Witam! Nabyłem działkę o pow 0,39 ha. Są to pozostałości po dawnym kółku rolniczym. Działka ma wymiary ok 38,6x102 na działce stoi budynek o wymiarach 9x18 ( konstrukcja żelbet,wypełnienie cegła,4 bramy. pokryta eternitem) przed budynkiem plac jest utwardzony tzw. trylinką min, 200m2 (piszę min ponieważ teren od kilkunastu lat jest nie użytkowany i mocno pozarastał). Reszta działki to tzw.ugór wysypane trochę kruszywa i ziemi. Wg. rejestru gruntów działka ma oznaczenie B-R IIIa 0,1741 oraz B-RIIIb 0,2201 czyli uż. rolne zabudowane, wg. planu zagospodarowania teren ten jest przeznaczony do "usługi dla potrzeb rolnictwa". I tutaj zasypię pytaniami. Obecnie prowadzę działalność gosp. Transport ciężarowy (przewozimy płody rolne, pasze, nawozy, węgiel,kruszywa) na w/w działce chciałbym zrobić bazę oraz otworzyć handel nawozami, wapnem, oraz węglem. W/w budynek wyremontować (tj. zmienić poszycie dachu, nowa elewacja oraz bramy)zaadaptować go jako biuro, warsztat i magazyn na nawozy. Czy w tym przypadku muszę wyłączać z produkcji rolnej ten teren skoro działalność byłaby zgodna z planem zagosp. Jeżeli musiałbym wyłączać to czy teren na którym stoi budynek oraz ta część utwardzona też? Dodam,że na tym terenie nie było produkcji rolnej od około 30 lat a może i więcej, po jednej stronie sąsiaduje z dużą betoniarnią a po drugiej z PGK. Czy w tym przypadku są szanse,że będę zwolniony z wył, z prod? Czy jest szansa na zmianę klasy gruntu skoro od kilkudziesięciu lat nic tam nie rosło, było użytkowane jako warsztat kółka rol. (dawniej na tej działce wkopane były zbiorniki na ON,stanowisko mycia maszyn z wkopanymi separatorami). Zbiornika już nie ma ale separatory podobno przesypali gruzem. Przepraszam jeżeli za mocno namotałem ale mam dużo myśli które chciałbym przekazać na raz Pozdrawiam