dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 458
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 9160
  1. #1001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał sevage&ivi
    czyli najlepsze są maziaje i smugi na płytkach?
    praktyczność przede wszystkim
    I jakiś półmat do tego, bo na polerze też bardziej widać

  2. #1002
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    potwierdzam - mazaje i smugi są dobre.

  3. #1003

    Domyślnie

    Najlepiej nie kłaść żadnych kafli i po kłopocie

  4. #1004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ja tam ze swoich maziatych w satynie jestem baaardzo zadowolona

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Esperanza
    Mieszkam w bloku i drzwi do toalety otwiera sie do siebie, do przedpokoju, a nie do kibelka.Wtedy faktycznie moze byc problem z otwarciem drzwi jesli ktos jest w srodku, tylko kto wstawia drzwi do WC, ktore otwiera sie do wewnatrz?
    Chyba naprawdę nie rozumiesz o jakiej toalecie tutaj prawią.


  6. #1006
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Wracając do podłogi kuchennej - w tej chwili mam jakieś takie matowe maziajowate w kolorach brazowych - brudu prawie nie widać, ale ... taka podłoga niestety mi się nie podoba. W marzeniach widzę za to prawie cały parter w białym polerowanym gresie - i to czysto białym, bez żadnych ciapków. Trochę mnie odstraszają Wasze opinie, a jako, że nie należe do osób, które codziennie jeżdżą na mopie (nie mówiąć juz o kilkakortnych przejażdżkach w ciągu dnia!) może jednak powinnam zrezygnować? Tylko co zrobie w zamian jak nic mi się nie podoba??? Może ktos przysłalby mi fotki takiej błyszczącej jasnej zabrudzonej podłogi, żebym mogła stwierdzić czy przeżyję taki brud (generalnie duzo mogę znieść ). Proszę!!!

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał josephine
    czy przeżyję taki brud (generalnie duzo mogę znieść ). Proszę!!!
    nie przeżyjesz. Po godzinie podłoga wygląda jakby ktoś z tydzień nie sprzątał. Mnie też nie podobają się maziaje i dlatego w kuchni będę miała parkiet i pomaluję najbardziej chamskim lakierem pod słońcem. Ekologiczne lakiery poszły won .

  8. #1008

    Domyślnie

    Glusiu, wystarczy 2KPU i nie musisz rezygnować ze zdrowia. Wąchanie kleju w kuchni to nie jest raczej szczyt marzeń w nowym domu.

    A ja mam w kuchni wzdłuż szafek pas gresu - a dalej deski dębowe. Jest naprawdę OK. Deski są ciepłe, to jest kuchnia z jadalnią, a nie jedzenie w kuchni.
    Gres - to Porcelanosa szkliwiona, bardzo jasna, ale o wyglądzie zbliżonym do trawertynu. Lśni jak gres polerowany - i przez to daje efekt sterylnej czystości. A w mazajach trawertynowych giną okruszki i inne takie. W sumie tylko ja wiem, kiedy myłam tę podłogę.

    Też chciałam mieć jasne gładkie płytki. Kupilam takie dwie i tę niby trawertynową. i położyłam je na tydzień na podłodze przy zlewie. Polecam tę metodę. Jak to zrobiłam - to się wyleczyłam z gładkich plytek.

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Też chciałam mieć jasne gładkie płytki. Kupilam takie dwie i tę niby trawertynową. i położyłam je na tydzień na podłodze przy zlewie. Polecam tę metodę. Jak to zrobiłam - to się wyleczyłam z gładkich plytek.

    Proste, skuteczne i tanie.

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia
    A ja mam w kuchni wzdłuż szafek pas gresu - a dalej deski dębowe. Jest naprawdę OK. Deski są ciepłe, to jest kuchnia z jadalnią, a nie jedzenie w kuchni.
    A masz gdzieś zdjęcia zamieszczone przypadkiem ?
    Bo też szukamy jakiegoś pomysłu i fajnie by było popatrzeć ...

  11. #1011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms.
    Też chciałam mieć jasne gładkie płytki. Kupilam takie dwie i tę niby trawertynową. i położyłam je na tydzień na podłodze przy zlewie. Polecam tę metodę. Jak to zrobiłam - to się wyleczyłam z gładkich plytek.

    Proste, skuteczne i tanie.
    Muszę spróbować w takim razie. Może rzeczywiście ten test sie u mnie sprawdzi.

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joasia
    Glusiu, wystarczy 2KPU i nie musisz rezygnować ze zdrowia. Wąchanie kleju w kuchni to nie jest raczej szczyt marzeń w nowym domu.
    hi, hi to zależy co kto lubi A tak serio serio, to dobrze wiedzieć, że można mieć drewno w kuchni bez uszczerbku na zdrowiu

  13. #1013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar semir
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.501
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    512

    Domyślnie

    witam.

    zadowoleni na starym mieszkaniu, i to samo robimy w nowym domu
    1.płyta ceram.lub indukcyjna,zrezygnowaliśmy z gazu,

    2.młynek do rozdrabniania pod zlewem.

    3.parkiet w sypialni i pokojach (zadnych paneli) parkiet mamy 5 lat dębowy ciagle jak nowy

    4.wejscie z garazu do domu.

    5.spizarka przy kuchni od strony północnej.

    6.rolety zew.

    7.radijko w łazience ( przy właczniu światła załącza sie radio jest schowane pod umywalka jest tam gniazdko w którym jest prąd jak sie włączy śwaitło , rano mozna posłuchac wiadomosci )

    niezadowoleni jesteśmy:

    1.mamy drzwi z litego drewna, i sie wypaczają.(chyba z mokrego były )

    2.brak kabli z dvd w scianach, w nowym juz to zrobilismy

    3.dwie umywalki w łazience ( teraz w nowym jest jedna)

    4.w pralni brak zlewu gospodarczego w nowym jest.

    a po przeprowadzce napiszemy co nam sie podoba a co nie na nowym miejscu,
    pozdrawiam

  14. #1014

    Domyślnie

    witam
    Cytat Napisał semir
    2.brak kabli z dvd w scianach, w nowym juz to zrobilismy
    można prosić o fotkę jak wygląda?
    Co z kablem do zasilania dvd? on jest schowany gdzie? co z kablem łączącym dvd z telewizorem?
    Podobnie z odtw. CD, amplitunerem - co z tymi wszystkimi kablami zasilającymi, konektorami?
    Czy popostu kable są w pod jakąś listwą?
    pozdr.
    emil

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Cytat Napisał Esperanza
    Mieszkam w bloku i drzwi do toalety otwiera sie do siebie, do przedpokoju, a nie do kibelka.Wtedy faktycznie moze byc problem z otwarciem drzwi jesli ktos jest w srodku, tylko kto wstawia drzwi do WC, ktore otwiera sie do wewnatrz?
    Chyba naprawdę nie rozumiesz o jakiej toalecie tutaj prawią.

    U mnie jest tak:


    Drzwi się ledwo , ledwo domykają a jeśli sie to komuś nie uda to może oglądać telewizję z pokoju

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Ja nie robiłabym KOMINKA!!!!Dlaczego? Wszystko w moim dzienniku
    Do tego etapu budowy zdrowie mi dopisywało, a po zrobieniu kominka nie mogę dojsć do siebie Myslę, co tu dalej zrobić,ąz pokłóciłam się z chłopem!
    Budowę to on pilnuje nie powiem,chwała mu za to ,ja nie miałabym tyle czasu,ale jego zmysł estetyczny.... -nie ubliżając" chłopski"
    Bogusia

  17. #1017

    Domyślnie

    Nie panelom- przerabialam i jest porazka. Nie jasnym podlogom w kuchni i bron boze jasnym fugom- przerabialam jest porazka.Przerobilam trzy mieszkania, w tym dwa ze stanu deweloperskiego. I te rzeczy napewno nie znajda sie w moim domu.

    Kciuki w gore daje prysznicowi obudowanemu pustakami szklanymi. Swietna sprawa, tylko w domu nie bedzie brodzika a wyprofilowana podloga z odplywem.
    Podwieszane kibelki- walka z chlopem trwa, ja chce on nie.
    Pralka +suszarka. Nigdy wiecej suszenia zima w domu (no dobra, delikatne rzeczy tak).
    Plus piekarnik wbudowany w szafce na poziomie wzroku, nie bede sie schylala wiecej.
    No i poniewaz z mezem jestesmy domoroslymi malarzami nigdy wiecej taniej farby do scian.Najdrozsza i najlepsza.Tym tanim badziewiem mozna 5 razy malowac i wciaz wyglada jakby pies to lizal
    Reszta nie przychodzi mi do glowy.

  18. #1018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malgoska i Gabe
    Nie panelom- przerabialam i jest porazka. Nie jasnym podlogom w kuchni i bron boze jasnym fugom- przerabialam jest porazka.Przerobilam trzy mieszkania, w tym dwa ze stanu deweloperskiego.
    Troche mnie dziwia czesto powtarzane negatywne opinie na temat paneli.
    Siedziałem dotychczas cicho, ale teraz musze sie odezwac.
    Co jest nie tak z tymi panelami w Waszych doswiadczeniach.
    W latach 2000-2002 połozyłem w 2 pokojach panele w kolorze sosny - czyli bardzo jasne.
    Do chwili obecnej w obu wygladaja swietnie choc poddawane sa eksploatacji znacznie powyzej przecietnej.
    Jeden z pokoi jest przechodni i ruch w nim jest najwiekszy w całym mieszkaniu.
    W drugim pokoju panele sa torturowane od poczatku przez 4,5 letniego syna.
    Buduje z klockow, jezdzi autkami.
    Panele sa poddawane i promieniom słonecznym i wodzie (nie raz udało mi sie przelać kwiatek). Panele nie sa w zaden sposob chronione - nie ma na nich dywanikow w sumie nie sa nawet nigdy myte specjalnym srodkiem do paneli.
    Do tego trzeba jeszcze dodac piasek - ktory w ogromnych ilosciach nosi sie na butach z podworka (mieszkanie jest w domu - wiec miedzy kwietniem a pazdziernikiem codziennie odbywa sie kursowanie dom<-> ogrodek) co drugi dzien mozna zebrac 1/2 szufelki piasku.
    Byly to zwykle panele - kupowane w markecie budowlanych za wcale nie wygorowane pieniadze.
    Czy z tego wynika, ze w ostatnich 5-6 latach pogorszyla sie jakosc paneli, czy tez moze jakosc mojego wzroku ?

  19. #1019

    Domyślnie

    u mnie tez panele zdają egzamin- po trzech latach bardzo, bardzo intensywnego uzytkowania wyglądaja jak nowe. A jak dziewczyny w szpilkach wpadły na moj wieczor panienski, to dziekowałam Allahowi za to, ze parkietu nie położyłam... niczym specjalnym nie konserwuję, przecieram lekko wilgotną z plynem do naczyn i gra. Ale znam dziewczyny, ktore atakują mopem swoje panele ione nie sa z nich zadowolone. Dobrze byłoby, gdyby inni niezadowoleni dali znac, z jakie cechy paneli budzą w nich odrazę, moze ja tez dostrzegę wady
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  20. #1020
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malgoska i Gabe
    Podwieszane kibelki- walka z chlopem trwa, ja chce on nie.
    Może przez kilka tygodni daj mu do czyszczenia te wszystkie zakamarki przy stojącym kibelku i zapowiedz mu, że jeżeli nie będzie podwieszanego, to będzie je cały czas czyścił...

Strona 51 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony