dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: poddasze

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie poddasze

    proszę pomóżcie mi mam pytanie odnośnie ocieplenia poddasza co myślicie o takim ociepleniu?? Między krokwie wełna 15cm rockwool potem całe zadeskować na deski styropian 10cm i siatka z klejem gips no i kolor co myślicie o takim ociepleniu poddasza??????????

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    Nie wiem czy do końca dobrze rozumiem Twój pomysł... a jeśli tak, to wydaje mi się trochę bezsensowny, bardzo pracochłonny no i nie najtańszy. Po co chcesz zakładać deski w środku ocieplenia? Nie słyszałam, żeby ktoś mieszał wełnę i styropian - nie wiem więc czy to właściwe rozwiązanie. Co mogę powiedzieć to to, że sam styropian nie wystarczy na sufit. Powinieneś założyć płyty k-g i porządnie je przykręcić na stelażach i dopiero te możesz gipsować (albo zagipsować tylko spojenia)

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    dlaczego mówisz że drogi właśnie mi sie wydaję że chyba tańszy. Styropian tańszy od wełny, deski mam po budowie no i taką zabudowę jestem sobie sam zrobić tylko nie wiem czy to zda egzamin a na sufit dam szlichte tynku CW i na skosy też

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar emilus18
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    dobry styropian wcale nie jest tańszy od wełny to po pierwsze. Po drugie - jak wyobrażasz sobie np. przykręcenie żyrandola do samego styropianu?? Na pewno będziesz też mieć jakąś zabudowę przykręcaną do sufitu i co wtedy? Poza tym piszesz że dasz 15 cm wełny między krokwie. Wystarczy kupić jeszcze 5 cm wełnę żeby dać ją w poprzek (lepsza wersja to oczywiście 10 cm, ale jak zależy Ci na kosztach to 5cm wystarczy). Stelaże potrzebujesz tak czy inaczej - bo niby jak przytwierdzisz styropian do desek? Zostają więc koszty płyt k-g (a te wg mnie i tak będziesz musiał kupić dla pomieszczeń tzw. mokrych). Jakoś też nie wierzę żeby desek na całe poddasze wystarczyło Ci z budowy. Ja takie deski wykorzystywałam ale do deskowania dachu i duuużo ich zabrakło. Ale jakby nie było to Twój dom i Ty będziesz w nim mieszkał.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Też rozważam taki sposób ocieplenia poddasza:
    - Między krokwie wełna
    - OSB przykręcona do krokwi
    - styropian przyklejony na piance do OSB
    - na to siatka z klejem i jakiś tynk gładki

    Wydaję mi się, że to dobre rozwiązanie. Wcześniej myślałem o styropianie między krokwie ale boję się butwienia więźby dachowej no i bardziej pracochłonne.
    Co myślą fachowcy w tej dziedzinie?

    Dla mnie dużym plusem będzie rezygnacja z płyt g-k. Styropian będzie tu pełnił (tak myślę) rolę folii paroizolacyjnej lepiej niż jakaś folia podziurawiona przez wkręty. Będzie bardziej szczelne. Będzie wentylacja mechaniczna w moim przypadku

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    mi sie wydaje ze to dobry pomysł ale rzeczywicie z tymi zyrandolami to moze byc problem bo nie bedzie do czego przykrecic

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    witekgo

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    myslenice
    Kod pocztowy
    32-400
    Posty
    188

    Domyślnie

    tylko sie jeszcze zastanawiam nad groboscia plyty osb i nie wiem jaka kupic czy myslicie ze 10 mm wystarczy

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    mi sie wydaje ze to dobry pomysł ale rzeczywicie z tymi zyrandolami to moze byc problem bo nie bedzie do czego przykrecic
    wydaje mi się że to najmniejszy problem

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Napisał witekgo Zobacz post
    tylko sie jeszcze zastanawiam nad groboscia plyty osb i nie wiem jaka kupic czy myslicie ze 10 mm wystarczy
    nie ma doświadczenia ale pewnie bezie OK. Nikt po tym chodził nie będzie, a jak płyty będą przykręcone do krokwi to cała konstrukcja będzie wystarczająco sztywna.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    ...no to mamy pionierów. Tylko opiszcie jak Wam to wyszło!
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Może jakiś Nobel ale to by było zbyt proste

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Byle nie Ig Noble (ignoble )
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony