dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 403 z 433
Pokaż wyniki od 8.041 do 8.060 z 9160

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale pomogą rolety wewnętrzne czy zasłony wielokrotnie tańsze od rolet zewnętrznych.
    Tylko że rolety zewnętrzne chronią przed upałem. Zasłony i rolety wewnętrzne już nie są takie skuteczne.
    Mam rolety zewnętrzne i nie potrzebuje zasłon (firanek też nie mam).
    Jak jest mróz też je opuszczam na noc, i jest trochę cieplej.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 22-01-2018 o 21:29
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    nie ogladam latem tv szkoda mi czasu. z drugiej strony tv mam tak ustawione, ze slonce w niczym nie przeszkadza, zaslony tez posiadam (biale) ale nie daja one efektu grobowca jak rolety zewnetrzne

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    czytanie ze zrozumieniem slabo ci wychodzi jak widac po powyzszym poscie koncze te bezsensowne przekomarzanki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    masz chyba jakis problem, moje ego ma sie dobrze. nad swoim popracuj i jak wczesniej napisałam - skoncz prosze z tymi personalnymi atakami w kierunku mojej osoby.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    masz chyba jakis problem, moje ego ma sie dobrze. nad swoim popracuj i jak wczesniej napisałam - skoncz prosze z tymi personalnymi atakami w kierunku mojej osoby.
    Kolego ustalmy fakty:
    1. napisałem o zaletach rolet
    2. razem z Liwko napisaliście że w/g was rolety są bezsensowną inwestycją
    3. nigdzie nie napisałem że nieposiadanie rolet jest bezsensowne
    4. użytkowników forum interesuje opinia osób które coś użytkują i są lub nie z tego zadowoleni

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Kolego ustalmy fakty:
    1. napisałem o zaletach rolet
    2. razem z Liwko napisaliście że w/g was rolety są bezsensowną inwestycją
    3. nigdzie nie napisałem że nieposiadanie rolet jest bezsensowne
    4. użytkowników forum interesuje opinia osób które coś użytkują i są lub nie z tego zadowoleni
    zeby zakonczyc te twoja histerie. nie, nie mam rolet i jestem z tego powodu zadowolona, bo uwazałam je za niepotrzebne i za zbedny wydatek w moim domu, styknie?

    i juz tak na marginesie nie jestem kolega, w kazdym poscie uzywam formy żenskiej w wypowiedziach
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 23-01-2018 o 13:46

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Też mam rolety we wszystkich oknach (z wyjątkiem dachowych) i uważam że to była dobra decyzja, mimo iż nie były tanie. Rolety są nad oknami (w ścianie) więc nie szpecą elewacji. Rolety w oknach dachowych też by się przydały.
    Dlaczego roleta zewnętrzna lepiej chroni przed upałem niż roleta wewnętrzna? Roleta się nagrzewa od słońca. Jeśli jest na zewnątrz (za oknem) ciepło zostaje za oknem. Jeśli mamy roletę wewnątrz to grzeje ona wnętrze.
    Mam kolegę, który nie pomyślał o roletach budując dom i był zmuszony założyć je później ze względu na upały (klimatyzator nie wystarczał).
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No właśnie, to wszystko kosztuje, a nie wierzę, że te wszystkie wasze rolety są często wykorzystywane. Na od czasu do czasu to mnie nie było stać i dlatego sprawę przetestowałem na własnej skórze i mam tylko jedną, która mi w zupełności wystarcza. Gdybym potrzebował dwie, byłyby dwie, ale na pewno nie we wszystkich oknach.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No właśnie, to wszystko kosztuje, a nie wierzę, że te wszystkie wasze rolety są często wykorzystywane.

    Codziennie zimą, kiefy tobi się ciemno, wszystkie idą w dól.
    Doskonale regulują ilosc wpadającego słońca latem, w pomieszczeniach, ktore wychodzą na wschód i na zachód.
    Zapobiegają przegrzewaniu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Ja mam od zachodu żaluzje fasadowe typu Z, dużo lepsze od rolet i wizualnie i można regulować poziom światła. Po zamknięciu wyglądają jak rolety. Jedyny minus, że kosztuję za 2,5 razy więcej jak rolety
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170715_181101.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	405620  
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Ja mam od zachodu żaluzje fasadowe typu Z, dużo lepsze od rolet i wizualnie i można regulować poziom światła. Po zamknięciu wyglądają jak rolety. Jedyny minus, że kosztuję za 2,5 razy więcej jak rolety

    Fajna rzecz
    Planuję takie od południa, co by nieco ograniczyć napływ słońca latem.
    Choć wolę drewniane, a w okolicy nikt nie chce takich zrobić (za normalne pieniądze).
    Aluminiowe mi do chaty nie pasują, a za drewniane wołają 1500 z m2. Albo zostaje hand made, albo marzenia
    Rolety są nieuzasadnione w moim przypadku, natomiast wiem, że sprawdzają się w miejscach gdzie wieją silne wiatry.
    Każdemu według potrzeb, gustów i zasobności portfela

  12. #12

    Domyślnie

    Żaluzje fajnie się prezentują. Ja mam rolety we wszystkich oknach i absolutnie nie żałuję decyzji. Polecam każdemu, kto się waha czy je instalować Surgi najważniejsze zalety wypisał. Od siebie dodam, że nie rozumiem tych którzy tak bardzo bronią swojej decyzji o braku rolet. Ktoś woli mieć zasłony i firanki - OK. Niech ma. Ale udowadnianie komuś na siłę, że rolety są bez sensu bo może sobie powiesić firanki,których wieszać nie chce i jednocześnie urządzić studio nagrać bo przecież firanki poprawiają akustykę to moim zdaniem śmiech na sali. Każdy ma inne oczekiwania, inne usytuowanie domu. U kogoś rolety mogą mieć zalety takie jak napisał surgi, dla innego te zalety są bez znaczenia. Montaż rolet trzeba odnieść do własnej indywidualnej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 23-01-2018 o 12:57
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Montaż rolet trzeba odnieść do własnej indywidualnej sytuacji.
    Zgadzam się, ale bez pomieszkania w tym domu trudno ocenić czy nam będą potrzebne. Może tak, a może nie.
    Mam kolegę z roletami i bez żadnych zasłon. Akustyka beznadziejna, także mnie to wcale nie śmieszy. Wystarczy że zdejmuję swoje do prania i doświadczam tego we własnym domu.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zgadzam się, ale bez pomieszkania w tym domu trudno ocenić czy nam będą potrzebne. Może tak, a może nie.
    Mam kolegę z roletami i bez żadnych zasłon. Akustyka beznadziejna, także mnie to wcale nie śmieszy. Wystarczy że zdejmuję swoje do prania i doświadczam tego we własnym domu.
    co ty doświadczasz, z jedną roletą? Akustyka beznadziejna, wytłumacz forumowiczom co masz na myśli

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekaudi Zobacz post
    co ty doświadczasz, z jedną roletą? Akustyka beznadziejna, wytłumacz forumowiczom co masz na myśli
    duży pogłos jest. Puste ściany, nieosłonięte okna, gołe podłogi(a w szczególności tam gdzie jest kamień zamiast drewna) bardzo mocno odbijają dźwięki. Jest to bardzo nieprzyjemne i dłuższe przebywanie w takich pomieszczeniach działa niekorzystnie na układ nerwowy.


  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    duży pogłos jest. Puste ściany, nieosłonięte okna, gołe podłogi(a w szczególności tam gdzie jest kamień zamiast drewna) bardzo mocno odbijają dźwięki. Jest to bardzo nieprzyjemne i dłuższe przebywanie w takich pomieszczeniach działa niekorzystnie na układ nerwowy.
    I to wszystko przez brak firanki? Czyli wszyscy co nie powieszą sobie firanki niszczą swój układ nerwowy. Czytam niektóre wypowiedzi i ręce opadają.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  17. #17

    Domyślnie

    ^^
    dokładnie tak, ogólnie o pustym pomieszczeniu bez dekorów, mebli itp.
    Im więcej(ale bez przesady ) rożnych elementów ozdobnych i mebli, tym pomieszczenie jest bardziej przytulne zarówno wizualnie jak i akustycznie.

    dekor= wszelkiego rodzaju firanki, zasłonki, dywany, obrazy, półki, jakieś ozdobniki za równo wiszące na ścianach jak i stojące na półkach i podłogach, meble głownie tapicerowane typu sofy, pufy itp.
    Oczywiście wszystko z umiarem, a nie tak, ze jak się wejdzie to ścian nie widać. Pomieszczenie musi wyglądać, że tam jest jakieś życie, a nie sucha, pusta martwa wystawa.

    ja np. nie wyobrażam sobie aby w oknach nie było jakiś firan(ek), zasłon(ek). ale to ja. Inni jak chcą, Oni tam będą mieszkać


  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?


  19. #19
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?
    Plisy

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    I co mają zrobić wielbiciele minimalizmu?

    Każdy mieszka tak jak lubi. Dla mnie brrrr.... Zimno!

    Akustyka na 90% też straszna.

Strona 403 z 433

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony