dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wysunięcie okapu nad tarasem a rura spustowa.

    Witam,

    W projekcie mam wysunięty okap dachu nad tarasem. Wydaje mi się, że konieczne będzie zamontowanie w miejscu oznaczonym strzałką dodatkowej rury spustowej. Problem polega na tym, że okap jest w tym miejscu wysunięty o 140mm a krokwie podparte są poprzez płatew zewnętrzną i miecze do słupków przyściennych. Wydaje mi się, że w tym przypadku najlepiej by było poprowadzić rynne pod lub obok miecza ale zastanawiam się czy nie będzie to niece szpecić elewacji?

    Czy spotkaliście się z takim rozwiązaniem.

    Pozdrawiam:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rynny.jpg
Wyświetleń:	253
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	75617  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Spytaj projektanta jak on widzi odprowadzenie wody z tej rynny bo rura spustowa lub rzygacze muszą być. Ano mamy takich projektantów co to rzeczy istotnych nie nanoszą a wypisują takie oczywistości jak szerokość okna połaciowego (78 cm) lub rozstaw okien w połączeniu poziomym (10 cm). Na tym konkretnym projekcie projektant popełnił błąd sugerując aby wentylację kuchni i spiżarni prowadzić przez dachówkę wentylacyjną (służy do wentylacji połaci jako nawiew) a powinien w tym miejscu przewidzieć izolowane kominki wentylacyjne. Podobnie chce wentylować garaż. Dokładnie lokalizuje położenie okien połaciowych i wyłazu od zewnętrznych krawędzi ścian budynku czyli niemierzalnych a powinien od krawędzi dachu. Z łańcuchów wymiarowych wynika, że raz rynna ma szerokość 12 cm a w drugim łańcuchu wymiarowym 15 cm ?! Wymiaruje rzut dachu wraz z rynnami! Ewidentny brak doświadczenia i praktyki. Tak to się dzieje jak się własnego projektu nie prowadzi na budowie. Pokaż inne rzuty i przekroje może jeszcze coś ciekawego się dowiemy. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Panie Andrzeju,

    Skoro projektant na etapie projektu nie przewidział tego szczegółu, to wątpie aby rozumiał moją rozterkę. Poradzę sobie z tą rynną prowadząc ją obok miecza podtrzymującego płatew zewnętrzną. Co do wentylacji kuchni i garażu. To już na etapie rozpoczynania budowy wentylacja kuchni i garażu została przerzucona na kominy wentylacyjne. W projekcie było trochę błędów, które udało mi się wychwycić, np. płatew pośrednia dachu garażu nie opierała się na ścianie pomiędz garażem a domem (kończyła się przed ścianą)... w obliczeniach konstrukcyjnych jest adnotacja, że płatwie pośrednie mają za zadanie głównie usztywnić konstrukcje... profilaktycznie wydłużyłem tą płatew i oparłem na ścianie. Apropo wymiarowania dachu... to projekt projektem, ale należy go tak czy inaczej skonfrontować z rzeczywistymi wymiarami dachu.

    Pozdrawiam:

    Piotr

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duncan Idaho Zobacz post
    ... Apropo wymiarowania dachu... to projekt projektem, ale należy go tak czy inaczej skonfrontować z rzeczywistymi wymiarami dachu.
    Nie bardzo rozumiem co miałeś na myśli pisząc tą sentencję? Po to mamy projekt aby dom a co zatem idzie dach wykonać zgodnie z projektem! Nie sugerujesz chyba aby najpierw wykonać dach a następnie jego rzeczywiste wymiary nanieść na projekt?! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Nie, nie to miałem na myśli. Ale jeśli wchodzisz na dach, który został wykonany przez cieśle, to przed montażem dachówki dokonujesz jego pomiaru, bo pomimo tego, że został on wykonany zgodnie z projektem mogły powstać pewne odchyłki, które trzeba będzie skorygować. Rzeczywistość powinna być wiernym odwzorowaniem projektu, ale realia są takie, że nie zawsze wszystko zgadza się co do cm.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tu akurat pełna zgoda. Przed przystąpieniem do krycia zawsze rozmierzam dach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Jak do wysokości parteru to możesz dać łańcuchy. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony