dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    sSiwy12 wiem,że jestem trudną partnerką i bardzo za to przepraszam.
    Jestem ostatnio ogromnie zabiegana.Nie chcę brac na litośc , wiec szczegółów oszczędzę.
    Były lata ,kiedy byłam w lepszej kondycji.
    Jeśli mogę zadac Ci pytania odnośnie par.22pkt 9 podpunkt 3 "wyjątkowo z uzasadnionych powodów ciągi, obiekty i urządzenia obce, nie związane z gospodarka drogową mogą byc urzadzeniami towarzyszącymi użytkowaniu terenów KDG."
    Czyli co to sa urządzenia obce?
    A odnośnie par.37 zasady zabudowy:
    pkt.2 g co to są obiekty iurządzenia infrastruktury technicznej ?

    par.37 pkt.5 możliwośc zabudowy mieszkalnej w ter R1 uzależniona od uzyskania opinii geologicznej stwierdzjacej przydatnośc terenu do zabudowy.
    Czyli jak ma działkę na glinie i nieużytkach to dobrze czy nie?

    Dlaczego jeśli wyraźnie stwierdza się,że pas KDG umożliwia budowę parkingu to jednocześnie fakt,że działka jest rolna ogranicza czas pozostawania parkingu de facto?!

    sSiwy12 czytam i usiłuję to zrozumiec , piszę pisma dostaję odpowiedzi.
    Mam grubą teczkę tego wszystkiego.
    I pomimo usilnych starań - nie rozumiem.
    Irytuje mnie to,że mam ziemie a jej nie mam.
    Nie mogę wykorzystac jej dla swoich celów.
    Płace obcym ludziom za udostepnienie placu na godzinę tygodniowo( bo akurat tak potrzebuję) a moja ziemia za płotem!
    Każdy by się wściekał.
    Jak kupię pół hektara ( a u nas ziemia trochę kosztuje)to braknie mi na utwardzenie mojej działki.
    Jak kupię to znów zaoszczedze bo zamiast płacic tak jak teraz rocznie 1400 zapłacę rocznie 150 jako rolnik.
    Jestem chora, nie wyciągam ręki po rente choc żaden pracodawca z moją chorobą zatrudnic mnie nie chciał.
    Założyłam firmę płacę ZUS nie wyciągam ręki do PFRON po zwrot ZUS choc należy mi się.
    Nie przeszłam do KRUS bo wydawało mi się to nie w porzadku.
    Borykam sie z tym wszystkim i masz rację sSiwy12 jak tak sama siebie czytam to jestem głupia!
    Sama sobie wyjaśniam co zrobic.
    A przy okazji i tak Ci sie wyżaliłam.
    Wybacz, nastepnym razem pójdę na "dział zwierzeń"
    Pozdrawiam

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Edyta szarpiesz się niepotrzebnie.
    Sama nie dasz rady – bo to skomplikowane sprawy.
    Poszukaj na swoim terenie jakiegoś „kumatego” architekta (lub urbanistę), on Cię przeprowadzi przez zawiłości tych zagadnień – bo tak czy siak, będziesz kogoś takiego potrzebowała do otrzymania pozwolenia na budowę.
    Aby stać się rolnikiem ustawowym ( powyżej 1ha) wystarczy wydzierżawić brakujące „areały” - umożliwi to postawienie zabudowy zagrodowej lub (i) jakiejś „formy” działalności (usług) związanych z rolnictwem.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  3. #23

    Domyślnie

    sSiwy12
    Bardzo dziękuję za porady i życzliwośc.
    Taniej jest kupic ziemię i ją miec ,niż zapłacic za przekształcenie,które nie jest pewne.
    Pozdrawiam serdecznie

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    „Stanie” się rolnikiem ustawowym, pozwoli (może umożliwić) budowę:
    § 37.
    1. Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:

    2) przeznaczenie dopuszczalne pod:
    a) zabudowę zagrodową w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno - spożywczym,
    I nic ponadto, nie można na tej działce ( jako rolnik), wybudować !
    I jeszcze raz - nie musisz kupować tej brakującej ziemi – wystarczy dzierżawa.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Edyta szarpiesz się niepotrzebnie.
    Sama nie dasz rady – bo to skomplikowane sprawy.
    Poszukaj na swoim terenie jakiegoś „kumatego” architekta (lub urbanistę), on Cię przeprowadzi przez zawiłości tych zagadnień – bo tak czy siak, będziesz kogoś takiego potrzebowała do otrzymania pozwolenia na budowę.
    .
    Zgadzam się w 100% z siwym. Sama nie dasz rady. Poszukaj kumatego architekta i dodatkowo zleć koniecznie wykonanie badań geologicznych na tej rolnej działce żeby sprawdzić czy w ogóle da się tam budować lub posadowienie może być bardzo drogie a wręcz nie opłacalne.
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  6. #26

    Domyślnie

    sSiwy12 w Gminie poinformowano mnie,że nie mogę tak po prostu wydzierżawic ziemi(umowa dzierżawy)
    Podobno to nie wystarczy.
    Czy to prawda?
    Jeśli chodzi o produkcję rolną to ja i tak jako mieszczuch pierwsze co zrobiłam to kupiłam kury ( w tym ozdobne),kaczki ,kozę.
    Zgłosiłam nawet w Działalności Gospodarczej tego typu opcję-ale co dziwne zostałam wezwana do wykreślenia tego z DG.
    I ja głupia wykreśliłam...
    Mam ogromne wrażenie,że u mnie w gminie prawo toczy się jakoś tak po swojemu.
    Albo ja to opacznie pojmuję...

  7. #27

    Domyślnie

    Aglig badania geologiczne w przypadku mojej działki to niewiele chyba pomogą.
    Podniosłam poziom ziemi ( pisałam o tym w innych watkach)-za zgodą sąsiadów ale nie pisemną.
    Toczy się sprawa w Gminie.
    Przecież można postawic kontenery użytkowe.
    Budowac na podwyższeniu .
    Skoro pół mojej działki to teren KDG (o czym dowiedziałam się całkiem niedawno) to już może byc problem,że działka jest za mała na budowę.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    Skoro pół mojej działki to teren KDG (o czym dowiedziałam się całkiem niedawno) to już może byc problem,że działka jest za mała na budowę.
    Tak się zastanawiam, czy ………
    Ale nic to – jeszcze raz :
    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    3. W pasie KDG jest możliwość zabudowy patrz - par.22 pkt.7 w MPZP.

    Ps. Posiadać (posiada) = własność lub dzierżawa nawet bez notariusza
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #29

    Domyślnie

    Złożyłam wniosek do Gminy na jakich zasadach u mnie w Gminie można dzierżawic ziemię.
    Czekam na odpowiedź Gminy.
    Ostatnio edytowane przez Edyta Ż ; 20-10-2011 o 17:49 Powód: Usunęłam moje zgrzędzenia zostawiłam to o co chodzi

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Edyta Ż Zobacz post
    sSiwy12
    PAR.7. W niektórych przypadkach... no to ja na pewno nie dostanę zgody na odstępstwa..
    Nie bardzo wiem o co masz pretensje do gminy i skąd taki wniosek.
    To tylko Twoja wina, bo zgłoszenie (zgłoszenia) było (były) wadliwe.

    Widzisz tylko spiskowe teorie – a nie dostrzegasz swoich błędów i swoich błędnych posunięć, a to one, a nie gmina, utrudniają Ci życie.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  11. #31

    Domyślnie

    Dowiedziałam się,że mojej gminy nie stac na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego w całości.
    Od 2009 roku wysyłane są pisma do osób ,które zgłosiły chęc zmian.
    są to głównie rolnicy,więc podobno niewiele płacą za punktowe zmiany w planie.
    Dokonuje się tych zmian na koszt tych osób.
    Jednak ja nie zostałam objęta tymi zmianami pomimo oczekiwania od 2007 roku
    ponieważ dla moje działki trzeba zrobic zmianę ......no i zapomniałam!
    Ale jak sobie przypomnę to napiszę.
    W każdym razie .....muszę coś wymyślic!

    Tak kalkuję-wykształcenie rolnicze mam, wydzierżawic ziemię,stac się pełnowymiarowym rolnikiem(jaką działalnośc zgłosic? np.chów kur ozdobnych?) zgłosic potrzebę zabudowy na potrzeby produkcji rolnej i utwardzc ziemię.
    I wtedy jestem w domu.
    Tylko czy to co mnie blokuje (czy to może planum?)zezwoli na zabudowe rolną?

    Czy ktoś wie?
    Ostatnio edytowane przez Edyta Ż ; 18-10-2011 o 17:18

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony