dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 98
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1945
  1. #21

    Domyślnie

    Planujemy dom średniej wielkości. I jeśli chodzi o metraż, trzech rzeczy jestem pewna. Chcę mieć salon kąpielowy około 10-15 m2, garderobę o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2 i garaż na dwa samochody.
    Mimo ścisłego umysłu i jakiejś tam wyobraźni przestrzennej, nie potrafię na chwilę obecną wyobrazić sobie dokładnego rozmieszczenia mojego przyszłego domu. Ale od tego jest architekt, który ułoży, mam nadzieję, wszystkie nasze sugestie w jedną całość i stworzy własną wizję tego, co w pełni zaakceptujemy.

    Mi się drugie zdjęcie z niczym nie kojarzy Nie podobają mi się tam okna, schody i pewnie wiele innych rozwiązań. Ale w pełni odzwierciedla ono dążenie do zachowania proporcji, symetrii i jakiś taki ład i umiar we wszystkim, co się dzieje.
    Ostatnio edytowane przez lullaby ; 15-04-2012 o 11:13

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lullaby Zobacz post
    Chcę mieć salon kąpielowy około 15 m2, garderobę o powierzchni nie mniejszej niż 10 m2 i garaż na dwa samochody.
    Przy ilu pomieszczeniach chcesz mieć tak duże metraże?
    Jakiej wielkości salon/jadalnię/kuchnię? Zakładam że niemałe
    U nas przy metrażu 220m (z garażem na 2 samochody, ale nie dużym, kotłownio-pralnią 7m) łazienki mają 6,5 i 9, pokoje 9, 14,5, 14,5, sypialnia 18, garderobia 9, kuchnia 18, jadalnia 18, salon 32. Wydaje mi się, że 150m2 to może być mało na takiej wielkości pomieszczenia jakie chcesz, albo będzie to kosztem innych, ale też z kolei nie wyobrażam sobie ich mniejszych
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ja jeszcze dodam, w nawiązaniu do postu monsanbii, że jak chcesz mieć spore patio i dom w C lub U, to pewnie wyjdzie Wam trochę komunikacji... Przyznam, że zaskoczylaś mnie tymi 150 metrami... Myślałam, że co najmniej 200 planujecie...

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3 Zobacz post
    pewnie wyjdzie Wam trochę komunikacji...
    i o to chodzi! Długie wygodne hole, zajmie to jakieś 15-18m2, na bank
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał monsanbia Zobacz post
    i o to chodzi! Długie wygodne hole, zajmie to jakieś 15-18m2, na bank
    Oby tylko tyle... Długi wygodny hol mam u siebie i zajął 23 m2. Do tego komunikacja między wiatrołapem i tymże holem kolejne 10 m2. Razem prawie 35 m2. U mnie akurat dużo, bo korytarz duży i szeroki chciałam, ale i tak w rozłożystej parterówce komunikacji nie da się uniknąć...

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kocimieta
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    700
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dokładnie tak.
    Ja u siebie całkowitej komunikacji też mam ok 30 m, ma być wygodnie. Nie chciałam drzwi do sypialni bezposrednio z salonu...
    Ostatnio edytowane przez kocimieta ; 30-09-2011 o 10:59

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kocimieta Zobacz post
    Ja u siebie całkowitej komunikacji też mam ok 30 m, ma być wygodnie. Nie chciałam drzwi do sypialni bezposrednio z salonu...
    No ja niestety mam tak drzwi. Coś kosztem czegoś
    I u mnie tylko 17m2 komunikacji, co przy parterówce z podwójną częścią sypialną (osobno rodzice, osobno dzieci) to naprawdę niedużo

    Lullaby, musisz to jakoś dobrze rozkminić z arch
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  8. #28

    Domyślnie

    Witajcie

    Ja akurat uważam, że współczesny dom parterowy nie musi mieć 250 czy 300 m2 żeby zaskakiwał ciekawą bryłą. Widziałam i 140-metrowe ciekawe realizacje. Napisałam, że optymalne jest dla nas 150 m2 powierzchni użytkowej, ale nie oznacza to, że nie dopuszczamy większej.
    Nasz architekt, kiedy przedstawiłam mu naszą wizję, nie uznał, że bujam w obłokach
    Myślę, że wszystko jest kwestią pomysłu i rozplanowania powierzchni tak, by maksymalnie wykorzystać wielkość pomieszczeń, a ograniczyć komunikację bez zaburzenia wygody. Naszym pomysłem jest na przykład taka aranżacja kuchni, by wyspa znalazła się w komunikacji. Do jednych to przemówi, do innych nie, ale my akurat poszukujemy ciekawych i tak, jak już wspominałam innych niż wszystkie rozwiązań.
    Co do patio i tarasów. Wspominając o literze U lub C, miałam na myśli kształt zbliżony, ale niekoniecznie typowy z odnogami tej samej długości A jeśli by pomyśleć o takiej aranżacji atrium, gdzie jedna z części przylegających nie stanowi budynku mieszkalnego? Przecież na bryłę domu składają się nie tylko ściany i okna, tworzące konkretne pomieszczenie. Uważam, że poprzez zastosowanie odpowiednich elementów elewacji, filarów czy zadaszeń, można stworzyć naprawdę coś ciekawego i oryginalnego

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Lullaby, ależ oczywiście. Nam, a przynajmniej mnie, nie chodziło o to że dom 150m2 nie będzie miał wyrazu, czy będzie nieciekawie wyglądał. Zupełnie nie to miałam na myśli
    Mnie chodzi o powierzchnie pomieszczeń jakie podałaś. Wydaje mi się, że 150m2 to może być za mało na pokój kąpielowy 15m2 i garderobę ponad 10m. Chyba że zrobisz to kosztem innych pokoi, jadalni, salonu, nie będzie dwóch łazienek itd.
    A tak sobie myślę, że skoro chcesz mieć pokój kąpielowy, to raczej nie zakładasz sypialni jego wielkości, czy mniejszej
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Jeśli by policzyć powierzchnię użytkową bez garażu i pomieszczeń typu kotłownia to 150m użytkowej jest jak najbardziej możliwe. Moj pierwszy projekt obejmował 260m (z garazem) Zmniejszyliśmy go do 202 a i tak mam salon 49m, garderoba ma 10, spiżarka 6m, kuchnia 14m, sypialnie mają: 18, 17, 15 m, kotłownia 14, garaż jest co prawda tylko na jedno auto (tego zaluję) i ma 22m, jedna lazienka ma prawie 9m druga 3m. Komunikacja zajęła nam łącznie prawie 25m. Wcześniej było ponad 30. Niestety do dwóch sypialni będzie też widać drzwi z salonu. Gdyby nie to, że my takie drastyczne cięcie metrażu wprowadziliśmy jak budowa była już rozpoczęta pewnie moja powierzchnia byłaby jeszcze bardziej ekonomicznie wykorzystana.
    Kuchnię mam również otwarta na komunikacje tak by na pograniczu stanął albo stół albo wyspa( z wyspą się jeszcze cały czas waham)
    Gdybym robila ten projekt teraz z tym doswiadczeniem które już mamy to powstałoby coś zupelnie innego i pewnie też skłoniłabym się do litery L, bo tez się nam bardzo atrium marzyło na poczatku.
    Znalazłam jeszcze taką ciekawostkę z atrium
    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Willa-atrium/a,s_pd,idp,15464.html

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Wpadłam przypadkiem na projekt z atrium więc podrzucam. Z zewnątrz bardzo mi się podoba. W środku uważam, że beznadziejny (zwłaszcza ten stół w korytarzu), ale może coś podpatrzyssz

    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Ema...idp,15631.html

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    I jeszcze coś takiego - patio w przejściu między dwoma budynkami...

    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Gos...idp,13363.html

  13. #33

  14. #34

    Domyślnie

    Powiem Wam szczerze, że do mnie te gotowe projekty w ogóle nie przemawiają
    Nie mówię o rzutach i rozkładzie pomieszczeń, bo to jeszcze ujdzie, ale te wizualizacje w większości są straszne.

    Według mnie Emanuel ma fatalne okna, a projekt Alfa... No cóż... Osobiście uważam, że "(...) odważny inwestor ceniący sobie awangardowe rozwiązania" nie zapłaci za gotowca 20 tysięcy, a zrobi projekt indywidualny, przy 400 m2 pewnie trzy razy droższy, ale taki, który będzie mu odpowiadał w 100%, który będzie projektem autorskim, nie powielanym na prawie każdej stronie internetowej przez kolejne pracownie architektoniczne.

    Z chęcią obejrzę współczesne, choćby surowe, nawet te, do których linki od Was dostaję, ale już zrealizowane lub choćby w trakcie realizacji projekty domów. Z chęcią posłucham też z czego w budowie własnych domów jesteście zadowoleni bardzo, a jakich rozwiązań nie zastosowalibyście ponownie.

    Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni pojawi się u nas wstępna koncepcja i wtedy będę mieć więcej pytań

  15. #35

    Domyślnie

    Przychodzę z rewizytą
    Piękne inspiracje....
    Według mnie parterówka o powierzchni użytkowej 150m jest jak najbardziej OK. Pytanie co chcesz mieć w pokojach. Czy w sypialni będziesz przebywać cały dzień czy tylko spać itd? Ja mam 140 m powierzchi użytkowej. Kształt domu umożliwił oddzielenie części dziennej od części sypialnianej bez niepotrzebnej komunikacji.. Dasz radę z architektem. Trzymam kciuki

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    katalogowiec "robert" z archipelagu - ma patio ok 6x6m
    i na zdjęciach całkiem udana realizacja:
    http://www.archipelag.pl/realizacje/...4b0a4dsov#Body

    pół patio (czechy):
    http://www.bydleni-iq.cz/inspirace-p...-vily-v-dubci/
    Ostatnio edytowane przez oresund ; 19-10-2011 o 22:35

  17. #37

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar monsanbia
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7.766
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Piękny ten Robert

    Lullaby, z niecierpliwością*czekam na pierwsze odkrycia Twojego domu
    Czuję, że będzie super
    Moni i dom wykańczają się - komentarze do Parkowej

    Szukam chętnego do wspólnego zakupu tapety ELITIS z Niemiec z wysyłką free

    PRZEPROWADZENI 17.12.2011

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał oresund Zobacz post

    Ten jest w porządku

    Zbombardowaliśmy już architekta tysiącem inspiracji, w tym jego własnych Mam nadzieję, że wyjdzie coś fajnego i będę mogła Wam wkrótce pokazać.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ten pierwszy czeski przypomina Awokado...

    http://pprojekt.pl/projekt593-awokado.html

Strona 2 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony