dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 217
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli wejście jest w wiatrołapie, to sam wiatrołap robi się bardzo "nieustawny" - nie zmieści się tam np. szafa na kurtki i płaszcze. Tak samo w samym pomieszczeniu gospodarczym drzwi "przerwą" ciąg roboczy: umywalka, pralka,blat do prasowania. Trzeba by przemyśleć od nowa zagospodarowanie obu pomieszczeń.

  2. #42

    Domyślnie

    Zaczynam skłaniać sie do nie robienia żadnych zmian w tym projekcie. Nawet chyba zostawiętaras tam gdzie jest tylko go zawiną na tył domu tak ja sugerowano juz w tym wątku. Przekonał mnie argument jaro o ciągach komunikacyjnych. Jedyne cozrobie to zmniejsze okno z tyłu domu w salonie z 3-działowego na 2-działowe. Jaro, doczytałam się, że nie zrobiłeś schowka pod schodami i że to powiększa optycznia hall. No może, możee.....ale boję się, że będę miała za mało miejsca na różne domowe drobiazgi a przy dzieciach jest to nieuniknione np. sterty butów. A bieganie co chwila na strych tez mi się nie uśmiecha.
    Pozdrawiam helsim i jaro
    P.S. A nie dało by się zamieścić więcej zdjęć waszych domów w necie a najlepiej wnętrz....tak mi sie marzy....
    Pozdrowionka
    M

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    Dom możesz zobaczyć: zobacz do Galerii zdjęć domów Forumistów. Niestety tylko z zewnątrz . Dzięki za pozdrowienia MHAL.

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Czesc, sorry za opoznienie. Co do wejscia do pom. gosp. to Helizm ma racje. Wejscie jest z wiatrolapu.
    Co do garazu, najlepiej byloby pokazac jakis przyklad, jak znajde w projektach ( a gdzies widzialem) to podam.
    Poza tym sprobuje opisac, ale uprzedzam, ze lepszy ze mnie kucharz niz plastyk, a kucharzem jestem kiepskim

    Garaz jest trojspadowy, na jeden samochod oczywiscie z lewej strony budynku. Patrzac od przodu pierwsza czesc dachu jest plaszczyzna rownolegla w przestrzeni do przedniej polaci dachu budynku, ale bardzo wąską , podobnie trzecia czesc jest rownolegla do tylnej polaci dachu budynku i rowna wymiarami tej pierwszej. Srodkowa czesc opada na zewnatrz
    Wg mnie garaz wyglada lepiej niz te z dachem jednospadowym lub dwuspadowym, ktore czesto widac doklejone w projektach do budynkow dwuspadowych
    Emil

  5. #45

    Domyślnie

    Widziałam jaro, widziałam jest wspaniały !!! Tak to jest i mój wymarzony domek. Podjęlismy słuszną decyzję o budowie D21
    M

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    MHAL: Domek jest wspaniały - tu się zgadzam , głównie dzięki dobremu projektowi - wystarczy go nie sp...
    Czekamy na zdjęcia Twojego domu .

  7. #47

    Domyślnie

    jaro i helsim ! A jak to u nas wygląda z wentylacją, kominkiem i rozprowadzeniem ogrzewania kominkowego po domu? Myślałam też o rekuperatorze. Może macie jakieś doświadczenie lub chociaz opinie o tych moich pomysłach w naszym D21. Dzisiaj jestem umówiona z facetem od kominków. Zobaczymy co powie i ile sobie zaśpiewa
    Pozdrawiam
    M

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Jeszcze jedno pytanie o garazu do Emila. Czy dach tego garazu wyglada jak w projeckcie MURATORA C27?
    Pozdrowienia,
    Pagin

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Jeszcze jedno pytanie o garazu do Emila. Czy dach tego garazu wyglada jak w projeckcie MURATORA C27?
    Pozdrowienia,
    Pagin

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Do Pagina, zgadza sie, chuba zosatne kucharzem
    Emil

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Coraz bardziej sie sklaniam do wyboru projektu D21, a wlasciwie miejscowy plan zagospodarowania mnie zmusza - nie wolno budowac domow z dachem czterospadowym. Lecz jednoczesnie meczy mnie problem garazu przy lub obok domu. I tu pytanie (moze niezbyt zwiazane z projektem): czy podatek od nieruchomosci od wolnostojacego garazu jest taki sam jak od budynku mieszkalnego?. A moze lepiej (ze wzgledow podatkowych) nazwac taki garaz "wolnostajacym pomieszczeniem gospodarczym"?
    Pozdrowienia

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar helism
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Skąd
    prawie Tarnów
    Posty
    602

    Domyślnie

    U nas kominek jest narazie w sferze projektów. Miejsce jest przygotowane, rozprowadzenie jeszcze nie, ale mój mąż twierdzi, że nie trzeba będzie wiele rozwalać. Dół mamy w zasadzie jednoprzestrzenny, prócz pokoju i łazienki, więc nie będziemy nic rozprowadzać, dwa pokoje u góry załatwi się jedną dziurą, a reszta przez strych w izolowanych rurach.
    Wentylację mamy grawitacyjną, działa dobrze. Rekuperator to dobra rzecz, ale stosunkowo droga, więc to chyba także pieśń przyszłości.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Dzisiaj ogladalem projekt D21. Mam do Was pytanie. Czy wysokosc pomieszczen na parterze - 2,58m - to nie jest zbyt nisko? Co sadzicie o podniesieniu wysokosci scian na parterze o 20-25 cm?. Czy, przy zgodnej z projektem, wysokosci scian nie ma problemu z umieszczeniem w podlodze ogrzewania podlogowego?
    Dziekuje i pozdrawiam

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    Witam. Też myślałem nad tą wysokością. I w końcu dałem więcej - na gotowo wyszło 2,75. I tak jest dobrze - zmieścił się bez problemu sufit podwieszany i podłogówka.

  15. #55

    Domyślnie

    My też podnosimy do 2,70 a może nawet ćut więcej. Lubię przestrzeń i wysokość zaproponowana w projekcie to było dla mnie za mało. A przy podłogówce podobno należy też pamiętać o podniesienu okien. Prawda to?

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Jaro,
    O ile podniosles wysokosc sciany na parterze?. Czy zwiekszyles takze wysokosc scian na poddaszu i o ile?. Czy w zwiazku z wyzszymi scianami dales wieksze (wyzsze i szersze) okna? Jakie sa konsekwencje (konstrukcyjne i budowlane) podwyzszenia sciany na parterze (ew na poddaszu)?. Wedlug mnie to schody i komin. Czy inne takze?
    Dziekuje i pozdrawiam

  17. #57
    Guest

    Domyślnie

    [quote]
    On 2003-02-18 21:23, Pagin wrote:
    Witaj Jaro,
    O ile podniosles wysokosc sciany na parterze?. Czy zwiekszyles takze wysokosc scian na poddaszu i o ile?. Czy w zwiazku z wyzszymi scianami dales wieksze (wyzsze i szersze) okna? Jakie sa konsekwencje (konstrukcyjne i budowlane) podwyzszenia sciany na parterze (ew na poddaszu)?. Wedlug mnie to schody i komin. Czy inne takze?
    Dziekuje i pozdrawiam
    [quote]


    Ściany na parterze o wysokość jednego bloczka b/k + 7,5 cm wieńca. W sumie 22 albo 23 cm. Wysokosci scian na poddaszu nie zwiekszylem. Schody faktycznie przerobiłem - skorygowałem każdy stopień. Komin - też. Nic innego. Okna i i drzwi takie jak w projekcie. Nie zmieniła się też bryła domu.


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: jaro dnia 2003-02-19 09:58 ]</font>

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Jaro - dziekuje za odpowiedz. Czy wieniec 7,5cm to dodatkowy element czy tez zwiekszyles wysokosc wienca z projektu?

    Dziekuje, pozdrowienia

  19. #59
    Guest

    Domyślnie

    Te parę centymetrów więcej wyszło ze zmiany stropu na wylewaną płytę.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pagin

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    1.021
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czy macie informacje o wybudowanym D21 w okolicach Gdanska lub Gdyni (telefon lub adres). Jezeli tak to prosze na prywatny email
    Dziekuje i pozdrawiam

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony