dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie stary dom i slaby ciag w kominie spalinowym

    Witam! posiadam stary dom i mam problem z dymieniem z pieca! kanal spalinowy w kominie jest na pol cegly czyli 12x12cm piec to viadrus u22 albo u27 herkules, ktory doposarzylem w wentylator. Podcza pracy wentylatora dymi sie z gornych drzwiczek (ale tu pewnie uszczelke trzeba wymienic) i wylotu pieca tam gdzie jest montowana klapa zamykajaca komin. Dzis osobiscie wyczyscilem komin wybrałem cala sadze ale poprawy nie ma dalej dymi. Normalnie pale w piecu flotem a w obecnych temp starym drzewem. Da sie cos zrobic zeby zwiekszyc ciag w kominie o takim malym przekroju??

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Wg aktualnych przepisów przekrój kanału spalinowego powinien mieć minimalnie 14 x 14 cm, co oznacza, że u ciebie jest zbyt mały.
    Zapewne ten komin odprowadzał kiedyś (z powodzeniem) spaliny wysokotemperaturowe z niewielkiego pieca o małej sprawności.
    Obecnie kanał nie tylko jest za wąski dla zainstalowanego kotła, ale słaby ciąg wynikać może również z tej niskiej temperatury spalin.
    Proponowałbym przeprowadzić frezowanie komina (niestety "zabawa" dość kosztowna) lub zainstalować na wylocie jakieś wspomaganie ciągu (np. nasada typu "strażak" lub nawet wentylator wspomagający).

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 11-10-2011 o 20:32

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    o tych nasadkach slyszalem ze one tylko regoluja ciag w kominie ale nie zwiekszaja go. Wymyslilem zeby zamontowac jakies zamykanie otworu ktorym wentylator ssie powietrze i tak sobie wyregoluje przeplyw powietrza zeby mi nie dymilo - co o tym sadzisz? Na sterowniku wentylatora juz nie moge zmiejszyc sily! Frezowanie komina to jakies zwiekszanie jego srednicy? jesli tak to tez odpada bo komin jest stary i mogl by mi spekac i czadzilo by mi do domu. Musze jakos przetrwac kilka lat bo bede sie budowal.

  4. #4
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał ronuch Zobacz post
    o tych nasadkach slyszalem ze one tylko regoluja ciag w kominie ale nie zwiekszaja go. Wymyslilem zeby zamontowac jakies zamykanie otworu ktorym wentylator ssie powietrze i tak sobie wyregoluje przeplyw powietrza zeby mi nie dymilo - co o tym sadzisz? Na sterowniku wentylatora juz nie moge zmiejszyc sily! Frezowanie komina to jakies zwiekszanie jego srednicy? jesli tak to tez odpada bo komin jest stary i mogl by mi spekac i czadzilo by mi do domu.
    Skoro wiesz lepiej, to nic tu po mnie

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    ja nie napisalem ze wiem lepiej tylko ze tak slyszalem

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Brak ciągu w Twoim kominie nie wynika z tego ,że masz niezgodny z
    przepisami , tylko ewidentnie za mały . Powinien mieć fi 180 min.!
    Oczywiście to tak "na oko", bo trzeba mieć więcej danych .

    Co do przepisów . 14 x 14 to już "się nie liczy". Są nowe , według których
    może być nawet 8 x 8 cm.

    Kombinacje z wentylatorem to walka z wiatrakami . Wyciąg na kominie ,
    nowy komin, albo uruchomienie dwóch kanałów i "portki".

  7. #7
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Co do przepisów . 14 x 14 to już "się nie liczy". Są nowe , według których
    może być nawet 8 x 8 cm.
    To jak więc jest ostatecznie - autor ma przekrój komina za mały, czy może za duży(?)
    I który paragraf podaje te "8 x 8 cm" dla wentylacji grawitacyjnej?
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 16-10-2011 o 13:06

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ronuch

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-337
    Posty
    76

    Domyślnie

    chyba za maly ale to raczej chodzi o to ze mam piec duzej mocy i on potrzebuje wiekszego przekroju komina

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał ronuch Zobacz post
    chyba za maly ale to raczej chodzi o to ze mam piec duzej mocy i on potrzebuje wiekszego przekroju komina

    Ok. Umiesz czytać ze zrozumieniem .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony