dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie pomysł na zagospodarowanie glinianej beczki

    Okazało się niestety że moja kiszona kapusta musiała powędrować do nowej glinianej beczki ( no cóż latka robią swoje). Dzięki czemu (w sumie) została mi stara , pęknięta ale nie rozłupana na pól beczka gliniana o pojemności 30 - 40 litrów . Planuję zostawić ją na roślinność ,i trzymać na dworze. Może macie pomysł na zgospodarowanie takiej beczusi jakąś roślinnością ? Może jakieś zdjęcia ? Będę wdzięczna

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    położyć ją na boku i posadzić wewnątrz płożącą się roślinę, którą będzie się "wylewać" na rabatę.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    pokaż zdjęcie- nie bardzo wiem jak ona wygląda, jakie ma proporcje
    REKLAMA

  4. #4

    Domyślnie

    co może być powodem że nie mogę wysłać zdjęć i wyskakuje hasło że wiadomość jest za krótka ??

    Cytat Napisał duduś
    MOJA beczusia





    Uploaded with ImageShack.us

    ale cyrki teraz weszło

  5. #5

    Domyślnie

    zasugerowano mi niebieskie roślinki " wylewające " się z beczki niby woda - jakie to mogłyby być kwiatki ? ( no bo raczej nie iglaki ?)

  6. #6

    Domyślnie

    hm.. lobelia, ale to tylko sezonowo i wygląda chyba nieco za subtelnie w stosunku do czegos tak masywnego, jak ta beczka
    a na pewno chcesz tę beczkę wykorzystać w ogrodzie?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    na dno sporą warstwę keramzytu lub żwiru ( do 20 cm) i można posadzić w niej jednoroczne- np pelargonie z euforią Diamont Frost, nasturcje pnącą, werbenę przewieszającą się- czyli jednoroczne o przewieszającej się formie. Druga opcja- sadzić w niej trawe ozdobną- np imperatę Red Baron, kłósówkę miękką 'Variegata', czy Carex Forested Curls Lub Carex buchmani ale wtedy wstawić donicę w rabatę i wokół niej niech będą rośliny które ja otoczą. Jako otoczenie tez mogą to być trawy ozdobne, nawet te same , lub inne.
    W ogóle wstawienie tej donicy w nasadzenia na rabacie, które obrastając ją obniżą ją nieco optycznie, jest fajne. Ewentualnie można postawic donicę na tarasie i zestawić ją z innymi, niższymi dla towarzystwa.
    Do nasadzeń wieloletnich typu trawy trzeba by donicę ocieplać, albo wkopywać całą w ziemię na zimę lub wysadzać z niej rosliny na zimę do ziemi ( wtedy mamy gwarancję że mróz jej nie rozwali, a trawy przeżyją takie przesadzanki)
    REKLAMA

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony