dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamil662

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Żabianka
    Kod pocztowy
    08-455
    Posty
    1

    Domyślnie KOCIOL NA EKOGROSZEK DEFRO DUO czy KRZACZEK SKP

    Witam Forumowiczow,


    Wykanczam dom parterowy o powierzchni uzytkowej ok 100m2. Jestem na etapie doboru kotla, bedzie on odpowiedzialny za ogrzanie 30m2 podlogowki + 5 grzejnikow (120cm) oraz cieplej wody. Kotlownia jest mala ma ok 3m2 (wymiary ok 1.9m dl na 1.4m szer). Komin ma wysokosc ok 6,7m - srednica otworu 18x18cm - wklad kamionkowy.
    Moj Hydraulik poleca mi kociol Krzaczek SKP 17KW z żeliwnym palnikiem retortowym-ponoc bezproblemowy.
    Dom jest ok. 60 km od siedziby Krzaczka wiec zapewnia , ze ew. serwis bedzie expresowy.

    Niepokoji mnie jednak opis producenta na stronie dotyczacy wymagan komina, zgodnie ze specyfikacja wymagana jest
    srednica 20cm oraz wysokosc 8m.

    Osobiscie bardziej mi odpowiada kociol Defro duo 15KW- ma wiekszy podajnik (Defro 230kg, Krzaczek 160kg) a wymagany przekroj komina to 14x14cm / wysokosc 6m.

    Prosze o porady, ktory piec polecacie - czy w przypadku Krzaczka moj komin nie beczie za waski/niski?

    Pozdrawiam
    Kamil

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zibit

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam i przyłączam się do prośby o poradę z tym , że ja nie mam upatrzonej marki kotła a mój dom będzie miał podobny układ do powyższego opisu Kamila tj:
    powierzchnia ok. 100 m ( z tego 45 m podłogówka + 4 lub 5 grzejników + bojler 140 l).Oczywiście mowa o kotłach na ekogroszek.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Zibit ; 09-09-2011 o 15:54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony