dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Szkielet stalowy

    Witam,

    Czy budowa domu w szkielecie stalowa jest prostsza niż kanadyjczyka ?
    Wydaje mi się że są dokładniejsze wymiary, opieka majstra z fabryki. Gotowe elementy łaczy się z płytami OSB i dom stoi gotowy.
    Robił to ktoś sam ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #2

    Domyślnie

    Stawiałem kanadyjczyka. Szkielet stalowy w porównaniu z drewnianym ma wadu i zalety. Tempo prac w zasadzie takie samo. Brak konieczności impregnacji, suszenia - to plus. Deszcz w czasie montażu też nie przeszkadza. Jednak drewno jest dużo wdzięczniejszum materiałem. Wolę mieć parę drzazg w rękach (nieuniknione) , niż łapy pocięte ostrymi krawędziami blachy. Dokładność wykonania w zasadzie wymagana jest taka sama. Zdecydowanie większe są mostki termiczne przy szkielecie stalowym, mimo docieplenia z zewnątrz. Szkielet stalowy musisz uziemić dokładnie we wszystkich narożnikach. Poza tym. podobno konstrukcja stalowa rezonuje i dość dobrze przenosi dźwięki. I jeszcze jedno. Wytrzymałość ogniowa szkieletu stalowego jest mniejsza niż drewnianego. Jeśli chodzi o koszty, to niestety nie znam akyualnych cen zarówno drewna konstrukcyjnego, jak i elementów stalowych. Gdybym stawiał jeszcze jeden dom w szkielecie, wybrał bym drewno.
    A bodaj byś tak dom budował !!!

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juras XR4Ti
    Stawiałem kanadyjczyka. .....
    Gdybym stawiał jeszcze jeden dom w szkielecie, wybrał bym drewno.
    Rozumiem trochę tą tendencję. Zastanawia mnie jednak równoież trwałość wykonania. Na szkielet stalowy udzielana jest 50-cio letnia gwarancja. To daje trochę do myślenia.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony