dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 436 z 458
Pokaż wyniki od 8.701 do 8.720 z 9160
  1. #8701
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Ludzie złoci, nie uważacie, że samo tylko napisanie "nie zrobił(a)bym tego i tego" bez podania powodu to trochę za mało? Dopiero kontekst i powód pozwala zobaczyć co jest nie tak w danym rozwiązaniu...
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #8702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Gdybyś pisał do ludzi a nie do spamerów to może miałoby sens

  3. #8703
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwozdi Zobacz post
    Na pewno nie robiłabym piwnicy
    Każdy ma inne potrzeby, ja nie zrobiłem ze względu na koszty, ale już odczuwam jej brak...
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  4. #8704
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Tylko ogrzewanie podłogowe

  5. #8705
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateuszek3 Zobacz post
    nigdy wiecej ogrzewania podlogowego...
    Stawiam na jedną z trzech przyczyn:
    1. jesteś sprzedawcą kaloryferów
    2. masz nieprawidłowo wykonaną instalację
    3. z przekory postępujesz wbrew rozsądkowi


  6. #8706
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Autor słów "nigdy wiecej ogrzewania podlogowego..." czyli mateuszek3 mógłby tak łaskawie rozwinąć myśl. Jakie ma źródło ciepła, kto i jak robił podłogówkę, jaki domek no i ogólnie ile karaluchów z metra kwadratowego ogrzewanej podłogi wybiega mu gdy zgasi światło.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-06-2018 o 19:07 Powód: usunięto prowokacyjną treść

  7. #8707

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Stawiam na jedną z trzech przyczyn:
    1. jesteś sprzedawcą kaloryferów
    2. masz nieprawidłowo wykonaną instalację
    3. z przekory postępujesz wbrew rozsądkowi

    Jest jeszcze jedna opcja - przyjaciel lub rodzina p.Bogusława od tych ryferów.

  8. #8708
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Stawiam na jedną z trzech przyczyn:1. jesteś sprzedawcą kaloryferów2. masz nieprawidłowo wykonaną instalację3. z przekory postępujesz wbrew rozsądkowi
    Sądzac po wynikach ostatnich wyborów, to punkt 3. jest zadziwiająco popularny wśród ludu polskiego.

  9. #8709
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Tylko ogrzewanie podłogowe + grzejnik elektryczny w łazience do suszenia ręczników
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  10. #8710
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jest jeszcze jedna opcja - przyjaciel lub rodzina p.Bogusława od tych ryferów.
    Opcji jest więcej, sądze ze to najzwyklejszy forumowy troll.

  11. #8711

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Tylko ogrzewanie podłogowe + grzejnik elektryczny w łazience do suszenia ręczników
    Pełna zgoda.

  12. #8712

    Domyślnie

    Do tego grzejnika elektrycznego to jakiś specjalny kabel ciągnęliście ? jakieś specjalnie umieszczone gniazdo ? bo już mam tak napchane tych kabli że nie chcę robić dodatkowego gniazda. A może ten grzejnik jakoś w podłogówkę wpiąć ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #8713
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    No właśnie ja mam grzejnik w łazience podpięty pod CO wodne, ale grzeje tylko w okresie grzewczym. Teraz bym zrobił elektryczny. Zobacz w internecie jakie są wymagania dla takiego grzejnika. Tam chyba wystarczy dołożyć blisko zwykłe gniazdko 230V.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #8714

    Domyślnie

    O fakt ... elektryczny będzie cały czas grzał tzn wtedy kiedy będzie trzeba a nie wtedy kiedy będzie działało ogrzewanie. No cóż dołożę jeszcze jedno gniazdo w miejscu grzejnika ... rany nie wiem ile tych punktów elektrycznych będzie ale już przekroczyłem 100 .. rozdzielnica aż piszczy z przeładowania.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #8715
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Z części gniazdek i tak nie będziesz korzystał - wylądują za szafą, łóżkiem czy innym meblem. Warto przemyśleć gdzie będą stać meble.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  16. #8716
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Z części gniazdek i tak nie będziesz korzystał - wylądują za szafą, łóżkiem czy innym meblem. Warto przemyśleć gdzie będą stać meble.
    No i to jest fakt.Wg mnie z praktyki po 2 miejsca na pokój,w sypialni 3, za to w salonie przesadzilem bo jest aż 5 w tym są 3 czynnie wykorzystywane a 2 są bo są

  17. #8717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    O fakt ... elektryczny będzie cały czas grzał tzn wtedy kiedy będzie trzeba a nie wtedy kiedy będzie działało ogrzewanie. No cóż dołożę jeszcze jedno gniazdo w miejscu grzejnika ... rany nie wiem ile tych punktów elektrycznych będzie ale już przekroczyłem 100 .. rozdzielnica aż piszczy z przeładowania.
    Zakładaj nie wahaj się. Ja w każdej z 3 łazienek mam grzejniki elektryczne do suszenia ręczników bez podłączenia do CO . Grzałka 300W ( 4 stopniowa regulacja , praca ciągła lub czasowe 2h ). Jedna z bardziej trafionych decyzji.

  18. #8718
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zakładaj nie wahaj się. Ja w każdej z 3 łazienek mam grzejniki elektryczne do suszenia ręczników bez podłączenia do CO . Grzałka 300W ( 4 stopniowa regulacja , praca ciągła lub czasowe 2h ). Jedna z bardziej trafionych decyzji.
    A jakie masz grzejniki? bo szukam czegoś fajnego
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  19. #8719

  20. #8720
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Zakładaj nie wahaj się. Ja w każdej z 3 łazienek mam grzejniki elektryczne do suszenia ręczników bez podłączenia do CO . Grzałka 300W ( 4 stopniowa regulacja , praca ciągła lub czasowe 2h ). Jedna z bardziej trafionych decyzji.
    Jaką masz wentylację w domu? Pytam, bo moja przyszła sąsiadka ma WM i drabinki elektryczne w łazience, których..nigdy nie włącza, bo jak mówi WM skutecznie wysusza ręczniki a jak włączy podłogówkę w okresie grzewczym, to schną migiem.

Strona 436 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony