dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Przepływowy Ogrzewacz Wody - Proszę o Pomoc.

    Witam tak jak w temacie potrzebuję pomocy jakie kupić ogrzewacze. Otóż miałem piecyk gazowy ale się "skończył" i od długiego czasu mam zimną wodę z powodów finansowych... W domu mam umywalkę, prysznic i zlew. Proszę o pomoc w wyborze i instalacji owych ogrzewaczy, ponieważ jestem w tym laikiem. Dziękuję z góry.

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A jaką masz moc przyłączeniową? Bo to dużo od tego zależy. Do prysznica wypadło by mieć mi 12kw. Albo założyć terme i tyle.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  3. #3

    Domyślnie

    niestety nie wiem jaką mam jeśli możecie podpowiedzieć jak to sprawdzić. w łazience mam mało dosyć miejsca. Najlepiej by było dwa podłączyć pod umywalką (jeden do umywalki drugi do prysznica) a trzeci w kuchni pod zlewem.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro nie wiesz jaką masz moc w łazience więc elektryczny ogrzewacz przepływowy odpada. Lepiej zostań przy piecyku gazowym.

  5. #5

    Domyślnie

    niestety nie stać mnie na nowy piecyk gazowy. Proszę o podpowiedzenie jak sprawdzić jaką mam moc przyłączeniową, czy mam zadzwonić do PGE?

  6. #6

    Domyślnie

    Moc przyłączeniową sprawdzasz patrząc na bezpieczniki przed licznikiem. Piecyk gazowy to około 1000 zł za elektryczny podgrzewacz przepływowy zapłacisz około 500 zł ale rachunki wnet skłonią cię do zakupu piecyka gazowego.
    Prawdopodobnie masz także łazienkę nie przystosowaną do podgrzewaczy trójfazowych (jeśli nie masz instalacji trójfazowej to zapomnij o podgrzewaczach przepływowych), więc bez wizyty elektryka się nie obejdzie, co oczywiście też kosztuje i suma sumarum wyjdzie drożej od gazu.. Jeśli upierasz się na prąd to kup raczej bojler tak przynajmniej 120l.

  7. #7

    Domyślnie

    tutaj znalazłem coś takiego... http://www.saintbest.pl/index.php?k4,ogrzewacze-wody dość nieźle opisane i nie takie drogie

  8. #8

    Domyślnie

    Komfortowy prysznic, wymaga mocy około 12kw, czyli instalacji trójfazowej.
    Ostatnio edytowane przez orko ; 10-09-2011 o 18:30

  9. #9

    Domyślnie

    co masz na myśli komfortowego prysznica? nie potrzeba aż tak gorącej wody a taki jeden zwykły podgrzewacz na sam prysznic nie wystarczy? każdy do osobnego poboru wody tj. Prysznic, umywalka i zlew

  10. #10

    Domyślnie

    jeśli stary piecyk nie nadaje się do naprawy, za drogi jest nowy to może kup przyzwoity, używany gazowy przepływowy lub pojemnościowy, koszt eksploatacji na pewno będzie niższy od elektrycznego,
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niestety ale pod zlewy min 4.5kw x2szt + pod prysznic 12kw. Inaczej tego sobie nie wyobrażam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #12

    Domyślnie

    no to niestety pozostaje mi myć się w zimnej wodzie... a żeby nie otwierać nowego tematu dopomóżcie w wyborze piecyka tylko nie chce plastików typu Junkers. a do umywalki wystarczy jakiś najzwyklejszy podgrzewacz?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam stiebel 4,4 kw i 5,5 kw. Koszt ok 450zł/szt . Ale może wystarczy ci pojemnościowy?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  14. #14

    Domyślnie

    Wiesz wolałbym mały Przepływowy.

  15. #15

    Domyślnie

    Ale ty wciąż nie rozumiesz, prawda ?
    na podgrzewacze elektryczne chcesz wydać więcej niż wydałbyś na podgrzewacz gazowy.
    Do tego - wciąż nie podałeś jakie masz przyłącze prądu - jeśli masz tylko jedną fazę i bezpiecznik 20A to odpuść sobie przepływowe elektryczne. Zwiększenie mocy przyłączeniowej prądu wraz z przeróbką instalacji elektrycznej, tak aby można było korzystać z kilku przepływowych podgrzewaczy wody, to kilka tysięcy zł.
    Najtańsze, nowe, termy gazowe to mniej niż tysiąc zł wraz z instalacją.
    instalacje elektryczne, tv-sat, internet

  16. #16

    Domyślnie

    Możesz też kupić nawet bojler 40l i będziesz miał komfort lepszy niż obecnie za przystępną cenę a i kłopotów z podłączeniem nie będzie. Zwykła wtyczka do gniazdka.
    Taki bojler może wystarczyć nawet dla 3 osobowej rodziny o ile tylko nie przeszkadza nam od czasu do czasu poczekać z 30 minut na ciepłą wodę. Przy bojlerze bardzo przydatny okazuje się jakiś ogranicznik przepływu wody, są takie zawory z rączką w kształcie kierownicy w castoramie.
    Przez komfortowy prysznic rozumiem ciepłą wodę po odkręceniu prysznica.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony