dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Głowice termostatyczne w obiegu zamkniętym

    Witam!
    Mam (pewnie dla większości banalne) pytanie:
    jeśli ustawie na wszystkich grzejnikach np 3 na głowicach termostatycznych i dom się rozgrzeje i zaworki się pozakręcają to przypadkiem szlak pompy C.O. nie trafi?
    na chwile obecna mam 2 grzejniki (korytarze) odkręcone na maxa ale zaczyna się w nich za ciepło robić i jednak wolałbym by te termostaty tam działały (w końcu nie po to za nie płaciłem) i sam nie wiem co zrobić
    jest to obieg zamknięty i nie mam termostatu pokojowego (całość miała tylko na zaworkach pracować)
    proszę bardzo o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    źle to ująłem..
    mam piec na eco-groszek i tam jest sterownik etc
    piec pracuje w obiegu otwartym a przez wymiennik ciepła przekazuje ciepło do 2. zamkniętego obiegu.
    pompamami C.O. steruje sterownik od kotła i tu nie da sie nic z tym zrobić one po prostu cały czas pracować będą
    pompę w obiegu zamkniętym mam ustawioną na I, ale i tak słychać jak woda w tych 2 grzejnikach przepływa że ma niezłą prędkość
    i teraz moje pytanie: czy to będzie szkodliwe dla pompy jak przykręcę wszystkie grzejniki tak że w ogóle nie będzie przepływu jakiejkolwiek wody?

  3. #3

    Domyślnie

    bedzie szkodliwe. Zamontuj zawór upustowo nadmiarowy
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #4

    Domyślnie

    w instalacji powinien być wykonany by-pas który zabezpieczy przepływ dla pompy
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #5

    Domyślnie

    no tak jak wcześniej napisałem zawór upustowo - nadmiarowy lub jeszcze lepiej pompa elektroniczna i po kłopocie
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony