dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kociamber34

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2

    Domyślnie przeprowadzka z kotką na nowy teren

    Witam. Wiem, że już trochę było pisane o przeprowadzkach z kotami, ale nie znalazłam podobnego problemu.
    Przeprowadziłam się z kotką półdziką - tzn. mieszkającą z nami na kolonii, przebywającą większość dnia, czasem noc na dworze, łowiącą itd. na inną wieś, gdzie jest ściślejsza zabudowa, a na terenie pomieszkują sobie dwa kocury.
    Po tygodniu zamknięcia w domu by się oswoiła zaczęliśmy ją wypuszczać na króciutko, pod naszym okiem. Wczoraj wymknęła się z domu i nie mogliśmy jej znaleźć, dopóki nie usłyszeliśmy przeraźliwego kociego krzyku. Dopadł ją jeden z kocurów i ostro poturbował. Na szczęście od razu wybiegliśmy więc zwiał.
    Czy mimo, że wybraliśmy wiejską lokalizację ze względu na kota będziemy skazani na trzymanie jej w domu?
    Ktoś miał podobną sytuację i może nam poradzić co powinniśmy zrobić?
    Kotka jest sterylizowana, ma dość silny charakterek, mieszkała wcześniej z psami i jakoś sobie radziła, sytuacji z kocurem nie przewidzieliśmy i nie wiemy co dalej robić?
    dzięki za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apsik77

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice krakowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Niestety na poprawę sytuacji raczej nie ma co liczyć. Kocury pewnie pełnojajeczne mają swoje terytorium na które wkroczyła wasza kotka więc dostała nauczkę i bedzie ja dostawać za każdym razem kiedy któryś z kocurów spotka ją w swoim rewirze. Jedyne co możecie zrobić w takiej sytuacji to ogrodzić posesję w taki sposób żeby kotka nie mogła się poza nią wydostać. Wtedy będzie bezpieczna i nie będziecie musieli zamykać jej w domu.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie koty

    Witam,
    mam kilka kociaków, miałam 2 przeprowadzki,
    spokojnie, nie panikujcie, daj jej i sobie trochę czasu na poznanie terenu i "wyrobienie sobie pozycji w hierarchii kociej"
    u nas kocurek po 3-4miesiącach od wprowadzki dostał lanie od innych, albo sam lał innych...., od tamtej pory jest spokój,
    ale ja swoje kocury wypuszczałam już po 2-3dniach w domu i obserwowałam gdzie chodzą i też chodziłam za nimi i po przechadzce z powrotem do domu, zresztą koty mają wrodzony instynkt, same z siebie tez na początku nie chodzą daleko od domu,
    po tygodniu już nie zwracałam uwagi gdzie chodzi, a i sam zaczął się dalej zapuszcząć...
    gorsze niebezpieczeństwo tworzą auta która szybko jeżdzą niż inne koty !- i raczej na to zwracaj uwagę.....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Ale kotka sterylizowana zawsze będzie najnizej w hierarchii .
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorinia

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    suszec
    Kod pocztowy
    43-267
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    ja posiadam kota i kotkę,kot przyszedł do domu jak miał 7 tygodni,mieszkaliśmy wtedy w bloku,więc nie było mowy o wychodzeniu na dwór,ale kotkę przygarnęliśmy mieszkając już na wsi,miała ok.2 lata,została wysterylizowana i nie wychodzi na dwór,nie ma z nią problemu.Koty wychodzą sobie tylko na balkon pooglądać świat.Jak wyprowadzałam mojego kocura na spacer na smyczy to po jakimś czasie złapał świerzb uszny i był problem,teraz boję się tych chorób i koty siedzą w domu.dobrym rozwiązaniem są dwa koty,nie nudzi im się

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony