dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lukas77

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-272
    Posty
    1

    Lightbulb Ogrzewanie elektryczne: Promienniki vs Piece akumulacyjne

    Witam,
    Borykam się z wyborem metody ogrzewania w moim domu, na wstępie zaznaczę że nie mam opcji ogrzewania gazowego i muszę zdecydować się na elektryczne.
    Czytałem na tym forum o promiennikach i czytałem dużo dobrych słów, jednak chciałbym też obniżyć koszty instalacji ogrzewania. Firma z Poznania Eco Partner, może wykonać dla mnie i nstalację wraz z sprzedażą promienników dla 3 pomieszczeń w moim mieszkaniu (pokój, łazienka, kuchnia - 33m2) za 5060 zł. Jednak nie ja płacę tylko rodzice, nasłuchali się że taniej jest z piecami akumulacyjnymi (wystarczą 2 + coś taniego do łazienki - 6m2). Jak to właściwie wygląda, bo z tego co obliczyłem dobór piecy to koszt najmniej 3500 zł + jakieś ogrzewanie łazienkowe i konieczność zmiany taryfy na nocną.

    Dokładnie wymiary mieszkania przedstawiają się następująco:
    1. Kuchnia 3,20 x 3,60 = 11,50 m2
    2. Pokój 4,75 x 3,45 = 16,40 m2
    3. Łazienka 1,15 x 3,20 = 3,7 m2
    33 m2, kamienica, wysokość mieszkania 3 m. W czasie zimy ( -10 -15 C )
    w mieszkaniu nie ogrzewanym temperatura utrzymuje się na poziomie 10 -
    12 stopni C.

    Czy koszty ogrzewania piecem akumulacyjnym są podobne jak promiennikami? Czy wyższe. Proszę o poradę.
    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magic322

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Wg mnie ani promienniki ani tym bardziej piece akumulacyjne. Ja swego czasu kupiłem grzejniki nogen pisałem chyba o tym nawet na tym forum. Powiem szczerze że lepszych i bardziej oszczędnych nie znalazłem a szukałem bardzo dużo. [osoby zainteresowane tematem mogą skontaktować się przez prv z użytkownikiem - Elfir] Pozatym widziałem je gdzieś przy okazji na jakimś sklepie budowlanym w internecie. Pozdrowienia

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    I mamy piękny przykład reklamy w zakamuflowany sposób. Magic322 zachwala swój produkt. W jednym poście pisze o artykule w gazecie nt, genialnych grzejników, a w drugim o ich użytkowaniu. Napisz po prostu że nimi handlujesz. Będzie uczciwiej.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magic322

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Kolego firewall do reklamy to mi daleko a tym bardziej do handlu grzejnikami. Myślałem że forum jest po to aby wymieniać poglądy i to dotego rozsądnie a nie naganiać na kupno. A co do wspomnianych grzejników to uważam że są faktycznie genialne. Pisałem o artykule aby ktoś mi doradził czy je kupić a było to w marcu albo kwietniu, kupiłem i jestem bardzo zadowolony i w nosie mam czy mówisz że to reklama czy nie. Choć myśle że akurat ta firma nie potrzebuje reklamy bo zamawiałem ich grzejniki dla tesciów jakiś miesiąc temu i trzeba czekać do 2 miesięcy. Pozdrawiam Marek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony