dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 458
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 9160
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał cockermanka
    Cytat Napisał motyczka
    cockermanka powiało grozą jakby z programu "Usterka" ...zgodze się ze majstrzy bywają różni ale myslałam, ze tacy to już sie nie trafiają...nic chcę Ciebie dobijać ale czy oni nie wykorzystali Waszej niewiedzy lub pełnego zaufania?? wyrazy współczucia dosłownie, mam nadzieje ze sie pozbierałas po tym remoncie??
    Mnie nie tak łatwo dobić (poza tym "co mnie nie zabije,to mnie wzmocni") twrada baba jestem
    To było 7 lat temu ..a oni jaknajbardziej wykorzystali moje zaufanie,bo szefem tej ekipy był syn mojego znajomego...co nie zmienia faktu,że ekipę wywaliłam.
    Duzo rzeczy robię sama - maluję,tapetuję,kładę panele (no-teraz to je ściagam i wyrzucam...),kładę płytki na podłodze...i takie tam ...

    A remont jeszcze nie skończony,łazienka ciagle w stanie surowym i brak mojego wymarzonego tarasu...bo zawsze znajdą się ważniejsze wydatki...

    a jakbym opisała moje przygody z oknami,to nikt by mi nie uwierzył...
    uff, to sie cieszę, ze nie dobili Cie i masz nadal entuzjazm na remontowanie...grunt to pogoda ducha i optymizm we własne siły...pochwal nam sie jak udało się Tobie wybrnać z tych problemów
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyczka
    uff, to sie cieszę, ze nie dobili Cie i masz nadal entuzjazm na remontowanie...grunt to pogoda ducha i optymizm we własne siły...pochwal nam sie jak udało się Tobie wybrnać z tych problemów
    Hmm..czy entuzjazm to bym polemizowała...po siedmiu latach ma się już trochę dość tych niedokończonych prac ... ale niestety..kasa,kasa... dlatego wiele rzeczy robię sama - jak coś zepsuję,to będę mogła mieć pretensje do siebie (i nie będę się wkurzać,że 'fachowiec' coś schrzanił)

    Jeśli chodzi o rozwiązanie problemów...czy też usterek budowlanych,to :
    - trzeba było podnieść poziom jednego pokoju,żby wyrównać różnicę
    - konieczne było wykucie i podniesienie okna w kuchni - całe szczęście,że to było przed wymianą okien i przed ociepleniem budynku...
    - a kable grzewcze zostały ułożone w wykutych rowkach,nad którymi,ten co to spartolił spędził ponad miesiąc - tyle tylko,że nie mam ogrzewania w kuchni - bo na tych 9 metrach chyba kułby te rowki przez rok,a to byłoby ponad moją cirpliwość (a instalacja została położona w łazience na górze...)

    Kombinuję własnie jakieś finanse,żeby znów coś porobić...a zostało tego trochę (to jest lista "pobożnych życzeń",bo ne ma szans na realizację wszystkiego):
    - "zrobienie" podłogi i ścian w łazience
    - drewniany taras
    - otynkowanie domu
    - położenie płytek na ścieżce do domu (płytki mam,ale chciałam najpierw otynkować chałupę)
    - zrobienie jakiejś sensownej balustrady na górze w przedpokoju i może na schodach
    - skończenie mojego pokoju (położenie podłogi,wykończenie ścian,balustrada przy schodach...)
    - odnowienie kuchni (meble-tu mam parę pomysłów,bo na nowe meble nie ma szans)
    - odnowienie przedpokoju w jakiś "antypsi" sposób - czyli tak,żeby szczeniaki nie zdemolowały (teraz mam wszystkie listwy przypodłogowe pozdejmowane z zaczepów i zgryzione na wiórki...)
    - zmiana paneli w pokoju dziennym na terakotę,czy coś podobnego...

    ..i tak mogłabym jeszcze pewnie długo pisać...
    ..acha!...kiedyś pewnie wymiana pokrycia dachowego,bo mamy dachówki z czasów Franciszka Józefa...całe szczęście,że są ok...

  3. #203

    Domyślnie

    ..acha!...kiedyś pewnie wymiana pokrycia dachowego,bo mamy dachówki z czasów Franciszka Józefa...całe szczęście,że są ok...
    O! I dlatego położyliśmy na dach karpiówkę.

  4. #204

    Domyślnie

    U mnie z dachem jest dodatkowy problem...bo mam pół domu,więc wszystko,co z dachem związane muszę robić wspólnie z sąsiadem...

  5. #205

    Domyślnie

    zostawiam sobie w kotłowni dziurkę (która idzie wgłąb ziemi) w fundamencie na górze zakończoną taką kratką.
    będzie można w przyszłości myć kotłownię a woda spłynie sobie do ziemi i nie będzie je trzeba specjalnie osuszać.
    http://www.cisdecor.pl/cis02.html
    Udało się - w końcu u siebie - jest bosko !!

  6. #206
    house_around_the_corner
    Guest
    house_around_the_corner

    Domyślnie

    Wracajac do kabiny, to nie nalezy zapominac o suficie.


  7. #207

    Domyślnie

    to ja tez pokaze kabine, ktorą kiedys robilam


    ale kiedys zrobie taka prosta kabine:

    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaworzyna

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Hej...
    A tak z innej beczki...
    Myslicie, że robienie spiżarki pod schodami na piętro to dobry pomysł?
    Zaznaczam, ze nie zależy mi na wielkiej przestrzeni...tylko takie podręczne kuchenne rzeczy (jakies żarcie dla psów, soki itp.) . Wejście byłoby pd strony kuchni.
    Ktoś ma takie rozwiązanie u siebie? Da się tam jakoś zamontować półki i sensownie wykorzystać przestrzeń? A jak z wentylacją takiego schowka?

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    house - o cosik takiego (mniej wiecej mi chodzi )

    jaworzyna moi znajomi tak maja - pod schodami z tym ze wlasnie nie jakies sloiczki czy domowej roboty winko a suche - cos wlasnie a la karma dla psa.
    Chyba dziala takie rozwiazanie - czy wentylacja jest potrzebna? nie wiem - przeciez to nieduzy zakamarek i nie hermetycznie zamkniety .
    Pewnie na produkty bj wrazliwe to moze nie , ale jakies karmy itp. wydaje mi sie ze przezyja bez wentylacji (ew. moze kratka w drzwiach mala)

    U mnie pod schodami bedzie miał łózko pies

  10. #210

    Domyślnie

    jaworzyna ja mam dokłądnie taką spiżarkę pod schodami...mamy komin wentylacyjny...jest w niej przyjemnych chłodek i trzymam w niej dosłownie wszystko....mam 2 regaliki, jezeli reflektujesz moge zrobić zdjęcia
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Ja mam spiżarnię pod schodami do tego zagłebioną do wys. łąw fundamentowych i wyszła mi z tego super zgrabna minipiwniczka.

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wwiola
    Ja mam spiżarnię pod schodami do tego zagłebioną do wys. łąw fundamentowych i wyszła mi z tego super zgrabna minipiwniczka.
    O! Ja mam takie samo pomieszczenie i też myśle o minipiwniczce. Napisz jak rozwiązany jest u Ciebie problem wentylacji?

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaworzyna

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    zielonooka no tak, piesek będzie miał swoje miejsce.
    Ja nie mam pomysłu gdzie moje dwa wielkoludy umieszczę....naprawdę nie mam pomysłu Korytarz nie jest za duży, wiatrołap to maleństwo, miejsce pod schodami ma juz swój cel...może w pomieszczeniu gospodarcazym....no nie wiem.
    motyczka blisko spiżarki będzie komin wentylacyjny- kuchenny, także możemy się podłączyć...
    Zdjecia...pewnie..z przyjemnością pooglądam jak można taki schowko-spiżarek zrobić!!!! wklej zdjątka proszę !!!!
    wwiola tak..tak..napisz coś więcej o tym rozwiązaniu..może to jeszcze by ulepszyło moją spiżarenkę

    [/b]

  14. #214

    Domyślnie

    Własnie przymierzamy się do budowy, ale moge podzielić się radą moich rodziców którzy wybudowali 4lata temu:
    Nigdy białe okna na wsi!
    Oni wstawili drewniane białe okna i teraz bardzo żałują - nigdy nie można ich doczyścić i chodzi tu głównie o muchy. W lecie już godzinę po myciu są tak zakropkowane na czarno że nikt nie domyślił by się że dopiero wyschły. Wiadomo czarne na białym kontrastuje aż w oczy razi. Jeśli chodzi o ograniczone fundusze to lepiej zainwestować w drewnopodobne, br

  15. #215

    Domyślnie

    (niestety urwało mi)
    ....brązowe plastiki niż okna drewniane a białe.

  16. #216

    Domyślnie

    W przyszlym domu lepiej zaplanuje oswietlenie w lazienkach!

    Obecnie mamy dwie lazienki, mojej zony i moja, obie mocno ale nie najlepiej oswietlone. Zainstalowalem lampy "wpuszczone" w sufit - ladnie wyglada, ale... przy goleniu (ja ) musze zadzierac glowe do gory, bo podbrodek w cieniu, a kochana zona pyta sie czy bardzo widac jej "worki" pod oczyma (ktore tajemniczo znikaja po wyjsciu z lazienki )

    W ogole oswietleniu bardzo czesto nie poswieca sie wystarczajacej ilosci uwagi i namyslu, a przeciez dobre oswietlenie jest nie tylko funkcjonalne, ale moze bardzo podniesc estetyke wnetrzna (oraz zewnetrza )
    Czlowiek planuje - Pan Bog sie smieje; ale przynajmniej jest wesolo!

  17. #217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaworzyna

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    motyczka, Wwiola zróbcie zdjęcia swoich spiżarni....please.....

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaworzyna
    motyczka, Wwiola zróbcie zdjęcia swoich spiżarni....please.....

    sorrki sorrki ...zapomniałam, bije się w pierś ...kompletnie mi to umknęło

    obiecuję, ze jutro wkleje zdjęcie jeszcze raz przepraszam
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaworzyna

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    trzymam za słowo
    pozdrowionka

  20. #220

    Domyślnie

    ja kabine prysznicową zrobiłam bezpośrednio na ogrzewanych kaflach za scianką, bez żadnych brodzików, szkła do czyszczenia, itp....
    sielankowo jest i zero czyszczenia podsobie, rewelka!!!!

    (nie mam innych zdjęc, więc wrzucam co mam, troche widac )


Strona 11 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony