dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro134

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Giżycko
    Kod pocztowy
    11-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    POMOCY!!!
    Pokrótce: Kupuję dom z użytkowym poddaszem 140m2 na mazurach: Stan surowy zrobiony rok temu, okna były wstawione na wiosnę. Miesiąc temu ocieplony styropianem "w kropki" 15cm. Tynk zewn. właśnie kładą. W tym tygodniu skończą ocieplać dach watą 30cm, kłaść regipsy w całym domu i położą tynk maszynowy na ścianach oraz wyleją posadzki, wstawią piec gazowy dwufunkcyjny Viessesman, kominek z płaszczem wodnym + kolektory słoneczne. Ogrzewanie jest podłogowe + kaloryfery.
    Muszę wyjechać na 4 miesiące i nie wiem czy mogę zostawić tak dom czy nastawić lepiej piec na zimę na np 7-8 stopni i niech się dom lekko grzeje i suszy. A może po prostu nie palić tylko wietrzyć w nim 2-3 razy w tygodniu. Boję się wilgoci i grzyba po powrocie. Dodam że ostatnio w zimę w styczniu była temperatura nawet -28 stopni. Wykończenie całości środka planuje na kwiecień 2012.
    Bardzo proszę o pomoc i dziękuję.

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Wietrzyć trzeba tak czy inaczej tym bardziej,że budynek jest już ocieplony.Jeśli do tego piec będzie włączony to tynki na pewno szybciej wyschną.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pmgruch

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro134 Zobacz post
    POMOCY!!!
    Pokrótce: Kupuję dom z użytkowym poddaszem 140m2 na mazurach: Stan surowy zrobiony rok temu, okna były wstawione na wiosnę. Miesiąc temu ocieplony styropianem "w kropki" 15cm. Tynk zewn. właśnie kładą. W tym tygodniu skończą ocieplać dach watą 30cm, kłaść regipsy w całym domu i położą tynk maszynowy na ścianach oraz wyleją posadzki, ...
    czy dobrze rozumiem - najpierw kładziesz regipsy a później będzie robił tynki i wylewki? troche ryzykownie, że wilgość z tynków (zwłaszcza cem-wap - nie wiem jakie robisz) oraz wilgoć z wylewek spowoduje puchnięcie płyt g-k. Jeśli tak to musisz naprawdę dobrze wietrzyć i utrzymywać stale w miarę równą dodatnią temperaturę.

  4. #24

    Domyślnie

    podczas kładzenia tynków temperatura nie powinna być niższa od +5 podczas dojżewania (schnięcia jakieś 3 tygodnie nie można pozwolić ażeby temperatura spadła pniżej 0 utrzymując takie warunki można tynkować nawet zimą.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    parapet

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-875
    Posty
    13

    Domyślnie

    witam, proszę o poradę... Stolarka zamontowana , dom ocieplony (kilka mostków cieplnych na żelbecie i leje się woda...), tynki c-w wykonane w listopadzie , wylewki w grudniu. Obecnie grzeje i wentyluje gwc+rekuperator+nagrzewnica , w domu mam temperaturę około 12 stopni. Miejscowo ściany są suche natomiast w większości wilgotne(miejscami się skrapla) co zrobić aby pozbyć się całkowicie wilgoci? Czy w tych temperaturach można wietrzyć jeżeli ściany są wilgotne? Brać osuszacze powietrza?. W garażu nie mam bramy i tam już było sucho zanim nadeszły mrozy...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony