dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 218
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Marzy mi się suczka tej rasy bo:
    - są piękne,
    - mają cierpliwoć do dzieci,
    - pilnują podwórka.
    Niestety na propozycję wydania 2 000 zł (to aktualna cena?) na psa mój mąż popukał się w głowę i, niestety, muszę mu przyznać rację, bo czekają nas wydatki związane z budową domu, kredyt itp. W sumie wyszłoby na to, że bierzemy kredyt na psa, a to już absurd.
    Podobno można taniej kupić psa rasowego, jeżeli nie spełnia wymogów dotyczących wyglądu (np. berneńczyk z nieprawidłowym umaszczeniem, zbyt kędzierzawy seter itp.) Czy w przypadku hovka też jest to możliwe? Zależy mi głównie na walorach psychiki tej rasy, a wygląd ... no cóż, i tak będzie kochany. Jak szukać takiego psa?

  2. #22

    Domyślnie

    Moją suczkę kupiłam za 1000zl, miała wadę zgryzu (tyłozgryz). Proponuję do Pani Anny Pieczyńskiej dzwonić i zostawić swoje namiary i chęć kupna "trochę" "niepełnowartościowego"(oh, jak to brzmi!) PSA.
    PROSZĘ, UWAZAJCIE NA HODOWLE Z OKOLIC POZNANIA, słuchy krążą, że rodzą się pieski z kazirodczych związków, zwłaszcza jeżeli kupuje się psa bez rodowodu. Co nie znaczy , że każda poznańska hodowla jest feralna. Dlatego namawiam do tej jednej Pani Anny, ma kontakty z innymi hodowlami i jej psy są SUPER!
    mama

  3. #23

    Domyślnie

    mama, dzieki za porady. Mnie doszly zupelnie inne opowiesci o pani Annie Slyszalam, ze hodowla Palacowe Pieknosci jest dobra, rodzinna hodowla, a nie biznesem. Rozmawialam z wlascicielka tej hodowli, wyglada na to, ze ona naprawde kocha swoje psy. pzdr

  4. #24

    Domyślnie

    Pani Ania nie zawsze jest miła w odbiorze, moje pierwsze tel. wrażenie było negatywne , ale z czasem to się zmieniło. JA MAM do niej zaufanie i jak koń z klapami będę ją polecała. Moja suczka była z hodowli w Żorach.
    Kiedy już się zdecydujesz , najpierw zobacz szczeniaki i NIE KIERUJ sie sercem tylko rozsądkiem. Miałam do wyboru psa lub suczkę. Pies był ciekawski, rozsadzała go energia, nie bał się rzuconego na podłogę przedmiotu, podchodził do niego powoli i obwąchiwał, nie był zlekniony czy wystraszony. Sunia bała się nas, na dźwięk upuszczonego przedmiotu chowała ogon pod siebie i zmykała do kąta. Wszystkie uczucia kierowały się do niej, no i była o połowę tańsza...
    Poszperaj w internecie, zadzwoń do związku kynologicznego, lecznicy. W Związku podadzą kilka hodowli a w lecznicy powinni byli udzielić informacji na temat psów. Ostatnio stało się modne ale i konieczne podpisywanie dokumentów w których okreslamy czy będziemy mieć psa do hodowli -wystawy, czy też właśnie do kochania.
    Pozdrawiam i już więcej nie będę "truć", ale pochwal się potem swoim pieskiem na forum.
    mama

  5. #25

    Domyślnie

    Ja też będę miała Hovawarta
    to piękne i mądre psy
    przeprowadzamy się jesienią i koło lutego będę miała swego pieska ( zamówiony już jest )
    mam nadzieję, że rasa ta bardziej się rozpowszechni w Polsce - to super psy stróżujące i rodzinne
    LUSIA
    obyśmy wszyscy przy budowie
    zawsze dobrze się bawili

  6. #26

    Domyślnie

    Lusia,

    Czy mozesz podac skad zamawiasz hovcia? Jestem zdziwiona, ze juz na luty przyjmuja zamowienia Ja rozmawialam z kilkoma hodowcami i trudno bylo umowic sie na wrzesien, bo mowili, ze to tak pozno Daj prosze znac, bede ci wdzieczna za informacje. Pozdrawiam

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    ozzie,
    i słusznie uważasz-PP to naprawdę rodzinna hodowla,szczeniaki są w dobrych warunkach a ich pani niańczy je jak niemowlaki-widziałam na własne oczy.
    Myślisz o tym aktualnym miocie?
    pzdr

  8. #28

    Domyślnie

    Opal,

    teraz w PP zostaly chyba jeszcze dwa szczeniaczki. Pani Alicja mowila, ze w najblizszym czasie bedzie kryla swoja druga suke, wiec spodziewa sie miotu w okolicach sierpnia. Podalam jej moj numer telefonu i ma do mnie zadzwonic kiedy tylko urodza sie male.

    Czy ktos z was slyszal o hodowli Animagus z Lomianek pod Wwa? Tam ma tez urodzic sie miot poznym latem. Pzdr.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    A czy ktoś może mi polecić dobrą hodowlę w Małopolsce lub okolicach?
    Dojrzewam do decyzji ...
    Tylko jeszcze pytanka - Czy hovawart zniesie spokojnie fakt, że dziecko wpakuje mu się do michy albo spróbuje odebrać kość? (Oczywiście nie zakładam takich sytuacji jako normy, ale mimo wszystko może się zdarzyć, co wie każdy, kto ma dziecko.) Jak hovawart potraktuje domowego kota? A inne koty (lubię wszystkie)?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie
    Opal,

    teraz w PP zostaly chyba jeszcze dwa szczeniaczki. Pani Alicja mowila, ze w najblizszym czasie bedzie kryla swoja druga suke, wiec spodziewa sie miotu w okolicach sierpnia.
    Jeśli druga suka z PP, to wychodzi, że Eshi, czyli matka naszej Etny . Mogę tylko tyle powiedzieć, że Eshi ma łagodny charakter i Etna go po niej odziedziczyła.

    Cytat Napisał Agduś
    Czy hovawart zniesie spokojnie fakt, że dziecko wpakuje mu się do michy albo spróbuje odebrać kość? (Oczywiście nie zakładam takich sytuacji jako normy, ale mimo wszystko może się zdarzyć, co wie każdy, kto ma dziecko.) Jak hovawart potraktuje domowego kota? A inne koty (lubię wszystkie)?
    Etna znosi spokojnie fakt zabierania jej zabawek, tarmoszenia i grzebania w misce przez naszego 5-latka. Jak dorastala, kilka razy w takich przypadkach "zawarczała" (jak mówi nasz synek) ale po przywołaniu do porządku się to nie powtórzyło. Natomiast z psami różnie może być (ale są to wyjątki) - dlatego zdecydowaliśmy się na sukę tej rasy. Suki hovawarcie są też wyraźnie mniejsze od psów, a samo to już przy dzieciach ma znaczenie.

    O kotach mogę tylko powiedziec tyle, że Etna ugania się za nimi na blokowym podwórku ale bardziej żeby tylko zobaczyć co to za źwierz przed nią ucieka. Ale hovawart nie ma instynktu łownego, to pies stróżujący, więc myślę, że dorastanie przy kocie pozwoliłoby na osiągnięcie w wieku dorosłym harmonii.

  11. #31

    Domyślnie

    ckwadrat,

    ciesze sie, ze wasz Etna jest lagodna My mamy zywego 6 latka i corke prawie 10 letnia. Nasz kot przyzwyczajony jest do codziennej dawki przytulania, wiec zalezy mi aby psiak tez byl cierpliwy. Rozmawialam z p. Alicja, jak juz bedzie nowy miot, to poprosze ja, aby wybrala dla nas najlagodniejsza suczke, moze byc troche "gapa", byle byla spokojna Pzdr.

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    ozzie,
    jeślibyś się zdecydowała na miot od drugiej suki PP,to przyznam,że chyba lepiej,chociaż...tego nigdy nie wiadomo.
    Potęga genów jest ogromna a ich nieprzywidywalność bywa niespodzianką niestety,dlatego trzeba brac pod uwagę,że może być różnie i być na to przygotowanym.Myślę o zdecydowanym charakterze psa.
    Dlatego na początek polecana jest suka,do dzieci tym bardziej.
    U nas ostatnio znowu pojawiają się powarkiwania,Etna stała się poważniejsza i najwidoczniej psoty synka nużą ją po pewnym czasie.
    Jest to do każdorazowego prostowania i przyznam,że może niesłusznie,ale budzi to moją wzmożoną uwagę.
    Poza tym jest bardzo związana z rodziną,liczy do trzech i zawsze na spacerach stara się nas scalić więc biega od jednego do drugiego.

    Jeśli chodzi o Animagus to znam hodowczynię.Jest bardzo ambitna i zakochana w swoich suczkach.Godna pozazdroszczenia jest jej pasja i oddanie się psom.
    Jeśli więc o to chodzi,to jest to pewny człowiek.Przyznam,że troszkę mniej znam same pieski,chociaż najmłodsza latorośl-córka jednej z suk jest najsympatyczniejszym hovkiem jakiego znam (nawet sympatyczniejszym od naszej,więc wyobrażasz sobie?? )
    Jeśli chcesz,to mogę popytać,ale sądzę,że w tym przypadku wybory są zawsze staranne.

    pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Opal, ckwadrat, bardzo wam dziekuje za dokladne informacje
    Staram sie powaznie przygotowac sie do kupna psa. Moi rodzice mieli owczarki niemieckie, wiec sie wychowalam wsrod psow, tamten pies byl prawdziwie obronnym psem, w czasach, kiedy nie bylo alarmu, monitoringu, on swietnie sie sprawdzal. Mieszkal z nami w domu i byl bardzo czujny. Z pasja nie znosil innych psow i kotow

    Nastepny ONek rodzicow to byla rasowa sunia, przemile zwierze, tylko ta z kolei byla troche strachliwa, ale szczekala jak ktos zbizal sie do domu.

    W nowym domu bedziemy mieli alarm z monitoringiem, ale poniewaz maz czesto jezdzi za granice w sprawach sluzbowych, bede sama zostawac z dziecmi.. . Duzy ogrod, dom, dzieci, jakos z psem bedzie chyba razniej... Zbyszek (moj maz) jeszcze nie jest na 100% przekonany czy chce miec psa, ale pracuje nad nim

    Chcialabym was zapytac jak wasz piesek znosi rozlake, no taka na kilka godzin. Sa rozne sytuacje, praca, wyjazdy na zakupy, etc. Ja narazie nie pracuje zawodowo, wiec piesek bedzie ze mna w domu. Na dluze wyjazdy, typu wakacje i tak trzeba bedzie wziac kogos do mieszkania w domu (mamy jeszcze kota i dwie rybki). I tutaj moz maz ma watpliwosci. Bo co innego zostawic kogos do pilnowania domu (mamy taka osobe), kiedy ta osoba ma tez wyprowadzac psa (kot sam wychodzi na dwor). Jak zaakceptuje go hovek?

    Gdzie mozna spuscic psa ze smyczy, aby sobie polatal? Rozumiem, ze w Kampinosie to nie jest dozwolone, psy tylko na smyczy i w kagancach. Moze znacie jakies fajne miejsca przyjazne psom w okolicach Babic, Koczarg...

    Ale sie ropisalam.... Uwazam, ze lepiej rozwazyc te wszelkie sprawy jeszcze przed zakupem psiaka.

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    Nasza Etna z wielką radością wita wszystkich naszych gości.
    Bywa to ciągłym tematem docinkow pt."Khe,ale macie psa obronnego,listonasza wam na śmierć...zaliże".
    Faktycznie jest towarzyska i kocha ludzi,ale......jej inteligencja polega na tym,że właśnie wie na kogo i kiedy reagować ostro.Jeśli listonosz jest na tyle uprzejmy,że przynosi państwu listy,to przecież nie ma powodu,żeby go pognębić.
    Co innego dziad z torbą w pobliżu działki...

    Rozłąkę znosi w ten sposób,że pożera wszystko co się da.

    Fajne miejsce to Lipków-polana za cmentarzem.

  15. #35

    Domyślnie

    A gdy zostawiacie Etne sama w domu, to czy jest zamknieta w jednym pokoju? Rozumiem, ze narazie mieszkacie w bloku, wiec trudno o kojec dla psa na dworze. Pani z hodowli Animagus ma dla swoich suk kojec na dworze, zostawia je tam, kiedy jest w pracy. Ja nie bardzo chcialabym aby piesek zjadl mi nowe drzwi Wiem, o ktorej polanie mowisz, to ta przy osiedlu Kampinos, jestem tam codziennie kiedy odbieram syna z przedszkola.

  16. #36

    Domyślnie

    Ozzie, Etna na razie rzadko sama zostaje na dłużej niż kilka godzin. Podczas duższych nieobecności zaczęła jednak gryźć różne rzeczy (książki, maskotki, nawet zdarzyło jej się zjeść szminkę), więc jak wychodzimy na dłużej, to zostawiamy jej cały przedpokój i kuchnię a pokoje zamykamy. Drzwi jak na razie nie ruszała.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ja miałam uroczą suczkę rasy cundelburry (czyt. kandelberri), która zaczęła niszczyć wszystko, gdy była szczeniakiem, a przestała, gdy już z powodu choroby i starości ledwie się ruszała. Niestety nauczyła się dosyć szybko otwierać drzwi zamknięte na klamkę. Początkowo, wychodząc z domu, tworzyliśmy w przedpokoju skomplikowaną pajęczynę z grubej liny, która wiązała klamki drzwi do pokoi ze sobą nawzajem i z rurami zdobiącymi przedpokój w bloku. A później okazywało się, czy osoba wiążąca zrobiła to dobrze, czy nie. Pewnego razu po powrocie zastałam drzwi do łazienki tkwiące w szybie drzwi pokoju, bo zostały jakimś cudem wyważone z zawiasów. Suczka lubiła książki, buty, spodnie i inne części garderoby. Mebli raczej nie ruszała. W końcu tata zmienił klamki na gałki i zapanował błogi spokój (do czasu, ale to już inny odcinek).
    To była tylko jedna z przywar tego uroczego i bardzo przez nas kochanego stworzenia. I dlatego teraz wolałabym trochę bardziej przewidywalne psisko...
    PS. Czy ktoś wie, czy można jakoś nauczyć czegokolwiek głuchego psa?

  18. #38
    Guest

    Domyślnie

    Jest problem,jak suka ma cieczkę.Zostawianie jej samej na dworze grozi obsługą okolicznych absztyfikantów.A alimentów nie ma potem komu płacić.
    U sąsiadów jak jeden zawisł na sztachetach,to trzeba było połamać-sztachetkę oczywiście. Pies odkuśtykał pochlipując.......i na drugi dzień przykuśtykuł z rana,gotowy do akcji zapładniającej.

  19. #39

    Domyślnie

    Opal, ckwadrat,

    wlasnie dzwonila do mnie pani Alicja z PP. Pod koniec czerwca, Eshi bedzie pokryta psem z Nimiec, dokladnie nie wiadomo ktorym, bo jest trzech kandydatow Male maja urodzic sie pod koniec sierpnia, wiec do odbioru beda pod koniec pazdziernika, na poczatku listopada. Ten termin nam bardzo pasuje, bo do tego czasu powinnismy juz byc "zadomowieni" z Zielonkach

    Ciesze sie, ze to bedzie wlasnie Eshi, bo pisaliscie, ze ma ona lagodny charakter. My "zapisalismy " sie na najlagodniejsza, najmniej dominujaca sunie Chcielibysmy czarna podpalana, ale moglaby byc i blondynka. Pod koniec lipca bedziemy na Mazurach, wiec mamy zamiar odwiedzic Palacowe Pieknosci. Pozdrawiam i prosze piszcie dalej o swojej Etnie i zyciu z nia, bardzo jestem ciekawa jak wyglada zycie rodzinne z hovkiem

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    ozzie,
    musimy się po prostu spotkać i sama zobaczysz.
    Zapraszamy serdecznie!

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony