dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 72
  1. #21

    Domyślnie

    A czym planujecie wyrównać podłogę? Wylewka czy keramzyt. Ja mam taki sam strop z metalowymi szynami w betonie i zastanawiamy się co zastosować.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Przyznaję, mnie również interesuje wylwka na tym stropie. Bo na pierwszy rzut oka, to mamy podobny, z tym, że ... w moim tzw stropie mam "drewniane" tregry a nie tak, jak u Ciebie, metalowe.

    A, tak w ogóle, to... witam wśród remontujących
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  3. #23

    Domyślnie

    Witam Dziewczyny
    Planujemy zrobić wylewkę mixokretem.W łazience,salonie i hallu ogrzewanie podłogowe,a u Dziewczynek i w sypialni grzejniki.Najpierw oczywiście styropian.Szyny są na różnej wysokości i będzie trochę cudowania... Hydraulik doradzał nam,żeby styropian ułożyć między szynami-nie przykrywając ich-a na te szyny ekran odbijający ciepło.Ale czy nie lepiej przykryć ich chociaż 1-centymetrową warstwą styropianu...?

  4. #24

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisałam,ale w sumie nic zbytnio znaczącego się nie działo...Tzn,co można by Wam pokazać "Spryskaliśmy"cały dach środkiem na robale-Hylotoxem-tak na wszelki wypadek,bo nie było słychać ich chrumkania,ani nie było żadnej mączki.Jednak dziurki są-tylko nie wiemy kiedy robale się wyprowadziły...Po wywietrzeniu wymieniliśmy stare ,nadżarte słupy-nadżarte było tylko ok 1cm,a cały,spory rdzeń zdrowiutki .Cieszy mnie to ,bo po takim wiekowym dachu spodziewałam się najgorszego...Wzmocniliśmy dach,przykręcając dodatkowe płatwie,a jutro zaczynamy przedłużać krokwie
    Zdjęć na razie nie mam,ale jutro postaram się coś niecoś popstrykać.
    Acha jak już wspominałam w pierwszym poście,cenię sobie wszelkie uwagi i podpowiedzi Może ktoś z Was już te sprawy przerabiał lub ma sensowniejsze pomysły niż my i nasi "pomocnicy",to zapraszam i dziękuję

  5. #25

    Domyślnie

    Mam pytanie do Czejeny autorki wątku - jaka była wysokość tego strychu - na poziomie tych belek - "jętek" ? Mam również strych do zaadaptowania, ale tam te poprzeczne belki jętki są na wysokości 2 metrów i obawiam się, że to za mało, nie wiem dokładnie jak jest liczona średnia, która ma ponoć być zachowana - 2,2 m...

  6. #26

    Domyślnie

    Witam, nam radzono wysypanie keramzytem-jest lekki, izoluje akustycznie i termicznie- a na to płyta osb. Lub znalazłam też propozycję firmy Akusta- www.akusta.pl -tzw kołyski i legary akustyczne, z wyglądu fajna i prosta rzecz ale to nie wygląd się liczy. Nasza podłoga wygląda tak. Boimy się, że wylewka będzie za ciężka. No i oczywiście koszty też nie są bez znaczenia.Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2832.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	77198   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2834.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	75,4 KB
ID:	77199  

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris.m Zobacz post
    Mam pytanie do Czejeny autorki wątku - jaka była wysokość tego strychu - na poziomie tych belek - "jętek" ? Mam również strych do zaadaptowania, ale tam te poprzeczne belki jętki są na wysokości 2 metrów i obawiam się, że to za mało, nie wiem dokładnie jak jest liczona średnia, która ma ponoć być zachowana - 2,2 m...
    Witaj kris
    Do tej pory jętek jeszcze nie mieliśmy...Chodzi Ci pewnie o wysokość płatwi pośrednich...?Płatwie pośrednie są na wysokości 2,2m,a jętki,które dopiero teraz zamocowaliśmy są na wysokości 2,70.A jaką masz wysokość w szczycie?Niektóre poddasza w ogóle nie mają ścianek kolankowych lub mają je bardzo niskie,a wtedy płatwie są niżej...-zaś szczyt wyżej

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał jola69 Zobacz post
    Witam, nam radzono wysypanie keramzytem-jest lekki, izoluje akustycznie i termicznie- a na to płyta osb. Lub znalazłam też propozycję firmy Akusta- www.akusta.pl -tzw kołyski i legary akustyczne, z wyglądu fajna i prosta rzecz ale to nie wygląd się liczy. Nasza podłoga wygląda tak. Boimy się, że wylewka będzie za ciężka. No i oczywiście koszty też nie są bez znaczenia.Pozdrawiam.
    Jola to nasze podłogi są bardzo podobne
    Nie orientowaliśmy się co do innych zastosowań,bo zależy nam na ogrzewaniu podłogowym,a wtedy to już tylko wylewka betonowa wchodzi w grę.Jeśli chodzi o "akustę"to ciekawa propozycja...A orientowaliście się jak cenowo za 1m2 wychodzą pozostałe rozwiązania?Jeśli możesz,to napisz jakie są koszty.Jeśli chodzi o wylewkę betonową to u nas będzie to ok.5cm warstwa-zdaniem fachowców ciężar rozłoży się równomiernie na całej powierzchni.Ojciec,który jakieś 30 lat temu wymieniał stropy trzcinowe na betonowe twierdzi,że strop został odpowiednio wzmocniony prętami.Ale trzeba brać również pod uwagę,czy są dobrze wzmocnione ściany(wieniec)i odpowiednie fundamenty...
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Przedłużyliśmy krokwie,przykręciliśmy dodatkowe płatwie,zamocowaliśmy jętki,wymieniliśmy słupy:


















    Teraz Mężuś powoli wznosi ścianki do góry-powoli,bo ostatnio długo pracuje

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A ja z tych co panikują jak dokłada się drewna do konstrukcji , bo nie wiem czy fundament udźwignie dodatkowy ciężar... pewnie się mylę , u nas mąż też musiał mnie uspokajać . Super pędzicie do przodu , a powiedź mi ten Hylotox jest dobry bo ja też będę musiała coś kupić na górę . Wiem ,że ludzie go zachwalają a jak Ty myślisz?
    Ach Ci mężowie Twój to jeszcze wraca mój będzie trzy dni w tygodniu w domu i co mam powiedzieć
    Ale jak mus to mus.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    I ta ściana ... ach w jakim będzie pokoju i czy belki będziesz szlifować?

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubel30 Zobacz post
    A ja z tych co panikują jak dokłada się drewna do konstrukcji , bo nie wiem czy fundament udźwignie dodatkowy ciężar... pewnie się mylę , u nas mąż też musiał mnie uspokajać . Super pędzicie do przodu , a powiedź mi ten Hylotox jest dobry bo ja też będę musiała coś kupić na górę . Wiem ,że ludzie go zachwalają a jak Ty myślisz?
    Ach Ci mężowie Twój to jeszcze wraca mój będzie trzy dni w tygodniu w domu i co mam powiedzieć
    Ale jak mus to mus.
    Muszę przyznać,że ja też panikowałam z tym dodatkowym drewnem Radziliśmy się fachowców i zapewniali nas,że to dodatkowo wzmocni dach.Dodatkowe płatwie są skręcone ze starymi,podparte grubszymi słupami,jętki też mają wzmacniać konstrukcję.Poza tym to wszystko nie było aż tak ciężkie...Mocowaliśmy to we trójkę ( łącznie ze mną).Drewno kupiliśmy rok temu i zdążyło bardzo dobrze wyschnąć.
    Gdybyśmy choć w połowie pędzili tak jak Wy,to bylibyśmy teraz na etapie meblowania
    A jeśli chodzi o Hylotox to mam nadzieję,że jest tak dobry jak go chwalą...Dużo czytałam na tematy zwalczania szkodników i zabezpieczania drewna przed nimi i w końcu zdecydowałam się właśnie na ten środek(stosowano go ponoć na Wawelu )
    Jak dokończymy to,co mamy zaplanowane na najbliższe tygodnie,to mamy zamiar jeszcze raz cały dach potraktować tym środkiem(nowe drewno nie było nim zabezpieczone).Jest to silna trucizna-mimo dobrze pozatykanych szczelin przy drzwiach na poddasze trochę tego smrodu przelazło na dół-musieliśmy się wynieść na cały dzień-na szczęście do nocy się wywietrzyło i mogliśmy spać spokojnie.Na górze zapach zniknął po 4 dniach(wszystkie okna były cały czas otwarte).Mąż miał taki opryskiwacz (do drzewek)i tym to rozpylał.Nie zauważył,że mu podciekało na biodro i tak go poparzyło,że skóra schodziła mu dwa tygodnie
    Ściana z cegły będzie w salonie,a belki będę szlifować,ale raczej pod koniec prac,bo zdążą się jeszcze zabrudzić.
    A co do Twojego Męża,to współczuję.Mojemu też czasem zdarza się delegacja-na szczęście rzadko.Ale jak mus to mus...-w końcu ktoś musi na to wszystko zapracować,no nie?

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Prawda

  14. #34

    Domyślnie

    Witam, nie odpowiadałam, gdyż nie było mnie chwilkę w kraju. Ale nastąpiła zmiana wersji i decyzja zapadła na wylewkę ok 5cm na styropianie.Fachowcy orzekli, że strop wytrzyma i ciężar rozłoży się właśnie na tych wystających belkach. Strop jest też wzmocniony poprzecznymi prętami i skoro wytrzymał nacisk kilku ton szlaki jako dawny stropodach to wytrzyma tym bardziej cienką warstwę betoniku. Jest to najszybsza i najtańsza wersja, więc na temat innych opcji już się nie dowiadywaliśmy. Pozdrawiam.

  15. #35

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    faktycznie widać różnicę w powierzchni poddasza jak nie ma słupów. Zastanawia mnie tylko czy będziecie robić okna dachowe? Widzę małe okienka na ściankach kolankowych ale to chyba mało będzie, co?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkowska Zobacz post
    faktycznie widać różnicę w powierzchni poddasza jak nie ma słupów. Zastanawia mnie tylko czy będziecie robić okna dachowe? Widzę małe okienka na ściankach kolankowych ale to chyba mało będzie, co?
    Hej milkowska,właśnie nie wiem co począć z tymi oknami...Te na ściankach kolankowych rzeczywiście są małe.Spad dachu jest niestety za mały żeby wstawić zwykłe okna dachowe,a jedno okno na płaski dach to wydatek ok.2000,do tego jeszcze robocizna,bo sami tego nie zrobimy... U Dziewczynek w pokoju jest duże okno i jedno małe,więc nie powinno być problemu.Za to w sypialni tylko 2 małe i to od północnej strony,więc jest mało światła.Z drugiej strony będziemy tam spędzać tylko noce....A w salonie duże okno od strony płd-zach. więc wpada dużo światła.Uwielbiam słońce i naturalne światło.Nie ukrywam,że chciałabym dodatkowe okna w dachu.Jak postawimy te nieszczęsne ścianki działowe do końca,to okaże się ile rzeczywiście światła wpada do poszczególnych pomieszczeń-wtedy zdecydujemy.

  18. #38

    Domyślnie

    Fajnie się zapowiada,więc też tu u Ciebie zostanę,Metraż duży,to będziesz miała pole do popisu w urządzaniu już nie mogę się doczekać,ale to trochę potrwa,Życzę wytrwałości i cierpliwości

  19. #39

    Domyślnie

    Witam nazwa12 Dziękuję bardzo i zapraszam do podglądania .Też już nie mogę się doczekać urządzania,ale kiedy to będzie...

  20. #40

    Domyślnie

    Witam ponownie po dłuższej nieobecności. Zaczynamy ok 10 listopada. Rozłożą styropian i rurki do ogrzewania w podłodze, wyprowadzą kanalizację i zalewają betonik. Potem chwila przerwy żeby to wyschło i odparowała woda i chyba po nowym roku wchodzą z gips-kartonem i całą resztą. Taki jest scenariusz wg fachowców, mamy nadzieję, że nie będzie jeszcze przymrozków w dzień bo plan diabli wezmą. Maszyna do betonu nie może podobno pracować na mrozie no i piach nie może być skałą. Pozdrawiam. A obecnie wygląda tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2841.jpg
Wyświetleń:	322
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	81817   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2847.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	81818   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2842.jpg
Wyświetleń:	273
Rozmiar:	54,8 KB
ID:	81819   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2860.jpg
Wyświetleń:	293
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	81820   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF2869.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	81821  

    Ostatnio edytowane przez jola69 ; 28-10-2011 o 18:41

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony