lub wtryskiem wełny mineralnej (czy jakiejś pianki).

    Aby uzupełnić ewentualne ubytki pianką, musiałabym do tych ubytków mieć dostęp.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szkoda, że aerożele nie są w powszechnym użyciu

  20. #20

    Domyślnie

    Z dostępem do ubytków nie jest tak tragicznie.
    Ja to sobie wyobrażam tak. Murarze wykonują dwie -trzy warstwy bloczków. Następnie wkładają płyty styropianowe i pianują powstałe szczeliny od strony budynku sąsiada tak aby płyta została dociśnięta do twojego budynku. Oczywiście tak da się zrobić o ile twój dom jeszcze nie powstał.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony