dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 16
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 309
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Nie chcę Cię martwić, ale psychologia zna taki mechanizm, gdy człowiek podświadomie wmawia sobie, że podjęta decyzja była słuszna. Może to z tego powodu jesteś teraz szczęśliwy?

    BP,NMSP
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #202
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Widziałeś gdzieś żeby z roku na rok ceny wszystkich nośników energii kosztowały tyle samo, bo ja nie. Więc dlaczego z uporem maniaka liczycie zwrot inwestycji bez wzrostu cen nośników energii?
    Ano dla tego, że jak te 8-10 tys sobie włożę na lokatę, to też mi urośnie - może nawet więcej niż wzrost cen
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    A kto bogatemu zabroni na dachu kilka kolektorów zamontować.Jak portfel mniej zasobny, to samemu można zrobić.Wtedy i na lokatę można włożyć i z rocznego zwrotu z inwestycji się cieszyć.No bo chyba nikt nie zaprzeczy ,że tej darmowej energii od słoneczka to jest całkiem sporo.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ano dla tego, że jak te 8-10 tys sobie włożę na lokatę, to też mi urośnie - może nawet więcej niż wzrost cen
    Szczerze w to wątpie. Lokata zabezpieczy cie przed inflacją i ewentualnie da 2-3% ponad. A wzrost cen za pellet bedzie pewnie większy.

  5. #205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jesli chodzi o lokaty to cwiczę ing długu korporacujnego
    http://www.ing.pl/u235/template/fp,i...style/TFImode2

    zwrot z 3 miesiecy 6 procent.
    nie muszę wyjasniac dlaczego mam solary na dachu.?
    aczkolwiek przyznam wam racje ze są nieekonomiczne ( w wypadku gdybym musiał na nie zarobic ) jesli chodzi o CO
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    kolektory słoneczne są ekonomiczni nieuzasadnione.
    Jeżeli mamy gaz ziemny to i tak płacimy opłatę stałą.Zysk z kolektorów jest na poziomie 500 zł roczni.Lepiej wpłacić kasę na lokatę niż montować na dachu.(A serwisy)
    Za podobną cenę można mieć pompę ciepła która zagrzeje wodę do mycia ,ale i ogrzeje dom (kolektory nie grzeją co).
    Koszt zagrzania 100 l wody do mycia to 60 gr
    a wygląda tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0078.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	133301Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1777.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	133302
    i zapewnia 2 x tańsze grzanie niż olej i 3 x taniej niż propan.Nawet taniej niż pelet
    Tu była reklama....

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał hy**i** Zobacz post
    kolektory słoneczne są ekonomiczni nieuzasadnione.
    Jeżeli mamy gaz ziemny to i tak płacimy opłatę stałą.Zysk z kolektorów jest na poziomie 500 zł roczni.Lepiej wpłacić kasę na lokatę niż montować na dachu.(A serwisy)
    Za podobną cenę można mieć pompę ciepła która zagrzeje wodę do mycia ,ale i ogrzeje dom (kolektory nie grzeją co).
    Koszt zagrzania 100 l wody do mycia to 60 gr
    a wygląda tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0078.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	133301Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1777.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	133302
    i zapewnia 2 x tańsze grzanie niż olej i 3 x taniej niż propan.Nawet taniej niż pelet
    Oczywiście pompa ciepła nie wymaga serwisu
    I już widzę jak niedroga pompa ciepła ogrzewa dom. Pewnie tak samo ten dom jest ograny jak pięcioma metrami kwadratowymi solarów...

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Za podobną cenę można mieć pompę ciepła która zagrzeje wodę do mycia ,ale i ogrzeje dom (kolektory nie grzeją co).
    Za podobną cenę, to znaczy za jaką i jaki dom ona ogrzeje?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał hy**i** Zobacz post
    kolektory słoneczne są ekonomiczni nieuzasadnione.
    Jeżeli mamy gaz ziemny to i tak płacimy opłatę stałą.Zysk z kolektorów jest na poziomie 500 zł roczni.Lepiej wpłacić kasę na lokatę niż montować na dachu.(A serwisy)
    Za podobną cenę można mieć pompę ciepła która zagrzeje wodę do mycia ,ale i ogrzeje dom (kolektory nie grzeją co).
    Koszt zagrzania 100 l wody do mycia to 60 gr
    a wygląda tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0078.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	133301Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP1777.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	133302
    i zapewnia 2 x tańsze grzanie niż olej i 3 x taniej niż propan.Nawet taniej niż pelet
    W dokumencie (de) http://www.mall.info/fileadmin/Gewer...nergieHaus.pdf
    Są fajne wykresy pokazujące koszty inwestycji oraz energie na przestrzeni 20 lat w odniesieniu do rynku niemieckiego.
    Jest też fajny wykres dotyczący ograniczenia normy DIN kolektorów.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Przy wyborze systemów wspomagania ogrzewania za pomocą kolektorów słonecznych należy wybierać miedzy firmami które maja duże doświadczenie w tym temacie, mają już dużo zrealizowanych instalacji (zarówno w połączeniu z piecem gazowym, piecem olejowym jak i piecem na paliwa stałe) i montują takie systemy przynajmniej od kilku lat. Raczej należy wystrzegać się firm które twierdzą że taki układ można zrobić tylko w jeden sposób, za pomocą ,,zbiornika w zbiorniku'' . Wybrać prawidłową instalację aktywnie wspomagającą c.o (oczywiście poza zimą, bo pewnie za chwilę ktoś zwróci na to uwagę) nie jest łatwo.

  11. #211

    Domyślnie

    Rozwiązań jest wiele, zależy od pomysłów i od tego czy klient wyda na to kasę. Z tym drugim zazwyczaj jest bardzo ciężko i robi się systemy dość drogie w użytkowaniu ale bardzo tanie w montażu na początku.

  12. #212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jarek66

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    szczecinek
    Kod pocztowy
    78-400
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.Mam do panów pytanie odnośnie instalacji słonecznej na CWU oraz na dogrzewanie budynku.Budynek 90m2 ogrzewanie na paliwa stale grzejnikowe ,ilość osób 4.Proszę mi doradzić jakie solary płaskie czy próżniowe i czy opłaca się dogrzewać budynek instalacja słoneczną.Jakiej firmy solary wraz z instalacja założyć.Z góry dziękuje za pomoc.Na ta inwestycje chce przeznaczyć około 20 tys.złotych

  13. #213

    Domyślnie

    tylko ze taka pompa zużyje więcej prądu do pompki przy solarach

  14. #214

    Domyślnie

    Hi HI jak tu grzać solarami CWU -jak od 1 listopada do dzisiaj to jest cała zima czyli ok 5 miesięcy było razem 20 dni słońca użytecznego przez solary ledwie 3 godziny dziennie A co niektórzy chcą wspomagać CO???? Chyba was pogieło! Nawet 100m2 nic nie da bo słońca niema! Zadne cud systemy ani cudne firmy tu nie pomogąChyba że bedziecie grzać CO latem a to co innego
    Ostatnio edytowane przez Adik50 ; 21-03-2013 o 23:14

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Opierając się na danych z www.meteo.waw.pl naliczyłem miedzy 32 a 45 dni.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  16. #216

    Domyślnie

    mi sie wydaje ze lepiej wiatrak - przynajmniej u mnie, gdzie mieszkam, wiatr jest prawie codziennie, słońce? duzo rzadziej

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Opierając się na danych z www.meteo.waw.pl naliczyłem miedzy 32 a 45 dni.
    Ja się nie opieram na danych www. tylko na swoich obserwacjach! a nawet jak by się oprzeć na www to nic w zasadzie się nie zmienia bo i tak trzeba wydać kupe kasy a i tak grzać z innego zrudła

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adik50 Zobacz post
    Ja się nie opieram na danych www. tylko na swoich obserwacjach! a nawet jak by się oprzeć na www to nic w zasadzie się nie zmienia bo i tak trzeba wydać kupe kasy a i tak grzać z innego zrudła
    Chyba ŻRÓDŁA... Nikt nie mówi o grzaniu CO z solarów a jedynie o wspomaganiu CO.

  19. #219
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    zamiast pieprzyć bzdury i licytować sie na nieweryfikowalne pobożne życzenia, to może określmy co to właściwie ma znaczyć to całe "wspomaganie CO". i jak miałby wyglądać taki układ: bufor, wymiennik płytowy, osobny bufor czy coś innego. Jeden pies.

    Po co pieprzyć bzdury o dogrzewaniu,wspomaganiu itp , skoro wiadomo że trzeba układ przewymiarować ( i to znacznie) a większość nie ma co potem zrobić z nadmiarem latem, bo nie stać ich np na basen, czy inny sposób utylizacji ciepła, nie mówiąc już o braku kasy na przewymiarowanie.

    czyli jeszcze raz:

    co to właściwie ma znaczyć to całe "wspomaganie CO", kiedy miało by działać, i jak miałby wyglądać taki układ: bufor, wymiennik płytowy, osobny bufor czy coś innego

  20. #220
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam 2 solary prozniowe bufor przy okazji kominka 400 l
    w takie dni jak wczoraj czyli czyste niebo gromadzę 400 litrow wody o temp 40 stopni
    moze na 2 godzinki starczy - bufor rozładowany

    bez sensu no chyba ze zima byla by bezchmurna i solary bez sniegu wowczas mamay wody na 2 - 3 godzinki
    ale to i tak pieprzenie
    Ostatnio edytowane przez f.5 ; 25-03-2013 o 14:35
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

Strona 11 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony