dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 217
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Chętnie posłucham na temat tego projektu. Pokazywałem go kilku fachowcom, nikt nie wnosił zastrzeżeń. Ale każda uwaga, tych którzy już zbudowali, albo budują D-21 będzie mile widziana.

    ap, Kraków

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nikt nie buduje D-21 ?

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Ja buduję, ale dopiero zaczynam (wybudoany parter). Doświadczenia więc są marne.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Wobec tego zapraszam do kontaktu - napisz proszę na [email protected]. Ja ruszam teraz - z budową parteru, więc jesteśmy na zbliżonym etapie.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Gratuluje zaczęcia budowy. Ja dopiero jestem na etapie wyboru projektu. Uważam, że D21 to super projekcik. Bez udziwnień, z bardzo ekonomicznie rozplanowaniem środka. Domek bardzo mi się choć chciałbym go zrobić w lustrzanym odbiciu. Życze powodzenia przy budowie i pozdrawiam.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    do anonimowego z 07.03: polecam D-21, właśnie z tych powodów, które zostały przez Ciebie wymienione, im bardziej mój D-21 "wyrasta z ziemi" tym bardziej mi się podoba

    pozdrawiam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dziatek

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy ktoś buduje D-21 z piwnicą. Jeśli tak to jak ona jest głęboka i jaki jest koszt tej piwnicy w przybliżeniu?

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JurekB.

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    On 2001-10-15 09:35, Anonymous wrote:
    Chętnie posłucham na temat tego projektu. Pokazywałem go kilku fachowcom, nikt nie wnosił zastrzeżeń. Ale każda uwaga, tych którzy już zbudowali, albo budują D-21 będzie mile widziana.

    ap, Kraków

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    My mamy juz pewne doswiadczenie z D21. Zamierzamy się wprowadzić w tym roku. Nasz dom jest częściowo podpiwniczony, na lekko pochyłej działce. Zagłębiony jest ok 150 cm w ziemi. Koszt piwnicy to ok 10 tys zł - jeszcze nie wykończona, tylko tynki(ceny małopolskie). Nadal nam się podoba, choć teraz prawdopodobnie budowalibyśmy dom, którego projekt został zamieszczony w Muratorze 10/2001 i bez piwnicy. Do wprowadzenia wydamy ok 160 tys zł. Wprowadziliśmy też trochę zmian w technologii wykonania, ale budujemy systemem "kombinowanym". Większych kłopotów raczej nie było. Pozdrawiamy pana Matuszewskiego o ile tu zagląda.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Witam. Helsim - czy jesteś, jednym z Anonimów, który wcześniej tu zaglądał. Jeśli jesteś nową osobą - zapraszam na priva - chętnie porozmawiam o Twoich doświadczeniach z D-21. Mój D-21 to aktualnie stan surowy.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dziatek

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki helism za informacje. Przymierzam się do rozpoczęcia budowy w tym roku właśnie D-21. Czy może ktoś wytłumaczyć czy na konstrukcję dachową jest lepiej zastosować drewno wysezonowane czy też lepiej świeże. Dość często się spotykam z opinią, że lepiej świeże gdyż później wysychając dopasowuje się do neprężeń jakie występują w dachu. Pozdrawiam wszystkich budując jak też przymierzających się do budowy.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bogwid

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Oczywiście - drewno wysezonowane!!!
    U nas nmieliśmy drewno, które schło od stycznia do lipca (sosna). Uważam, że wielkim błędem jest montowanie więźby z drewna, które po pewnym czasie zacznie objawiać swoje "widzimisię" poprzez pękanie. Umocowana krokiew, która pod wpływem schnięcia zacznie pękać, może być powodem - może nie katastrofy, ale znacznego osłabienia więźby. A jeśli jest ich kilka ... Drewno, które nie pracuje swobodnie podczas schnięcia może się całkowicie złamać.
    Bogwid

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dziatek

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki Bogwid i pozdrawiam. Też tak myślę, nie ryzykowałbym niewyschniętego drewna, poprostu doszły do mnie takie informacje, że niby lepiej jest zastosować drewno świeże. Może ktoś jeszcze się odezwie na ten temat?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Witam! Jestem na etapie wyboru projektu i zastanawiam się nad D21.Chciałabym Was poprosić o refleksje dot.budowy, kosztów, itd. - na pewno jesteście już bardzo zaawansowani w tej materii. Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Napisz, co dokładnie chciałabyś wiedzieć. Ogólnie są szanse, że zmieścisz się w kosztorysie muratorowym, jak się bardzo postarasz. My zmieniliśmy trochę technologię (ściana trzywarstwowa) i częściowo podpiwniczyliśmy. Jesteśmy na etapie mieszkania na dole i wykańczania góry (rigipsy) i piwnic (płytki) i już nas to wszystko wyniosło około 190 000 zł. Fakt włożyliśmy w to "trochę" własnej pracy + 3x wakacje (jesteśmy nauczycielami) i organizacji. Mieszka się fajnie. Niedawno podłączyliśmy centralkę i ciepłą wodę. Góry narazie nie grzejemy. We wrześniu i pażdzierniku grzaliśmy prądem i nie mieliśmy ocieplonego poddasza - zapłaciliśmy 500 zł (podgrzewaliśmy też wodę na mycie). Pozdrawiam
    Monika

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Moniko, wielkie dzięki za informacje. Chodziło mi głównie o kwestie finansowe. Na razie mam w głowie taki chaos, że nie wiem, o co pytać szczegółowo. Jak trochę ochłoniemy, to się odezwę. Pozdrawiam serdecznie!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Witaj Ella. Moje spostrzeżenia finansowe dotyczące D-21 są podobne jak Moniki. Można zmieścić się w kosztorysie podanym w projekcie, ale pod warunkiem dużego wkładu własnej pracy i raczej przeciętego standardu wykończenia. Moje budowanie z firmą było o około 40% droższe. Efekt końcowy - to dobry dom. D-21 ma logiczny rozkład pomieszczeń i jest "upakowany" to znaczy dobrze wykorzystuje każdy m2 powierzchni. Nie zmieniłem niczego w stosunku do projektu - i jestem bardzo zadowolony.

    pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Witam!
    Wiosną rozpoczynam budowę D21 pod Poznaniem. Poszukuję osób, którzy maja juz jakies doświadczenia z tym projektem z okolic Poznania. Chętnie zobaczę mój wymarzony mały domek "na żywo". Na razie codziennie patrzę na model sklejony przez mojego meża i juz nie mogę doczekać się kiedy w nim zamieszkamy. Model wygląda bardzo bardzo przytulnie.
    Pozdrawiam
    M

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam,
    Mysle o projekcie d 21, ale brakuje mi w nim garazu, zastanawiam sie jak by to wygladalo z dostawionym garazem z lewej strony - czy ktos robi cos takiego.
    I mam jeszcze jedno pytanie. W muratorze 10/22 byl cd z projektami i kosztorysami budowy. W przypadku d21 bylo to 277 tys PLN. Czy mozna go za tyle zbudowac w srednim standardzie wykonczenia? Czy o tej sume mysleliscie, gdy byla mowa o tym, ze trudno sie zmiescic w kosztorysie muratora?

    Pozdrawiam
    Emil

  20. #20

    Domyślnie

    Witam,
    Zastanawiałam się nad garażem. Widziałam nawet podobny dom z dobudowanym garażem ale nie najlepiej to wyglądało. Nie wim jak taka dobudówka wpłynie na rozwiązania wewnątrz domu. Po krótkim namysle zdecydowaliśmy się z mężem na garaz osobno w głębi działki. Na szczęście mamy taką możliwość. Garaż będzie w podobnym stylu co dom (dach dwuspadowy pokrytu dachówką). No i najważniejsze - zmieszczą się dwa samochody, motor mojego ślubnego i warsztat bez którego żyć ten slubny nie może...
    M

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony