dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 98
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1945
  1. #41

    Domyślnie

    Ja też tu często zaglądam żeby nie przegapić jak wstawisz pierwsze wstępne projekty. Jestem pewna że będą rewelacyjne

  2. #42

    Domyślnie

    Wyedukowana w temacie załączania zdjęć (Polina, dziękuję za instrukcję ), wrzucam jeszcze jedną, możliwe, że ostatnią na tym etapie inspirację, znalezioną wczoraj



  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    JEMS architekci, nagroda w konkursie Muratora "Dom przyszlosci" (2000r)
    http://bryla.gazetadom.pl/bryla/5,85...62738.html?i=2

  4. #44

    Domyślnie

    Ja tez ostatnio znalazłam ciekawy projekt, może się przyda

    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/willaatrium/#rzuty

  5. #45

    Domyślnie

    TK30, miło, że zajrzałaś Ten gotowy projekt dostałam jednak już dawno od tutli putli.

    W ogóle jestem Wam wdzięczna za zaangażowanie i inspiracje.

    Prosiłabym jednak o przeczytanie lub choćby przejrzenie mojego wątku od początku przed zamieszczeniem jakiejkolwiek informacji. To naprawdę tylko niecałe trzy strony .
    Pozwoli to między innymi:
    1. uniknąć dublowania gotowych projektów
    2. zrozumieć, dlaczego zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny
    3. poznać założoną wielkość i kształt mojego przyszłego domu, tym samym ograniczyć wrzucanie projektów domów o powierzchni ponad 300 m2

    I tak, jak pisałam wcześniej, nasz projekt już się robi. Inspiracje zostały "obgadane" z architektem.
    Nie sądzę, żeby jakikolwiek projekt katalogowy był w stanie na tym etapie zmienić moje myślenie i poczucie estetyki

    Ale pisałam też, że jestem otwarta na dyskusje, z czego w tworzeniu własnych projektów i w budowie Waszych domów jesteście bardzo zadowoleni, a jakich rozwiązań nie zastosowalibyście ponownie i dlaczego.
    Mam nadzieję w bliższej i dalszej przyszłości korzystać z Waszego budowlanego doświadczenia i liczę na to, że odpowiecie na moje wszystkie, często nawet te oczywiste pytania

  6. #46

    Domyślnie

    Witaj

    Może coś takiego cię zainspiruje:






    Więcej zdjęć na http://coolboom.net/architecture/woo...ner-courtyard/


    Uważam, że prostota tego rozwiązania jest niezwykła a efekt wspaniały. Bacznie śledzę postępy i trzymam kciuki

  7. #47

    Domyślnie

    Witaj charisma

    Bardzo fajna bryła. Lubię takie inspiracje

    U mnie też jedna z części domu ma być wyższa, a w niej salon, być może z antresolą.

    Zauważyłam, że dopiero zaczynasz budowę. Podzielisz się projektem swojego domu?
    Ostatnio edytowane przez lullaby ; 20-03-2012 o 22:48

  8. #48

    Domyślnie

    Ja na poczatku tak jak i ty stawiałam na projekt indywidualny. Z mężem mielismy dość sprecyzowane wyobrażenie o tym jak ma nasz dom wyglądać, tak więc trudno nam było wyszukać odpowiedni projekt. Największy problem mieliśmy z antresolą - nie chcieliśmy żeby w domu powstał efekt studni, a niestety tak to wyglądało w większości projektów (nie mówiąc już o tym, że projektów z antresolą/pustką nad salonem jest bardzo mało). Jeśli nawet już antresola była fajnie rozwiązana to sama bryła domu nam nie odpowiadała - lubimy nowoczesnośc i prostotę, a więc kolumienki, wykusze, gible, etc nie wchodziły w grę, co jeszcze bardziej utrudniało poszukiwania. Byliśmy już zdecydowani na projekt indywidualny, kiedy mąż przypadkiem trafił własnie na projekt Onyksa. Co prawda nie jest on oczywiście idealny i wprowadzamy w nim kilka zmian, ale spełnia nasze podstawowe założenia: ma dużą antresole, duże przeszklenia i nowoczesną bryłę.









    Zapraszam do mojego dziennika budowy:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ighlight=onyks


    A tutaj link do projektu z wizualizacją i wirtualnym spacerem

    http://www.mtmstyl.pl/projekt-onyks/rzuty/

    Pozdrawiam
    Anka

  9. #49

    Domyślnie

    Cześć lullaby - prawie sąsiadko Często bywam w Konstancinie
    Pokażesz zdjęcia działki?
    Ja też chciałam max. 200 m2.... I duże pomieszczenia gospodarcze... Nie wyszło. Jest 240+garaż. Zależy ile masz/planujesz dzieci. Przy co najmniej dwójce w 150 metrach byłoby mi za ciasno - zważając na to, że jest to dom, a nie mieszkanie.
    Projekt o jakim myslisz - rozłożysta parterówka z patio, to dom jaki bardzo chciałam mieć, ale przy naszym rozmiarze działki, po prostu się nie dało. Taki będzie mój następny dom
    Zapraszam do mnie w wolnej chwili, w tym tygodniu mamy się spotkać z monsabią i kilkoma innymi dziewczynami z forum.

    Trzymam kciuki i pozdrawiam!

  10. #50

    Domyślnie

    Dzisiaj dokładnie przeglądnęłam sobie twój dziennik i jedno ze zdjęć, które umieściłaś zapisałam sobie w moich inspiracjach



    Super rozwiązanie, które jeszcze bardziej zwraca uwagę na krokwie (orginalnie planowałam całośc w drewnie) - czekam na więcej

  11. #51

    Domyślnie

    Cześć Anula

    Fajnie, że zajrzałaś w moje skromne, na razie głównie "inspiracyjne" progi

    Zaprowadziły mnie do Ciebie między innymi piękne szklane balustrady i nawet odważyłam się o tym w Twoim wątku raz wspomnieć Niestety, na tym moja odwaga się skończyła, ponieważ jesteś na etapie, którego osiągnięcie jest dla mnie póki co tak odległe i w sferze takich marzeń, że jeśli uda mi się do niego dojść, będę najszczęśliwsza na świecie
    Przeczytałam Twój Dziennik już prawie dwa razy, drugi raz ze zdecydowanie większym zrozumieniem Jestem pod wrażeniem i na pewno niejednokrotnie, jeśli pozwolisz, zwrócę się do Ciebie o pomoc I bardzo dziękuję za zaproszenie

    Zdjęcia działki będą wkrótce, obiecuję

    Co do metrażu, oprócz sypialni małżeńskiej, planujemy pokój dla jednego dziecka i pokój gościnny. Antresola nad salonem ma być czymś w rodzaju gabinetu=biblioteki=pokoju do pracy
    Zobaczymy, co z tego wyjdzie.


    Charisma, to zdjęcie stanowi ulubioną inspirację mojego męża Jak widać, skośny dach może mieć jakieś zalety

  12. #52

    Domyślnie

    Super plan! Jeśli Ci na coś do tej pory nie odpisałam, to przepraszam, ale żyję obecnie w neizłym Matrixie
    Pozdrowienia, A.

  13. #53

    Domyślnie

    lullaby, kiedy otrzymasz wstępny projekt? Pochwal się koniecznie (może być na priv )

    Cytat Napisał anula05 Zobacz post
    Cześć lullaby - prawie sąsiadko Często bywam w Konstancinie
    Pokażesz zdjęcia działki?
    Ja też chciałam max. 200 m2.... I duże pomieszczenia gospodarcze... Nie wyszło. Jest 240+garaż. Zależy ile masz/planujesz dzieci. Przy co najmniej dwójce w 150 metrach byłoby mi za ciasno - zważając na to, że jest to dom, a nie mieszkanie.
    Projekt o jakim myslisz - rozłożysta parterówka z patio, to dom jaki bardzo chciałam mieć, ale przy naszym rozmiarze działki, po prostu się nie dało. Taki będzie mój następny dom
    Zapraszam do mnie w wolnej chwili, w tym tygodniu mamy się spotkać z monsabią i kilkoma innymi dziewczynami z forum.

    Trzymam kciuki i pozdrawiam!
    oooo a co to za spotkanie się szykuje? Szkoda, że ja nie będę mogła dotrzeć wcześniej niż na 18

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Polina Zobacz post
    lullaby, kiedy otrzymasz wstępny projekt?
    Mam nadzieję, że do piątku...

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Hej. Śledzę i jestem więcej niż ciekaw. Mam nadzieję, że koncepcję i rzuty pokażesz. Inspiracji podsyłać nie będę, bo jak sama stwierdziłaś, teraz pora a ruch architekta. Ponieważ przerabiałem (jako koncepcję nr 2, ostatecznie - z pewnych względów - niezrealizowaną) dom parterowy z patio, pozwolisz, że podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

    - uważaj na skalę. Zachwycające domy z patio są z reguły dosyć duże. Po prostu żeby zrobić literkę C czy U potrzebujesz czymś wypełnić skrzydła. W innym wypadku patio będzie małe. Nada się do doświetlenia domu od środka, ale nie na główne miejsce, na które będą wychodzić okna tych ważnych pomieszczeń. Przy stosunkowo małym domu z patio łatwo wpaść w "estetykę spacerniaka", jak to nazwała pewna forumowiczka . Widać to w jednym podawanym wyżej czeskim projekcie (tym akceptowalnym ).
    - Dom z patio ma bardzo dużą powierzchnię zabudowy. 1500 m2 działki to i dużo i mało. Zależy od ukształtowania terenu. Łatwo może dojść do sytuacji, w której okna "na zewnątrz" wychodzą wprost na płot. Oczywiście nie chodzi o hektary trawnika, ale o to, że duża co do zasady działka może być ciasnawa dla takiego domu, zwłaszcza że trzeba też kawałek poświęcić na podjazd itp.
    - jeżeli "okoliczności przyrody" dookoła są ładne, odwracanie się z domem do wewnątrz nie ma specjalnego sensu, bo nie wykorzystuje się walorów lokalizacji (chyba żeby odwrócić wszystko, jak w "domu aatrialnym" Koniecznego). Ponadto przy tego rodzaju architekturze trzeba uważać na światło i orientację wobec stron świata. Zależy od projektu, ale ustawienie domu na działce może być trudne.
    - dom parterowy przy takich wymogach co do dachu prawdopodobnie oznaczać będzie dosyć wąskie skrzydła. To samo w sobie jest fajne, ale wydłuża ciągi komunikacyjne i w efekcie wpływa na powierzchnię domu przy ograniczonej funkcjonalności. Ma też określone konsekwencje dla kosztów budowy. Długość fundamentów i ścian zewnętrznych będziesz mieć taką, jaka jest w znacznie większym domu. Negatywnie na budżet może też wpływać ewentualna pochyłość na działce (duże roboty ziemne, część fundamentów mocno podniesiona), ale tu akurat masz dobrze - pod Warszawą większość terenów jest płaska jak stół. Nie mówię, że koszty są czynnikiem decydującym, niemniej warto o tym pomyśleć już na etapie koncepcji i szacowania budżetu.

    Jeżeli coś mam radzić, to tylko tyle, żebyś bardzo dobrze przemyślała koncepcję otrzymaną od architekta. Warto udać się na działkę i stanąć w miejscu gdzie będą wychodzić okna, odmierzyć sobie krokami rozmiar patio, spróbować sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać doświetlenie pomieszczeń itp. W moim przypadku tej ścieżki poniechałem, choć sama idea patio bardzo mi się podoba. Ale musi poczekać do czasu budowania drugiego domu, tyle że już o powierzchni 300-350 m2 na działce co najmniej 2000-2500 m2, najlepiej z południową wystawą.
    Dziennik budowy <<< dziennik i komentarze tutaj

  16. #56

    Domyślnie

    Dzisiaj na działce byli geodeci. Mapka do celów projektowych się robi
    Ostatnio edytowane przez lullaby ; 20-03-2012 o 22:49

  17. #57

    Domyślnie

    Rozmawiałam z architektem. Wstępna koncepcja będzie pod koniec przyszłego tygodnia.
    No to czekamy

  18. #58

    Domyślnie

    Hej
    Ładna ta Twoja działka. Już ogrodzona? I sąsiedztwo fiu fiu fiu
    Architekt każe dlugo czekać na wstepną koncepcję Ale to chyba dobry znak hihihihihi

  19. #59

    Domyślnie

    Exela, ProStaś, witajcie

    Exela, znam ten dom i Mobiusa Mój mąż zakochał się w ich projektach, dlatego byli pierwszą pracownią, do której zadzwoniliśmy Niestety, już podczas pierwszej rozmowy zrobili na mnie fatalne wrażenie...
    Rozumiem, że też będziesz budować według projektu indywidualnego?
    Wpadaj częściej, zapraszam

    ProStasiu Dziękuję, kciuki się przydadzą Koncepcje śnią mi się już po nocach.
    Jednak projekt gotowy, w dodatku po przeróbkach zwanych też adaptacją lub "nałożeniem nowej szaty" to nie dla mnie

    Polina, dziękuję
    Wybieg dla kota ogrodzony póki co z dwóch stron Od sąsiadów
    Ostatnio edytowane przez lullaby ; 15-04-2012 o 11:18

  20. #60

    Domyślnie

    Ciekawe kto wybudował dom i od razu go sprzedaje? Coś mi się wydaje że podobnie jak sąsiedzi Anuli
    Ale ciekawa jestem ceny - jak masz link do tego domu to wyślij mi na priva pls

Strona 3 z 98

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony