dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 218
  1. #1

    Domyślnie Hovawart: kto ma pieska tej rasy

    Pozdrawiam wszystkim milosnikow pieskow. Czy ktos z was ma psa rasy Hovawart? Mamy dosc male dzieci i szukamy pieska, ktory bylby na tyle cierpliwy, aby znosic towarzystwo dzieci, ale aby do tego byl tez dobrym psem strozujacym (mieszkajacym oczywiscie z nami w domu
    Czytalam, ze ta rasa spelnia takie wymagania. Ale moze ktos by mnie jeszcze dodatkowo przekonal... Pieska chcemy kupic w przyszlym roku, jak sie przeprowadzimy do domu, na razie mamy milego kota. Dzieki za porady

  2. #2

    Domyślnie

    No właśnie, wypisz, wymaluj nasze potrzeby . Też chcieliśmy psa, który pilnowałby obejścia, to znaczy był wystarczająco groźny z wyglądu (wielkości, spojrzenia, maści itd) i stanowczy z charakteru żeby nikt nie próbował wchodzić na podwórko pod naszą nieobecność a jeśli już wejdzie... A jednocześnie żeby nie zrobił krzywdy dzieciom i to nie tylko naszemu ale i obcym (!) bo do "swojego" to się raczej osobnik każdej rasy przyzwyczai, choć znam przypadki niereformowalne pod tym względem (Cane Corso). Bardzo długo (prawie 2 lata) zastanawialiśmy się nad Hovkiem, oscylując między tą rasą a Berneńczykiem (inne raczej nie wchodziły w grę), no i od Wielkiej Soboty mamy podpalaną sunię Hovawarta. Ze względu na bardziej łagodny charakter do dzieci zdecydowaliśmy się właśnie na sukę tej rasy, choć w czasie cieczki będziemy musieli przeganiać pewnie wszystkie wiejskie burki.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Wam zaciekawiła mnie ta rasa. Troszkę o nich poczytałam i czekam na Wasze dalsze spostrzeżenia. Ckwadrat - sunia jest śliczna, jej rodzice też. Nam do końca budowy pozostało jakieś 5 lat, więc mamy jeszcze dużo czasu na decyzję. Bierzemy pod uwagę też owczarka podhalańskiego.

  4. #4

    Domyślnie

    Cwadrat,

    sliczna ta wasza sunia, nie moge doczekac sie kiedy my bedziemy miec naszego hovka. Pozdrawiam, napisz za jakis czas jak ona sie sprawuje

  5. #5

    Domyślnie

    Już mogę napisać, co wyrabia . Pierwszego dnia była spokojna jak trusia. Następnego już się rozruszała a wczoraj gryzła już wszystko (kapcie, buty, nogawki, meble, ubrania, papiery, zabawki naszego synka itd. itp.) i wszystkich. O ile to gryzienie jest teraz fajne (choć ząbki są ostre, jak igiełki) to od wczoraj wprowadzamy strategię szkoleniową mającą ją tego oduczyć. W zabawie Etna złapała bowiem naszego synka za... Na szczęście przez piżamkę. Skończyło się na płaczu, siusiak cały. Teraz synek podchodzi do niej jedną rączką zasłaniając to, co ma najceniejszego . O postępach szkolenia będę informował, wygląda na pojętną a wczoraj to nawet wyczuła, że coś niechcący zbroiła i była bardzo skruszona.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też będę miała hovcie, tylko czekam, az się urodzi czarna podpalana, gdyż teraz sami chłopcy byli
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  7. #7

    Domyślnie

    Etna skończyła właśnie pół roku więc czas napisać jak ten Hovawart wygląda w praktyce. Na pewo nie będzie to miarodajne bo, po pierwsze Etna to sunia, a po drugie chyba jest wyjątkowo łagodna. Jednakowoż na razie można powiedzieć, że pies stróżujący z niej taki sobie. Podlatuje do wszystkich na ulicy i merda ogonem. Na dodatek na przywitanie skacze do twarzy aby ją wylizać. Niektórzy się jednak boją (jak się Etna wyprostuje ma już bowiem najmarniej 1,5 m). Choć pewnie w ten sposób potraktowani ludzie bardziej boją się o zabrudzenie ubrania. W mieszkaniu szczeka bardzo rzadko - góra raz dziennie - jak ktoś naprawdę wyjątkowo wolno idzie po schodach na klatce. Na działce/budowie, na co najmniej kilkanaście bytności tamże obszczekała raptem 2 obce osoby. W tym raz porządnie ale tylko dlatego, że pan szedł z workiem siana.

    Do dzieci jest łagodna i bardzo chętna do zabawy, mimo tarmoszenia, duszenia, budzenia w środku smacznego snu. Warnknęła przez te pół roku raptem chyba 2 razy na już naprawdę wyjątkowe przykłady dręczenia przez dziecko. Podgryza w zabawie owszem ale bardzo delikatnie, że nawet kilkuletnie dziecko nic sobie z tego nie robi.

    Ot i tak w dużym skrócie wygląda pies stróżujący chowany w mieście. Być może na wsi będzie inaczej. Znakiem tego było prawdziwe stróżowanie na plazy - Etna szczekała prawie na wszystkich schodzących z wydm. A i ponoć po pierwszej cieczce charakter może się wyostrzyć. Ale to dopiero za parę miesiecy. Zobaczymy.

  8. #8

    Domyślnie

    No i Etna się rozszczekała. Nadal jest bardzo łagodna ale na klatce już nikomu nie przepuści i baaaardzo donośnym szczekiem informuje, że to jej teren.. Z rozrzewnieniem wspominam nieodległe czasy, kiedy była cicha. Teraz potrafi naprawdę obudzić w środku nocy ale już wiem, że sen w domu będe miał spokojny z takim stróżem

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    ...

  10. #10

    Domyślnie

    A moja hovcia jest w brzuszku póki co
    Doświadczona "budowlanka". hihiihihih to dla Tommcco

  11. #11

    Domyślnie

    Jestem ciekawa jak chowaja sie wasze hovki W sierpniu przeprowadzamy sie do naszego nowego domu, myslimy zeby na jesieni kupic pieska. Bedziemy mieszkac w okolicy Starych Babic.

    Czy moglibyscie polecic dobra, rodzinna hodowle gdzie mozna by kupic pieska? Ckwadrat, z jakiej hodowli jest Etna?

    Zastanawiamy sie ciagle: sunia czy piesek...
    Moze ktos nam doradzi... Prosze...
    Nasze dzieci sa w wieku 6 i 9 lat i mamy jeszcze kochanego kota
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    F
    Ostatnio edytowane przez aa***a ; 29-11-2012 o 13:29

  13. #13

    Domyślnie

    Mama,
    bardzo dziekuje za twoj post Z pania Anna rozmawialam dzisiaj, bedzie kryla swoja suczke, wiec nowy miot bedzie do odbioru pod koniec sierpnia. Dla naszego kota ja jestem pania, bo to ja daje mu jesc, czesze, ja w wiekszosci przytulam. Do mnie przychodzi co rano
    Zdaje sobie sprawe, ze hovki dosc pozno dojrzewaja. Czy one sa bardzo psotne, tak jak labradory? Znajomi maja 3 miesieczna labradorke i wyrzadzila w domu juz sporo strat Poobgryzane nozki mebli, obdrapane sciany, etc. Ja nie pracuje, wiec bede mogla pieskowi poswiecic duzo czasu.

    Czy ktos moze cos jeszcze napisac o hovkach, negatywy, bo pozytywow jest i tak bardzo duzo. Dzieki i pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Jak jesteś w domu to problem z głowy. Nasz pies zjadł moje nowe ,drogie, wyjściowe buty z skóry, obgryzł nogę ze stolika okolicznościowego, i trochę szafki na buty. Wtedy byłam wściekła. Bardzo.
    Ale teraz kiedy go brak, chętnie bym mu - jej - kupiła nowe buty do gryzienia.
    Lubią się bawić i są do tego skore o każdej porze dnia, tak było z naszą suczką. Ale, że to duży pies, a ja nigdy wcześniej takiego nie miałam czułam do niej respekt. Kiedy narozrabiała, ostrym tonem była strofowana. Pies musi czuć, że zrobił coś złego. Najskuteczniejszą karą jest ignorancja. To skutkuje. Przynajmniej u nas.
    A to nasz pies.

  15. #15

    Domyślnie

    Jeszcze foto psa; Coni, Maxi, Emilka





  16. #16

    Domyślnie

    Sliczna ta sunia Ja chcialabym miec albo cala czarna, albo podpalana. Rozumiem, ze waszej suni juz z wami nie ma...
    Czy byla cierpliwa do waszej coreczki? Moje dzieciaki uwielbiaja przytulac sie do naszego kota, wiec nasz piesek na pewno tez bedzie caly czas przytulany Czy wasza sunia spala w domu, czy wolala spac na dworze? jeszcze raz dzieki za odpowiedzi.

  17. #17

    Domyślnie

    C
    Ostatnio edytowane przez aa***a ; 29-11-2012 o 13:26

  18. #18

    Domyślnie

    Sluchajcie, jestesmy na etapie wybierania hodowli hovkow. Czy moze ktos polecic dobra, rodzinna hodowle? Prosze o pomoc.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    witaj ozzie,
    myślę,że jesli chodzi o hodowle to wszystkie obecne mioty są z rodzinnych.
    I chyba wszystkie są ok.
    Zależy co jest dla Ciebie ważne,na co zwracasz uwagę,czego się obawiasz.
    Nikt z nas nie ma pewności,że pies będzie miał jakieś konkretne cechy,a innych nie będzie miał.Dlatego wybieramy kierując się tym co wiemy-znając rodziców.
    CZy masz upatrzoną hodowlę?
    Pozdrawiam

    ps.Nasza Etna staje się dorosła i wcale mi się to nie podoba.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał opal
    Nasza Etna staje się dorosła i wcale mi się to nie podoba.
    Opal - dlaczego?

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony