dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 98
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1945
  1. #1

    Domyślnie Dziennik lullaby

    Witam Wszystkich bardzo serdecznie,

    Właściwy dziennik budowy rozpoczyna się na stronie 30.
    Dom zdecydowanie współczesny, projekt indywidualny.

    Dziękuję Wszystkim za dotychczasowe inspiracje, sugestie i komentarze.

    Zapraszam,
    Lullaby
    Ostatnio edytowane przez lullaby ; 03-07-2012 o 23:22

  2. #2

    Domyślnie

    A tutaj kilka inspiracji:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (3).jpg
Wyświetleń:	2136
Rozmiar:	24,1 KB
ID:	76176   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (1).JPG
Wyświetleń:	2255
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	76177   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (2).jpg
Wyświetleń:	2204
Rozmiar:	39,9 KB
ID:	76178   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (4).JPG
Wyświetleń:	2133
Rozmiar:	60,6 KB
ID:	76179  

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj lullaby

    Mimo kolumienek jestem tu i już kibicuję

    Z opisu szykuje się nam prawdopodobnie kolejna perełka
    Brawo za parterówkę!!!

    Widziałaś projekty z pracowni naszego forumowego roberta?
    Jest tam taki jeden dom, z patio w środku domu, które widać z kilku pomieszczeń - super
    Polecam popatrzeć

    Zwróć uwagę na dom jednorodzinny w Katowicach przy ul. Cyprysów. Duże nachylenie dachu, świetny projekt

    http://rsplus.pl/projekty/jednorodzi...e_cyprysow.php

    Trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością na efekty pracy architekta
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To jest chyba jakaś prawidłowość, że mężczyźni chcą parterówki, a kobiety schody.
    U nas było podobnie, ja chciałam poddasze i w ogóle nie wyobrażałam sobie płaskiego domu, mąż protestował i namawiał.
    Dziś, mimo że piękne nowoczesne piętrowe domy bardzo mi się podobają, jestem bardzo zadowolona, że dałam się*przekonać do parteru. Była chwila, że myśleliśmy nad antresolą, ale do tego stopnia sfokusowałam się na parter, że nawet tego nie chciałam. Schody - niet

    W jakiej części w-wy macie działkę?

    Wszystkie inspiracje które pokazujesz piękne. Patia - mmm, marzenie W nowym domu
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    lullaby, witam się w Twoim dzienniku

    Mój dom nie jest dokładnie tym, co masz w głowie (sądząc po inspiracjach), bo nie jest bardzo nowoczesny, ale... Jest rozłożystą parterówką na planie litery L, na działce 1500 m2, prostą, bez kolumienek, balkonów i innych. Ma sporo przeszkleń (co widać na poniższych fotkach) i mam patio - mikroskopijnej wielkości w porównaniu do Twoich inspiracji, ale nie ma wielu domów z patio na FM więc się dzielę fotkami, bo może do czegoś się przydadzą. No i u nas też warunki zabudowy 30 stopni. Projekt indywidualny.

    Zdjęcia z różnych etapów budowy. Dachu nadal nie ma, ale patio już cieszy Obecnie spełnia rolę piaskownicy dla dzieci



    Tu patio właśnie



    Część dzienna domu





    I od frontu



    A ostatecznie dom ma wyglądać mniej więcej tak.



    To jest moja inspiracja - dom Hani i Roberta (bobi78 ), czyli raczej pomieszanie nowoczesności z klasycznym lookiem

    A to wizualka naszego już domu.



    Inspiracją do samego patio natomiast był projekt Tola





    Więcej oczywiście u mnie w galerii.
    Daj znać, jeśli mam usunąć zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez anna-maria3 ; 24-09-2011 o 08:09

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    To i ja sie witam i robię z Wami zolwika-bo u nas tez parterowka- "o prostej bryle, z dużą ilością przeszkleń, bez kolumienek, wykusza, balkonów i ceglastej dachówki." za to z oknami w kolorze orzecha, ale nie mozna miec wszystkiego piekne inspiracje wkleilas, jesli tylko bede mogla cos podpowiedziec-na pewno pomogę

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cześć lullaby! Ja tez jestem gorącą zwolenniczką niskiej zabudowy, lada dzień startuje ze swoją parterówką. Będę zaglądać, pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Witajcie Wszystkie Jak miło

    Dziękuję Wam za zainteresowanie moim wątkiem

    anna-maria3,
    Słusznie zauważyłaś, że mało jest projektów gotowych, które w pełni odpowiadałyby temu mojemu jedynemu wymarzonemu. Osobiście pokusiłabym się o stwierdzenie, że nie ma ich w ogóle
    Dlatego też od początku odrzuciłam opcję tworzenia własnego projektu na podstawie dostępnego. Mój dom musi być oryginalny i inny niż wszystkie

    Hazeleyes, kocimieta witajcie!

    Zapewniam Was, że niebawem pojawię się z rewizytą, zapewniając wsparcie i tylko szczere komentarze

    Aha. Mam nadzieję wkrótce opanować wklejanie zdjęć tak, żeby były duże i pojawiały się jedno pod drugim. Wtedy pojawią się może foty działki
    Na razie nie umiem się nawet dobrze podpisać

    Z pozdrowieniami, lullaby
    Ostatnio edytowane przez lullaby ; 20-03-2012 o 22:42

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    lullaby, rzeczywiście, projektow gotowych z takimi rozwiązaniami nie ma prawie wcale. Ja kiedyś trafiłam na jeden, ale z tego co pamiętam, miał też schody więc odpadł Jak go odnajdę, to wkleję. Projekt projektem, ale mi chodziło też o to, że na forum niewiele jest wątków, gdzie budowany jest dom z patio... Hmmm, jakby się zastanowić, to ja znam tylko swój własny Ciekawa jestem, co wymyślicie. Z pewnością będzie to niepowtarzalny i piękny dom.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    A widziałaś ten projekt? Może można coś zgapić
    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/robert/

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3 Zobacz post
    A widziałaś ten projekt? Może można coś zgapić
    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/robert/
    Ten dom jest świetny!! Bardzo mi się podoba. Nie wiem czy zaglądałaś na forum tego domu na stronie pracowni? Są tam zdjęcia z realizacji, m.in. pokazane jest to patio, które zostało zadaszone.

    Lullaby jestem strasznie ciekawa waszego projektu. Macie rację, że takich projektów brak swoją drogą piętrowych domów niby jest sporo w ofercie, ale jak ktoś chce więcej niż 2 pokoje na piętrze (nie licząc sypialni) to ciężko znaleźć coś sensownego
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Znalazłam ten projet, o którym pisłam wcześniej, ale okazuje się, że źle go zapamiętałam Nie ma patio, tylko pokój w samym środku domu. W każdym razie wklejam, żeby nie było, że gołosłowna jestem

    http://www.horyzont.com/projekt-domu...loes/0/409#top

  13. #13

    Domyślnie

    Jako, że po zobaczeniu czerwieni na wizualizacji projektu Robert o mało nie umarłam , opowiem Wam trochę o kolorach i materiałach, które oboje z mężem preferujemy Chcielibyśmy, żeby w naszym przyszłym domu obecne były na elewacji kamień i drewno, połączone z bielą i/lub szarością oraz aluminiowymi oknami. Inspiracją takich, a nie innych naszych wyborów stał się hotel, w którym mieliśmy okazję mieszkać podczas tegorocznych wakacji

    Zobaczcie same/sami , jak to fajnie wygląda:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (9).JPG
Wyświetleń:	873
Rozmiar:	68,0 KB
ID:	76444   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (8).JPG
Wyświetleń:	869
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	76445  

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Biel, błękit i kamień - Grecja? Pięknie

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Witam,
    szykuje się fajny projekt. Cieszę się, że wątek z nowoczesnymi (a ściślej współczesnymi) realizacjami komuś się przydaje.
    Trzymam kciuki - inspiracje bardzo fajne. Zdradzisz architekta? Może Marcin R.?

    ps. dlaczego tak szkaradny gotowiec otrzymał moje imię
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  16. #16

    Domyślnie

    Robert,

    Witam Cię serdecznie, bardzo mi miło, że zajrzałeś.

    Liczę na Twoje podpowiedzi i komentarze, szczególnie, kiedy powstanie już koncepcja

    Pozdrawiam, lullaby

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3 Zobacz post
    A widziałaś ten projekt? Może można coś zgapić
    http://www.archipelag.pl/projekty-domow/robert/
    Witam
    Ja też buduje indywidualny parter (po zmianach z dachu płaskiego na dach wielospadowy), ale niestety nie jest on w kształcie litery U
    Odnośnie tego projektu z Archipelagu - to ja nawet rozmawiałam na etapie szukania naszego domu z posiadaczem już wybudowanego Roberta. Ten dom był w końcu naszym faworytem na początku (akurat ja lubię czerwień ) - niestety ( a może i na nasze szczęście okazał się za mały na nasze potrzeby i ciężki do dobrego usytuowania na naszej działce. Miałam nawet gdzieś zdjęcia od właściciela juz wybudowanego Roberta ale tam atrium było nie zadaszone. W rzeczywistości mocno mnie rozczarował wygląd i bryła tego domu (przypominał mocno salon samochodowy) no i wysokie na 6m okna są dla mnie nie do przyjęcia.
    pozdrawiam

    P.S. Oglądałaś może domy na stronie Bauherr'a ?
    http://www.dom-parterowy.pl/

  18. #18

    Domyślnie

    Witaj, tutli_putli

    Obejrzałam polecone przez Ciebie projekty Bauherr, ale to niezupełnie to, o czym marzę
    Zgadzam się z Tobą natomiast w kwestii Roberta z Archipelagu - wygląda jak salon samochodowy. Choć muszę przyznać, że realizacja patio, którą pokazały anna-maria i karolakr25 dość pozytywnie mnie zaskoczyła. Być może dlatego, że było to coś innego, niż to, co do tej pory widziałam.

    Nadchodzi dzień, kiedy musimy określić się, co dokładnie nam się podoba, a czego zdecydowanie chcemy uniknąć, zanim powstanie ostateczna koncepcja.
    Wrzucam więc jeszcze kilka inspiracji.

    W pierwszym zdjęciu szczególnie zakochany jest mój mąż. Na drugim urzekły mnie nie tyle wnętrza, co wszechobecna proporcja, do uzyskania której właśnie dążymy. Na trzecim kuchnia z wyspą w przejściu z widokiem na patio. To, co z kolei do mnie bardzo przemawia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (11).JPG
Wyświetleń:	1199
Rozmiar:	55,1 KB
ID:	76938   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (10).JPG
Wyświetleń:	1213
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	76939   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie (12).JPG
Wyświetleń:	1105
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	76940  

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    lullaby, a z ciekawości spytam... Jak duży planujecie dom? Bo pisałaś, że działka ma 15 arów. To tak jak u mnie. Dom widziałaś - duży, ale nie wielki. Patio raczej malutkie, a i tak wszystko bardzo dużo miejsca zajmuje na działce, bo jest rozłożyste... Ile działki chcecie przeznaczyć na dom? Bo przy tak dużym patio to chyba sporo?

    W kwestii zdjęć... Pierwsze i trzecie dla mnie rewelacyjne, mimo, że pierwsze zupełnie nie w moim stylu. Ale wrażenie robi. Środkowe natomiast okropnie mi się kojarzy. Ze światełkiem na końcu tunelu

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Światełko w tunelu dobre !
    Moje skojarzenie - schody do nieba i w tle Led Zeppelin.
    Pierwsze i trzecie - piękne, czyli pełna zgoda i dla męża i dla żony

Strona 1 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony