dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Krisek

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Plan zagospodarowania a studium uwarunkowań

    Problem jest następujący:
    Mam na oku fajną działkę, ale oprócz licznych zalet ma też wadę - wg aktualnego planu zagospodarowania (z 2006r.) jest to teren zieleni nieurządzonej. Ale wg nowszego studium uwarunkowań, działka ta leży już w terenie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną! Zmiana planu na tym obszarze jest zresztą przewidziana w studium, jednak aktualnie miasto sporządza plany dla tych obszarów, króre dotychczas nie miały wogóle mpzp.
    Stąd pytanie: czy jest szansa na to (jaka podstawa prawna?), żeby otrzymac pozwolenie na budowę już teraz, czy też jedyną możliwością jest czekac na sporządzenie i uchwalenie nowego mpzp (co może zając parę lat - a nie możemy tyle czekac)?

    Dzięki za wszelkie rady

  2. #2

    Domyślnie

    Trzeba wystąpić do rady gminy o zmianę planu zagospodarowania. Trochę to potrwa i nie ma pewności czy dokonają tej zmiany ale podstawą może być nowe studium.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  3. #3

    Domyślnie

    Jak wyżej. Dodam tylko, że nie ma żadnych prawnych instrumentów żeby wymóc na gminie uchwalenie zmiany obowiązującego planu. Jeśli nie będzie środków, woli politycznej itp, gmina w ogóle może nie przystępować do prac nad zmianą planu.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    deep_78

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-056
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    A ja mam podobna sprawe.
    Jest plan od 2006 roku i studium od 2010 roku.W planie dzialka jest rolna a w studium jest juz budowlana.
    Zmniany zostaly zaakceptowane przez rade gminy na moja prosbe tylko nie wiadomo kiedy bedzie nowy plan?
    Czy na podstawie studium mozna uzyskac pozwolenie na budowe czy tez trzeba czekac na nowy plan?
    Mam zamiar dzialke sprzedac i nie wiem jakie mam szanse zalatwienia tematu w miare szybko?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał deep_78 Zobacz post
    Witam
    A ja mam podobna sprawe.
    Jest plan od 2006 roku i studium od 2010 roku.W planie dzialka jest rolna a w studium jest juz budowlana.
    Zmniany zostaly zaakceptowane przez rade gminy na moja prosbe tylko nie wiadomo kiedy bedzie nowy plan?
    Czy na podstawie studium mozna uzyskac pozwolenie na budowe czy tez trzeba czekac na nowy plan?
    Mam zamiar dzialke sprzedac i nie wiem jakie mam szanse zalatwienia tematu w miare szybko?
    Pozwolenie na budowę można uzyskać:

    a) na podstawie planu miejscowego;
    b) na podstawie decyzji o warunkach zabudowy (tylko wtedy kiedy dla nieruchomości nie obowiązuje plan miejscowy).

    Studium nie może stanowić podstawy do wydania pozwolenia na budowę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony