dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 346 z 458
Pokaż wyniki od 6.901 do 6.920 z 9160
  1. #6901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a dom oświetlasz naftówką?
    palenie nafty tez jest niezdrowe. w końcu to spaliny.

    we wszystkim należy zachować umiar

  2. #6902

    Domyślnie

    Reasumując jedni kupują produkty żywnościowe bez konserwantów, jeżdżą nowym mercedesem i gotują na gazie bo ich na to stać, drudzy muszą jeść tańsze produkty z konserwantami, jeździć fiacikiem i gotować na indukcji bo ich na to nie stać co nie oznacza że im się gorzej czy krócej żyje. Cóż takie jest życie i nie jest to bajka

  3. #6903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cóż. Te przemyślenia związane z indukcją kojarzą mi się z tekstami Savage z Hyde parku

  4. #6904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    surgi22 to, że indukcja wytwarza pole magnetyczne, które jest szkodliwe dla ludzi to wiedza z podręcznika do fizyki z liceum. Z tego co pamiętam mogę wywnioskować, że takie pole musi być bardzo duże skoro płyta jest zimna a ono wprowadza elektrony w takie drgania, że masz możliwość gotowania na tej płycie. Pytanie jest tylko takie jak duża musi być ekspozycja i jak długo, żeby doszło do zmian kancerogennych. Tu naukowcy się spierają a do ich wiedzy mi bardzo daleko więc nie jestem w stanie ocenić kto z nich ma rację. Na wszelki wypadek nie zamontowałam u siebie indukcji ale każdy ma prawo zdecydować co będzie najlepsze dla jego bliskich i jakie ryzyko jest w stanie ponieść. W necie jest tyle artykułów za i przeciw, że naprawdę trzeba być leniwym, żeby prosić o linki.

    Na wszelki wypadek nie rozmawiaj przez telefon komórkowy, a już absolutnie nie tam, gdzie jest słaby zasięg.
    Bo on wtedy znacząco zwiększa moc emisji, a Ty przekładasz go do dość newralgicznego miejsca...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #6905

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Wyobraź sobie że miliony ludzi tak używają gazu propan-butan.
    Jasne , że to bardzo popularne , ale zdażają się przypadki takie jak u mojej sąsiadki, że zapaliły się opary i tak pierdykło, że siłą podmuchu odsunęło blat z szafkami i jeden bok odrzuciło na ścianę , przy której kilka chwil wcześniej stało dziecko. A spod ościeżnicy drzwi wywiało pył z tynku. Sąsiadka wybiegła z dzieckiem w kocu , bo myślała że jest całą poparzona. A na szczęście tylko miała lekko nogi i więcej było strachu jak szkód, ale od razu karetka, straż pożarna i już wieczorem w TVP regionalnej mówili o tym.
    U sąsiadki okazało się , że jakiś wężyk nie był szczelny i teraz butlę mają za ścianą w kotłowni a nie w meblach.

    To nie jest straszenie absolutnie, tylko do wszystkiego trzeba podchodzić rozsądnie i uważać, sprawdzać .
    Ja od tamtej pory mam czujniki w domu pozakładane , bo nie mam butli tylko gaz sieciowy.

  6. #6906
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    czujniki to odrębny temat. taki zwykły z marketu to jest dobry na dobre samopoczucie.

  7. #6907
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Elfir albo komentujesz merytorycznie albo twoje wypowiedzi traktuję jako żenujące notki osoby dominującej bez wiedzy i bez kompetencji. Nawet najgorsze dyskusje w temacie są lepsze niż wstawki, które serwujesz. Ok, może lubisz taki styl, tylko na co liczysz z mojej strony? Że pomyślę wow - wiesz kto to Savage a ja zgodnie z prawda nie wiem kim jest i jakie ma przemyślenia i dlatego jesteś pewnie mądrzejsza (y) ode mnie. Od moderatora mogę wymagać więcej niż od innych...

  8. #6908
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Aga11 najpierw sama sprowadzasz szkodliwość indukcji do wiedzy "oczywistej", szkolnej wręcz, a jak ktoś wykazuje inne zdanie to się obrażasz. Wypowiedź Elfir była tak samo merytoryczna jak Twoja więc nie świruj. Obszar promieniowania pola indukcyjnego ogranicza się do kilkunastu milimetrów ponad szklaną płytę, dodatkowo to garnek pochłania praktycznie w całości to promieniowanie. Oczywiście indukcję można zaliczyć do urządzeń potencjalnie rakotwórczych, niemniej jednak telefony komórkowe, mikrofalówki, telewizory, AP wifi i wszystko inne co emituje fale przenikające ciało człowieka może być rakotwórcze. Nie demonizuj indukcji. Nawet lekarstwo w złej dawce jest śmiercionośne.

  9. #6909
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Dez daj spokój. To tylko zwykłe forum, nie może budzić aż takich emocji jak obrażanie się i świrowanie a zdania Elfir na temat indukcji nie znam bo nie napisała o niej ani słowa. Dla mnie indukcja i płyta indukcyjna to dwie sprawy, a dla niektórych to wsio ryba i dlatego trudno się dogadać. Nie jest ważne tylko to co się myśli, ale ważne jest również to jak się o tym pisze. Ja już w sumie wyczerpałam temat bo tak jak napisałam moja wiedza nie jest zbyt szeroka w tym temacie, a rezygnacja z takiej płyty była z przezorności.

  10. #6910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga11* Zobacz post
    De Dla mnie indukcja i płyta indukcyjna to dwie sprawy, a dla niektórych to wsio ryba i dlatego trudno się dogadać.
    ??? Dwie różne sprawy ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #6911
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    fotohobby a gdzie tam widzisz słowo różne? sam je sobie dodałeś i stawiasz znaki zapytania. Rozumiem, że jak szukasz na wiki definicji indukcji to ci płyty indukcyjne wskakują. Nic dodać nic ująć do mojego poprzedniego postu.

  12. #6912
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Dwie sprawy mogą być podobne, takie same, różne itd. podobnie jak dwa poglądy, dwie rzeczy.

  13. #6913
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Chyba każdy w tym wątku pisząc "indukacja" pisze o płycie, a nie o zjawisku fizycznym...
    Ale nie wiem, dlaczego niby przez to "trudno się dogadać" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #6914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    po prostu nie jesteśmy zwolennikami teorii spiskowej na temat wielkiej szkodliwości indukcji
    I mamy za niski poziom.

  15. #6915

    Domyślnie

    Szkoda, że nie ma takiej opcji jak między innymi na wykop.pl. Komentarze zbędne, mało wnoszące, nie na temat i głupie teorie by się "minusowało". Wypowiedzi mądre, na temat z którymi się zgadzasz to pulsujesz. Taki wątek co ma 347 stron bym przeczytał dwa razy szybciej, bo bym pomijał te co by miały najwięcej minusów
    Zamiast tych "A" w górnym, prawym rogu okienka był by plus i minus.
    Ostatnio edytowane przez Lisciok ; 16-09-2015 o 07:03

  16. #6916
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Określenie mojego pierwszego postu jako teorii spiskowej to już przesada.
    Szkodliwość indukowanego wysokiego pola magnetycznego została potwierdzona naukowo w licznych badaniach m.in. na zarodkach mysich, z których aż 10% rozwijało się z wadami genetycznymi. To jest już pewne jak 2 + 2 = 4 Na zarodkach ludzkich nikt badań nie robił oczywiście ale jestem pewna, że nikt z was nie zamknie ciężarnej żony w pomieszczeniu o wysokim natężeniu takiego pola np. na dwa tygodnie.
    Do samej zasady działania płyty indukcyjnej przyczepić się nie można bo jest prawidłowa.
    Po trzecie napisałam, że nie wiadomo czy płyty indukcyjne są szkodliwe czy nie bo ani jednego ani drugiego nikt nie udowodnił i naukowcy sami się spierają. Ja też tego nie wiem o czym pisałam. Trudno o większy kompromis w tej sprawie z mojej strony.
    Wy macie prawo tupać nóżką, że to nie szkodzi a ja nie mogę mieć nawet wątpliwości To już naprawdę tyle w temacie bo pisać trzeci dzień o jednym i tym samym to już przesada.

  17. #6917
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    AGA11 - skoro to że indukcja jest szkodliwa to proszę prześlij nam linki do naukowych tez na które się powołujesz.
    Jestem tym poważnie zainteresowana. Mam chore dziecko w domu, nie chcę, żeby było jeszcze bardziej chore.
    A jeżeli opierasz się tylko na podobnych postach jak twój to proszę daruj sobie, to jest czysta demagogia. A demagogii wystarczy mi już w kampanii wyborczej.
    Nie tupię nóżką - zanim zdecydowałam się na indukcję zamiast butli gazowej (bo na ziemny nie mam szans) sporo czytałam o nie/szkodliwości indukcji - i niestety nie udało się mi dotrzeć do jakiegoś merytorycznego wpisu na ten temat. Jeżeli Tobie się udało podziel się z nami tą wiedzą. Tylko nie rób wykładu z fizyki - chodzi o szkodliwość płyt indukcyjnych bo o tym wszyscy piszemy. Nie interesuje mnie indukcja jako zjawisko fizyczne


    A dyskusja o tym, że smaczniejsze są potrawy z gazu niż z indukcji (uwaga dla AGI - z płyty indukcyjnej) to dyskusja podobna do dyskusji o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi.

    Pozdrawiam

  18. #6918
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    adk oczywiście służę pomocą, chociaż coś tam wspomniałam wcześniej o lenistwie bo każdy z nas ma jednakowy dostęp do internetu. Skupię się na najciekawszych publikacjach naukowych dot. badań eksperymentalnych w warunkach in vitro. Badania in vivo nie dają tak jednoznacznych wyników. Oczywiście badania prowadzone tylko w małych częstotliwościach pola elektromagnetycznego do 60 Hz a nie częstotliwościach przemysłowych Badania niestety tylko w wersji anglojęzycznej ale myślę, że w dzisiejszych czasach nie ma z tym większych problemów. Wieczorkiem usiądę i wkleję linki.

    Jeśli chodzi o płyty indukcyjne to chyba nie doczytałaś, że nie nie mam takiej wiedzy ani dowodów. Znając tylko wyniki badań, do których wkleję linki mam prawo być ostrożna bo płyta indukcyjna z polem magnetycznym ma silny związek

  19. #6919
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tego, ze pole magnetyczne jest szkodliwe,nie musisz udowadniać.
    Tylko, ze nie bardzo interesują nas badania przeprowadzone w dyspozytorni bloku turbiny elektrowni konwencjonalnej, tylko w odległości 30cm od płyty indukcyjnej.
    Bo pole indukowane jest tu i tu, tylko nasilenie "trochę" inne
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #6920
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Fotohobby widzę, że jest progres - to jednak pole magnetyczne jest szkodliwe- hmm...a to ciekawe Specjalnie wybiorę badania tylko do 60 Hz. Przy płycie masz set razy większą częstotliwość. Badania dotyczą pęknięć nici DNA, zmian w komórkach ziarnistych, fiibroblastach. Wrzucę badania na ludzkich i szczurzych komórkach.

Strona 346 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony