dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 404
  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    a ja myślę, że niektórzy lubią sobie poprostu pogadać, i mimo że nie mają pojęcia na dany temat to i tak muszą coś powiedzieć - nawet bzdurę. Pamiętam jak kupowałem moją pierwszą komórkę, to znajomi mówili że oni sobie nigdy nie kupią bo to jest zbyteczne a na dodatek promieniuje i takie tam farmazony, a teraz wszyscy je mają ! Tak samo jest z ogrzewaniem powietrznym, gadają głupoty bo tego nie znają i już. A ja się z tego śmieję bo mam właśnie włączoną klimę, a zimą super ciepełko, nawilżone powietrze a rachunki za gaz najniższe na osiedlu. Robert

  2. #42

    Domyślnie

    Kto mi poda namiary jakiejś sprawdzonej firmy realizującej takie ogrzewanie na Śląsku???

  3. #43
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-08-06 14:57, megi010 wrote:
    1. Też nie mam problemów z cwu, mam podgrzewacz pojemnościowy i już.
    Megi010, ponawiam pytanie: cwu jest z pieca nadmuchowego ???

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ja mam ogrzewanie powietrzem i klimatyzację i wentylację i nawilżanie czyli ful wypas. Bardzo mi się ten system podoba ale jak się dobrze ustawić to czuć jak wieje. Wszystko jest sterowane elektronicznie w zależności od warunków wewnętrznych i zewnętrznych.

  5. #45

    Domyślnie

    cwu mam z podgrzewacza pojemnościowego a nie z pieca nadmuchowego.

  6. #46
    Guest

    Domyślnie

    elektrycznego ?

  7. #47

    Domyślnie

    nie, gazowego. Mam gaz ziemny tak więc elektryczny byłby bez sensu.

  8. #48

    Domyślnie

    Robert,
    zgadzam się z Tobą. Ludzie, którzy nam podpadną tracą nasze zaufanie i na przyszłość są "spaleni". Ale jak rozpoznać farmazony od prawdy jak się kogoś pierwszy raz słucha ?

  9. #49

    Domyślnie

    W dyskusji biorą udział zwolennicy ogrzewania nadmuchowego (zadowoleni) oraz sceptycy (ktorzy wybrali cos innego), a czytają Forum ludzie poszukujący argumentów ułatwiających im podjęcie trudnej decyzji. Ja wybrałem rozwiązanie (podłogówka + grzejniki) na etapie ostatecznego wyboru projektu, ale decyzję podjąłem po długim namysle, spotkaniach z firmami, proponujacymi ogrzewanie nadmuchowe (łaczące ogrzewanie z wentylacją co bardzi mi się podobało) oraz spotkaniach z użytkownikami.
    Dlaczego odrzucilem nadmuch (rozumiejąc jego zalety):
    - bo musiałbym miec 2 urządzenia: piec i podgrzewacz cwu i z konieczności 2 przewody dymowe
    - pracujący piec o mocy 18kW przepycha ok 2000 m3 powietrza na godzinę, a wentylacja 400, więc 5 razy mniej.
    Każdy podejmuje decyzje zgodnie ze swoimi preferencjami, a niepelna informacja utrudnia podejmowanie decyzji świadomie, dlatego dziele się moim zdaniem z innymi (aktywnymi i pasywnymi) uczestnikami Forum, licząc, że inni zrewanżują mi się w podobny sposób gdy ja bede miał wątpliwości.

  10. #50

    Domyślnie

    widzisz Cypelku, znowu wpadłeś w płapkę swoich teorii. Ja mam dwa urządzenia piec i zasobnik, ( Ty masz piec + zasobnik + rekuperator ) ale przewód dymowy mam tylko jeden bo z pieca mam wyrzut przez ścianę a gdybym budowała dom jeszcze raz to nie było by komina tylko oba wyrzuty przez ścianę ! Piec przepycha 2000m3/h - może i prawda nie mierzyłam, ale co z tego - czy to jest problem bo ja nie odczuwam z tego powodu żadnych niedogodności. Tak jak by ktoś napisał że piec wodny przepycha X litrów wody/h ?! Piszesz że wybrałeś ogrzewanie podłogówka + grzejniki, i ciągle wypowiadasz się na temat wad ogrzewania powietrznego, mimo że z tego nie kożystasz, może lepiej napisz co zrobić jak ci rura z wodą pęknie pod podłogą, albo podłoga popęka od gorąca, jak czyścić ściany za grzejnikiem bo syf tam straszny i jak nawilżyć powietrze bo mokry ręcznik słabo działa.

  11. #51
    Guest

    Domyślnie

    Ale jedza, co nie Cypel ? A dlaczego to niby nie mozna byc w tym watku przeciwnikiem o.p., nawet jesli sie z niego nie korzysta ???

  12. #52

    Domyślnie

    nie jestem jędza, tylko mnie chłopak denerwuje bo wypisuje jakieś głupoty. A przeciwnikiem mozna być tylko raczej "widziałem i wiem" a nie "coś mi się zdaje"
    Ja sobie też zaraz wejde na forum np... o motoryzacji i zacznę się rozpisywać o wyższości silników benzynowych nad dizlami mimo że nigdy takim nie jeździłam, ale to nic może kogoś zniechęcę !

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Niezła licytacja, kto ile ma urządzeń w domu i ile kominów. Ja mam w nowej siedzibie firmy ogrzewanie powietrzem i po przeprowadzce wielu ludziom po prostu wiało i przeszkadzało to ogrzewanie. Zatykali otwory nawiewowe, przesuwali, żeby tylko były jak najdalej od ich stanowisk. Ja widzę różnicę między 400m3 a 2000m3 to jednak jest 5 razy więcej. W nowym domu nie będę miał oni jednego grzejnika, ani jednego komina ani jednego pieca ani jednego ogrzewania powietrzem, jeden rekuperator i mam nadzieję, że rachunki najniższe na osiedlu.

  14. #54
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-08-08 13:00, megi010 wrote:
    A przeciwnikiem mozna być tylko raczej "widziałem i wiem" a nie "coś mi się zdaje"
    Po co te nerwy ? Jezeli sie na tym znasz i masz pozytywne doswiadczenia to spokojnie odbijaj pileczke, prostuj obiegowe (niesprawdzone) opinie, itd. Ale wypowiadac sie nikomu zabronic nie mozna.

  15. #55
    Guest

    Domyślnie

    moim zdaniem Megi ma rację, po co się tak wypowiadać jak się na czyms nie zna. Zresztą jak widzę że niektórzy mają na koncie setki wypowiedzi na różne tematy to znaczy że są tzw. fachowcy od wszystkich dziedzin - ja od takich trzymam się z daleka. A kolega Jezier ma chyba poprostu spieprzoną robotę bo u mnie to nikomu nie przeszkadza - może mam lepiej wykonane bo nie czuć podmuchu, no chyba że nachylę się nad kratką.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Zaraz spieprzoną. U mnie w firmie styk z takim systemem ma z 1000 osób, poza tym nikt sobie tego nie wybierał to jest stan zastany. Nie wszystkim też to przeszkadza, w moim najbliższym otoczeniu na 10 osób tylko jedna marudzi. Ja jestem zadowolony.

  17. #57
    Guest

    Domyślnie

    ja z tej całej dyskusji snuję następujące wnioski na temat ogrzewania powietrzem:

    1. Ci ci mają to sobie chwalą
    2. Ci co nie mają to uważają że to nie jest dobre ( ale to normalne gdyż mają coś innego a każdy chwali to co ma )
    3. Ci co się zastanawiają powinni zobaczyć na własne oczy i porozmawiać z użytkownikami
    4. Instalacje trzeba powierzyć raczej dobrej firmie, gdyż mało kto się na tym zna.

    ja jestem na etapie wyboru ogrzewania do swojego domu, i z pewnością wezmę to ogrzewanie pod uwagę

  18. #58
    Guest

    Domyślnie

    Małe wyjaśnienie do wypowiedzi Jeziera. Jak sądzę pracujesz w dużym budynku skoro przewija się tam ponad 1000 osób, z tego co wiem rozwiązania dla domu są nieco inne niż dla dużych budynków mimo że technologia jest ta sama, stąd biorą sie te odczuwalne podmuchy poprostu wydajność jest dużo większa. W moim domu ciężko wyczuć ruch powietrza nawet firanka nad którą jest kratka się nie porusza. Faktem jednak jest że nie każdemu musi się takie ogrzewanie podobać. Jak mówi przysłowie "jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził". Ja poprostu wybrałem takie bo odpowiadało moim wymaganiom. Robert

  19. #59

    Domyślnie

    Ciągle mówicie wziąć dobrą firmę - ale gdzie taką znależć?????
    Podajcie jakieś namiary na Śląsku!!!!

  20. #60

    Domyślnie

    Jezier, wyznaj jak na świetej spowiedzi - co będziesz miał w domu - bez komina, pieca, grzejników. Rekuperator - to wiemy, a co jeszcze?

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony