dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 358 z 458
Pokaż wyniki od 7.141 do 7.160 z 9160
  1. #7141
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.nowicki

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-708
    Posty
    16

    Domyślnie

    pomimo, że jestem nowy, to zaprawiony w budowie. Chce przestrzec przed stosowaniem paneli bambusowych. Ten szmelc tylko ładnie wygląda w sklepie. Mam ogrzewanie podłogowe i rekuperację, w połączeniu z bambusem na podłodze to tragedia. Rozpada się na kawałki pomimo regularnej i drogiej konserwacji. na nic się zdają chodzące w domu dwa nawilżacze powietrza. Mieszkamy w ciągłym szumie nawilżaczy i z drzazgami w stopach od sypiącego się bambusa. Jak ktoś planuje założyć podłogę bambusową niech pisze śmiało. Podeślę mu parę fotek i skany odrzucenia reklamacji przez sklep i producenta.

  2. #7142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kuzyn ma podłogę z bambusa w mieszkaniu, ale ogrzewanie grzejnikowe.

  3. #7143
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kolaska

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    07-131
    Posty
    3

    Domyślnie junkers

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Po jakim czasie się rozsypał? Da się go naprawić?
    Może to tylko pierdulka tak jak było u nas w wynajmowanym domu- kocioł systemowy Vailant.
    No to ja muszę pwoeidzieć, że mam Junkers sprzed jakichś 9 lat i nie mogę nalegać. Raz płyta główna sie spaliła, ale to przy burzy było spięcie.

  4. #7144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolaska Zobacz post
    No to ja muszę poweidzieć, że mam Junkers sprzed jakichś 9 lat i nie mogę nalegać.
    Mój Juncers również hula 12 rok bez problemu.
    Inna sprawa że rok w rok robię mu przegląd u serwisanta i porządne pucowanie
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  5. #7145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja też co rok pucowanie przez serwisanta.
    Teraz doszłam do wniosku, że nie ma to żadnego sensu, bo psuje się nawet po przeglądach (ale z powodu tych przeglądów?).

  6. #7146

    Domyślnie

    Elfit skoro Junkers padl poltora roku od uruchomienia to masz jeszcze gwarancję. Dlaczego z niej nie skorzystasz?

  7. #7147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego, że gwarancja przepada jak piec nie zostanie zamontowany w pół roku po zakupie. Nasz był zamontowany po ponad roku, bo przedłużyła się budowa domu.

  8. #7148
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    dlatego, że gwarancja przepada jak piec nie zostanie zamontowany w pół roku po zakupie. Nasz był zamontowany po ponad roku, bo przedłużyła się budowa domu.
    Sra ta ta ta. Kto ci takich bajek naopowiadał?

  9. #7149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pisemny regulamin gwarancji dołączony do urządzenia.

  10. #7150
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pisemny regulamin gwarancji dołączony do urządzenia.
    Jeżeli brałaś z normalnego źródła, to powinien ktoś Cię poinformować o warunkach montażu i gwarancji. Nawet jeżeli nie, to po co kupować tyle wcześniej? Jeżeli warunki gwarancji były dołączone, czemu w nie nie zerknęłaś? Kto montował kocioł, że śrubunki ciekną?

    To trochę wygląda jak kilka błędów popełnionych przez szukanie taniości.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  11. #7151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Instaltechnic - Kupiłam w zwykłym sklepie stacjonarnym specjalizującym się w art. instalacyjnych i planowałam zamontować w tym samym roku. Po prostu budowa się przedłużyła, ponieważ bank blokował wypłaty transz na dalsze prace.
    Gwarancję przeczytałam po otwarciu kartonu z urządzeniem - przed montażem.
    Urządzenie montował i odbierał (i serwisował co roku) serwisant specjalistycznej firmy (duża, ogólnopolska firma serwisująca Junkersy).

    W którym miejscu szukałam taniości?

  12. #7152
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Firma sprzedająca urządzenie o ile ma pojęcie powinna polecić montaż przez autoryzowanego instalatora. Jeżeli tego nie zrobiła, to przynajmniej powinna powiedzieć o warunkach gwarancji, bo to oni Ci je sprzedali.

    Urządzenia Junkers nie montuje i nie odbiera jedna osoba. Jestem Autoryzowanym Instalatorem i znam zasady. Autoryzowany instalator tylko montuje i nie może serwisować. Serwisant natomiast dokonuje I uruchomienia i regulacji.

    Odstępstwa i terminy powyżej pół roku się zdarzają i firma Junkers nie robiła mi nigdy problemów.

    Napisałem że tak wygląda. Mogło tak nie być. Może zostałaś wprowadzona w błąd lub niepoinformowana.

    Montuję urządzenia Junkers i nie narzekam na jakość. Klienci zadowoleni, kotły bardzo dobrze pracują.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  13. #7153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Sprzedawca nie powiadomił i wcale mu się nie dziwię. W końcu nie mógł zgadywać kiedy będziemy mogli założyć piec. Nie polecał też montażysty, bowiem mieliśmy własnego instalatora, który robił nam instalację gazową.

    Jeśli chodzi o instalacje i serwis - to nie są firmy no-name, tylko takie, które wypisane są na stronach Junkersa, jako autoryzowane serwisy i instalatorzy (Machelski, potem Bielecki).


    W mojej okolicy Junkersy nie cieszą się dobrą opinią. Odradzano nam go w zakupie, zdecydowaliśmy się, bowiem na rynku wówczas nie było pieców o tak małej mocy i dużej modulacji, poza mało znaną nam Berettą (baliśmy się o dostępność serwisu ha, ha - na przyjazd serwisanta junkersa czeka się min. tydzień).
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-05-2016 o 11:31

  14. #7154
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Coś to nie teges mi tutaj.
    Miałem dokładnie jak Ty.
    Byla dobra cena zimą, promocja, kupiłem Junkersa euromax-a i se leżał. W momencie kiedy była potrzeba montażu, zamontowali moi fachowcy i zglosilem do autoryzowanego serwisanta - żeby przyjechał na pierwsze odpalenie. Wypisał książkę gwarancyjną, klepnąl pieczątkę, odpalil - i od tego dnia poleciała gwarancja.
    Miałem w warunkach gwarancji serwisowanie co rok - dopełniłem - i warunki gwarancji zostały spełnione, liczyło sie od daty kiedy serwisant go uruchomił - i tyle.
    Dowiedz no się więcej, czy aby słusznie obarczają Cię kosztami naprawy w okresie gwarancyjnym.
    Tak jak pisze Instaltechnik - a jest serwisantem - nie pozwól się zrobić.
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  15. #7155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Elfir najlepiej będzie jak przedzwonisz bezpośrednio do przedstawiciela Junkersa na Twoje województwo i z nim porozmawiasz. Na pewno coś Ci doradzi, cała ta sprawa rzeczywiście cuchnie.
    Miałem parę podobnych przypadków na budowie z innymi urządzeniami i tylko przdstawiciele handlowi firm na rejon popchneli sprawę do przodu...
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 27-05-2016 o 13:56
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #7156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Minęło już trochę czasu od naprawy, więc bez sensu byłoby teraz zgłaszanie tego.
    O tym, ze utraciłam gwarancję, bo za późno montuję powiadomił już instalator podczas montażu.

    Po prostu już wiem, że trzeba się trzymać z dala od Junkersa i tyle. A dom ogrzewać prądem.

  17. #7157

    Domyślnie

    Elfir jak Ci się popsuje lodówka to też powiesz że produkty tego producenta są do niczego? Niestety u każdego zdarzają się awarie. Jest tysiące zadowolonych użytkowników tylko nikt się tak o tym nie rozpisuje na forach. Tobie się trafiła awaria i od razu trzeba zrobić wielkie halo. Na rzeczy za kilka tysięcy trzeba sie zapoznać z warunkami gwarancyjnymi przed a nie po zakupie i o to miej pretensje do siebie.

  18. #7158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby to były tylko moje doświadczenia... Jak pisałam - uprzedzano nas o tym, by Junkersa nie kupować.
    To jest watek "Czego w urządzaniu nie zrobilibyście ponownie" - więc napisałam, czego bym nie zrobiła -ogrzewania gazowego, tylko na prąd.

  19. #7159
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    Elfir z ciekawości - ile kosztuje cię rocznie ogrzewanie c.o. i c.w.u. gazowe?

  20. #7160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1300 zł - razem.

Strona 358 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony