dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 217 z 217
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Witam po baaaaaaaaardzo długiej przerwie.
    Dom nadal nie do końca wykończony, bo powiększyła nam się rodzina i w związku z tym nastąpiły zmiany w hierarchii wydatków.
    Bardzo chwalę sobie salon połączony z holem i kuchnią (bez słupa). Dzięki temu na chrzcinach zmieściło się w nim 26 osób. (Jaro pisałeś, że salon nie nadaje się na duże przyjęcia ).
    Kciuk, w końcu wybudowaliście D-21? Zrobiliście jakieś zmiany?
    Pozdrawiam wszystkich mieszkańców D-21 oraz budujących go, ze zmianami i bez.
    Monika

  2. #202

    Domyślnie

    Gratulacje Helism
    Rodzinka to podstawa, domek może poczekać!!!
    My po wielu perypetiach z działką, uzyskaniem warunków zabudowy zaczęliśmy budowę w październiku 2004 roku systemem gospodarczym. Cały dom podpiwniczyliśmy, garaż również mamy w piwnicy (pozwoliło nam na to ukształtowanie terenu naszej działeczki). Poza tym na parterze dokonaliśmy tylko jednej zmiany - w zamian za pomieszczenie gospodarcze mamy większą łazienkę oraz trochę większy pokój po lewej stronie, układ taki jak u Was. Kuchnia, salon, piętro bez zmian w projekcie.
    Na dzień dzisiejszy mamy wybudowną piwnicę, parter i zalany zabezpieczony strop na zimę. Fotki przesyłamy na priva.
    POZDRAWIAMY WSZYSTKICH MANIAKÓW D21
    Co z tego będzie...?

  3. #203
    Guest

    Domyślnie

    Witajcie.

    Monika - gratuluję powiększenia rodzinki ! Fajnie, że znów tu zaglądnęłaś !
    26 osób w salonie ... hmmm Myślę, że to się nadaje do wpisania do księgi rekordów właścicieli D-21 !!!
    kciuk - cieszymy się z Waszych postępów. Jeśli masz jeszcze mój adres to chętnie oglądnę zdjęcia.

    U nas ze zmian: mamy wreszcie (po trzech latach) internet w domu. No i powoli meblujemy, malujemy i wykańczamy.

    jaro

  4. #204
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Te 26 osób oczywiście weszło po wyniesieniu wszystkich mebli i ustawieniu stołów i krzeseł.
    Stan aktualny naszego domku: wykończony cały dół, a na górze pokoje prócz dużej sypialni i łazienki; zzewnątrz mamy tynki, choć jeszcze nie pomalowane, brak balustrad; przed domem są już fundamenty garażu, ściany będą może w tym roku. Umeblowanie narazie w większości tymczasowe (prócz kuchni). Tak więc też powolutku idziemy do przodu.
    Kciuk, pytałeś kiedyś jaki mamy piec. Odpowiadam: jednofunkcyjny Mexico firmy Ideal (w 2002 r. kosztował około 2500 zł). Sprawuje się nieźle. Ostatnio za miesiąc zapłaciliśmy nieco ponad 400 zł, wtedy, gdy były te straszne mrozy, a piec chodził niemal na okrągło. Temperatura w domu 20 st, nie ogrzewamy niewykończonych pomieszczeń. Dodam jeszcze, ze mamy dwa okna balkonowe do reklamacji (wygięły się profile) w pokojach na górze, więc to też trochę wpływa na koszt ogrzewania.

  5. #205

    Domyślnie

    Mam pytanko do wszystkich którzy wybudowali D21.
    Czy udało się wam w konstrukcji wieźby krokwiowo-jętkowej pozbyć wieszaków podtrzymujących jętki?
    Jeśli tak, to w jakim stopniu nastąpiła zmiana konstrukcji?
    Usunięcie wieszaków spowoduje, iż automatycznie po strychu będzie można poruszać się swobodnie, ale czy można tak po prostu je wyrzucić?
    Stoje przed dylematem, bo musze zamówić drewno na wieźbę a czas ucieka.
    Dzięki z góry za wszystkie podpowiedzi!
    Co z tego będzie...?

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    Myśmy z wieszaków nie rezygnowali, o ile pamiętam nawet nie próbowaliśmy. Ze strychu nie korzystamy, chyba, ze trzeba wyjść na dach . Takie było założenie. Nie ma potrzeby, żeby tam wychodzić częściej niż 2-3 razy w roku.

  7. #207

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam, to chyba Jaro zrezygnował z wieszaków?
    Ale nie jestem pewny!
    Jaro daj znać czy to prawda.
    Co z tego będzie...?

  8. #208

    Domyślnie

    Już na 90% będzie d21...
    szukam skończonego domu z tego projektu w małopolsce lub na śląsku, czy ktoś zechce pochwalić się domem i podzielić uwagami??

  9. #209
    Guest

    Domyślnie

    Szukajcie z znajdziecie ... Małopolska - do usług.

  10. #210

    Domyślnie

    dzięki wielkie Jaro jeszcze raz za możliwość obejrzenia domu. ja utwierdziłam się że to jest właśnie ten o którym marzę, a mój mąż był pewny od momentu kiedy zobaczył twojego syna w koszulce żurawia, czyli zanim przekroczył próg domu (no bo przecież fajni ludzie mieszkaja tylko w fajnych domach ) Na dzień dzisiejszy nie myślimy o wprowadzaniu jakichkolwiek zmian do projektu, to co zobaczyliśmy wydaje się być optymalne.
    pozdrawiam

  11. #211
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwiatunio

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Szukam wybudowanego D-21 na lubelszczyznie. Bardzo proszę o informację, gdzie mógłbym go zobaczyć.

  12. #212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwiatunio

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czyżby wątek D21 umarł śmiercią naturalną. Może jednak ktoś zechce jeszcze podyskutować o tym projekcie. Będę wdzięczny.

  13. #213
    Guest

    Domyślnie

    O projekcie zawsze możemy podyskutować.

  14. #214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwiatunio

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za odzew. Od dłuższego czasu staram się rozwiać swoje ostatnie wątpliwości co do D21. Chciałbym rozpocząć budowę na wiosnę. Udało mi się zobaczyć dom w stanie surowym otwartym, ale wątpliwości pozostały. Zastanawiam się czy usytuowanie kuchenki zgodnie z projektem nie przeszkadza w użytkowaniau jadalni? Natomiast przeniesienie jej w inne miejsce utrudni włączenie okapu do kanału wentylacyjnego. Czy przy proponowanym w projekcie zagospodarowaniu kuchni nie za mało jest miejsca na umieszczenie niezbędnego sprzetu AGD. I chyba największa obawa, czy salon nie jest za mały. Po zamontowaniu kominka szerokość salonu zawęzi sie niemalże do 3 m. Czy nie będzie uczucia ciasnoty.
    Wiem, że temat wielkości salonu był już poruszany, ale ja, jak ten niwierny Tomasz, dopóki nie zobaczę to nie uwierzę.

    Pozdrawiam serdecznie

  15. #215
    Guest

    Domyślnie

    Witam serdecznie i świątecznie.

    Wątpliwości rozumiem ale nie podzielam. D-21 jest domem małym i kameralnym. To założenie trzeba przyjąć na dzień dobry aby nie być rozczarowanym.
    Salon nie jest przestronny, raczej przytulny i w sam raz dla czterosobowej rodziny. Rozwiązanie z półotwartą kuchnią znakomicie sprawdza się na codzień. Jadalnia przytulona do kuchni także ma swoje zalety. Po czterech latach mieszkania nic bym nie zmienił w projekcie - wszystkie rozwiązania przewidziane przez architekta sprawdzają się w praktyce.
    Jedna uwaga - mieszkalśmy poprzenio na 60 m2 w bloku - też nie było nam ciasno. Mogę więc sobie wyobrazić że, jeśli ktoś lubi duże przestrzenie, to w D-21 może czuć się niekomfortowo.
    Sprzęty AGD pomieściły się bez problemu (piekarnik, płyta el., okap wyspowy, zmywarka, lodówka). Jedna osoba pracuje w kuchni luksusowo, dwie - po zaakceptowaniu pewnych kompromisów - sprawnie.
    Naprawdę fajnie się mieszka.

    jaro

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kwiatunio

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam. Na początek chciałbym złożyć tobie Jaro i tewojej rodzinie oraz wszystkim zaglądającym na forum serdeczne życzenia, aby święta przebiegały w miłej, sympatycznej i rodzinej atmosferze, bez trosk i zmartwień.

    Co do d21 to w pełni podzielam twoje zdanie, że nie jest to duży dom z wielkimi przestrzeniami, ale takiego nie szukam. Obecnie też tych przestrzeni nie posiadam. Mieszkam na 50 m2 , a rodzinka podobnie jak u ciebie (tak wywnioskowałem z twojego ostatniego postu) czteroosobowa.Ten projekt mi odpowiada, ale (jak już pisałem) pojawiają się pewne pytania co do funkcjonalności rozwiązań.
    Chciałbym jeszcze zapytać odnośnie drzwi wejściowych. W projekcie otwierają się do wewnątrz. Czy nie praktyczniej byłoby aby otwierały się na zewnątrz. Wtedy miejsca w przedsionku byłoby więcej. Podobnie można zmienić kierunek otwierania drzwi do holu. Jak to wygląda w praktyce?

  17. #217
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatunio
    Chciałbym jeszcze zapytać odnośnie drzwi wejściowych. W projekcie otwierają się do wewnątrz. Czy nie praktyczniej byłoby aby otwierały się na zewnątrz. Wtedy miejsca w przedsionku byłoby więcej. Podobnie można zmienić kierunek otwierania drzwi do holu. Jak to wygląda w praktyce?
    Temat kierunku otwierania drzwi był wałkowany na froum z milion razy . Czuję się więc zwolniony z obowiązku kontynuowania tej dyskusji w tym akurat miejscu.
    Mój D-21 stoi na wsi w lekko górzystym terenie i otwieranie do wewnątrz ma swoje zalety zwłaszcza w zimie, kiedy czasem potrafi zdrowo nawiać śniegu pod próg. Druga zaleta jest natury czysto towarzyskiej. Goście często stają tak blisko drzwi, że przy otwieraniu na zewnątrz prawie zawsze następowałaby kolizja.
    Co do przedsionka - on faktycznie jest mały, jedna osoba rozbiera się w nim wygodnie, dwie - z trudem ale jeśli przyjmuję więcej gości to otwieram szeroko drzwi do holu i "zwabiam" tam część z nich. Na tych dodatkowych 10m2 mieszczą się już wszyscy a przy wkładaniu kurtek i płaszczy i zmianie obuwia jest tylko trochę dodatkowego zamieszania. To jedna z tych niedogodności małego D-21, która, jak mi się wydaje - nie jest szczególnie uciążliwa, wręcz przeciwnie, świadczy o "duszy" tego domu.

    jaro

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony