dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 21
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 404
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    Mozesz podac jakies kwoty ?

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Polski Komfort działa chyba w centrum i na południu Polski. W Trójmieście jest Creon. I jest chyba jeszcze jedna firma ale nazwy już nie pamiętam (Heatec???) W sumie te 3 są największymi firmami i chyba mającymi najwięcej doświadczenia z taką instalacją w Polsce. A koszt samej instalacji zależy od tego co wybierzesz. Są kanały "zwykłe", które można montować własnymi siłami i są specjalne, wygłuszane ale już droższe i wymagają specjalnych maszyn do montowania. Poza tym dużo zależy od samego projektu. Im prostszy dom tym koszty mniejsze. No i oczywiście dochodzi sprzęt dodatkowy: nawilżacze, klima, filtry. Ale to można dokupić w późniejszym terminie.

  3. #23

    Domyślnie

    Czy koszt założenia takiego ogrzewania jest droższy i o ile od tradycyjnego i o ile?

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    A co myślicie na temat ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym ?
    Widziałem ogrzewanie kominkiem z rozprowadzeniem ciepła i co mnie zastanowiło to to, że po pierwszym okresie grzewczym są widoczne ciemne smugi przy kratkach wylotowych.Być może że wynika to ze złego wykonania.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Engi jak pisałam wszystko zależy od tego co wybierzesz i od projektu domu.
    My za kanały na parter zapłaciliśmy 5000 ale mamy ich bardzo dużo bo dom jest rozłożysty. Za to kładlismy je sami więc oszczędność na robociźnie. Teraz zostało nam jedynie kupić piec. A tu wybór i różnice w cenie spore.
    Podobnie pewnie jest przy tradycyjnym c.o. Są różne rodzaje, przekroje rur. Potem jeszcze kaloryfery i do tego piec. Najlepiej daj swój dom do wstępnej wyceny firmie od nadmuchu i c.o. i będziesz mogła porównać.
    My wyszliśmy z założenia, że chcemy się dogrzewać kominkiem - i wyszło na to, że nie opłaca się robić osobnej instalacji do c.o. skoro wystarczy dokupić piec i problem z głowy.
    Anonimie - nie wiem jak przy kominkowym ale przy nadmuchu z piecem masz zainstalowane filtry powietrza. Może więc tamto kominkowe było nie do końca dobrze zrobione. A poza tym ja widzę u rodziców jak wygląda sufit nad kaloryferem w łazience.
    Moi sąsiedzi mają wkład z płaszczem wodnym Chwalą go sobie. Ale oprócz tego mają piec olejowy bo nie chce im się non stop palić w kominku (zwłaszcza latem) żeby mieć ciepłą wodę. Ale mówią, że jak napalą zimą to piec nie musi się uruchamiać.

  6. #26

    Domyślnie

    Sorry, ale kominki z płaszczem wodnym to dla mnie nieporozumienie, cała idea ogrzewania powietrznego polega na tym, że nie ma w nim wody ! Ja mam ogrzewanie powietrzne, mam też kominek i jak chcę ogrzać dom kominkiem ( co sie rzadko zdarza bo komu by sie chciało biegać po drewno ) to poprostu go włączam, a że wylot ciepłego powietrza zrobiłam blisko kratki powrotnej ogrzewania to za chwilę jest ciepło w całym domu. Poza tym ogrzewanie powietrzne jest całkiem tanie w eksploatcji ( mam mały dom ok. 140m2 dobrze ocieplony i grzeje gazem ziemnym ) tak więc nie mam motywacji do rozpalania kominka. BDW, jak na razie żadnych smug nie ma.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: megi010 dnia 2002-08-01 09:13 ]</font>

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No, chyba oczywiste jest, że kominek z płaszczem wodnym to już nie ogrzewanie powietrzne. Wkład musi być cały czas zamknięty a nośnikiem ciepła jest woda. Dlatego taka instalacja jest często podłaczana do tradycyjnego c.o. lub wodnej podłogówki.

  8. #28

    Domyślnie

    ja za piec dałem ok. 6000 zł, kanały z instalacja przez firmę ok 12.000 zł w sumie niecałe 20.000 zł, trochę więcej niż grzejniki ( chcieli 17.000 ) ale nie żałuję bo mam nawilżacz i niskie rachunki z gaz.

  9. #29

    Domyślnie

    Czy ktoś zna jakieś wiarygodne źródo wiedzy na temat ogrzewania powietrzem?

    Magda


  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    nie wiem co masz na myśli mówiąc o wiarygodnych źródłach, jest kilka artykułów na stronach muratordom.pl no i strony internetowe firm, które to instalują, ja polecam również strony producentów urządzeń. Robert

  11. #31

    Domyślnie

    Dzięki!
    Zrozumiałam o co w tym chodzi.
    Mamy znajomego który chciał zakładać takie ogrzewanie i w ostatniej chwili się wycofał.
    Nie wiemy dlaczego -kręci.
    Trochę straciliśmy zaufanie.
    Podajcie namiary na konkretną, sprawdzoną firmę.
    Czy ta sama firma zakłada też kominek?
    Czy do tego wszystkiego potrzeba projektu indywidualnego?

  12. #32

    Domyślnie

    ja znam kilka firm:
    http://www.polski-komfort.pl
    http://www.heattech.pl
    http://www.creon.pl
    z tego co wiem, to ceny mają podobne, tak więc zależy gdzie będzie ci najbliżej, no i maja chyba różne piece.
    u mnie robił polski komfort i jest ok, kominek zakładała mi inna firma. Projekt instalacji z rozmieszczeniem kanałów i kratek zrobili gratis. Poskładali, odpalili i działa.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: hubert dnia 2002-08-06 12:53 ]</font>

  13. #33

    Domyślnie

    wracając jeszcze do tematu nieprawdziwych teorii na temat ogrzewania powietrzem, ciekawi mnie jedna sprawa. Ci co ciągle twierdzą że to kurzy, hałasuje i inne takie bzdurki, najczęściej instalują sobie grzejniczki i wszystko było by dobrze, gdyby nie to że nie mają wentylacji, no więc instalują sobie rekuperatory i kanały wentylacyjne, a potem zachwalają zalety wentylacji mechanicznej, która przecież jest niczym innym jak systemem powietrznym, tyle że nie grzewczym a wentylacyjnym ! Jaki to ma sens, wydają dwa razy kasę, a i tak nie mają np. nawilżania, klimy itp ?

  14. #34

    Domyślnie

    OK Megi, należe do tych co zdecydowali sie placic 2 razy, a nie miec klimy itp, ale:
    1) nie mam problemu z przygotowaniem cwu,
    2) wentylacja wymienia tyle powietrza ile potrzeba aby zapewnic komfort swiezego powietrza, a nie tyle ile potrzeba aby ogrzac pomieszczenie.
    Z punktu 2 wynika wiec to, co mozna przeczytac w kazdej sensownej publikacji nt ogrzewania powietrzem, ze nadaje sie do kanadyjczyków, ale nie najlepiej sprawdza się w domach murowanych.

  15. #35

    Domyślnie

    hmm.. niepotrzebnie rozpowszechniasz nieprawdę,
    1. Też nie mam problemów z cwu, mam podgrzewacz pojemnościowy i już. Jeżeli masz na myśli podgrzewanie cwu przepływowo z pieca 2-funkcyjnego, to to nie dla mnie ( lubię mieć zawsze ciepłą wodę ) a jeżeli masz zasobnik to efekt jest taki sam jak u mnie, jaki więc problem ?
    2. W moim ogrzewaniu również wymianiem tyle powietrza ile potrzebuje do tego mam specjalną regulację, a ogrzewanie odbywa się poprzez recyrkulację powietrza, tak więc trochę pomyliłeś pojęcia!

    Co do publikacji, to już poruszliśmy ten problem na forum - z reguły piszą to ludzie którzy w życiu nie widzieli tak ogrzanego domu. Ja mam dom murowany i zapewniam cię, że sprawdza się to super.
    I na koniec, nie jestem przeciwnikiem rekuperatorów są to napewno pożyteczne urządzenia w domu z grzejnikami, dziwił mnie jedynie fakt że ci co tak głośno krytykuja ogrzewanie powietrzne sami instalują sobie to samo tylko w mniejszej skali i wtedy już mówią o samych zaletach.

  16. #36

    Domyślnie

    1. Rozwiązania, ktore proponowaly mi 2 firmy nie mialy mozliwosci zainstalowania zasobnika cwu do pieca ogrzewania powietrznego, jeżeli Ty masz takie rozwiązanie to rzeczywiscie dyskusja bezprzedmiotowa, ale w innych przypadkach konieczne jest instalowanie dodatkowego gazowego podgrzewacza pojemnościowego z dodatkowym przewodem kominowym itp.
    2. No nie do końca się zgodze, (choc w moim przypadku jest to wyłacznie eksperyment myslowy) bo w wychlodzonym domu należy w początkowym okresie grzania dostarczyć dużo ciepła więc z konieczności nadmuch będzie duży, co powoduje wrażenie ciągłego przeciągu. Zjawisko to występuje również w damach szkieletowych, tyle że znacznie krócej z uwagi na niższą akumulację ciepła w scianach (i zwracali na to uwagę użytkownicy, z którymi rozmawiałem).
    Ostatecznie ja wybralem ogrzewanie mieszane podłogowo-grzejnikowe, ze wzgledu na zalety podłogówki i fakt ze lubię mieć cieplutko w stopy mmmmhhhhh.

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-08-06 14:57, megi010 wrote:
    1. Też nie mam problemów z cwu, mam podgrzewacz pojemnościowy i już.
    Podgrzewanie cwu realizuje piec ogrzewania nadmuchowego ? Podaj prosze producenta.

  18. #38

    Domyślnie

    drogi Cypelku, faktycznie jest to twój ekesperyment myślowy, bo o ile prawdą jest że piec gdy grzeje to tłoczy dużo powietrza, to zupełną nieprawdą jest opowieść o przeciągach !!
    Wrócę jeszce raz do meritum mojej wypowiedzi - nie chodzi o to, jakie ogrzewanie jest najalepsze bo ile osób tyle opinii, ale w jaki celu rozpowszechniasz nie sprawdzone teorie, mimo że jak sam przyznałeś są to jedynie "eksperymenty myślowe". Strasznie mnie to denerwuje bo w momencie gdy wybieraliśmy ogrzewanie do swojego domu, wiele osób opowiadało właśnie takie dziwne historie mimo że nigdy tego nie widzieli. Tak się nasłuchałam że prawie się rozmyśliłam, ale mój mąż ( za co mu jestem dzisiaj wdzięczna ) nie poddał się tak łatwo, znalazł kilka domów tak ogrzewanych pojechaliśmy, zobaczyliśmy, porozmawialiśmy z użytkownikami i okazało się że jest to bardzo komfortowe i oszczędne ogrzewanie ( co potwierdzam po 2 latach eksploatacji ). Ja się bardzo cieszę bo na ścianach nie mam grzejników i mój dom wygląda przez to ładniej. Zapraszam wszystkich użytkowników ogrzewania powietrznego aby podzielili się swoimi doświadczeniami na łamach forum, i udowodnili niedowiarkom że to działa i jest naprawdę super !

  19. #39

    Domyślnie

    Moim zdaniem tacy goście jak Cypel niszczą sens tej grupy dyskusyjnej. Ludzie czytający wypowiedzi szukają rzetelnej porady a nie eksperymentów myślowych. Jeśli nie jesteś czegoś pewien to lepiej nie pisz. Wszyscy na tym zyskają.

  20. #40

    Domyślnie

    Niestety niewiele jest osób na tym forum, które mają dużo doświadczeń w użytkowaniu domu. Większość buduje albo się do budowania przymierza.
    Uważam, że na forum można każdą teorię przedstawić niezaleznie od tego, czy jest to eksmeperymeny umysłowy czy praktyka uzytkowania - pod warunkiem, że jasno się to określi.
    Cypel ma swój pomysł i prezentując go na forum w pewnym sensie dyskutuje i uwiarygadnia (bądź nie) swój pogląd.

    Jestem przekonany, że można znaleźć użytkowników zadowolonych z danego rozwiązania i narzekających na nie...

    Myślę, że zaletą forum jest jego wolność wypowiedzi a obowiązkiem każdego podejmującego trzeźwa ocena i weryfikacja różnych teorii.

Strona 2 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony