dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 129
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Teraz, żeby nie hałasowało to farmery z wierzchu. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  2. #62

    Domyślnie

    czyli pod twoja blacha niemasz juz zadnej maty ani folii to by pewnie wyeliminowalo te halasy. Taki dach sie nam z zona podoba i sami juz niewiemy jutro przyjedzie wykonawca ustalimy co i jak zapewnia ze nic sie niemoze dziac wezme kilka adresow od niego gdzie kladli i pojade pogadac z ludzmi on odrazu mowil ze najlepiej blacha to 30 gesto laty i mata pod blache wtedy gwarantuje ze nic sie niestanie ale jak kolego piszesz roznie to potem bywa dlatego tez zasiegne opinie u ludzi jakim to kladl mysle ze odpowiedza uczciwie blacha z ruukki skorka pomaranczy ma juz sama w sobie podklejona taka mate wiec ten problem wszystkim jest znany

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    generalx

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    PUCK
    Kod pocztowy
    84-100
    Posty
    32

    Domyślnie

    Od tego jest mój prawnik żeby nie hałasowało bez farmerów. Reszta mnie nie obchodzi. Skoro robi się zgodnie z dokumentacją, która jest integralnym elementem systemu- która jest zmieniana- więc wadliwa to znaczy że cały system jest wadliwy. Jeżeli nawet teraz dałbym wkręty to już jest niezgodnie z dokumentacją- a jak zacznie rdzewieć to będą ze mnie znowu robić garbatego że normalnie nie rdzewieje. Po prostu sami jesteśmy sobie winni że wybieramy takie produkty które są ładne a nie funkcjonalne

  4. #64

    Domyślnie

    witam w weekend byl u mnie wykonawca na budowie zetelny facet znajacy sie na swojej robocie. Jezeli chodzi o rabek stanowczo polecal tylko ruukki kladli rozne firmy bud mat pruszynski i inne i zawsze bylo cos nie tak mnostwo reklamacji i sam material mowil ze jest niedopracowany by mial dlugo byc ladny na dachu. Czekam za wycena z ruukki premium classic taka wytlaczana zobaczymy na ile sia okresla dach mam 265m2 troszke skomplikowany fachowiec swoja prace juz wycenil na 36zlm2 latowanie folia i polozenie blachy z gwarancja wiec jak na rabek jest oki. Pojezdzimy z zona pod wskazane adresy gdzie juz oni kladli i poogladamy co i jak z fotek wygladalo ekstra

  5. #65

    Domyślnie

    witam bylismy z zona ogladac kilka domow poktytych rabkiem i chyba juz nam sie odwidzialo mimo ze bylo z daleka ekstra to juz z bliska na kazdym dachu szlo cos zauwazyc to zagniecenie to jakas fauda nie bylo nigdzie idealu i zonie juz to sie niespodobalo mimo ze blachy byly z ruukki purmat wytlaczany teraz bedziemy ogladac jakas dachowke karpiowke lub calkiem plaska bo tez bardzo ladna a blacha z ruukki miala byc ponad 20tys zl wiec i dachowke podobnie dostaniemy i bedzie spokojniejsza glowa pozdrawiam

  6. #66

    Domyślnie

    nasz budmat już ponad pół roku leży na dachu.
    Co do porównania do rukki, planiji i innych - Rukki - zwłaszcza w w wersji "skórki pomaranczy" świeci się na dachu jak lustro i jej kolor jest na tyle specyficzny, że ciężko nam było się zdecydować. Padło na Budmat bo kolor był najbardzie nam odpowiadający i zbliżony do stolarki. - Był po prostu najciemniejszy i matowy.
    Falować faluje - ale bez tragedii - po prostu taki system i materiał, który ma sporą rozszerzalność (wynikająca poniekąd z długości poszczególnych paneli - u nas ponad 7m).
    Odgłosy - fakt - jest głośno - zwłaszcza przy porwistym wietrze. Fakt, że na razie jest tylko deskowanie OSB, papa, łaty i kontłaty i na poddaszu słychać ją. Nieco pomogło zamontowanie na jętkach podłogi OSB i mam nadzieje, że wyciszenie wełną i płyty GK jeszcze poprawią sytuacje. Trzeba ponoć zainwestować w wełne o większej gęstości (a najlepiej o dwóch rózżnych).

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Damian, miałam ten sam dylemat. Wybór padł na dachówkę ceramiczną płaską, braas turmalin. Cena dachówki była niższa od ceny blachy (badałam ruukki classic). Jestem bardzo zadowolona i polecam.

    Cytat Napisał damianwlkp Zobacz post
    witam bylismy z zona ogladac kilka domow poktytych rabkiem i chyba juz nam sie odwidzialo mimo ze bylo z daleka ekstra to juz z bliska na kazdym dachu szlo cos zauwazyc to zagniecenie to jakas fauda nie bylo nigdzie idealu i zonie juz to sie niespodobalo mimo ze blachy byly z ruukki purmat wytlaczany teraz bedziemy ogladac jakas dachowke karpiowke lub calkiem plaska bo tez bardzo ladna a blacha z ruukki miala byc ponad 20tys zl wiec i dachowke podobnie dostaniemy i bedzie spokojniejsza glowa pozdrawiam

  8. #68

    Domyślnie

    Falować faluje
    Zdecydowałam się na prefalz(nie lubię dachówki).Wykonawca mnie od razu uprzedził że będzie w różnym stopniu falować.
    Gięłam w rękach tytan cynk i prefalz,prefalz bardzo jest miękki,łatwo się wygina,trochę się boję,ale ogladałam realizacje tej ekipy i prawde mówiąc nic niepokojacego nie zauważyłam.Będę obserwować w róznych temperaturach i zdam zdecydowanym na rąbek relację.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pofalowanie blachy to normalne zjawisko. "Klik' to nietrafiona imitacja krycia na rąbek wymuszona przez trendy mody. Zastanawiam się w jakim celu montuje się ją na łatach skoro krycie wstępne to papa na deskowaniu? Materiał jest dość sprężysty i wymaga wyciszenia łat. Jak czytam, że ktoś wykonuje kompletne pokrycie za 36,- 1 m2 to współczuje wykonawcy i inwestorowi. Życzę wszystkim rozsądnych wyborów. A żeby była jasność aktualnie realizuję wymianę pokrycia dachu właśnie na "klika". Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #70

    Domyślnie

    Andrzeju, a co myślisz o tym żeby ten nieszczęsny klik położyć na kleju, bezpośrednio na płycie OSB ?

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Zważ, że takie zjawiska nie występują przy rąbku zaciskanym bo tam jest inny gatunek blachy (miękki). Na "kliku" musi być sprężysty aby ten zamek się zatrzasnął. Blacha miękka ułoży się i nierówności dachu nie są tu przeszkodą. Blacha sprężysta wymaga praktycznie idealnego wykonania powierzchni dachu i powinna być montowana na "makaronie" a skoro na łatach to łaty powinny być osłonięte paskami gąbki, 'makaronu" lub innego materiału tłumiącego. "Klik" zachowuje się tak jak zakrętka od słoika czy puszka od piwa. Nie ma dobrego rozwiązania bo jak za mocno dokręcona to strzela (stuka) jak z luzem do dudni w czasie wiatru. Myślę, że ten produkt nie ma przyszłości a został wymyślony na potrzeby trendów mody dla łatwości i prostoty montażu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #72

    Domyślnie

    witam ja pisalem o fachowcu ktory wycenil mi 36zl m2 bylem w poznaniu ogladac jego zrobione dachy i byly oki dodam wiecej ze byly jedne z ladniej zrobionych ktore widzielismy wiec fachowiec jest oki robil wiele tych dachow polecil mi go przedstawicie ruukki na wlkp i inne. Mimo ze z daleka bylo oki ale calkiem z bliska juz szlo cos zauwazyc dla estety ta blacha napewno sie nienadaje bo ciagle co spojzy na dach bedzie niezadowolony. My jednak decydujemy sie na dachowke ceramiczna plaska tylko niewiadomo jeszcze jakiej firmy czekam za wycenami ale pierwsza pokazuje ze wyszlo tyle samo co blacha a plus taki ze dachowke mozemy polozyc sami

  13. #73
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Nareszcie po roku oczekiwania robimy nasz dach.
    Jeszcze nie ukończony ale juz cieszy oko.
    Homecactus dzieki za natchnienie )

    nasz dach prezentuje sie obecnie tak:



    Ostatnio edytowane przez maggieQ ; 30-07-2012 o 09:27
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  14. #74

    Domyślnie

    maggieQ: nie znamy się, ale muszę Ci to napisać: dach macie PRZEEEEPIĘĘĘĘKNY!!!!!!!!!!!my również będziemy mieli dach dwuspadowy (budujemy TK12) i chcemy właśnie takie pokrycie
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  15. #75

    Domyślnie

    teoretycznie ladny a co dzieje sie w takie wielkie upaly napewno blacha sie rozciaga i powstaja "budy" tz blach sie pofaluje podnosi sie bylem specjalnie znowu ogladac kilka dachow w poznaniu bo jakos niedaje mi to spokoju podoba nam sie ale jednak w goraczki niebylo dachugdzie by sie blacha nie unosila itd a poza tym u nas sporo okien dachowych a takie obrobki z tej blachy juz calkiem mi sie niepodobaja

  16. #76
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    czy ja wiem czy ta obrobka okien taka straszna.
    Ale wiadomo, ze każdemu ma prawo podobac się coś innego.
    U nas obróka okna wypadła jakby w najgorszym z mozliwych miejsc, bo okno przecina 3 panele (jak sie miesci w 2 to wychodzi pięknie i praktycznie nie widać obrobki) ale i tak ja przynajmniej nie narzekam.
    A te pofalowania o których wspomina damian we wczesniejszym poscie to może od tego, że dachy były niewypoziomowane, bo krzywe dachy to pierwsza sprawa jaka wyklucza ładne ułożenie paneli na rabek.
    U nas 2 dni fachowcy prostowali (łatami i kontrłatami) po wcześniejszych "fachofcach"

    okienko mamy tak obrobione (na zdjęciu nie ma jeszcze gąsiora na kalenicy, ale bedzie taki jak na malym daszku obok




    Cytat Napisał damianwlkp Zobacz post
    teoretycznie ladny a co dzieje sie w takie wielkie upaly napewno blacha sie rozciaga i powstaja "budy" tz blach sie pofaluje podnosi sie bylem specjalnie znowu ogladac kilka dachow w poznaniu bo jakos niedaje mi to spokoju podoba nam sie ale jednak w goraczki niebylo dachugdzie by sie blacha nie unosila itd a poza tym u nas sporo okien dachowych a takie obrobki z tej blachy juz calkiem mi sie niepodobaja
    Ostatnio edytowane przez maggieQ ; 09-08-2012 o 11:01
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nika&lola

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    43
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam Ruuki Classic, grafitowy, kładziony na płytę OSB i matę którą zalecił mi dekarz w porozumieniu z przedstawicielem Ruuki.
    Dekarz rekomendowany przez Ruuki.
    Dach ma rok. Za nami zima i ostatnie upały. Nie odkształca się, nie faluje , nie dudni.
    Deszczu nie słychać. Pod dachem 25-30 cm ocieplenia.
    Efekt wizualny zawsze w największym stopniu zależy od fachowca, który się bierze za robotę.
    życzę udanych wyborów !

  18. #78
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Jedyna słuszna blacha na rąbek stojący to ruukki classic. U mnie jest zrobiona i miód malina. Zerknijcie do dziennika budowy są fotki. Blacha ma 50 lat gwarancji jest dużo grubsza od pruszyńskiego i ma powłoke pural mat. Gwoździem ciężko ją zarysować a pruszyńskiego można nawet paznokciem. Widziałem dom pokryty pruszyńskim i kiepsko to wyglądało.

    ps. ciężko o ekipę która się orientuje w obróbkach z takiej blachy (kominy, okna itp) w ruukki (tylko firmowy sklep) jak kupuje się blachę to mają listy fachowców którzy przeszli u nich szkolenie i takich należy brać

  19. #79
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Jedyna słuszna blacha na rąbek stojący to ruukki classic. U mnie jest zrobiona i miód malina. Zerknijcie do dziennika budowy są fotki. Blacha ma 50 lat gwarancji jest dużo grubsza od pruszyńskiego i ma powłoke pural mat. Gwoździem ciężko ją zarysować a pruszyńskiego można nawet paznokciem. Widziałem dom pokryty pruszyńskim i kiepsko to wyglądało.

    ps. ciężko o ekipę która się orientuje w obróbkach z takiej blachy (kominy, okna itp) w ruukki (tylko firmowy sklep) jak kupuje się blachę to mają listy fachowców którzy przeszli u nich szkolenie i takich należy brać

  20. #80

    Domyślnie

    ale mi namieszaliscie hehe ja bylem w poznaniu i okolicach wlasnie adresy podawal mi przedstawiciel ruuki i to byly dachy robione przez ich fachowcow wiec byly niby oki ale moja zona jest esteta musi miec wszystko na tip top a tu dawalo sie zauwazac zawsze cos i mowi ze niechce sie denerwowac za kazdy raz jak sie bedzie przygladac w luboniu robi facet zrobil juz dach najwiekszy esteta jak go tytulowal pan przemek z ruuki no i zona zaraz jak pojechalismy zerkla i pokazala mi w 4 miejscach od goraczki powstal brzucha wtedy dawalo slonko ostro mimo ze sie podoba niejest to towar jak juz kiedys ktos napisal dla estety bedziemy klasc albo karpiowke czarna polysk albo plaska polysk jak na nasz dach dosc polamany to ruuki a dobra dachowka wychodzi podobnie. Co zrobic zona sie uparla i tak musi byc jakis kompromis nalezy poszukac ja tez kilka zeczy robie jak mi sie podoba hehe troche elektroniki itd wprowadzam wygoda na 1 miejsu

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony