dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 309
  1. #101
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    Odczytaj temp. na solarze i w zasobniku. W ustawieniach masz o ile musi być więcej na solarze aby poszło napiecie na pompę (może iść pulsacyjnie). Jeśli idzie prąd na pompę to pompa powinna się kręcić, jeśli nie idzie to może ustawienia czujników. Ciśnienie glikolu ? pozdr adam
    wiele mi nie podpowiedziałeś.

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    wiele mi nie podpowiedziałeś.
    Witam.
    To może ja spróbuję.
    Z tego co piszesz to kolektory rozgrzewają się (włączasz pompę na stałe to hula) ale elektronika odczytuje temp. 20 stopni. Jeżeli jeszcze dzisiaj lub jutro z samego rana odczytasz to powinno wskazywać temp. mocno ujemną. Jeżeli faktycznie tak będzie to prawdopodobnie czujnik przy kolektorze wysuną się.
    Natomiast jeżeli elektronika będzie nadal wskazywać 20 stopni (dziś wieczór lub z samego rana ) to na bank uszkodzony czujnik i należy go wymienić.
    Można zrobić jeszcze jedno doświadczenie: jutro gdzieś o godzinie 1030 jeżeli nie włączy się instalacja zaobserwuj jaka jest temp. na kolektorze a następnie włącz pompę na stałe, czujnik powinien pokazywać coraz wyższą temp.
    Od godz 9 jestem na forze pisz co zaobserwowałeś.
    Pozdrawiam.
    Witold
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  3. #103
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    kolektor1

    Jest nadzieja ,że przy tym siarczystym mrozie wyjdzie słonko.Spiszę to co moge spisać i opiszę ci jak to się prezentuje.Na zew.Temp -28 stC na sterowniku jak na złość pojawił się komunikat AL1.Jest to wedle instrukcji uszkodzenie czujki przy solarze.Ale no właśnie jest to na 100 % spowodowane tak niską temp .dy słoneczko zaświeci to alarm akustyczny i na wyświetlaczu zniknie.

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    kolektor1

    Jest nadzieja ,że przy tym siarczystym mrozie wyjdzie słonko.Spiszę to co moge spisać i opiszę ci jak to się prezentuje.Na zew.Temp -28 stC na sterowniku jak na złość pojawił się komunikat AL1.Jest to wedle instrukcji uszkodzenie czujki przy solarze.Ale no właśnie jest to na 100 % spowodowane tak niską temp .dy słoneczko zaświeci to alarm akustyczny i na wyświetlaczu zniknie.
    Witam.
    Godz. 930 u mnie na kolektorze jest już -2.5
    Jaką masz elektronikę?
    Witold
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 03-02-2012 o 08:34
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  5. #105
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kolektorek-Witold
    zestaw hewalex 42 rury próżniowe.zestaw dwu częściowy.(było więcej ale....)

    Opisuję co widzę a ma się to tak:
    - Temp. glikolu 19 stC
    -Temp wody 20 stC
    -Temp na wyświetlaczu 14 stC
    -Ciśn na sterowniku 1,9 bar
    -Ciśn na rotametrze (jak włączyłem ręcznie pompkę by sprawdzić ustawienie) pozycja 4
    -śruba nad rotametrem ustawiona na literę "D"

    I teraz: naciskając strzałki góra wskazuje 11 stC,dół 17 stC. na sterowniku.Po naciśnięciu "P" wyświetlają się takie parametry(czterokrotne naciśnięcie litery "P")
    -U1
    -u0
    -08
    -70
    Solary milczą-pompka nie pracuje.Ustawienia pompki na I bieg.Co się dzieje.Alarm znikł.(AL1).Słonko operuje.Włączam pompkę ręcznie by pracowała cały czas.I tak:
    -glikol wrzątek rurki nie można dotknąć
    -pomka pracuje około 4 min. rurka od glikolu robi się letnia . Pompę wyłączam.Cóż się zmieniło na sterowniku:
    -temp glikolu42 stC
    -woda o dziwo spadła do 17 stC (a była przecież 20 stC)
    -ciśn z 1,9 bar spada na 1,3 bar
    -temp na wyświetlaczy wzrosła na 17 stC.

    więcej grzechów nie pamiętam....itd.

    Czy na podstawie tych dziwnych danych coś mi podpowiesz?
    bardzo proszę o odp. gdzie tkwi błąd.Przepraszam za taki dziwaczny opis ale na solarach to ja już się nie kumam.

    pozdrawiam NS.

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Kolektorek-Witold

    Czy na podstawie tych dziwnych danych coś mi podpowiesz?
    bardzo proszę o odp. gdzie tkwi błąd.Przepraszam za taki dziwaczny opis ale na solarach to ja już się nie kumam.

    pozdrawiam NS.
    Dobra.
    Najpierw włącz pompę na stałę, niech chodzi
    po 10 min
    odczytaj temp. na kolektorze,
    odczytaj temp[. w zbiorniku
    i podaj
    Witold
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  7. #107
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kolektorek-Witold

    Godz.11.10
    -woda 23 stC
    -glikol 62 stC
    -ciśn. 1,8 bar
    -temp na wyświetlaczu 23 stC
    Nic nie ruszałem pompkę włączyłem w automat.Nie chodzę i nie patrze czy pompka się włącz.Słonko zajefajnie operuje na solary.

    Pytałeś o elektronikę jaką mam.Udało mi się spisać.
    -G-403-P10 oczywiście GECO
    -EXCLVSIVELY-FOR HEWALEX

    -

  8. #108
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Najpierw włącz pompę na stałę, niech chodzi
    po 10 min
    to mam sam kontrolować?Czyli włączać na 10 min a potem wyłączać?
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 03-02-2012 o 10:40

  9. #109
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Godz 11,55 przed włączeniem pompy ręcznie:
    -Temp glikolu 50 stC
    -Temp wody 22 stC
    -Ciśn 1,8 Bar
    -Temp na wyświetlaczu 22 stC

    Włączam pompę ręcznie na 10 min jak pisałeś.
    Po 10 min. :
    -rury były cały czas wrzące te od glikolu
    -temp woda 26 stC
    -temp glikolu 34 stC
    -ciśnienie 1,2 bar
    -temp na wyświetlaczu 27 stC. pompę wyłączyłem z trybu ręcznego w tryb automatyczny.

  10. #110
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kolektorek-Witold jesteś wielki .....tylko jak ja bidulinka sobie w tych ustawieniach dam radę....zielonym jak pistolet

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    to mam sam kontrolować?Czyli włączać na 10 min a potem wyłączać?
    Pompa niech chodzi na razie cały czas.
    Alarm AL1 to uszkodzenie czyjnika na kolektorze.
    http://www.geco.pl/biblioteka/docs/I..._w02%20POL.pdf to link do instrukcji obsługi.
    Przeczytaj punkt 6. do czego służą przyciski, następnie przejdź do punktu 7 i ustaw ponownie parametr u0 na 6 i paramertr u1 na 85 i przejdź w tryb automatyczny,
    a najlepiej podaj numer telefonu do siebie tak będzie prościej o ile to możliwe na stacjonarny.
    Witold
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 03-02-2012 o 12:10
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  12. #112
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    dzięki.........idę regulować...

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    dzięki.........idę regulować...
    Dziwię się, dlaczego nie pomógł ci autoryzowany instalator który montował tą instalację?

  14. #114
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Do kolektor1 .Jakoś nie mogłem się zebrać z odpowiedzią.Wartość uo była ustawiona na 8 a u1 na 70.Możesz mi powiedzieć co zmieniło ustawienie u0 na 6 a u1 na 85 ???

  15. #115
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Co zauważyłem a w związku z tym ,że jesteś the bestciak to może mi pomożesz.
    Nastawy uo-6 , u1-85.Jest piękny słoneczny dzień pracuje automatyka.
    i tak :
    temp glikolu jedzie do 82 stC i pompa się wyłącza.Trwa to około 10 min spada na 52-42 stC i włącza się znowu mozolnie podnosząc temp na wyświetlaczu.Rano było jakieś 28 a teraz urosło do 38 stC. Temp wody zasilającej na sterowniku solarnym 22 stC.Ciśnienie glikolu 1,8 bar.Temp. wody w ZCWU 45 stC. (po porannym zużyciu kiedy to PG zagrzał ją do 48 stC bo tak ją na nim ustawiłem,teraz wszystko jest wyłączone na PG i CO CWU).Co ja mam jeszcze nie tak?Ciśnienie na rotametrze 4 przy włączeniu pompy.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 16-03-2012 o 11:44

  16. #116

    Domyślnie

    Nie chcę się wtracać nieproszony, ale na rotametrze jest przepływ a nie ciśnienie. A tak w ogóle to podawane ciśnienie (poniżej 2 bar) wydaje mi się za niskie.

  17. #117
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał red1980 Zobacz post
    Nie chcę się wtracać nieproszony, ale na rotametrze jest przepływ a nie ciśnienie. A tak w ogóle to podawane ciśnienie (poniżej 2 bar) wydaje mi się za niskie.
    i masz rację.To może jest to 4 dcm/min,może 40 l/min co to u mnie zmienia???

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Do kolektor1 .Jakoś nie mogłem się zebrać z odpowiedzią.Wartość uo była ustawiona na 8 a u1 na 70.Możesz mi powiedzieć co zmieniło ustawienie u0 na 6 a u1 na 85 ???
    Witam.
    u1 to różnica temperatur przy której włączy się pompa solarna, A więc jeżeli w zbiorniku woda ma 10 stopni to pompa włączy się gdy czujnik w kolektorze pokaże co najmniej 16 i więcej stopni. Podobnie będzie jeżeli woda w zbiorniku będzie miała 48 stopni to pompa solarna włączy się gdy czujnik w kolektorze pokaże 52 stopnie i więcej.
    u1 to maksymalna temperatura do jakiej może być nagrzany zbiornik. Po wyżej tej temperatury pompa solarna zrobi stop nie zależnie od tego jaki z nieba żar się leje.
    Odpowiadając na Twoje pytanie pompa się szybciej włącza ( mniejsza różnica) i grzeje do wyższej temp. (85 stopni). I to jak najbardziej dobre parametry.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post

    i tak :
    temp glikolu jedzie do 82 stC i pompa się wyłącza.Trwa to około 10 min spada na 52-42 stC i włącza się znowu mozolnie podnosząc temp na wyświetlaczu.Rano było jakieś 28 a teraz urosło do 38 stC. Temp wody zasilającej na sterowniku solarnym 22 stC.Ciśnienie glikolu 1,8 bar.Temp. wody w ZCWU 45 stC. (po porannym zużyciu kiedy to PG zagrzał ją do 48 stC bo tak ją na nim ustawiłem,teraz wszystko jest wyłączone na PG i CO CWU).Co ja mam jeszcze nie tak?Ciśnienie na rotametrze 4 przy włączeniu pompy.
    Natomiast nie mogę zrozumieć dla czego temp. glikolu podnosi się do tych 82 stopni i wyłącza się pompa, i dla czego po wyłączeniu pompy temp. spada ( jak dobrze zrozumiałem samoczynnie przy wyłączonej pompie) do 52--42 stopnie. Przestaw parametr u1 na 90 stopni.
    Coś mi się wydaje, że przepływ na rotametrze jest za mały, postaraj się zwiększyć na razie maksymalnie jak można, jest na nim taka śrubka do kręcenia, ustaw tak tłoczek rotametu kręcąc nią aby przy pracy pompy solarnej tłoczek uniósł się jak najwyżej.
    Spróbuj to tak ustawić i podaj wyniki.
    pozdrawiam.
    Witold

  19. #119
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Witam.
    u1 to różnica temperatur przy której włączy się pompa solarna, A więc jeżeli w zbiorniku woda ma 10 stopni to pompa włączy się gdy czujnik w kolektorze pokaże co najmniej 16 i więcej stopni. Podobnie będzie jeżeli woda w zbiorniku będzie miała 48 stopni to pompa solarna włączy się gdy czujnik w kolektorze pokaże 52 stopnie i więcej.
    u1 to maksymalna temperatura do jakiej może być nagrzany zbiornik. Po wyżej tej temperatury pompa solarna zrobi stop nie zależnie od tego jaki z nieba żar się leje.
    Odpowiadając na Twoje pytanie pompa się szybciej włącza ( mniejsza różnica) i grzeje do wyższej temp. (85 stopni). I to jak najbardziej dobre parametry.

    Natomiast nie mogę zrozumieć dla czego temp. glikolu podnosi się do tych 82 stopni i wyłącza się pompa, i dla czego po wyłączeniu pompy temp. spada ( jak dobrze zrozumiałem samoczynnie przy wyłączonej pompie) do 52--42 stopnie. Przestaw parametr u1 na 90 stopni.
    Coś mi się wydaje, że przepływ na rotametrze jest za mały, postaraj się zwiększyć na razie maksymalnie jak można, jest na nim taka śrubka do kręcenia, ustaw tak tłoczek rotametu kręcąc nią aby przy pracy pompy solarnej tłoczek uniósł się jak najwyżej.
    Spróbuj to tak ustawić i podaj wyniki.
    pozdrawiam.
    Witold
    Natomiast nie mogę zrozumieć dla czego temp. glikolu podnosi się do tych 82 stopni i wyłącza się pompa, i dla czego po wyłączeniu pompy temp. spada ( jak dobrze zrozumiałem samoczynnie przy wyłączonej pompie) do 52--42 stopnie.
    siedziałem w kotłowni i tak zaobserwowałem.Witold serdeczne dzięki zrobię jak mówisz .Jutro ma być ładnie to praktyka murowana.
    serdecznie pozdrawiam

  20. #120
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Rano dziś wygląda to tak.Miałem ustawić pompę na rotametrze -przepływ na max.........nie da się.Pompa pracuje na pierwszym biegu.Kręcąc pokrętłem sprężynka naciąga się na max 4.Parametr u1 ustawiłem na 90.Obserwuję.

Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony