dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 448 z 458
Pokaż wyniki od 8.941 do 8.960 z 9160
  1. #8941
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Zajmuje się gotowaniem hobbystycznie i uwierz mi, indukcja to śmietnik!

    Nie zrobisz na niej wielu potraw. To tak jakbyś na zimę kupił sobie trampki i wychodził z domu tylko, jak na zewnątrz byłoby sucho.

    Chyba, że kuchenka to u Ciebie tylko mebel, ale wtedy to mikrofala zajmie Ci najmniej miejsca
    Jakich potraw nie zrobisz na indukcji?
    Woka chińskiego pewnie nie zrobisz ale na normalnym gazowym palniku też nie zrobisz.

  2. #8942
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Zajmuje się gotowaniem hobbystycznie i uwierz mi, indukcja to śmietnik!

    Nie zrobisz na niej wielu potraw. To tak jakbyś na zimę kupił sobie trampki i wychodził z domu tylko, jak na zewnątrz byłoby sucho.

    Chyba, że kuchenka to u Ciebie tylko mebel, ale wtedy to mikrofala zajmie Ci najmniej miejsca

    Ciekawe czy masz i używasz indukcji?
    Mam indukcję od chyba pięciu lat i lubię gotować i nie zauważyłem takiego problemu, ok wooka nie opalisz!!!
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  3. #8943

    Domyślnie

    Nie zrobicie na indukcji żadnej potrawy z Woka. Nie zrobicie żadnych potraw na profesjonalnych patelniach ze stali węglowej. Generalnie te dwa narzędzia to podstawa mojej kuchni. Zresztą nie tylko mojej. Podstawa kuchni mojej babci, całej Azji i innych osób zwracających uwagę na smak i zdrowie!

    Kiedyś jak poznałem moją żonę to teściowej spodobały się moje smaki Miała wtedy indukcję firmy Teka i to taką, za "troszkę" więcej pieniążków. Pomijając fakt, że ciężko było na niej coś wyczarować, to zdarzały się sytuacje, że przy maksymalnym obciążeniu wszystkich palników czasowo się wyłączała (przez przegrzanie czy coś). U teściowej dziś już na szczęście, dla niej tak naprawdę, jest płyta gazowa. U mnie jeszcze dodatkowo taboret gazowy na 11kw podłączony do butli Nano, ale to już do tylko części potraw

    Dlatego proszę Was, to, że macie kuchenkę indukcyjną, to ok. Ale nawet ta za 10k, nie ma żadnego startu do marketowej płyty gazowej. Z drugiej strony i tak nie wprowadzicie ludzi w błąd, bo Ci co potrafią gotować i tak nie wezmą kuchenki na prąd pod uwagę. Dla tych co nie potrafią to w sumie wszystko jedno. Najwyżej, jak się nauczą wywalą indukcję do kosza i kupią sobie kuchnię gazową, jak zrobiła to m.in. moja teściowa

    I tego Wam też życzę. Szczerze!

  4. #8944
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Nie zrobicie na indukcji żadnej potrawy z Woka. Nie zrobicie żadnych potraw na profesjonalnych patelniach ze stali węglowej. Generalnie te dwa narzędzia to podstawa mojej kuchni. Zresztą nie tylko mojej. Podstawa kuchni mojej babci, całej Azji i innych osób zwracających uwagę na smak i zdrowie!
    Bo przecież w każdym domu w tym kraju musi być wok do przyrządzania dań naszej rodzimej kuchni
    No i w każdym domu obowiązkowo MUSI być profesjonalna patelnia ze stali węglowej. A ja mam tylko zwykłą stalową po babci

    Przez prawie 10 lat miałam płytę gazową. Miałam też woka. I przez te lata robiłam potrawy z woka aż 2 razy
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #8945
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieli Zobacz post
    Ciekawe czy masz i używasz indukcji?
    Mam indukcję od chyba pięciu lat i lubię gotować i nie zauważyłem takiego problemu, ok wooka nie opalisz!!!
    Jest Infinite Wok, są indukcje z 'dziurą' na Woka...ale cóż, niektórzy muszą mieć ogień, dym itd bo bez tego nie smakuje

  6. #8946
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Donvitobandito napisz jakich potraw nie zrobi się na indukcji a jakie Zrobisz na kuchence gazowej. Ciekaw jestem.

  7. #8947

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jest Infinite Wok, są indukcje z 'dziurą' na Woka...ale cóż, niektórzy muszą mieć ogień, dym itd bo bez tego nie smakuje
    No bo najlepsze jedzenie zawsze jest z ogniska a tak serio ja osobiście gotowałam na indukcji i na gazie i jakoś bardziej przemawia do mnie ten drugi chociaż zdaje sobie sprawę że indukcji trzeba się nauczyć. Dla mnie za indukcją przemawia głownie to że jest to czyste gotowanie. Nie wiem jednak dlaczego ale mi jakoś mniej smakują niektóre potrawy przygotowane na indukcji. Przy wyborze płyty rozważałam kupienie 4 palnikowej gazowej + podwójnej indukcji ale ostatecznie zdecydowałam się na 5 palnikową gazową z polem wok bo należę do tych osób które często z niego korzystają. O tym jak się sprawuje będę mogła napisać za jakiś czas bo jeszcze leży zapakowana i czeka na kuchnie

  8. #8948
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Stawiam skrzynkę czegokolwiek, że jak nie będziesz wiedziała to nie poznasz po smaku co było robione na indukcji a co na gazie. Sama kiedys przetestuj, przygotuj to samo danie na jednym i na drugim i potem podziel to powiedzmy na 6 talerzy z ktorego tylko jeden bedzie np z indukcji. Nie ma szans że poznasz który.
    Gaz jest dobry ale tylko do gotowania hurtowego w knajpach, restauracjach itp. W domu to niepotrzebny brut, opary itp i zagrożenie dla dzieci i doroslych (pożar).

  9. #8949

    Domyślnie

    Cytat Napisał dwiecegly Zobacz post
    Stawiam skrzynkę czegokolwiek, że jak nie będziesz wiedziała to nie poznasz po smaku co było robione na indukcji a co na gazie. Sama kiedys przetestuj, przygotuj to samo danie na jednym i na drugim i potem podziel to powiedzmy na 6 talerzy z ktorego tylko jeden bedzie np z indukcji. Nie ma szans że poznasz który.
    Gaz jest dobry ale tylko do gotowania hurtowego w knajpach, restauracjach itp. W domu to niepotrzebny brut, opary itp i zagrożenie dla dzieci i doroslych (pożar).
    Chyba, że gotowałbyś wodę, to wtedy miałbyś 50% szans na wygranie zakładu W wypadku wodnistej zupy Twoje szanse troszkę spadają. W przypadku potraw o których napisałem powyżej 100% przegranej, bo większości z nich, po prostu nie byłbyś w stanie zrobić.

    My tak gadu, gadu, a poniżej zdjęcia z przygotowania mojego dzisiejszego obiadu- klasycznego, po polsku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moje gotowanie.jpg
Wyświetleń:	666
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	438442

    Podgrzewam przez chwilę mięso na bardzo wysokiej temperaturze, używając do tego taboretu gazowego. Potem przerzucam je na kuchenkę gazową i duszę chwilę. Jest ono wtedy soczyste w środku, a chrupkie na zewnątrz Nawet tak prostej potrawy nie byłbyś w stanie ogarnąć za pomocą indukcji.

  10. #8950
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Chyba, że gotowałbyś wodę, to wtedy miałbyś 50% szans na wygranie zakładu W wypadku wodnistej zupy Twoje szanse troszkę spadają. W przypadku potraw o których napisałem powyżej 100% przegranej, bo większości z nich, po prostu nie byłbyś w stanie zrobić.

    My tak gadu, gadu, a poniżej zdjęcia z przygotowania mojego dzisiejszego obiadu- klasycznego, po polsku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moje gotowanie.jpg
Wyświetleń:	666
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	438442

    Podgrzewam przez chwilę mięso na bardzo wysokiej temperaturze, używając do tego taboretu gazowego. Potem przerzucam je na kuchenkę gazową i duszę chwilę. Jest ono wtedy soczyste w środku, a chrupkie na zewnątrz Nawet tak prostej potrawy nie byłbyś w stanie ogarnąć za pomocą indukcji.
    pytanie było jakiej potrawy nie zrobisz na indukcji, a jaką zrobisz na kuchence gazowej. ten twój wymiatacz gazowy nie kwalifikuje się jako alternatywa dla indukcji, to dodatkowe, specjalne narzędzie jest.

  11. #8951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    waka

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zakopane
    Posty
    227

    Domyślnie

    Proponuje doszkolić się trochę z gotowania. Porobiles bardzo nierówne kulki. Jeżeli czas gotowania dostosujesz do tych cienkich to reszta będzie "niedogotowana", jeżeli natomiast czas dostosujesz do tych grubasów, to cienkie będą gumowe.
    To same podstawy

  12. #8952
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post

    Nie zrobisz na niej wielu potraw)
    Rozumiem, że może być problem z flambrowaniem, czy niektórymi azjatyckimi potrawami, ale ile osób tak gotuje?

    Nie wiem dlaczego ty masz problem, bo ja mielone smażone bez problemu robię na indukcji i nie są suche.
    Nie muszę do tego używać osobnego urządzenia. Może jednak te super patelnie węglowe nie są takie super?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 23-12-2019 o 17:21

  13. #8953

    Domyślnie

    donvitobandito

    Nie wiesz o czym piszesz. Mam woka na indukcje, sa też patelnie ze stali węglowej na indukcje. Wszystko ugotujesz tylko musisz umieć obsługiwać takie urzadzenie jak płyta indukcujna. Dla tych co tego nie ogarniaja pozostaje ogień a najlepszy taki z drewienka z gazu to też niezdrowe .
    Pozdrawiam
    Katka

  14. #8954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Chyba, że gotowałbyś wodę, to wtedy miałbyś 50% szans na wygranie zakładu W wypadku wodnistej zupy Twoje szanse troszkę spadają. W przypadku potraw o których napisałem powyżej 100% przegranej, bo większości z nich, po prostu nie byłbyś w stanie zrobić.

    My tak gadu, gadu, a poniżej zdjęcia z przygotowania mojego dzisiejszego obiadu- klasycznego, po polsku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	moje gotowanie.jpg
Wyświetleń:	666
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	438442

    Podgrzewam przez chwilę mięso na bardzo wysokiej temperaturze, używając do tego taboretu gazowego. Potem przerzucam je na kuchenkę gazową i duszę chwilę. Jest ono wtedy soczyste w środku, a chrupkie na zewnątrz Nawet tak prostej potrawy nie byłbyś w stanie ogarnąć za pomocą indukcji.
    jak dla mnie takie gotowanie to przerost formy nad trescia, jak ktos nie potrafi gotowac to wlasnie takie wymysly wprowadza w swojej kuchni

    Nawet tak prostej potrawy nie byłbyś w stanie ogarnąć za pomocą indukcji.
    i tu moglbys sie zdziwic, przy czym nie potrzebowalabym tak sie wyglupiac

  15. #8955
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dokładnie, używać specjalnych palników żeby podsmażyć mielone. Jaja jak berety.
    Pracowałem jako kucharz w paru miejscach.
    Najważniejsze oprócz przepisu, są dobre składniki.
    A jak nie ma przepisu to potrzebny dryg do tego.
    I to w zasadzie wszystko. Od tego należy zacząć a nie od specjalnej patelni..

  16. #8956

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Dokładnie, używać specjalnych palników żeby podsmażyć mielone. Jaja jak berety.
    Pracowałem jako kucharz w paru miejscach.
    Najważniejsze oprócz przepisu, są dobre składniki.
    A jak nie ma przepisu to potrzebny dryg do tego.
    I to w zasadzie wszystko. Od tego należy zacząć a nie od specjalnej patelni..
    I tu się zgadzam z panem całkowicie. Jak ktoś potrafi gotować to na wszystkim wyczaruje pyszności.
    Pozdrawiam
    Katka

  17. #8957
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Kiedyś jak poznałem moją żonę to teściowej spodobały się moje smaki Miała wtedy indukcję firmy Teka i to taką, za "troszkę" więcej pieniążków. Pomijając fakt, że ciężko było na niej coś wyczarować, to zdarzały się sytuacje, że przy maksymalnym obciążeniu wszystkich palników czasowo się wyłączała (przez przegrzanie czy coś). U teściowej dziś już na szczęście, dla niej tak naprawdę, jest płyta gazowa. U mnie jeszcze dodatkowo taboret gazowy na 11kw podłączony do butli Nano, ale to już do tylko części potraw

    !
    Widać miała kiepską indukcję, albo stolarz zapomniał o wentylacji indukcji i dla tego się wyłączała, ja mam 4 palnikową indukcję każde pole o dużej tej samej mocy i nic się nie wyłącza
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  18. #8958

    Domyślnie

    Moi drodzy, może niektórzy z Was będą kiedyś w Azji i poczują tamte zapachy i skosztują tamtych smaków. Zobaczycie wtedy, co znaczy Wasza indukcja, a co żywy ogień.

    Byłem również w Peru i tam sytuacja podobna. Byłem na Syberii i też podobnie to wygląda. Warto też odwiedzać dobre restauracje, np. Moon w Gdyni na Śląskiej. Takie dania idzie potem robić w domu. Oczywiście nie na indukcji czy innych wydziwach, ale na żywym ogniu.

    Jak ogarnę budowę, to po piecokominku, dokonam następnego zakupu od Pana Piotra Batury, Kolegi tu z forum- pieca chlebowy. Też zaraz napiszecie, że to samo będziecie mogli zrobić w piekarniku elektrycznym.

    Ja jednak mam swoje zdanie poparte osobowością i doświadczeniem.

    A tu, namiastka świata, który jest koło nas, a który można stworzyć również u siebie w domu:

    https://www.youtube.com/watch?v=Jjps-xwLn9I

  19. #8959
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Masz swoje zdanie poparte osobowością. U made my day.

    Co do smaków z Peru i Azji to ich smak nie jest zasługą ognia tylko składników. Dziwne żeby uliczni sprzedawcy mieli indukcje...

  20. #8960
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Ja jednak mam swoje zdanie poparte osobowością i doświadczeniem.

    A tu, namiastka świata, który jest koło nas, a który można stworzyć również u siebie w domu:

    https://www.youtube.com/watch?v=Jjps-xwLn9I
    Jakoś przegapiłem na tym filmiku - gdzie tu wykazują wyższość gazu nad indukcją? Czy chodzi o robienie kuchni na drewno, bo gaz i prąd są tak samo be?

Strona 448 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony