dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 458
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 9160
  1. #221

    Domyślnie

    [quote="agiis"]ja kabine prysznicową zrobiłam bezpośrednio na ogrzewanych kaflach za scianką, bez żadnych brodzików, szkła do czyszczenia, itp....
    sielankowo jest i zero czyszczenia podsobie, rewelka!!!!

    No ale widzę, że musiałaś zainstalować deszczownię, ja mam ten system teraz i nie lubie go ponieważ jest problem podczas czyszczenia płytek. Nie jest łatwo je potem spłukać. Gdybym miała zwykły prysznic na wężu to wyciągam sobei węża i wszystko porzadnie spłukane, a tak to bawię się w polewanie ich jakims garnkiem co doprowadza mnie do szału.

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Napisał agiis
    ja kabine prysznicową zrobiłam bezpośrednio na ogrzewanych kaflach za scianką, bez żadnych brodzików, szkła do czyszczenia, itp....
    sielankowo jest i zero czyszczenia podsobie, rewelka!!!!

    (nie mam innych zdjęc, więc wrzucam co mam, troche widac )

    hej, a tak a propos budowania prysznica bez brodzika - tez mi się taki marzy, ale powiedz jak rozwiazana jest sprawa ściekania wody w podłodze, czy są jakies specjalne syfony, jakis spadek w podłodze?

    fajniutka ta twoja łazienka

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Żelka
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    16.874

    Domyślnie

    agiis, co zdjecie pokaze, to pieknosci jakies... Jak Wam sie to tak udaje ludzie? Agiis, czy korzystalas z pomocy architekta wnetrz? A moze sama jestes jedna z nich? Tak czy owak, ladne to...

  4. #224

    Domyślnie

    Cytat Napisał motyczka
    Cytat Napisał jaworzyna
    motyczka, Wwiola zróbcie zdjęcia swoich spiżarni....please.....

    sorrki sorrki ...zapomniałam, bije się w pierś ...kompletnie mi to umknęło

    obiecuję, ze jutro wkleje zdjęcie jeszcze raz przepraszam

    zgodnie z obietnicą....spoźnioną, ale jednak dotrzymaną wklajm zdjęcia swojej spiżarki w fazie wstępnej.....obecnie ma ona charakter magazynu ...z czasem jak będzie kuchnia to jej przeznaczenie też sie zmieni.....a my w koncu uporamy sie z malowaniem





    szeroka na metr i długa na cztery
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  5. #225

    Domyślnie

    Motyczko, a z czego masz podstopnice na schodach. Ja zrobiłam betonowe i teraz będziemy je obkładać, ale chciałabym dodac im lekkości, więc, myślę, żeby zrobić coś białego (ale oczywiście najlepiej niebrudzącego i ładnie wyglądającego)
    NApisz prosze co jest u ciebie???

    Edyta

  6. #226

    Domyślnie

    stopnie z granitu, a podstopnie zwyczajny gips, pomalowane będą na biało zmywalną emulsją i to wszystko....
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaworzyna

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Dzięki wielkie motyczka za zdjęcia!!!Dzięki!!!
    pozdrawiam

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaworzyna

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    A zdradzisz mi jeszcze co to za drzwi...są śliczne...co to za kolor i model...
    bardzo mi się podobają!!!!Bardzo!!!!

  9. #229

    Domyślnie

    fajowo, ze się podobają ....drzwi nic nadzwyczajnego, zwykle, proste - bez modelu ....stolarz obrobił nam futryny..a malowalismy sami na kolor tikowy....
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  10. #230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaworzyna

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    177
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Mi się podobaja szalenie i kształty i kolor....bardzo!!!
    Uwielbiam takie odcienie brązu..są bardzo eleganckie !!!!
    i też bym takie chciała u siebie!!!

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Z doświadczeń mieszkaniowych i rodzinnych doświadczeń z domami unikać należy:

    - jasnych płytek na podłodze (tyle dobrze, że fugi są ciemne - ale to już inwencja i namowy fliziarzy)

    - zmywarki 45 (nie dało się niestety wstawić 60-tki)

    - rozproszonego górnego oświetlenia z żarówkami energooszczędnymi (IMHO oświetlenie to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zaprojektowania - tu architekt wnętrz się przyda).

    - nieostrożnego umieszczania okna w łązience, toalecie. Jak się nie pomyśli, to w pewnych warunkach oświetlenowych korzystając z toalety można urządzić widowisko dla drugiej strony ulicy ;>

    - źle rozplanowanej kuchni. Symulacja 3D i zasada trójkąta roboczego rzondzi. W mieszkaniu mam mikroskopijną kuchnię (aneks o pow. 3,5 m2) w której gotuje się bardzo wygodnie. Rodzice mają sporą kuchnię (14 m2), w której gotuje się koszmarnie. Kwestia rozstawienia elementów. Np. zlew obok kuchenki jest zarzeczeniem ergonomii.

    - niskich szafek w kuchni, od których pęka kręgosłup (ze względu na wzrost dla mnie im wyżej blat roboczy, tym lepiej, a żona - dużo niższa ode mnie, też nie narzeka)

    - wykładzin podłogowych z naturalnej wełny - kruszą się i kurzą, a jak się spaprzą, to trudno doczyścić.

    - baterii do zlewozmywaka z Ikei - to był drogi (w porównaniu z innymi produktami) szmelc.

    - paneli drewnianych w salonie (tzw. deski barlineckiej) - ani to parkiet, ani co innego, niszczy się łątwiej niż dechy, a kosztuje prawie tyle samo.

    - jasnych zasłon w sypialni, które nie tłumią dostatecznie światła.

    Jestem zadowolony z:

    - baterii termostatycznej w prysznicu. Alternatywą może być tylko panel prysznicowy i też z termostatem. Nie wiem, jak mogłem bez tego żyć.

    - wykładziny dywanowej w gabinecie - wysokiej jakości wykładzina przeznaczona do biur sprawdza się mimo torturowania jej kółkami krzesła.

    - dzwi fornirowanych. Po prostu są i są OK, a nie kosztowały majątku (nie znoszę imitacji drewna więc laminowane odpadały na wstępie)

  12. #232
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    whiskey

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    a czy ktos z was ma pralke w kuchni? własnie zastanawiam sie czy nie wywalic pralki z dolnej łazienki (małe mieszkanie dwupoziomowe) i nie wstawic tam bidetu.

    Jak sie sprawdza takie rozwiązanie

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał whiskey
    a czy ktos z was ma pralke w kuchni? własnie zastanawiam sie czy nie wywalic pralki z dolnej łazienki (małe mieszkanie dwupoziomowe) i nie wstawic tam bidetu.

    Jak sie sprawdza takie rozwiązanie

    Wiatj

    Obecnie mieszkając w bloku mam pralke w kuchni i nie narzekam
    Po prostu gdzie indziej nie miałam dla niej miejsca

    W nowym domu pierwotnie miejsce pralki bedzie w kotłowni pod warunkiem ze bedzie kondensat z zamkniętą komorą spalania lub PC

    Czasem człowiek nie ma wielkiego pola popisu z rozstawianiem mebli i sprzętu Agd

    Pozdrawiam

  14. #234
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    6 lat "mieszkałam" z pralką w kuchni. Otwartej na salon. I chociaz bardzo broniłam tego pomysłu (nie znoszę pralek w mokrej łazience) to dziś wiem - nigdy więcej!
    Jeśli kuchnia zamknęta - może być, ale u nas hałas przy 1000 obr/min. z czasem był coraz większy (ścieranie sie łożysk) i zaczęło nas to bardzo wkurzać.
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  15. #235
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dr_au

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał whiskey
    a czy ktos z was ma pralke w kuchni? własnie zastanawiam sie czy nie wywalic pralki z dolnej łazienki (małe mieszkanie dwupoziomowe) i nie wstawic tam bidetu.

    Jak sie sprawdza takie rozwiązanie
    Ja mam pralkę wstawioną do szafy wnękowej w przedpokoju. Rozwiązanie sprawdza się świetnie, a pralka w zamkniętej szafie nie jest tak bardzo słyszalna. Musiałem jedynie uważać, żeby znaleźć taką pralkę, która sie zmieści (tym bardziej, że chciałem pralko-suszarkę).

  16. #236
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    whiskey

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    w sumie to chyba hałas mnie nawet nie przeraza tak bardzo jak np. koniecznosc segregowania rzeczy do prania w kuchni zawsze mam przy tym sporo bałaganu w łazience

    ale dzięki za wszystkie opinie

    zastanawiam sie tez czy na siłe szukać miejsca na bidet w obecnym mieszkaniu mam - i jakos nie bardzo moge sie przyzwyczaić ze w nowym nie mam na niego miejca myslałam o takiej pecjalnej bateri - ktora podłacza sie do umywalki i moze słuzyc jako bateria bidetowa w zwykłym wc ale nie bardzo to rozwiazanie sie u mnie sprawdzi po umywalke i wc bede miec w dwóch przeciwległych kątach ....

    ech te dylematy ....

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał whiskey
    w sumie to chyba hałas mnie nawet nie przeraza tak bardzo jak np. koniecznosc segregowania rzeczy do prania w kuchni zawsze mam przy tym sporo bałaganu w łazience

    ale dzięki za wszystkie opinie

    zastanawiam sie tez czy na siłe szukać miejsca na bidet w obecnym mieszkaniu mam - i jakos nie bardzo moge sie przyzwyczaić ze w nowym nie mam na niego miejca myslałam o takiej pecjalnej bateri - ktora podłacza sie do umywalki i moze słuzyc jako bateria bidetowa w zwykłym wc ale nie bardzo to rozwiazanie sie u mnie sprawdzi po umywalke i wc bede miec w dwóch przeciwległych kątach ....

    ech te dylematy ....



    Wiesz nie ma potrzeby segregowania brudów w kuchni
    Przecież kosz z brudną bielizną masz gdzie indziej i tam juz segregujesz .
    A do pralki zanosisz już konkrete posegregowane rzeczy .

    Pozdrawiam

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał whiskey
    a czy ktos z was ma pralke w kuchni? własnie zastanawiam sie czy nie wywalic pralki z dolnej łazienki (małe mieszkanie dwupoziomowe) i nie wstawic tam bidetu.

    Jak sie sprawdza takie rozwiązanie
    U mnie OK. Mam pralkę w kuchni od czterech lub pięciu lat. Ciuchy segreguję w łazience, gdzie znajduje się pojemnik na brudne rzeczy. Za to w łazience po remoncie znalazło się miejsce na wannę i natrysk oraz bidet.

  19. #239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    A ja sądzę, że to zależy, czy ma się kuchnię tradycyjną, czy otwartą.

    Przy moim Whirlpoolu (nie mówiąc już o dawniejszym PSS 633 BIO) nawet przy zamkniętych drzwiach do łazienki wirowanie wiąże się z dużym hałasem w całym domu i przeszkadza - zwłaszcza przeszkadzało spać dzieciom kiedy były jeszcze bardzo małe, jeśli nastawiło się pranie późnym wieczorem. Podczas wirowania nie dało się otworzyć drzwi bo się od razu któreś budziło - trzeba było stać pod drzwiami i przestępując z nogi na nogę czekać aż się program wirowania skończy.

    W zamkniętej kuchni byłoby pewnie podobnie ze względów akustycznych. I też musiałbym stać jak na rozżarzonych węglach i czekać na koniec wirowania, a tu się biedne odsmażane ziemniaczki zwęglają...

    A już w otwartej kuchni pralki bym nigdy nikomu nie polecał. Ba, przecież wrażliwszym osobom nawet zmywarka potrafi przeszkadzać...
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  20. #240

    Domyślnie

    Odnośnie desek sosnowych na podłodze. U moich rodziców podłoga sosnowa leży prawie 20 lat (w bloku) i wciąż jest atrakcyjna (gdzieniegdzie lubi sobie tylko skrzypnąć, ale rzadko), natomiast u teściów jest okropna - matowa na maksa i z dziurami ze współlokatorami
    Może jest to kwestia tylko odpowiedniego przygotowania drewna (niektóre gatunki, a może wszytskie - nie wiem, należy ścinać tylko o określonych porach roku, ze względu na ich soki) oraz odpowiedniego zaimpregnowania.

    Amor

Strona 12 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony