dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 456 z 458
Pokaż wyniki od 9.101 do 9.120 z 9160
  1. #9101
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Widzę, też że niestety nadal problemy mentalne Cię nie opuszczają .
    A widzisz tę buźkę na końcu mojej wypowiedzi? I wiesz co ona oznacza? Jeśli tak, to rozluźnij się i pomyśl, czy warto uderzać w ten ton.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #9102
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Czyli smaży mięso w salonie wtedy lepiej słychać muzykę
    Bardzo dziwna logika, ale na sile to mozna wszystko
    Smazy w kuchni, ktora jest polaczona z salonem, w ktorym w tle gra muzyka i rozmawiaja ludzie. Moze smazyc i aktywnie brac udzial w dyskusji, jej mimika zdradza emocje itd. Nie bede sie rozpisywal, ale szczerze to powstaje pytanie czy uzytkowales kiedykolwiek taki uklad czy zwyczajnie zawsze miales oddzielna kuchnie i bronisz tego za wszelka cene?
    jezeli tak, to pytanie tez ile miala powierzchni kuchnia, a ile salo. Bo jezeli masz 5 m2 na kuchnie i 18 m2 na salon to rzeczywiście może nie być super..



    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Przy projektach indywidualnych wyższej klasy, projektant co do zasady przekazuje prawa autorskie inwestorowi, i ich upublicznianie jest zabronione.
    Jakieś takie zajawki co by klienta zwabić to jasna rzecz wrzuca do internetu, oczywiście bez szczegółów i nie koniecznie z faktycznych realizacji, bo jakoś w końcu zareklamować się musi.

    Ja np. nie zamawiałem indywidualnego projektu z najwyższej półki, ale taki przeciętny, architekt zwracał się o zgodę na publikację w internecie jednak sorry ale jej nie dostał, a cóż dopiero przy projektach tych lepszych.
    Za wyłącznośc tj. brak zgody na publikację w internecie, albo brak zgody na dalszą odsprzedaż projektu indywidualnego to wspomniane wysokiej klasy biura projektowe każą sobie płacić 100% ceny projektu. Więc jeżeli na ten wydajesz np. 200 zł za m2 ( to wcale nie jest jakaś wielka cena, ale takie ceny dostawałem jeszcze w 2019 roku jak rozpoznawałem sprawę) czyli bagatela 40 000 PLN za dom 200 metrowy (tak, chore) to za wyłączność dostajesz drugie tyle.
    ta cena nie uwględnia wielu rzeczy.

    Przepraszam, ale z tego co piszesz widać, że nie znasz tematu. Podałem Ci przykłady tj. na tacy miejsca gdzie masz dostęp do tego typu projektów, a w zaparte brniesz w coś, co nie jest prawdą. Wysiliłeś się chociać, żeby sprawdzić co Ci przedstawiłem? Nie, to czemu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
    Żadne zajawki - masz wszystkie rzuty i wizualizacje.

  3. #9103
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Bardzo dziwna logika, ale na sile to mozna wszystko
    Smazy w kuchni, ktora jest polaczona z salonem
    Czyli de facto w salonie czy też kuchio-salonie, jak tam by go nie nazywał.


    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    ... powstaje pytanie czy uzytkowales kiedykolwiek taki uklad czy zwyczajnie zawsze miales oddzielna kuchnie i bronisz tego za wszelka cene?
    Celem forum jest wymiana poglądów, Ty podajesz swoje a ja swoje ktoś inny jeszcze swoje i tyle. Każdy podaje argumenty za i przeciw na tym polega dyskusja.

    Nie bardzo też rozumiem stawianie zarzutów że "bronię tego za wszelką cenę" - podaję konkretne swoje argumenty.
    Rozumiem że jak mam inne zdanie to mam je zmienić żeby było takie jak Twoje ?

    Wydaje mi się że właśnie o dyskusję tutaj chodzi, aby inni forumowicze mieli jak najpełniejszy obraz sprawy i wyrobili własne zdanie.


    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    ... jezeli tak, to pytanie tez ile miala powierzchni kuchnia, a ile salo. Bo jezeli masz 5 m2 na kuchnie i 18 m2 na salon to rzeczywiście może nie być super..
    Zaspokajam twoją ciekawość. Użytkowałem kilka mieszkań różnej wielkości i z różnymi układami użytkowym jedne z kuchnio-pokojem i osobne.
    Kuchnia ma ok. 18m2 pokój dzienny ma ok.53m2


    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Za wyłącznośc tj. brak zgody na publikację w internecie, albo brak zgody na dalszą odsprzedaż projektu indywidualnego to wspomniane wysokiej klasy biura projektowe każą sobie płacić 100% ceny projektu. Więc jeżeli na ten wydajesz np. 200 zł za m2 ( to wcale nie jest jakaś wielka cena, ale takie ceny dostawałem jeszcze w 2019 roku jak rozpoznawałem sprawę) czyli bagatela 40 000 PLN za dom 200 metrowy (tak, chore) to za wyłączność dostajesz drugie tyle.
    ta cena nie uwględnia wielu rzeczy.

    Przepraszam, ale z tego co piszesz widać, że nie znasz tematu. Podałem Ci przykłady tj. na tacy miejsca gdzie masz dostęp do tego typu projektów, a w zaparte brniesz w coś, co nie jest prawdą. Wysiliłeś się chociać, żeby sprawdzić co Ci przedstawiłem? Nie, to czemu piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia.
    Żadne zajawki - masz wszystkie rzuty i wizualizacje.
    Dzięki za podlinkowanie, ale wiesz pisałem o prawdziwych projektach indywidualnych czyli na indywidualne zamówienie, więc pod konkretną działkę (PZT) i pod konkretne wymagania.
    Wiesz klasę architekta poznaje się nie po reklamowej stronie internetowej, o zupełnie co innego tu chodzi.
    Nie pisałem o projektach z katalogu, czy też wykorzystywanych po kimś i adaptowanych. Wiesz to są właśnie zajawki - rzuty to nie wszystko. To co najważniejsze tkwi w szczegółach w tym konstrukcyjnych. Wizualizacje to akurat dla mnie mało są potrzebne.

    Projekty dla mnie wykonywały 2 biura architektoniczne w sumie ponad 2 lata. Wcześniej przez ok. pół roku przejrzałem setki projektów katalogowych, szukałem pytałem już nie pamiętam ile biur architektonicznych przerobiłem. W końcu wybrałem.
    Pierwszemu musiałem podziękować bo nie potrafili opracować akceptowalnej koncepcji.
    Drugie natomiast dało niezłą koncepcję do tego kilka swoich niezłych rozwiązań. Uważam że dobry projekt wart jest swojej ceny.
    Tak już na marginesie jak masz projekt "szyty na miarę" pod Twoją działkę i konkretne Twoje potrzeby to nie bardzo będzie pasował gdzie indziej.
    Przeniesienie praw autorskich jest moim zdaniem bardzo ważne.
    Będziesz wówczas bezpłatnie mógł wprowadzać swoje poprawki adaptacje, zmieniać wykończenie elewacji, poszycie dachu itp.
    Ostatnio edytowane przez inwestor ; 21-09-2022 o 10:18

  4. #9104
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja zawarłam w umowie z archtektem prawo do przeróbek (rozbudowy, zmiany elewacji) mojego projektu indywidualnego bez jego zgody

  5. #9105
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja zawarłam w umowie z archtektem prawo do przeróbek (rozbudowy, zmiany elewacji) mojego projektu indywidualnego bez jego zgody
    Coś takiego miałem na myśli + do tego żeby nie wklejał do internetu mojej działki. Samą bryłę zewnętrzną mógł sobie publikować.

  6. #9106
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Dzięki za podlinkowanie, ale wiesz pisałem o prawdziwych projektach indywidualnych czyli na indywidualne zamówienie, więc pod konkretną działkę (PZT) i pod konkretne wymagania.
    Co ma działka czy PZT do kwestii tego czy kuchnia jest zamknięta, czy otwarta?

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Wiesz klasę architekta poznaje się nie po reklamowej stronie internetowej, o zupełnie co innego tu chodzi.
    Klasa architektów wspomnianych na przedstawionych źródłach jest światowa. Więc o "co innego tu chodzi"?

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Nie pisałem o projektach z katalogu, czy też wykorzystywanych po kimś i adaptowanych. Wiesz to są właśnie zajawki - rzuty to nie wszystko. To co najważniejsze tkwi w szczegółach w tym konstrukcyjnych. Wizualizacje to akurat dla mnie mało są potrzebne.
    Szczegóły konstrukcyjne są Ci potrzebne, by stwierdzić, że żaden z tych projektów nie ma oddzielnej kuchni? Serio?


    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Projekty dla mnie wykonywały 2 biura architektoniczne w sumie ponad 2 lata. Wcześniej przez ok. pół roku przejrzałem setki projektów katalogowych, szukałem pytałem już nie pamiętam ile biur architektonicznych przerobiłem. W końcu wybrałem.
    Pierwszemu musiałem podziękować bo nie potrafili opracować akceptowalnej koncepcji.
    Drugie natomiast dało niezłą koncepcję do tego kilka swoich niezłych rozwiązań. Uważam że dobry projekt wart jest swojej ceny.
    to nic nie wnosi do tematu - jak zgóry powiedziałeś, że kuchnia ma być odseparowana, to owe wymaganie uwzględnili, więc nie wiem, co to ma do rzeczy

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Tak już na marginesie jak masz projekt "szyty na miarę" pod Twoją działkę i konkretne Twoje potrzeby to nie bardzo będzie pasował gdzie indziej.
    Będzie, bo jak cię stać, by wybudować dom 800 m2 to i działki masz więcej niż wspomniane 700 m2 (pewnie z 4000m2) i serio jedyne co cię interesuje to strony świata.

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Przeniesienie praw autorskich jest moim zdaniem bardzo ważne.
    Będziesz wówczas bezpłatnie mógł wprowadzać swoje poprawki adaptacje, zmieniać wykończenie elewacji, poszycie dachu itp.
    przeniesienie praw autorskich nie jest koniecznie - wystarczy zgoda projektanta/architekta tj. autora.

  7. #9107
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Zrobił się spory OFFTOP

    Wracając do tematu przewodniego:

    # Wysokie sufity

    Czy przy ogrzewaniu podłogowym wysokość stropu/dachu ma znaczenie?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  8. #9108
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    Co ma działka czy PZT do kwestii tego czy kuchnia jest zamknięta, czy otwarta?


    Klasa architektów wspomnianych na przedstawionych źródłach jest światowa. Więc o "co innego tu chodzi"?



    Szczegóły konstrukcyjne są Ci potrzebne, by stwierdzić, że żaden z tych projektów nie ma oddzielnej kuchni? Serio?



    to nic nie wnosi do tematu - jak zgóry powiedziałeś, że kuchnia ma być odseparowana, to owe wymaganie uwzględnili, więc nie wiem, co to ma do rzeczy


    Będzie, bo jak cię stać, by wybudować dom 800 m2 to i działki masz więcej niż wspomniane 700 m2 (pewnie z 4000m2) i serio jedyne co cię interesuje to strony świata.


    przeniesienie praw autorskich nie jest koniecznie - wystarczy zgoda projektanta/architekta tj. autora.
    Wybacz ale nie odpowiem Ci na twoje wątpliwości gdyż z treści pytań wynika, że nie bardzo zrozumiałeś meritum wypowiedzi część zaś przeinaczasz. Poruszona przez Ciebie problematyka jest też zbyt szeroka aby dało się Ci ją wytłumaczyć w formie forum.
    Kończę tym samym wyjaśnienia.

  9. #9109
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zrobił się spory OFFTOP

    Wracając do tematu przewodniego:

    # Wysokie sufity

    Czy przy ogrzewaniu podłogowym wysokość stropu/dachu ma znaczenie?
    Pisząc wysokie sufity jaką wysokość masz na myśli ?

    Myślę że przy każdym rodzaju ogrzewania ma to znaczenie. Jak sufit jest wysoko to ściany pomieszczenia mają większą powierzchnię, większe są więc straty. Potrzeba też więcej ciepła do podgrzania powietrza w pomieszczeniu.
    Jeśli są też b.duże przeszklenia to straty też są większe, a latem bez klimy może nie dać się wytrzymać.

  10. #9110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor Zobacz post
    Pisząc wysokie sufity jaką wysokość masz na myśli ?

    Myślę że przy każdym rodzaju ogrzewania ma to znaczenie. Jak sufit jest wysoko to ściany pomieszczenia mają większą powierzchnię, większe są więc straty. Potrzeba też więcej ciepła do podgrzania powietrza w pomieszczeniu.
    Jeśli są też b.duże przeszklenia to straty też są większe, a latem bez klimy może nie dać się wytrzymać.
    Wybacz, celne pytanie, a moja pomyłka

    Przez wysokie mam na myśli wyższe niż standardowe, czyli 2,6+ m, np. 3 m.
    Rozumiem, że przy ogrzewaniu konwekcyjnym ma to znaczenie, ale co z ogrzewaniem OP lub promienniki?

    Ok, rozumiem, że ściany mogą robić za radiator i wypromieniowywać ciepło z podłogi, ale przy OP kubatura ma znaczenie?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  11. #9111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Rozumiem, że przy ogrzewaniu konwekcyjnym ma to znaczenie, ale co z ogrzewaniem OP lub promienniki?
    System grzewczy ma uzupełnić straty przez przegrody i wentylację których nie pokryją zyski słoneczne i bytowe.
    Ogrzewanie nadmuchowe powoduje większe straty na wentylacji i przez przenikanie, bo trzeba utrzymać średnio wyższą temperaturę dla tego samego komfortu a i powietrze wywiewane pod sufitem jest cieplejsze (czyli większe straty na wentylacji)
    Przy podłogówce masz mniejsze straty przy takim samym pomieszczeniu.

    Trochę też mniejsze jest znaczenie kubatury. Przy nadmuchowym pod wyższym sufitem będzie cieplej, żeby w okolicach głowy było tak samo ciepło, jak przy niższym suficie. Przy podłogówce wyżej będzie nawet chłodniej czyli symbolicznie mniejsze straty na wentylacji będą. Ale wyższe sufity oznaczają też wyższe ściany = większa powierzchnia strat, czyli więcej ciepłą trzeba dostarczyć.

  12. #9112

    Domyślnie

    Gdy będę budował dom to zmniejszę liczbę gniazd i punktów świetlnych. Nie będę ciągnął też TV SAT. Nie wykonam cyrkulacji CWU. Zrezygnuję z wanny, schodów Z racji, że poza murarką ścian sam wybuduje dom, a młodszy jakoś się nie staję, zrezygnuję też z powierzchni obłożonej płytkami ceramicznymi.

  13. #9113
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Wybacz, celne pytanie, a moja pomyłka

    Przez wysokie mam na myśli wyższe niż standardowe, czyli 2,6+ m, np. 3 m.
    Rozumiem, że przy ogrzewaniu konwekcyjnym ma to znaczenie, ale co z ogrzewaniem OP lub promienniki?

    Ok, rozumiem, że ściany mogą robić za radiator i wypromieniowywać ciepło z podłogi, ale przy OP kubatura ma znaczenie?
    Sorry ale 3m to nie wyższe sufity to w zasadzie standard , w mojej ocenie bez większego znaczenia. U mnie jest 2,9m bo tak akurat wypadło murarzowi. Owszem były dywagacje czy dodać jeszcze jedną warstwę murów czy też odjąć. Jak dasz za nisko to będziesz zawadzać głową o żyrandol.

  14. #9114
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Niestety, ale 3 m to nie jest standard.
    W większości specyfikacji projektu gotowego przecietnego domu jest 2,7 - 2,8 i to już jest wysoko.
    Pominę, że mieszkania na ogół budowane są w zakresie 2,55-2,6m.

    Wszystko zalezy od wnętrza - prawda jest taka, że 2,8 to wg mnie minimum.

    Co do wysokich pomieszczeń to ogrzewanie podłogowe jest bardziej wskazane cz uwagi na inne rozprowadzenie ciepła niż przy punktowych grzejnikach. Nie wypowiem się jak to ma się do innych metod grzewczych. Na sam koniec powstaje co to jest wysokie pomieszczenie? Ja mam w salonie serio wysoko+serio duże przeszklenia i tylko podłogówka wchodziła w grę - były jeszcze dywagacje na temat dodatkowych kurtyn w postaci klimakonwektorów kanałowych ale obyło się bez.

  15. #9115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    W większości specyfikacji projektu gotowego przecietnego domu jest 2,7 - 2,8 i to już jest wysoko.
    .
    To nie jest wysoko. 3 m to miałam w mieszkaniu w bloku z lat 50-tych.
    Im większe pomieszczenie tym sufity musza być wyżej, aby proporcjonalnie wyglądało.

    Bywałam w domach budowanych w latach 70-tych na wzór mieszkań blokowych, ale z dużymi salonami i te niskie sufity na 2,5 m były wręcz przytłaczające. Człowiek miał wrażenie, ze głową zawadzi o żyrandol. Dlatego jak ktoś ma salon 20 m2 to pewnie mu te 2,5-2,7 m wystarczy. Ale przy salonie 40 m2 mniej niż 3 m nawet sobie nie wyobrażam.

  16. #9116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Gdy będę budował dom to zmniejszę liczbę gniazd i punktów świetlnych. Nie będę ciągnął też TV SAT. Nie wykonam cyrkulacji CWU. Zrezygnuję z wanny, schodów Z racji, że poza murarką ścian sam wybuduje dom, a młodszy jakoś się nie staję, zrezygnuję też z powierzchni obłożonej płytkami ceramicznymi.
    Ja właśnie po 19 latach naprawiam to co było bezsensu a kosztowało mnóstwo pieniędzy na etapie budowy;

    likwiduję loggię i powiększam pokój
    zmniejszyłem powierzchnie glazury w łazienkach, kiedyś modne były kafelki do sufitu jak w masarni nie można było niczego zrobić z łazienką poza pomalowaniem sufitu.
    zrobiłem podłogówkę w kuchni/
    zlikwidowałem boazerię w przedpokoju
    pozbyłem się kafelków na schodach wejściowych na rzecz granitu
    zlikwidowałem większość szafek wiszących oraz zastąpiłem stojące szafki z drzwiczkami komodami

  17. #9117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja właśnie po 19 latach naprawiam to co było bezsensu a kosztowało mnóstwo pieniędzy na etapie budowy;

    likwiduję loggię i powiększam pokój
    zmniejszyłem powierzchnie glazury w łazienkach, kiedyś modne były kafelki do sufitu jak w masarni nie można było niczego zrobić z łazienką poza pomalowaniem sufitu.
    zrobiłem podłogówkę w kuchni/
    zlikwidowałem boazerię w przedpokoju
    pozbyłem się kafelków na schodach wejściowych na rzecz granitu
    zlikwidowałem większość szafek wiszących oraz zastąpiłem stojące szafki z drzwiczkami komodami
    Czyli jednak dobrze robimy nasz domek

    Łazienka ma kafle tylko przy wannie i gebericie.
    W kuchni i wiatrołapie są tylko na podłodze
    Znajomi nam klupali do głowy że nie kafelkujemy kotłowni...

    Szafki wiszące robimy tylko w kuchni i to tylko na jednej z trzech ścian

  18. #9118
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Ja właśnie po 19 latach naprawiam to co było bezsensu a kosztowało mnóstwo pieniędzy na etapie budowy;

    likwiduję loggię i powiększam pokój
    zmniejszyłem powierzchnie glazury w łazienkach, kiedyś modne były kafelki do sufitu jak w masarni nie można było niczego zrobić z łazienką poza pomalowaniem sufitu.
    zrobiłem podłogówkę w kuchni/
    zlikwidowałem boazerię w przedpokoju
    pozbyłem się kafelków na schodach wejściowych na rzecz granitu
    zlikwidowałem większość szafek wiszących oraz zastąpiłem stojące szafki z drzwiczkami komodami
    To raczej te komody będą kosztować dużo więcej pieniędzy niż szafki z drzwiami, choć nie ma wątpliwości, że szuflady są najlepsze.

    Co do łazienek i kafelek, to obecnie mieszkam w mieszkaniu z łazienką zrobioną nowocześnie, czyli z kaflami tylko tam, gdzie są potrzebne. Niestety po latach są problemy z farbą odłażącą od podłoża. Oczywiście kafle się trzymają. Trzeba pamiętać, że okresowo w łazience w powietrzu jest mnóstwo gorącej pary wodnej. Łazienka jest wewnętrzna, bez okien, jest w niej zawsze powyżej 22 stopni.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  19. #9119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam rekuperację i w łazienkach nic nie odchodzi a mieszkamy prawie 10 lat

  20. #9120
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    mam rekuperację i w łazienkach nic nie odchodzi a mieszkamy prawie 10 lat
    robiliście jakiś remont łazienki w tym czasie?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 456 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony