dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 46 z 46
Pokaż wyniki od 901 do 915 z 915
  1. #901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To zależy kto jak lubi. Ja nie wyobrażam sobie montowania parapetów na kleje piankowe. Zawsze robię to na zaprawie, bo wtedy od nas zależy wyrównanie i wypoziomowanie paraptów a co za tym idzie - okien.
    Oczywiście na takim pustaku to lipnie wychodzi, bo masę zaprawy ucieka w dziury (lub trzeba się wyposażyć w siatkę) - ale tak czy inaczej - ktoś to musi zrobić.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  2. #902
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To zależy kto jak lubi. Ja nie wyobrażam sobie montowania parapetów na kleje piankowe. Zawsze robię to na zaprawie, bo wtedy od nas zależy wyrównanie i wypoziomowanie paraptów a co za tym idzie - okien.
    Oczywiście na takim pustaku to lipnie wychodzi, bo masę zaprawy ucieka w dziury (lub trzeba się wyposażyć w siatkę) - ale tak czy inaczej - ktoś to musi zrobić.
    O tym mówię, że nie wiadomo, ile zaprawy ucieknie w te dziury, więc wolę wcześniejsze wyrównanie, po którym wszystko jest widoczne a po wyschnięciu przyklejenie, to tylko kwestia ustaleń.
    Jak napisałem wyżej:" Mogą się bawić, z jednoczesnym wyrównywaniem i przyklejaniem, ale podejrzewam, że w efekcie będzie z tego kiszka, pozostawione kliny czy dziury..."
    Klej poliuretanowy nie służy do poziomowania tylko klejenia do idealnie wyrównanej i suchej powierzchni!
    A że to robota na dwa razy? Takie życie

  3. #903

    Domyślnie

    Tak naprawdę na każdej budowie z porotermu otwory okienne nie są w ogóle przygotowane do montażu jakiegokolwiek montażu
    Boki powionny być ZAWSZE wyrównane już przez murarzy w trakcie wznoszenia ścian - tak to im trudno machnąć raz kielnia i nadmiar zebrać ?
    Dół - co za problem położyć siatkę tynkarską i zaciągnąć klejem ?
    Dlaczego na to nie zwracacie uwagi i wymagacie by później przy montażu okien inny wykonywali to i to najlepiej za friko ?
    Zacznijcie wymagać nawet jak uda Wam się wynegocjować najniższą cenę

  4. #904

    Domyślnie

    Zaraz mnie zrównacie z błotem ale ja montuje parapet razem z oknem i podpieram go punktowo (dość gęsto) podkładkami, a resztę pianuję
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  5. #905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No trochę się to rozbiega z instrukcjami montażu..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #906

    Domyślnie

    Jako że sam sobie produkuje parapety (no dobra zlecam ich produkcję), to moja metoda jest zgodna z instrukcją montażu producenta . Oszczędza mi to mega czasu i nerwów.
    W teorii praktyka powinna się zgadzać z teorią, w praktyce tak nie jest.

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...10#post4757510
    SILKA 24 + 20 cm Styro 0,040; Dach: folia Alum'X + 24 cm wełny ISOLIGHT + deskowanie i papa + Sun'X + ceramika SIRIUS 13 Rupp; Okna Salamander SL szyby u = 0,5; drzwi K&P + KMT; ogrzewanie podłogowe + wylewki anhydrytowe.

  7. #907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Zaraz mnie zrównacie z błotem ale ja montuje parapet razem z oknem i podpieram go punktowo (dość gęsto) podkładkami, a resztę pianuję
    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No trochę się to rozbiega z instrukcjami montażu..
    Brass spoko, nie ty jeden tak robisz a instrukcje montażu niestety życie weryfikuje o czym najlepiej wiedzą nasi specjaliści z ITB (prawda Pchełku ? )co jak już stworzą po kilku latach poradnik jak montować okna to już będzie nieaktualny
    Tak jak montujesz tez można, warunek, podparcie parapetu musi w kilku miejscach i w osi okna

  8. #908
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Brass to wolny kraj, skoro sam sobie skrobiesz, sam montujesz, sam dajesz na wszystko gwarancję to w czym problem ???

    Na moje "instrukcje montażu" tyczą się konkretnych rozwiązań i już.

    Jeżeli ktoś, dajmy na to system, którym się zajmuję, zamontuje nie zgodnie z naszymi zaleceniami i spowoduje to jakiekolwiek problemy w użytkowaniu stolarki to oczywistym jest, że odpowiedzialność spadnie na osobę, która nie zastosowała się do zaleceń.

    Oczywiście, życie pokazuje, że nie ma szansy przewidzieć wszystkich cudów jakie się spotyka na budowach, i które wymagają indywidualnego podejścia do tematu. W takich przypadkach jeżeli "pomysł" montażysty jest dobry i pozwala wykonać dane prace bez uszczerbku dla naszego systemu i jego funkcjonalności to dopuszczamy rozwiązania.

    Pozdrawiam

  9. #909

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Jako że sam sobie produkuje parapety (no dobra zlecam ich produkcję), to moja metoda jest zgodna z instrukcją montażu producenta . Oszczędza mi to mega czasu i nerwów.
    Bardzo zdrowe podejście. To ty jesteś gwarantem dobrze wykonanej pracy, a klient w ogóle nie musi korzystać z gwarancji producentów. Słusznie, choć nieco ryzykownie. Ale jeśli jesteś pewien swojej pracy to spoko. pzdr

  10. #910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brass Zobacz post
    Zaraz mnie zrównacie z błotem ale ja montuje parapet razem z oknem i podpieram go punktowo (dość gęsto) podkładkami, a resztę pianuję
    Przyznaję, że też zdarzyło mi się montować w taki sposób. Jest to jedyna metoda gwarantująca poziom na źle przygotowanych otworach.
    Gdyby producent "ciepłych parapetów" zmodyfikował ich konstrukcję poprzez "zatopienie" wewnątrz np. plastikowego płaskownika umieszczonego pionowo w osi okna to takie podparcie punktowe byłoby wręcz książkowe. A tak trzeba sobie radzić inaczej. Jak? To już tajemnica zawodowa

  11. #911

    Domyślnie

    Ale i tak później bwojtku usłyszysz tekst ze niezgodnie z instrukcją.
    Wbrew pozorom można i często jest to jedyne wyjścia z sytuacji zastanej na budowie

  12. #912
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli oczekujecie że ktoś Wam przygotuje otwory wg zaleceń to potem są niespodzianki. Na tym etapie prac przestałem liczyć na innych, dlatego taki montaż zaczynamy od montażu parapetów "na zaprawę" nakładaną grzebieniem, co daje możliwość wypoziomowania parapetu. Trwa to ok 15 minut na mb parapetu (do 3 godzin na średnim domu). Potem montujemy balkony, po kilku godzinach (latem) parapety są na tyle "suche" że można na nich stawiać ramy. Czas który poświęcamy na montaż parapetów w dużej części rekompensuje się w szybkości montażu - postawiona rama jest już wypoziomowana i ustawiona w zakładanym miejscu muru.
    Nie sądzę by parapet dało się podłożyć później w sposób równie łatwy i dokładny. Takie jest moje zdanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli oczekujecie że ktoś Wam przygotuje otwory wg zaleceń to potem są niespodzianki. Na tym etapie prac przestałem liczyć na innych, dlatego taki montaż zaczynamy od montażu parapetów "na zaprawę" nakładaną grzebieniem, co daje możliwość wypoziomowania parapetu. Trwa to ok 15 minut na mb parapetu (do 3 godzin na średnim domu). Potem montujemy balkony, po kilku godzinach (latem) parapety są na tyle "suche" że można na nich stawiać ramy. Czas który poświęcamy na montaż parapetów w dużej części rekompensuje się w szybkości montażu - postawiona rama jest już wypoziomowana i ustawiona w zakładanym miejscu muru.
    Nie sądzę by parapet dało się podłożyć później w sposób równie łatwy i dokładny. Takie jest moje zdanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #914

    Domyślnie

    Kazdy z nas ma swoje sposoby i bynajmniej bez zbednej straty czasu

  15. #915

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jeśli oczekujecie że ktoś Wam przygotuje otwory wg zaleceń to potem są niespodzianki. Na tym etapie prac przestałem liczyć na innych, dlatego taki montaż zaczynamy od montażu parapetów "na zaprawę" nakładaną grzebieniem, co daje możliwość wypoziomowania parapetu. Trwa to ok 15 minut na mb parapetu (do 3 godzin na średnim domu). Potem montujemy balkony, po kilku godzinach (latem) parapety są na tyle "suche" że można na nich stawiać ramy. Czas który poświęcamy na montaż parapetów w dużej części rekompensuje się w szybkości montażu - postawiona rama jest już wypoziomowana i ustawiona w zakładanym miejscu muru..
    Wskazane jest zapisanie w umowie obowiązku przygotowania otworów przez inwestora, a jeśli tak się nie stanie, to odpłatnego wykonania obróbek ościeży przed montażem. Znam ludzi, którzy dzień przed montażem okien jadą na budowę i te obróbki robią - to też pewnie moment na ustawienie i zamontowanie ciepłych parapetów. W efekcie ekipa montażowa nie traci czasu na "rozeznanie" sytuacji, a samochód z oknami nie ma kłopotu z wjazdem na budowę. Polecam.

Strona 46 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony